Olomouc – Třinec 2:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 5:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Kladno 3:4 (po pr.)
Č. Budějovice – Pardubice 5:2 (kon.) | Sparta – Slavia 1:3 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 21.02.2014, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám vás u online přenosu z utkání 2.kola nádstavbové části NOEN extraligy juniorů, ve kterém nás čeká duel mezi HC Olomouc a HC Oceláři Třinec. Oba týmy se spolu střetnuly v nedávné době, kdy dohrávaly 25. kolo, a v tomto utkání jsme mohli vidět hned 15 branek! Mora tehdy porazila svého soupeře 9:6.

HC Olomouc: Slezák (Kochta) – Škůrek (C), Hes, Hradil, Kreigher, Brandýs, Soukal, Nesvadba – Ostřanský, Králík, Šoustal – Bauer, Beták, Markl – Zezula, Hánl, Konečný – Kocián, Fibrich, Rajnoch.

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal (C), Zahradníček, Pisarik, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacky, Kovařčík, Kasala, Motloch, Christov, Jaroš.

00:01

00:18
    První zákrok v utkání si připisuje Svoboda, který chytá střelu Ostřanského z levého křídla.

00:51
    Matyáš špatně rozehrál ze svého obranného pásma a puk následně skončil až na zakázaném uvolnění.

01:13
    Další zakázané uvolnění třineckých juniorů, kteří se nemohou dostat ze svého obranného pásma.

02:05
    Marek Růžička střílel ihned po přejetí modré čáry a Slezák jeho pokus chytal svou lapačkou, ale puk domácímu brankářovi vypadnul, a jen tak tak se odklouzal vedle pravé tyče.

03:00
    Znovu zakázané uvolnění na straně hostujícího celku, kterému se teď bohužel nepovedl přechod do útočné fáze.

03:17
    Po vyhraném vhazování se dostal puk na modrou k Hradilovi, jenž jej nahodil směrem na Svobodu, který raději ukrývá puk ve své výstroji.

04:11
    Z levé strany útočného pásma střílel Kasala a Slezák jeho pokus vyrazil až do ochranné sítě.

04:19
    Tentokráte se nepovedla rozehrávka domácímu celku, a tak je v krátkém sledu odpískáno již páté zakázané uvolnění.

05:48
    Postupně mají více ze hry domácí, ale olomoučtí hokejisté se nemohou dostat do zakončení.

06:23
    Až teď od modré střílel Kraigher, ale Svoboda byl pozorný a puk je v jeho lapačce.

07:03
    Kovařčík nahrával před bránu Kofroňovi, jemuž puk utekl jen o pár centimetrů.

07:38
    Ostřanský se pokusil prodrat přes tři hráče třinecké obrany, ale ti mu vysekli puk z hole, který se však odrazil na hůl zcela volného Králika, jenž ve velmi dobré pozici trefuje střed brány.

07:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora jde do vedení! Markl nahrál do velmi dobré pozice DOMINIKU BAUEROVI, jenž svou střelou otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Tomáš Markl, Šimon Beták.

08:52
    Konečný se dral do útočného pásma, kde chtěl posunout puk na svého spoluhráče, ale obrana Třince dokázala získat puk na své hole.

09:06
    Další útočná akce domácího celku je zastavena postavením mimo hru.

09:34
    Tentokráte na druhé straně je odpískán úmyslný offside třineckých juniorů, protože Valíček se ještě nedostal z útočného pásma a Kofroň jej trefil svým nahozením.

10:05
    Máme tu první vyloučení v utkání. Na dvě minuty za hákování putuje na trestnou lavici Marek Pěnčík (TRI).

10:24
    Růžička dostal puk až do útočné třetiny, kde se málem dostal i k zakončení.

10:48
    Hes si vybruslil od levého mantinelu a vystřelil směrem na Svobodu, který chytá jeho střelu lapačkou.

12:05

12:26
    Ihned po přejezdu modré čáry střílel Markl, ale tento pokus Svoboda bez větších problémů kryje.

