Olomouc – Třinec 2:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 5:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Kladno 3:4 (po pr.)
Č. Budějovice – Pardubice 5:2 (kon.) | Sparta – Slavia 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Litvínov
Pátek 21.02.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 2. kola druhé části extraligy juniorů se v ostravské ČEZ ARÉNĚ utkají domácí Vítkovice s celkem Litvínova.

HC LITVÍNOV
    Tým ze severozápadních Čech skončil v I. části ELJ na třetím místě. Ztráta na druhé Vítkovice činila pouhé dva body. Stejně jako jejich dnešní soupeř byl Litvínov v prvním kole II. části úspěšný, když porazil Spartu na domácím ledě 2:1.

V bráně hostů dostává nejvíce prostoru devatenáctiletý Jakub Soukup, jehož průměrná úspěšnost zásahů dosahuje 92,56 % a průměr inkasovaných branek na zápas 2,35. Nejproduktivnějším hráčem je pak Lukáš Válek, jenž nasbíral 29 bodů za 13 gólů a 16 asistencí. Martin Mical se se ziskem 22 kanadských bodů (8+14) zařadil na druhé místo. Lídrem mezi obránci je David Cvrk, jenž skóroval třikrát a přidal 18 gólových přihrávek.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Druhý tým první části ELJ vstoupil do další etapy soutěže výhrou 5:1 nad BK Mladá Boleslav.

Nejvíce času mezi třemi tyčemi strávil René Svoboda, jehož průměrná úspěšnost činí 92,67 % a GAA 1,74. Lídrem kanadského bodování Ostravanů je Ondřej Slováček s 31 body na kontě (6+25). O bod méně nasbíral Vojtěch Tomi, nejlepší střelec domácích (18+12). Nejvíce bodujícím obráncem je Adam Hawlík (7+12).

HC Vítkovice Steel: Svoboda – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Černín, Charvát, Bail, Štencel – Ballner, Tomi, Holý "A", Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý

HC Litvínov: Soukup – Strejček, Cvrk, Fučík "A", Baránek, Kokeš, Šesták – Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Ujfaluši, Mical, Čeřovský, Sýkora, Válek "C", Štěpka

Rozhodčí: J. Jeřábek – V. Rožánek, T. Moravec.

00:01

00:10
    Úvodní bully dopadlo lépe pro hosty.

00:18
    Puk na hokejkách mají však již Vítkovičtí a vydávají se do útoku.

00:40
    Litvínovští v pásmu, o kotouč však byli záhy připraveni.

01:00
    Postavení mimo hru týmu se severozápadních Čech.

01:33
    Domácím nevyšla rozehrávka, Litvínovští rozehrávají od Soukupa.

02:40
    Žádný z brankářů dosud nemusel zasáhnout.

03:25
    Čárový Rožánek píská hostům další ofsajd.

03:56
    Hra přerušena po prvním zákroku Soukupa. Blahutův pokus mu nenadělal příliš starostí.

04:24
    I Svoboda na druhé straně kluziště poprvé zasáhl. Vítkovický gólman skryl puk do lapačky po střele Zdeňka od modré.

05:07
    Hawlík čeká s rozehrávkou na střídající spoluhráče.

05:30
    Illéš těsně minul Ollenderovu přihrávku před brankoviště.

06:42
    Prvním vyloučeným v zápase je Dominik Štěpka (LIM) za podražení Vojtěcha Tomiho.

06:54
    Vítkovice se usadily v pásmu.

07:18
    První velká šance domácích se zrodila po zpětné nahrávce Sysaly. Holý však z prostoru mezi kruhy těsně minul levý růžek Soukupovy klece.

07:35
    Illéšovu střelu zkrotil litvínovský brankář na hrudi.

08:10
    Hosté se osvobozují.

08:30
    Vítkovičtí kombinují v pásmu, k dalšímu ohrožení branky hostů však nedochází.

08:42

09:10
    Svoboda si připsal důležitý zákrok proti pokusu výborně postaveného soupeře.

10:10
    Hraje se nadále v útočném pásmu Litvínova.

10:56
    Churý se podél pravého mantinelu do pásma neprodral, nepodařilo se to ani Gelnarovi. Hosté spěchají před Svobodu.

11:12
    Sudí Jeřábek vylučuje Martina Micala (LIM) za sekání.

11:30
    Ostravané před Soukupem.

11:45
    Štencel se na modré napřáhl, ale jeho střelu zastavil první bránící hráč.

12:01
    Vítkovičtí dostali puk za brankovou čáru. Došlo k tomu však po hvizdu rozhodčího Jeřábka! Vhazování proběhne po pravici Soukupa.

12:45
    Hosté vyhazují.

13:12
    Litvínovští jsou již kompletní.

