Olomouc – Třinec 2:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 5:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Kladno 3:4 (po pr.)
Č. Budějovice – Pardubice 5:2 (kon.) | Sparta – Slavia 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Litvínov
Pátek 21.02.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

V závěru se domácí snažili o vyrovnání seč mohli, Litvínov však jednobrankový náskok uhájil a na středu hřiště nyní oslavují své vítězství za tři body. Rozdílovou branku vstřelil v 44. minutě Jaroslav Šimeček. O jedinou gólovou radost Vítkovic v dnešním zápase se pak postaral Marek Holý.

To je ode mě vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště napočtenou. (19:01:14)

60:00

59:50
    Soukup se ocitl pod palbou domácích, žádná ze střel se však neujala. Litvínovští si z Ostravy odvezou tři body!

59:10
    Minimálně pětkrát se hráčům hostujícího týmu nepodařilo trefit prázdnou klec domácích. Na poprvé si lehnul do střely Bail, Vítkovičtí nyní spěchají do útočné třetiny.

58:25
    Závar před brankou Soukupa skončil pro hosty dobře.

58:10
    Branka Vítkovic zůstává prázdná.

58:04
    Hráčská lavice domácích si vybírá oddechový čas.

58:04
    Icing hostů.

58:01
    Ohlášeny poslední minuty třetí třetiny.

57:49

57:39
    Blahuta znovu na ledě. Nyní však osamocený u pravé tyče litvínovské brány nedokázal využít stoprocentní šanci, když trefil jen lapačku Soukupa.

57:15
    Nyní musí ale začít od vlastní klece.

57:00
    Vítkovičtí opět v pásmu.

56:31
    Pokus od modré tečoval před Soukupem Sysala do ochranné sítě, vhazování ve středním pásmu.

56:20
    Hawlíkova střela orazítkovala horní tyč!

55:49
    Lukáš Válek (LIM) potrestán menším trestem za podražení.

55:30
    Nyní zahrozili hosté, Svoboda pozorný.

54:40
    Domácí se však příliš krátkou přihrávkou v blízkosti modré sami vyhánějí z útočné třetiny.

53:50
    Hraje se v pásmu Vítkovic.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 20. Holý (Sysala, Štencel) – 26. Mical (Cvrk, Válek), 44. Šimeček (Válek)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Černín, Charvát, Bail, Štencel – Ballner, Tomi, Holý "A", Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý
    HC Litvínov: Soukup – Strejček, Cvrk, Fučík "A", Baránek, Kokeš, Šesták – Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Ujfaluši, Mical, Čeřovský, Sýkora, Válek "C", Štěpka

Rozhodčí: J. Jeřábek – V. Rožánek, T. Moravec