13:37
    Ižacký se pokusil projít přes dva hráče Olomouce, ale to bylo na třineckého hráče až příliš velké sousto a puk mají na svých hokejkách domácí hráči.

14:04
    Po delší odmlce tu máme opět zakázané uvolnění, kterým se tentokráte provinili třinečtí junioři.

14:47
    Na útočné modré získal puk Kovařčík, ale jeho následná střela letěla hodně mimo bránu Olomouce.

15:35
    Tak to byla pěkná akce hostů! Franek nahrával zpoza brány sjíždějícímu Christovovi, jenž z jedničky trefil připraveného Slezáka v braně Olomouce.

16:33
    Třinečtí junioři opět vyhodili puk přes všechny čáry, ale tentokráte jej dříve dojel domácí obránce, a tak se hra nepřerušuje.

17:10
    Beták udělal před modrou čárou ještě zbytečně kličku navíc, kterou již nečekali jeho dva najíždějící spoluhráči, a tak je odpískán offside domácích.

17:47
    Marek Růžička (TRI) zbytečně fauloval v útočném pásmu a hlavní rozhodčí jej vyloučil na 2+10 za faul do oblasti hlavy a krku. Menší trest odsedí Jan Zahradníček.

18:00
    Třinec však vyhodil puk až za bránu Slezáka.

18:22
    Další vyhození hostujícího celku mimo svou obrannou třetinu.

18:38
    Mora se zatím nemůže dostat do své útočné třetiny, protože hosté velice dobře brání.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání, ve které jsme mohli vidět pouze jednu branku, o kterou se postaral domácí Bauer.

Druhá třetina začne přibližně v 14:42.

20:01

20:24
    Domácí hráči jsou zřejmě hlavami ještě v šatně, protože se ve vlastní obranné třetině pletou sami sobě pod nohami, a nabízejí tak třineckým hráčům puk.

21:18
    Brandýs nahrával před bránu, kde byl zcela volný Bauer, jenž však nedokázal tečovat puk do brány Třince.

22:16
    Do velmi dobré pozice mezi kruhy se teď dostal hostující Kofroň, který však svou střelou trefil přesně střed brány, a tak je puk v moci domácího brankáře.

22:50
    Kasala se pokusil překvapit Slezáka z velkého úhlu, ale domácí brankář byl přilepený na svou tyč, a tak se od něj puk odrazil do rohu kluziště.

23:04
    Třinečtí hokejisté však přidali výrazně na obrátkách a Slezák má teď ve své bráně co dělat, aby zachytil jejich pokusy.

23:47
    Franek nahazoval puk z pravé strany a před bránou jej ještě tečoval Jaroš, ale Slezák byl pozorný a puk je pod jeho lapačkou.

24:29
    Postup domácích do útoku, byl tentokráte zastaven špatným přechodem přes modrou čáru.

24:37
    Třinečtí hokejisté sice vyhráli následné vhazování, ale hosté poslali puk na zakázané uvolnění.

25:20
    Firbich střílel z levé strany na Svobodu, jenž jeho pokus chytil svou lapačkou a ihned vytřepal puk z lapačky, aby mohl založit další akci hostů.

25:34
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři ujeli dva na jednoho a Franek nahrál z levé strany mezi kruhy MARKOVI PĚNČÍKOVI, jenž byl zcela sám před Slezákem a následně poslal puk do levé šibenice olomoucké brány. Asistence: Tomáš Franek.

26:06
    Třinečtí hokejisté zužitkovali svůj výborný vstup do druhé třetiny a na olomouckou bránu se valí ihned další útok.

26:34
    Mora se však dokázal ubránit, a tentokráte to jsou domácí, kdo se tlačí do své útočné třetiny.

27:00
    Ale ani útok domácích neměl dlouhé trvání, protože puk získali hosté, kteří se opět usadili v útoku až se ke střele od modré dostal Matyáš, ale Slezák byl pozorný.

