HC Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 6:0 (kon.)
Olomouc – Liberec 4:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 6:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Olomouc
4:8 (1:4, 3:3, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 25.02.2014, 17:15 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. (19:24:17)

59:45
    V závěru utkání tu máme ještě zakázané uvolnění na straně hostujícího celku.

59:21
    Před bránou Liberce se utkání ještě trochu tvrději dohrává.

59:10
    Domácí jsou již v plném počtu a přežili dlouhé oslabení bez inkasované branky.

57:45
    Mora dlouho držela puk na svých holích až jej nakonec poslal za bránu Liberce Kreigher.

57:00
    Olomouc vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:17
    Po střele Šíra od modré čáry se puk odrazil od mantinelu mimo hrací plochu, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

55:33
    Po střele Havlase z pravého kruhu si připisuje Slezák další úspěšný zákrok.

54:52
    Zacha našel přesným pasem na modré Mrázka, kterého však následně dokázal vychytat Slezák.

53:55
    Tak teď už to domácí Michal Zezula (OLO)přehnal až moc se svým důrazem a je vyloučen na pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Liberec bude hrát dlouhou pětiminutovou přesilovou hru. Pětiminutový trest odsedí Michal Rajnoch.

53:23
    Další zakázané uvolnění Liberce. Zraněný hráč, který byl před malou chvíli odvezen na svou střídačku byl Dominik Hrníčko (LIB).

53:01
    Zakázané uvolnění Liberce.

52:46
    Liberecký hráč je nakonec za pomoci Hradila odvezen na střídačku ale s hostujícím hráčem to nevypadá moc dobře.

52:46
    Po jednom ze střetů u mantinelu teď zůstal na ledové ploše ležet jeden z libereckých hráčů.

52:33
    Nesvadba vystřelil na Vaněčka, před kterým se snažil ještě dorážet Králík, ale domácí útočník přestřelil bránu Liberce.

51:27
    Ihned po konci přesilové hry pálil z levé strany Havlas, ale Slezák jeho střelu vyrazil za sebe do ochranné sítě.

50:34
    Od modré čáry se velice tvrdou ranou prezentoval Jandejsek, ale Slezák jeho ránu vyrazil svým betonem.

50:00
    Mora zatím zvládá své oslabení velice dobře, když je puk dvakrát za sebou v krátkém sledu za bránou Liberce.

49:25
    Zbyněk Hradil (OLO) vyhodil puk do hlediště z vlastní obranné třetiny, a tak je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

49:10
    Zakázané uvolnění Olomouce.

48:43
    Po delší době se na kluziště opět prezentoval mladý Pavel Zacha, jenž vypálil ihned po přejetí útočné modré a Slezák jeho střelu chytil svou lapačkou.

47:40
    Nesvadba si sebral puk ve středu kluziště a následně se rozjel do útočného pásma, kde nakonec vystřelil na Vaněčka, ale taková střela byla snadným soustem pro libereckého brankáře.

46:48
    Vaněček si připisuje další úspěšný zákrok po střele Zezuli z levé strany kluziště.

45:38
    Nesvadbovu střelu od modré vyrazil Vaněček před sebe, kde hlídkoval domácí Bauer, ale olomoucký útočník trefil puk jen znovu do libereckého strážce klece.

44:56
    Hráči obou mužstev sváděli souboj o puk v rohu útočného pásma Olomouce a hlavní rozhodčí raději po chvíli přerušuje hru a nařizuje vhazování po pravici Vaněčka.

44:05

43:53
    Další zakončení libereckých tentokráte z hole Jandejska, ale Slezák je opět pozorný a puk má ve své moci.

43:49
    Hrníčko vystřelil z pravé strany směrem na Slezáka, který jeho pokus utlumil na své hrudi.

43:18
    Mikyska dostal hodně prostoru na modré čáře a liberecký útočník se následně odhodlal k velmi tvrdé střele, která však míří hodně mimo bránu Olomouce.

42:44
    Ti se následně vyhnali ještě dál, protože jeden z obránců nahodil puk ještě před červenou čárou, a tak je tu zakázané uvolnění.

42:35
    Nesvadba dobře zabojoval u mantinelu a vyhnal hostující hráče alespoň do středního pásma.

42:04
    Lukáš Králík (OLO) teď zcela zbytečně fauloval hostující brankáře a právem si jde posedět na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici.

41:45
    Další zákrok libereckého brankáře, který si smlsnul na střele Šoustala.

41:14
    Konečný posunul puk na Zezulu, jenž následně z pravé strany prověřil Vaněčka, který je však ve své bráně pozorný.

40:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru! Hosté rychle najeli do útočného pásma, kde následně našel krásnou přihrávkou Havlas DOMINIKA HRNÍČKA, jenž svou tečí usměrnil puk za záda Slezáka. Asistence: Vojtěch Havlas.

40:01

Druhá třetina se přítomným divákům musela hodně líbít, protože v ní padlo hned šest branek, když se obě mužstva podělila smírně o tři na každé straně. Naopak tento "hurá" hokej se již moc nelíbil trenérům obou týmů. Ve druhé třetině se za domácí tým postupně prosadili Šoustal, Bauer a Králík. Naopak za Liberec se trefili Mikyska, Zacha a Ordoš.

Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

40:00

39:59
    Mikyska se ještě v samotném závěru snažil protlačit přes několik hráčů Olomouce a hostující útočník byl při svém postupu zahákován, a tak je na trestnou lavici poslán na dvě minuty Dominik Bauer (OLO).

38:57
    Útočná lajna starších dorostenců Liberce dlouho držela puk v útočném pásmu, ale hostující útočníci si nakonec nedokázali vytvořit nějakou střeleckou příležitost.

37:58
    Tentokráte je snaha hostujícího týmu zastavena špatným přechodem přes útočnou modrou, a tak je následně odpískán offside.

37:15
    Kratochvíl se dostal ke střele z pravé strany, ale pokus hostující útočníka končí na jednom z betonů Slezáka.

36:29
    Domácí obrana za sebou zapomněla hned dvojici hostující hráčů, když Zacha přihrál mezi kruhy zcela volnému JANU ORDOŠOVI, jenž se tváří v tvář Slezákovi nemýlil. Asistence: Pavel Zacha.

35:01
    K nebezpečné střele se před olomouckou bránou dostal Boček, ale jeho pokus je sražen na mantinel za bránou domácích.

34:25
    Markl se snažil protlačit hned přes tři liberecké hráče, ale to bylo na domácího forvarda až příliš velké sousto.

33:20
    Hra se nám začíná troch přitvrzovat, když na ledě vidíme jeden zákrok za druhým. Všechno je však zatím v rámci pravidel.

32:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Šoustal jel sám na posledního obránce Liberce a olomoucký útočník si ještě všimnul za sebou najíždějícího LUKÁŠE KRÁLIKA, jenž si přebral puk a následně ho poslal do levého růžku liberecké brány. Asistence: Tomáš Šoustal.

32:05
    Havlín nahazoval puk od modré čáry, ale jeho střela míří vysoko nad bránu Olomouce.

31:11
    Mora se však stále nevzdává a rychle vstřeluje další kontaktní branku, když střelu Betáka tečoval před Vaněčkem DOMINIK BAUER. Asistence: Šimon Beták.

30:46
    Bílí Tygři bleskově využívají přesilovou hru! PAVEL ZACHA dostal krásný pas mezi obránce Olomouce, kde si již následně lehce poradil se Slezákem, a vstřelil tak šestý gól Liberce. Asistence: Daniel Svoboda, Josef Mikyska.

30:28
    Liberec bude hrát přesilovou hru, protože na trestnou lavici putuje Martin Hánl (OLO) na dvě minuty za sekání.

30:01
    Jandejsek dostal puk do jízdy na pravé straně a hostující obránce se následně prezentoval velice tvrdou ranou, která však skončila na mantinelu za bránou Olomouce.

29:20
    Mora udeřila až po skončení své přesilové hry, když Škůrek nahodil puk na bránu Liberce, kde jej tečoval mezi betony Vaněčka TOMÁŠ ŠOUSTAL. Asistence: David Škůrek, Lukáš Králík.

29:04
    Další vyhození hostující hráčů přes celé kluziště.

28:35
    Puk je opět za bránou Slezáka a Mora musí začít až od své brány.

28:05
    Liberec zatím zvládá své oslabení velice dobře. Hosté příliš nepouští domácí hráče do svého obranného pásma.

27:16
    Mora bude hrát svou první přesilovou hru, když je na dvě minuty za držení vyloučen Martin Šír (LIB).

27:10
    Ostřanský našel krásným pasem na pravé straně Králíka, ale ten se následně pokusil dostat až před Vaněčka, ale domácí hráč byl dobře pokryt hostující obranou.

26:28
    Konečný se dostal z levé strany až do zakončení bekhendem a Vaněček jeho střelu vyráží za svou bránu.

25:43
    Tak tentokráte je zakázané uvolnění libereckých hráčů odpískáno kvůli velice prudké přihrávce Zachy na jednoho ze svých spoluhráčů.

