Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:3 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:7 (kon.)
Anaheim Ducks
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Úterý 11.03.2014, 03:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:10.

Češi na ledě
    Do dnešního utkání nezasáhne žádný český hokejista.

TORONTO MAPLE LEAFS
    Hosté podstoupí dnes na ledě Anaheimu těžkou zkoušku své formy. Pro aktuálně čtvrtý tým Východní konference to však nemusí být nepřekonatelný soupeř. Hosté jsou navíc povzbuzeni posledními zápasy, kdy dokázali zvítězit v New Yorku na ledě Rangers (3:2) a poté i doma s Philadelphií (4:3). Navíc oba tyto duely dokázalo Toronto "urvat" v prodloužení!

ANAHEIM DUCKS
    Ducks se trápí v posledních zápasech, díky čemuž ztratili i vedení v ligovém pořadí, nejen v Západní konferenci. Anaheimu se nedaří hlavně v domácím prostředí, kde ze sedmi zápasů pětkrát prohrál! Naposledy museli "Kačeři" strávit prohru v zápasech s Montrealem (3:4) a s Pittsburghem (2:3), oba zápasy dospěly až do samostatných nájezdů.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž domácí Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Toronto Maple Leafs.

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Beauchemin, Lindholm, Lovejoy, Fowler, Allen, Fistric – Palmieri, Getzlaf, Perry – Maroon, Bonino, Silfverberg – Winnik, S. Koivu, Cogliano – Beleskey, Rakell, Selänne

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gunnarsson, Phaneuf, Gardiner, Franson, Gleason, Reilly – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kuljomin – Raymond, Holland, Bodie – McLaren, McClement, Ranger

Rozhodčí: Jackson, L'Ecuyer – Lazarowich, Murchison.

00:01

00:56
    Puk za brankou Anaheimu, ale domácím se daří rozehrát.

01:30
    Poprvé se vylučuje, hned ve druhé minutě utkání, za hákování odchází na dvě minuty Kadri.

01:40
    Domácí s pukem až za vlastní brankou.

01:51
    Selänne pronikl po pravém křídle do třetiny Maple Leafs.

02:03
    Po střele Silfverberga od modré puk opouští třetinu Toronta.

02:26
    Corey Perry to zkusil individuální po pravém křídle, Bernier jeho střelu vyráží.

02:45
    Domácí v přesilovkovém rozestavení.

02:59
    Nyní se hosté osvobozují.

03:11
    Ale nestihli prostřídat, protože Ducks jsou opět ve třetině.

03:30

03:43
    S. Koivu netrefil branku po přihrávce Cogliana, to byla dobrá akce!

04:15
    Domácí nahazují puk do třetiny Maple Leafs.

04:57
    Anaheim získal, i díky přesilové hře, převahu hned od úvodních vteřin.

05:10
    Vůbec poprvé musí zasahovat Andersen, který chytá střelu Riellyho z pravé strany.

05:40
    Lindholm pálí na druhé straně z levé strany, z voleje, skvělý zákrok Berniera.

06:11
    Komerční přestávka.

06:45
    Van Riemsdyk se dostal za obranu Anaheimu, následně musel faulovat domácí Ben Lovejoy, který již sedí za podražení na trestné lavici, přesilová hra Toronta.

07:10
    Ducks se zatím v pohodě brání.

08:05
    Torontu se zatím přesilová hra příliš nedaří.

08:20
    Až nyní se dokázali hosté zformovat ve třetině Anaheimu.

08:38
    Puk se svalil po zádech Andersena, ale směřoval mimo branku, navíc stejně rozhodčí signalizovali "vysokou hůl".

08:45

09:25
    Maple Leafs zůstávají ve třetině Ducks.

09:30
    Až nyní, kdy Rielly nezachytil puk na modré, mohou domácí prostřídat.

10:29
    Signalizován ofsajd domácích na útočné modré, Ducks pokračují ve hře, je pískáno, hra přerušena.

10:29
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:07
    Van Riemsdyk projel kolem zkoprnělé obrany Ducks, z levé strany, až před Andersena, to je gólová šance, ale domácí gólman nakonec dokázal souboj ustát a udržet puk před brankovou čárou!

13:03
    Vhazování po levici Andersena, hosté úspěšnější.

13:20
    Icing Anaheimu, hra se stěhuje opět do třetiny domácího týmu.

14:07
    Ducks nyní pod tlakem Toronta.

14:09
    Ducks se osvobozují, vyváží puk do středního pásma, ale hra se přerušuje, protože za brankou Andersena si to v pěstním souboji vyřizují domácí Lovejoy a hostující Clarkson, který má krvavé šrámy v obličeji a místo na trestnou lavici odchází rovnou do kabin.

14:09

15:22
    Tim Gleason (TOR) odchází na trestnou lavici za zbytečný krošček u vlastní branky. Vyloučen je ale i domácí Maroon, budeme sledovat hru čtyř proti čtyřem.

16:19
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí domácím.

16:38
    Bernier krotí ve své výstroji střelu Allena, z levé strany, od modré.