27:49
    Třinečtí hokejisté budou hrát přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Martin Hes (OLO).

27:55
    Ihned po vyhraném vhazování střílel od modré Franek, ale Slezák neměl zakrytý výhled, a tak je puk v jeho lapačce.

28:03
    Oceláři využívají přesilovou hru! Motloch nahrál na modrou čáru JIŘÍMU BĚHALOVI, jenž vypálil velice tvrdou střelu směrem na Slezáka a puk nakonec skončil až za zády olomouckého brankáře. Asistence: Lukáš Motloch, Tadeáš Jaroš.

29:12
    Vít Christov (TRI) se teď položil do Kociánovy střely a třinecký útočník zřejmě schytal puk někde do nekrytého místa, protože hostující hráč je velice těžce odvážen na svou střídačku.

29:45
    Od modré čáry pálil Škůrek, ale domácí obránce trefil hned prvního hráče Třince.

30:40
    Jaroš získal zcela zadarmo puk před Slezákem a ihned se snažil vymíchat domácího brankáře, ale ten vyrazil puk přímo na hůl Motlocha, který přestřelil zcela prázdnou bránu!

31:20
    Růžička již byl zcela sám před Slezákem, a tak jej Zbyněk Hradil (OLO) zahákoval a hlavní rozhodčí jej posílá na dvě minuty za hákování.

31:50
    Pisarik nahodil puk na Slezáka před kterým bylo postaveno několik hráčů a domácí brankář měl hodně štěstí, že jej puk trefil.

32:29
    Pisarik se dostal do velmi dobré pozice z levé strany, kde dostal mnoho prostoru a pokusil se zasunout puk za vyjetého Slezáka, ale toho zastoupil jeden z domácích obránců.

33:30
    Domácí přežili přesilovou hru Třince, a tak se opět mohou pustit do útoku.

34:16
    Šoustal se dostal do velice dobrého zakončení mezi kruhy, které musel Svoboda vyrazit do rohu kluziště.

34:37
    Domácí tým bude hrát přesilovou hru, když na dvě minuty za podražení je vyloučen Lukáš Motloch (TRI).

35:23
    Třinec však zvládá oslabení velice dobře. Mora má ve svých přesilových hrách velké problémy, aby se vůbec dostala do útočného pásma.

36:00
    Puk je opět za bránou Slezáka.

36:17
    Škůrek svou tvrdou ranou znovu trefil prvního bránícího hráče Třince.

36:45
    Hosté jsou již v plném počtu hráčů.

37:54
    Matyáš nahrál za obranu Kofroňovi, jenž z pravé strany vystřelil na Slezáka, jenž jeho pokus vyrazil za svou bránu.

38:17
    Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok po střele Jaroše.

38:47
    Králík nahrál mezi kruhy Kociánovi, jenž ještě posunul puk na Šoustala, který měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale domácí útočník prázdnou klec trestuhodně minul.

38:55
    Nedáš dostaneš platí na druhé straně, protože Oceláři se dostali do rychlého protiútoku, kde Franek nahrál TADEÁŠI JAROŠOVI, jenž vstřelil třetí branku Třince v tomto utkání. Asistence: Tomáš Franek, Alex Pisarik.

39:54
    Ještě v závěru druhé třetiny vystřelil na Slezáka Kofroň, ale domácí brankář má puk ve své moci.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili Oceláři o poznání aktivněji a jejich aktivita přinesla brzy kýžené ovoce v podobě první branky, kterou vstřelil Pěnčík. Třinec pokračoval ve své zlepšené hře a hosté do konce druhé části přidali ještě další dvě branky, když se postupně prosadili Běhal a Jaroš.

Třetí třetina začne přibližně v 15:29.

40:01

40:24
    První útočná akce domácích ve třetí třetině je zastavena postavením mimo hru.