14:16
    Oběma týmům poněkud vázne rozehrávka, jsme svědky mnoha nepřesností.

15:32
    Vítkovice začínají na novo od vlastní brány, i tato akce však skončila až příliš prudkou přihrávkou na Illéše. Litvínovští si berou puk.

16:40
    Po chybě obránce hostujícího mužstva se dostal Blahuta do pásma zadarmo, avšak pro Soukupa nebezpečí neznamenal.

17:27
    Celek Ostravy má znovu výhodu přesilové hry. Dominik Čeřovský vyloučen za hákování.

17:37
    Vítkovičtí v pásmu.

17:56
    Kroužili kolem Soukupovy svatyně, ale ani jednomu z dvojice Sysala, Holý se nepodařilo dostrkat kotouč za brankovou čáru.

18:22
    Domácí nadále drží útočnou třetinu, Soukup ve střehu.

18:42
    Slováčkův pokus od modré čáry minul pravou tyčku jen o pár centimetrů.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tentokrát se to výše zmíněné dvojici povedlo. Puk po střele Štencla od modré skončil na brusli bránícího hráče, pohotově se ho ujal Sysala a nahrál na MARKA HOLÉHO, který puk procedil mezi betony Jakuba Soukupa tři sekundy po konci přesilové hry – 1:0. Asistence: David Sysala a Jan Štencel.

20:00

První třetina byla velmi vyrovnaná, ale Litvínovští svému soupeři třikrát nabídli možnost zahrát si přesilovou hru, a těsně po skončení poslední také inkasovali. Další třetina začne přibližně v 17:41 .

20:01

20:10
    Úvodní vhazování ve druhé třetině vyhráli domácí a zakládají první útok.

20:38
    Vylučuje se opět na straně Litvínova. David Cvrk si odpyká dvě minuty za hákování.

21:02
    Hosté se osvobozují, Ostravané začínají zpoza vlastní branky.

21:31
    Hostující bek chtěl vyhodit puk do bezpečí, místo toho skončil kotouč na holi Ondřeje Slováčka, jenž svou velkou šanci ale nevyužil. Proti střele těsně nad ledem zasáhl Soukup betonem.

22:00
    Vítkovičtí opět začínají od své klece.

22:38
    Tým Litvínova v plném počtu.

23:41
    Prvním vyloučeným z celku domácích je David Sysala, který se provinil sekáním.

24:00
    Hra přerušena po Svobodově zákroku.

24:14
    Ostravští se osvobozují.

25:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Skóre zápasu vyrovnal v druhé části přesilové hry MARTIN MICAL, jehož pokus z ostrého úhlu zapadla pod horní tyčku Svobodovy svatyně – 1:1. Asistence: David Cvrk a Lukáš Válek.

25:13
    Na druhé straně zasáhl Soukup včas proti pokusu Illéše.

25:40
    Hra v pásmu nikoho.

26:20
    Do úniku se dostal vítkovický Jakub Illéš – zvolil bekhendový blafák, ale branku minul.

27:25
    Vítkovičtí zůstávají aktivní. Teď však zapomněli mezi kruhy puk za sebou, a z přečíslení tak nic nevytěžili.

28:20
    Hosté kombinují v pásmu, Svoboda zůstává pozorný.

29:05
    Zakázané uvolnění Litvínova.

29:35
    Od modré vystřelil David Šesták, Svoboda připraven.

30:28
    Na druhé straně vyslal na Soukupa střelu kapitán Hawlík. Puk se po jeho pokusu odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Holého, který však také nemířil přesně.

31:05
    Rychlý protiútok mužstva ze severozápadních Čech zastavil až René Svoboda.

31:39
    Ofsajd domácích.

32:02
    Šesták chtěl puk posunout do bezpečí střední třetiny, na kotouč si však počíhal Škutchan, který jej poslal na Sysalu. Druhý jmenovaný z vítkovických útočníků však tváří v tvář Soukupovi neuspěl.

33:40
    Hra se přelévá z jedné strany hrací plochy na druhou..

34:12
    Po chybě Baila na modré se šance chopil střelec vyrovnávací branky Mical. Puk však bohužel pro hosty orazítkoval pouze horní tyč.

35:05
    Střídačka hostů se raduje ze vstřeleného gólu, sudí byli však daleko a situaci nezaznamenali. Z mého pohledu byla radost hráčů Litvínova oprávněná, pokračuje se ve hře.

38:17
    Icing domácího celku.

38:40
    Šestákovu střelu od pravého mantinelu skryl Svoboda v lapačce.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Vítkovičtí operují v pásmu, bude se vylučovat.

39:35
    Pokus Škutchana z vrcholku pravého kruhu branku minul výrazně.

39:46
    Za katr putuje Petr Ujfaluši (LIM) za sekání.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Ve druhé dvacetiminutovce se skóre, stejně jako v první části, měnilo jednou. Zasloužil se o to Martin Mical, který ve 26. minutě zužitkoval početní výhodu.