25:30
    A znovu zakázané uvolnění na straně Liberce, který se vůbec nežene do útoku a hostující hráči vždy pouze vyhodí puk ze svého obranného pásma.

24:15
    Mora však vyhrála následné vhazování a Králík se dostal do rychlého protiútoku, který zakončil svou střelou, ale Vaněček byl připravený a puk je někde v jeho výstroji.

24:06
    A znovu zakázané uvolnění, tentokráte na straně domácích.

23:42
    Tentokráte se špatnou rozehrávkou provinil hostující celek, a tak tu máme v krátké době další zakázané uvolnění.

23:02
    Po jednom ze soubojů ve středním pásmu skončil puk až na střídačce, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

22:38
    Zakázané uvolnění olomouckých juniorů. Hra se tak opět stěhuje před Slezáka.

21:50
    JOSEF MIKYSKA dostal pas na pravou stranu kluziště, kde si následně sjel až mezi kruhy a střelou do pravého růžku naděluje Olomouci nepopulárního búra. Asistence: Jakub Kalfiřt, Jakub Mrázek.

21:06
    Liberec vyhrál následné vhazování a ihned přejel do útoku, kde pálil Kalfiřt, ale Slezák je opět pozorný a puk má ve své moci.

20:46
    První zákrok v druhé části má již za sebou i Vaněček, jenž likviduje pokus Ostřanského z pravé strany.

20:29
    O první střelu ve druhé třetině se postaral Jandejsek, jenž střílel od modré, ale Slezák jeho pokus chytá svou lapačkou.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání mezi Olomoucí a Libercem, kterou zcela ovládnuli Bílí Tygři, jenž dokázali vstřelit hned čtyři branky. Ihned v první třetině dokázal zkompletovat hattrick hostující Svoboda, na kterého ještě jednou trefou navázal Mikyska. Mora dokázala reagovat pouze jedinou brankou, když se prosadil Králík.

Druhá třetina začne přibližně v 18:00.

20:00

19:28
    Bauer si protečoval puk do útočného pásma, kde následně za bránou Liberce svádí o gumový nesmysl souboj.

18:34
    Pálek se snažil rychle vysunout Žďárského, ale na toho byla přihrávka příliš prudká a puk končí na zakázaném uvolnění.

18:13
    Králik nahrál na modrou Škůrkovi, jehož následnou střelu chytá svou lapačkou Vaněček.

17:50
    Klvaňa dostal puk na modrou čáru a následně vypálil na Vaněčka, který zřejmě ani nevěděl, jak střelu chytnul, ale štěstí stálo při hostujícím brankáři, jenž má puk ve své lapačce.

16:37
    Fibrich nahrával z levé strany Rajnochovi, který před zcela prázdnou bránou promáchnul!

16:20
    Zakázané uvolnění olomouckého týmu.

15:46
    Mora snižuje stav utkání, když Šoustal dostal puk na pravou stranu, kde však ještě přihrál za bránu Ostřanskému, který ihned poslal puk před bránu na LUKÁŠE KRÁLÍKA, jenž pohotovou střelou trefil odkrytou bránu Liberce. Asistence: Milan Ostřanský, Tomáš Šoustal.

14:12
    Slezák má za sebou první úspěšný zákrok, když z pravé strany střílel Mikyska a domácí brankář jeho pokus vyrazil za svou bránu.

13:56
    Přihrávka rukou libereckých hráčů v jejich útočném pásmu.

13:06
    Jakuba Kochtu střídá v bráně Olomouce Martin Slezák.

13:06
    Tak to je totální destrukce Olomouce! Zacha nahrál na pravou stranu DANIELU SVOBODOVI, jenž svou následnou střelou kompletuje hattrick v tomto utkání! Asistence: Pavel Zacha.

12:50
    Tak to byla obrovská chyba domácí obrany! JOSEF MIKYSKA si sebral puk ve své obranné třetině a následně se rozjel ke své dlouhé jízdě do útoku, kde se před ním zcela otevřela dálnice, protože olomoučtí obránci si špatně přebrali hráče a hostující útočník následně prostřelil Kochtu střelou k lévé tyči. Asistence: Jakub Kalfiřt, Dominik Hrníčko.

12:38
    Libereckým juniorům je tentokráte odpískán úmyslný offside.

12:01
    Zakázané uvolnění libereckého týmu.

11:30
    Zacha zpoza brány nahrál na modrou Pálkovi, jenž nahodil puk směrem na Kochtu, kde jej nejdřív DANIEL SVOBODA přikopnul na olomouckého brankáře, který vyrazil puk svým betonem zpět na hokejku libereckého útočníka, a ten se již nemýlil se svou dorážkou do odkrytější částí brány. Asistence: Roman Pálek, Pavel Zacha.