40:44
    Ižacký ujížděl se svým spoluhráčem dva na jednoho. Třinecký útočník nakonec řešil celou situaci svou střelou, ale hostující hráč trefil pouze připraveného Slezáka.

42:15
    Po pravém křídle se až do zakončení prodral třinecký Marek Růžička, jenž však svou střelou trefil přímo plastrón domácího brankáře.

42:23
    Mora následné buly vyhrála, ale domácí tým poslal puk na zakázané uvolnění.

43:13
    Markl posunul puk za sebe na Bauera, který se s kotoučem dostal do rohu útočné třetiny, kde však byl tvrdě zastaven třineckým obráncem.

43:51
    Z pravé strany pálil Matyáš a Slezák jeho střelu vyráží do rohu kluziště.

44:02
    To vše bylo již v ponechané výhodě, protože je na dvě minuty za podražení vyloučen Šimon Beták (OLO).

44:30
    Mora má puk na svých hokejkách a Kreigher jej teď posílá až za bránu Svobody.

45:00
    Další vyhození domácího celku přes všechny čáry.

45:44
    Pisarik se ocitnul zcela sám na levé straně, odkud vystřelil na Slezáka, jenž jeho střelu vyrazil svým ramenem.

46:24
    Mora je již v plném počtu.

47:08
    Mora se zatím nemůže dostat do útočného pásma. Třinečtí junioři hrají ve velké pohodě a mají po většinu času puk na svých hokejkách.

48:00
    Do dalšího zakončení se dostal Valíček, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče olomoucké brány.

48:45
    Pisarik po přejezdu modré pouze nahodil puk na Slezáka, který jej ihned předává svým obráncům.

49:27
    Mora bude hrát přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Tomáš Franek (TRI).

49:50
    Třinec vyhazuje puk přes celé kluziště.

50:15
    Opět špatná rozehrávka domácích hráčů, která znamená puk na hokejkách Ocelářů a následné vyhození kotouče z obranného pásma hostí.

50:51
    Zmar domácích hráčů v přesilové hře je teď dokončen v podobě špatné rozehrávky jednoho z obránců a puk následně skončil na zakázaném uvolnění.

51:07
    Až nyní si připsal první zákrok v oslabení Svoboda, který chytá střelu Betáka z pravé strany kluziště.

51:41
    Svoboda teď schytal tvrdou ránu Škůrka přímo do své masky, a vypadá to tak, že hostující brankář je trochu otřesený.

51:41
    Třinecký brankář je již v pořádku, a hra tak může pokračovat.

53:02
    Kraigher pouze nahodil puk do útočného pásma Olomouce, kde však puk sbírá hostující obrana.

53:42
    Zakázané uvolnění Olomouce.

53:51
    Konečný dostal dobrý pas za obranu, kde mu však v samostatném úniku vypíchnul Svoboda puk z hole. Ke kotouči se ale jako první dostal Králík, který ve velmi dobré pozici minul bránu Ocelářů.

56:13
    Mora opět vyhazuje puk přes všechny čáry, a tak je tu další zakázané uvolnění.

56:40
    Útočná akce olomouckých juniorů je zastavena postavením mimo hru.

57:07
    Tak to byla nádherná invididuální akce TOMÁŠE ŠOUSTALA, jenž si obhodil posledního obránce Třince a následně ještě krásnou kličkou překonal Svobodu. Asistence: Lukáš Králík.

58:31
    Třinečtí hokejisté pouze vyhazují puk do středního pásma.

59:20
    Mora hraje v šesti!

59:37
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.

59:37
    Trenér domácího celku si bere oddechový čas.

59:45
    Škůrek však ztratil puk na modré čáře, a vypadá to tak, že už žádný gól nepadne.

60:00
    Konec zápasu. (15:58:48)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 8. Bauer (Markl, Beták), 58. Šoustal (Králík) – 26. Pěnčík (Franek), 29. Běhal (Motloch, Jaroš), 39. Jaroš (Franek, Pisarik)

Rozhodčí: Obadal – Goňa, Wesley