40:01

40:19
    Útočník hostů Válek se vydal na zteč Svobodovy brány, v rohu obranné třetiny Vítkovic byl ale o puk obrán.

40:36
    Janu Štenclovi nabil Ollender. Soukup srazil betony včas!

41:25
    Martinu Blahutovi se ani na dvakrát nepodařilo u pravé tyčky dorazit puk za záda Soukupa.

41:40
    Blahuta se z ledu zvedal jen těžce, na střídačku jede sám, vypadá to, že si znovu poranil rameno.

42:14

42:40
    Sysala poslal zpoza branky přihrávku na Ollendera, který byl v dobré pozici před Soukupem. Ten však minul.

43:47
    Jsou to hosté, kterým se povedlo změnit stav zápasu. Válkovi se Svobodu překonat nepodařilo, z druhé vlny dojíždějící JAROSLAV ŠIMEČEK už byl nekompromisní – 1:2. Asistence: Lukáš Válek.

44:12
    Icing Litvínova.

45:30
    Nepřesné přihrávky hráčů obou týmů kazí dojem ze hry.

46:43
    Za Soukupovou brankou zůstal ležet jeden z beků Litvínova, sudí Jeřábek se rozhodl přerušit hru.

46:43
    Po chvilce se zvedá a odjíždí bez pomoci na střídačku.

47:01
    Hosté se usadili před Svobodou.

47:15
    Vítkovický gólman bez potíží lapil Kokešovu střelu od modré.

47:43
    Litvínovští pokračují v kombinaci, Svoboda ve střehu.

48:20
    Ze souboje o puk podél mantinelu v útočném pásmu Vítkovic Ollender jako vítěz nevyšel, Litvínovští rozehrávají další útočnou akci.

49:36
    Tomi zavez puk do pásma, následnou Bailovu střelu vyrazil Soukup betonem mimo tři tyče.

50:14
    Ostravané se drží před Soukupem, ten je úspěšný i proti výpadu Škutchana.

51:39
    Sysala připravil gólmanu Litvínova před jeho brankou nepřehlednou situaci. Tím, kdo se v ní nedokázal zorientovat včas byl však Sysalův spoluhráč Škutchan, jehož pokus mířil výrazně mimo.

53:00
    Litvínovští se začali soustředit spíše na bránění, čehož by mohli litovat. Domácí se ženou za vyrovnáním.

53:50
    Hraje se v pásmu Vítkovic.

54:40
    Domácí se však příliš krátkou přihrávkou v blízkosti modré sami vyhánějí z útočné třetiny.

55:30
    Nyní zahrozili hosté, Svoboda pozorný.

55:49
    Lukáš Válek (LIM) potrestán menším trestem za podražení.

56:20
    Hawlíkova střela orazítkovala horní tyč!

56:31
    Pokus od modré tečoval před Soukupem Sysala do ochranné sítě, vhazování ve středním pásmu.

57:00
    Vítkovičtí opět v pásmu.

57:15
    Nyní musí ale začít od vlastní klece.

57:39
    Blahuta znovu na ledě. Nyní však osamocený u pravé tyče litvínovské brány nedokázal využít stoprocentní šanci, když trefil jen lapačku Soukupa.

57:49

58:01
    Ohlášeny poslední minuty třetí třetiny.

58:04
    Icing hostů.

58:04
    Hráčská lavice domácích si vybírá oddechový čas.

58:10
    Branka Vítkovic zůstává prázdná.

58:25
    Závar před brankou Soukupa skončil pro hosty dobře.

59:10
    Minimálně pětkrát se hráčům hostujícího týmu nepodařilo trefit prázdnou klec domácích. Na poprvé si lehnul do střely Bail, Vítkovičtí nyní spěchají do útočné třetiny.

59:50
    Soukup se ocitl pod palbou domácích, žádná ze střel se však neujala. Litvínovští si z Ostravy odvezou tři body!

60:00

V závěru se domácí snažili o vyrovnání seč mohli, Litvínov však jednobrankový náskok uhájil a na středu hřiště nyní oslavují své vítězství za tři body. Rozdílovou branku vstřelil v 44. minutě Jaroslav Šimeček. O jedinou gólovou radost Vítkovic v dnešním zápase se pak postaral Marek Holý.

To je ode mě vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště napočtenou. (19:01:14)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 20. Holý (Sysala, Štencel) – 26. Mical (Cvrk, Válek), 44. Šimeček (Válek)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Hawlík "C", Demel, Jonáš, Černín, Charvát, Bail, Štencel – Ballner, Tomi, Holý "A", Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý

Rozhodčí: J. Jeřábek – V. Rožánek, T. Moravec