10:43
    Útočná akce olomouckých juniorů je zastavena hvizdem čárového, kvůli postavení mimo hru.

10:27
    Hrníčko krásně přihrál do jízdy Kalfiřtovi, jenž se z levé strany hnal zcela sám na Kochtu, na kterého si však nepřišel se svou kličkou do bekhendu.

09:35
    Po střele Fibricha si opět zachytal i hostující Vaněček, který střelu olomouckého útočníka chytá svou lapačkou.

09:07
    Zacha se krásně od pravého mantinelu dostal až mezi kruhy, kde svou střelou prověřil Kochtu, jenž jeho střelu vyráží do rohu kluziště.

08:13
    Bílí Tygři se již hnali do další útočné akce, ale Mikyska zaseknul s pukem před modrou čárou, a tak musí počkat než jeho spoluhráči vyjedou z obranného pásma.

07:32
    Hostující tým pokračuje ve své aktivní hře a olomoučtí hokejisté mají velké problémy s napadáním libereckých hráčů.

06:26
    Bilí Tygři využívají přesilovou hru! Tak přece jenom se hostujícím povedlo z početní výhody vytěžiz první branku v utkání. Mikyska nahodil od modré puk před bránu, kde Ordoš z jedničky trefil beton Kochty, ale puk se odrazil na hůl DANIELA SVOBODY, jenž i trochu se štěstím dopravil kotouč za záda olomouckého brankáře. Asistence: Jan Ordoš, Josef Mikyska.

06:04
    Až nyní se hosté usadili ve svém útočném pásmu a zatím sledujeme kombinaci libereckých hokejistů.

05:41
    Mora zatím zvládá své oslabení skvěle, protože ještě nepustila hostující celek do svého obraného pásma.

05:02
    Ve vlastním oslabení si však dokázali domácí hokejisté vytvořit několik slibných příležitostí, které dokázal Vaněček v bráně Liberce zlikvidovat.

04:44
    Aktivita hostující přináší první přesilovou hru, když na dvě minuty za podražení je vyloučen David Škůrek (OLO).

04:35
    Další střelu směrem na domácího brankáře vyslal od modré Beránek a Kochta raději ukrývá puk ve své výstroji.

04:27
    Svoboda nahrával mezi kruhy Zachovi, jenž se protlačit až do bekhendového zakončení, se kterým však Kochta neměl žádné problémy.

04:05
    Liberečtí hokejisté drží puk za svou bránou.

03:20
    Hostující Pavlas udělal několik pěkných kliček a dostal se s pukem do útočného pásma, kde však neměl podporu svých spoluhráčů, a kotouč je tak v moci domácích.

02:10
    Rajnoch střílel z pravé strany a Vaněček vyrazil puk pouze před sebe, kde se jej ihned pokusil dopravit do poloodkryté brány Ostřanský, ale domácí útočník minul!

01:48
    Z velkého úhlu se pokusil ohrozit Vaněčka Zezula, ale hostující brankář byl pozorný.

01:18
    Mora následně vyhazuje puk na zakázané uvolnění, a hra se tak stěhuje před Kochtu.

01:03
    Domácí sám se teď dostal sám pod tlak, díky špatnému vyhození ze své obranné třetiny.

00:20
    K odraženému puku se na modré čáře dostal Jandejsek, ale jeho střela mířila hodně mimo bránu Olomouce.

00:01

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek (C), Hradil, Kreigher, Klvaňa, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Rajnoch, Šoustal, Králík, Ostřanský, Beták, Zezula, Konečný, Hánl.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Stezka) – Jandejsek, Mrázek (C), Šír, Artl, Beránek, Havlín, Pálek – Hrníčko, Belovič, Kalfiřt, Svoboda, Kratochvíl, Boček, Mikyska, Ordoš, Žďárský, Havlas, Zacha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 16. Králík (Ostřanský, Šoustal), 30. Šoustal (Škůrek, Králík), 32. Bauer (Beták), 33. Králík (Šoustal) – 7. Svoboda (Ordoš, Mikyska), 12. Svoboda (Pálek, Zacha), 13. Mikyska (Kalfiřt, Hrníčko), 14. Svoboda (Zacha), 22. Mikyska (Kalfiřt, Mrázek), 31. Zacha (Svoboda, Mikyska), 37. Ordoš (Zacha), 41. Hrníčko (Havlas)

HC Olomouc: Kochta (13. Slezák) – Škůrek (C), Hradil, Kreigher, Klvaňa, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Rajnoch, Šoustal, Králík, Ostřanský, Beták, Zezula, Konečný, Hánl.