16:44
    Těch vyloučených je již nějak moc, nyní odchází na trestnou lavici domácí S. Koivu za podražení, přesilovou hru si zahrají hosté.

16:51
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilová hra, Phaneuf naznačil střelu, ale místo střely přihrál z levé strany před brnaku, kde TYLER BOZAK jen nastavil hokejku a nasměroval puk za záda Andersena, pěkná kombinace. Asistence: Dion Phaneuf a Phil Kessel.

17:08
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

17:15
    Kessel najíždí z pravé strany na Andersena, pálí, ten vyráží.

17:26
    Ne, bez vyloučení to zřejmě dnes nepůjde, nyní se perou domácí Maroon a hostující Gleason.

17:39
    Hraje se již v plném počtu na obou stranách.

19:00
    Je před námi závěrečných šedesát vteřin.

19:22
    PHIL KESSEL využil zaváhání defenzivy Anaheimu a dostal se mezi dvěma vracejícími se obránci do úniku a se štěstím nakonec překonává Andersena, což ještě na brankové čáře "pojistil" dojíždějící Bozak. Asistence: Tyler Bozak.

19:35
    Tak hosté dokázali zasadit domácím dvě velmi tvrdé rány, v kabině Anaheimu bude zřejmě o přestávce velmi rušno!

20:00

V první třetině jsme sledovali parádní hokej, byť provázený častým vylučováním. Obě mužstva hrají hodně útočně, což se prostě musí líbit. Góly však zatím dávají pouze hosté, v 17. minutě dostal Toronto do vedení Bozak, který si pak připsal další bod za asistenci na gólu Kessela ve 20. minutě.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 9

Toronto Maple Leafs: 11

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:08 hodin.

20:01

20:55
    Kadri prodlužuje do útočného pásma.

21:15
    Ale puk zachytil Getzlaf, který dlouhým pasem vyzývá Palmieriho, ten najíždí z levé strany před Berniera, ale pálí mimo branku.

21:55
    Beauchemin se musí mít při rozehrávce na pozoru, hosté napadají.

22:25
    Hosté bojují ve třetině Anaheimu.

23:08
    Anaheim v šanci, ale Bernier vyzrál na dotírajícího Selänneho.

23:44
    Hosté mají úžasnou produktivitu, Phil Kessel se s pukem na holi dostal z pravé strany před branku Anaheimu, kde však místo střeli přihrává a PAUL RANGER doráží do odkryté branky na hranici brankoviště. Asistence: Phil Kessel a Tayler Bozak.

24:05
    Pro Anaheim začíná mít tento zápas velmi nepříjemný vývoj!

24:05
    Potvrzuje se, že Anaheimu se v domácím prostředí vůbec nedaří a "na obzoru" je tak další prohra!

24:47
    Další bitka, domácí Allen a hostující Clarkson.

24:47
    Oba již sedí na trestné lavici a mají pět minut na "vychladnutí".

25:40
    Ofsajd Toronta na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

25:59
    Hráči dohrávají souboje u mantinelu, na ledě to doslova "jiskří"!

26:45
    Ranger pálí od modré, Andersen chytá a přerušuje hru.

26:45
    Následuje komerční přestávka.

27:07
    Fowler nahazuje puk na branku soupeře, od modré, Bernier nebyl příliš připraven, přesto dokázal puk vytěsnit mimo branku.

28:20
    Domácí nahazují puk do útočného pásma.

28:32
    Silfverberg se dostává ke střele, ale to by chtělo alespoň trefit branku.

28:55
    Hraje se již ve třetině Anaheimu.

29:05
    Franson vrací puk "do ohně", před branku Ducks.

29:19
    Až ofasjd Kuljomina na útočné modré nyní zastavil nápor Toronta.

29:39
    Přesilovou hru si zahrají domácí, Corey Perry byl osekáván Dion Phaneufem, který dostává dvouminutový trest.

30:08
    Ducks v přesilovkovém rozestavení.

30:25
    Střela Bonina od modré míří pouze vedle branky.

30:38
    Ještě minutu mají domácí na to, aby využili svou přesilovou hru a snížili náskok Toronta.

30:58
    Střela Beauchemina z pravé strany zablokována, puk opouští třetinu Toronta, hosté spěchají na střídačku.

31:39

32:36
    Kessel v další šanci, tentokrát na Andersena z pravé strany nevyzrál.

32:44

33:28
    Perry s pukem za brankou Toronta.

33:36
    Dokázal si vybruslit před Berniera, toho ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

34:05
    Domácí se drží ve třetině Toronta.

34:19
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Famózní Bernier dokázal odolávat vyloženým šancím Anaheimu, až nestačil na dorážku COREY PERRYHO, který se nachomýtl k brance a po střele, nebo spíš přihrávce, Maroona, doslova "zametl" puk do branky. Asistence: Patrick Maroon a Ryan Getzlaf.

34:52
    Tak uvidíme, jestli se domácím podaří snížit na 2:3 ještě do konce této dvacetiminutovky.

35:19
    Ofsajd Ducks na útočné modré, následuje komerční přestávka.

35:59
    Franson rozehrává z vlastní třetiny.

36:17
    Toronto se dostává do útočného pásma.

36:40
    Střela Clarksona míří pouze vedle branky.

37:05
    A nyní již domácí v útočném pásmu.

37:48
    Bernier "mrskl" lapačkou a zachytil střelu Maroona z mezikruží, další čistá gólová šance domácích!

38:15
    Hostům se nyní v útočném pásmu přestalo dařit, naopak, protiútoky Anaheimu jsou mnohem nebezpečnější.

38:35
    To samo ale ke vstřelení branky nestačí, domácí musí hlavně vymyslet , jak překonat zatím fantastického Berniera v brance Toronta.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Perry leží na puku za vlastní brankou a rozhodčí přerušují hru.

39:40
    Phaneuf nyní zablokoval střelu Perryho z mezikruží, skvělý obranný zákrok!

40:00

Toronto i po druhé třetině odchází do kabin s dvoubrankovým náskokem, tentokrát však za stavu 3:1. V průběhu této části však již Toronto vedlo o tři góly, když se ve 24. minutě prosadil Ranger. Naději pro Anaheim vybojoval brankou ve 35. minutě Perry.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 19

Toronto Maple Leafs: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:05 hodin.

40:01

40:48
    Perry zaváží puk do třetiny Toronta.

41:18
    Puk ve středním pásmu, domácí však kontrolují úvod třetí třetiny.

41:37
    Na trestnou lavici za krošček míří hostující Gleason, domácí si zahrají přesilovou hru.

42:29
    Téměř minuta z přesilové hry Anaheimu uplynula, zatím bez velké šance.

42:43
    Naopak, do velké šance se dostal hostující Bozak, který jel sám na Andersena, kterého ale nepřekonal!

43:05
    Anaheim to ještě zkouší v útočném pásmu.

43:37

45:58
    Hraje se "nahoru – dolů", diváci ženou svůj tým, ale Anaheimu se zatím nedaří.

46:06
    A opět se vylučuje, další přesilovou hru si zahrají domácí, hosté totiž hráli v šesti!

46:39
    Hosté vyhazují puk ze třetiny.

46:52
    Getzlaf nachází Perryho, který zaváží puk po pravém křídle do útočného pásma.

46:59
    Fowler pálí z mezikruží a znovu skvělý zákrok Berniera!

47:07
    Ještě minutu mají domácí na to, aby využili přesilovou hru.

47:39
    Jenže to by chtělo hlavně udržet puk v útočném pásmu.

48:06

49:36
    Toronto nyní tlačí domácí tým před jeho branku.

49:50
    Diváci v Honda Center bučí, takový výkon domácího týmu se pochopitelně líbit nemůže.

50:23
    Neskutečný obranný zákrok van Riemsdyka, který odebral zezadu puk najíždějícímu Getzlafovi, jenž se již před Bernierem chystal na zakončení!

51:02
    Dnes hrají hosté opravdu parádně, Anaheim nehraje špatně, ale na velmi dobře takticky hrajícího soupeře to zatím stále nestačí.

51:10

52:18
    Kadri míří s pukem do útočného pásma.

52:27
    Tam ho ale "odzbrojil" Lindholm.

53:32
    Zakázané uvolnění Toronta, hra se stěhuje před Berniera.

53:54
    Beleskeyho střela z pravé strany zablokována.

54:08
    Co předvede na pravé straně Silfberberg?

54:25
    Zatím nic, ovšem domácí drží útočné pásmo.

54:38
    Až nyní se hosté osvobozují, domácí zůstávají u puku.

54:55
    Phaneuf obral o puk Perryho a může rozehrát.

55:28
    Perryho střelu z levé strany chytá Bernier, který přerušuje hru.

55:28

55:49
    Blíží se závěr třetí třetiny, čas se domácím povážlivě krátí.

56:08
    Perry hledá zpětnou přihrávkou Getzlafa, který střílí z pravé strany, ale Bozak jeho střelu vytěsnil mimo branku.

56:53
    Po lehké střele Palmieriho, z pravé strany, přerušuje Bernier hru.

57:17
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Berniera.

58:06
    Probíhá poslední dvouminutovka, domácí by co nejdříve potřebovali vstřelit kontaktní gól.

58:10
    Domácí to zkouší bez brankáře.

58:26
    Střelu Beauchemina chytá Bernier, který dnes střelce Anaheimu přivádí doslova k šílenství.

58:32
    Bernier chytá puk a raději přerušuje hru.

58:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a dost možná i celého utkání, domácí hrají stále se šesti hráči v poli, branka zůstává prázdná.

59:08
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

59:30
    Kessel spěchá za vyhozeným pukem, ale nakonec se ani nepokouší o atak prázdné branky.

60:00

Utkání končí! Anaheim musí "zkousnout" další domácí neúspěch, série porážek Ducks tak pokračuje a to je, v závěru základní části, hodně nepříjemné zjištění. Toronto se dnes prezentovalo skvělým výkonem, podpořeným navíc výtečným výkonem gólmana Berniera, který čelil celkem čtyřiačtyřiceti střelám soupeře a pouze jednu z nich propustil za svá záda!