Japonsko U18 – Finsko U18 2:4 (kon.) | Kanada U18 – Česko U18 5:0 (kon.) | USA U18 – Švédsko U18 7:0 (kon.)
Rusko U18 – Maďarsko U18 3:1 (kon.)
USA U18
7:0 (1:0, 4:0, 3:0)
Švédsko U18
Středa 26.03.2014, 17:30 • Jégpalota, Budapešť • Mistrovství světa žen do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím z Budapešti! V maďarské metropoli máme možnost sledovat Mistrovství světa žen do 18 let. Dnes jsou na programu poslední utkaní skupin. Na ledě menšího stadionu s kapacitou 120 diváků se dnes v rámci skupiny B představí naposledy výběry USA a Švédska.

Skupina B se nám poněkud zamotala, když Švédsko překvapivě klopýtlo s Ruskem. Tři získané body tak mají Rusky a Švédky, Američanky zatím bez zaváhání s šesti body vedou. Jak bude tato skupina vypadat na závěr základní fáze turnaje, to nám odhalí poslední dva dnešní zápasy.

USA
    Američanky zatím společně s Kanaďankami na turnaji působí nejsilněji. Americké juniorky skupinu B bez ztráty bodu vedou a mají velice dobře nakročeno k přímému postupu do semifinále. Spojené státy americké ale mají na turnaji opravu jen ty nejvyšší ambice. V utkání se Švédskem určitě nebudou chtít ztrácet body, naopak by si hráčky ze severoamerického kontinentu rády připsaly další vysokou výhru.

Předchozí výsledky na MS
    USA – Rusko 6:1
    Maďarsko – USA 0:7

Švédsko
    Švédské hokejistky odjely na turnaj s podobným cílem jako ty české – dovézt domů alespoň bronz. Hráčky ze severu Evropy si ale svou cestu lehce zkomplikovaly, když překvapivě nestačily na Rusko.
    Švédky stále patří k hlavním adeptům na zisk jednoho z cenných kovů, bronz dosud získaly celkem čtyřikrát, což je po týmech ze Severní Ameriky třetí nejlepší výsledek.
    Pokud toto utkání vyhrají favorizované Američanky a Rusky si ve večerním utkání poradí s Maďarskem, měl by být právě švédský výběr čtvrtfinálovým soupeřem pro svěřenkyně trenéra Fidrmuce.

Švédsko – Maďarsko 5:1
    Švédsko – Rusko 1:5

Zápas začne co nevidět, hokejistky obou zemí už vyjíždějí na led. Které z nich z něj budou nakonec odjíždět s hlavami svěšenými?

USA U18:

O´Neil (Burtová) – Nizalová. Marshallová, Dunneová, Rulfesová, Baldwinová, Kellerová, Skarzynskiová, Samoskevičová – Roqueová, Wellhausenová, Rodgersová – Kentová, Langová, Cianfaranová – Williamsonová, Lonerganová, Gilmorová – Sullivanová, Zarzečkiová, Ahbeová.

Švédsko U18:
    Aberg (Berglund) – Strandbergová, Adolfssonová, Evertssonová, Viklundová, Karlsonová, Sodergrenová, Backeboová, Gradinová – Husaková, Olssonová, Samuelssonová – Skoldová, Wesslingová, Murenová – Jonssonová, Helgostamová, Bennová – Hjalmarssonová, Svenssonová, Vernblomová.

00:01

00:12
    O první útočný výpad se pokusily nažhavené Švédky, Američanky ale bleskově vyhodily na zakázané uvolnění.

00:40
    Po rychlém přečíslení přišla slibná šance hráček ze zámoří, gól z toho však nebyl.

01:38
    Hraje se pěkně od podlahy a brankářka Abergová má plné ruce práce. Američanky pálí snad ze všech pozic a doslova volají po prvním gólu v utkání!

02:29
    Rychlý kontr Evropanek zakončovala Wesslingová, ale puk si cestu do brány nenašel.

03:12
    Američanky zakládají útočnou akci.

04:01
    Brankář Abebrgová má zatím více práce, musela si připsat další dobrý zákrok.

04:54
    Kentová pálí nad.

05:18
    Američanky sevřely své soupeřky v jejich obranné třetině. Abergová přikryla puk po střele Lonerganové, bude se vhazovat.

05:48
    Násluje další vhazování, švédská gólmanka puk zalehla, i když se několik amerických hráček snažilo dostat puk z její výstroje.

06:49
    Ofsajd Američanek.

06:57
    Krátce na to další přerušení. Švédky posílají puk na icing.

07:32
    Američanky jsou podle předpokladů výrazně aktivnější, což jen potvrzuje střela Cianfaranové.

08:19
    Švédky zvládají vyvézt puk a jen jedou střídat.

09:08
    Obrovská šance Švédek! Helgostamová se dostala s pukem sama před O'Neilovou, bekhendem ale nedala.

09:53
    Zarzeckiová pálí příklepem mezi betony, ty však švédská gólmanka dala včas k sobě.

11:04
    Oba týmy střídají.

11:24
    Karlssonová ukořistila Američankám puk, následně nevystřelila přesně.

12:19
    Kentová měla na hokejce úvodní branku! V bezprostřední blízkosti ale udělala kličku navíc.

12:46
    Teď zase Švédky v šanci. Jonssonová uprchla americké obraně. Ona ani dorážející hráčky ale neproměnily.

13:25
    Ofsajd USA.

14:00
    Američanky nahazují a jedou střídat.

14:25
    Švédky si v obraně skvěle rozebraly útočící Američanky a mohou také zaútočit.

15:05
    Vhazování ve středním pásmu po nepřehledné situaci v rohu kluziště.

15:17
    USA právě vstřelilo branku!
    To byla velká paráda v podání TAYLAR CIANFARANOVÉ. Mladá Američanka v plné rychlosti střelou švihem vymetla horní růžek branky. Asistence: Melissa Samoskevichová.

16:15
    Švédky se pokoušejí zaútočit. Olssonová za modrou nevypálila přesně.

17:00
    Američanky se obtížně probíjěly k brance, nakonec ztratily puk úplně.

18:00
    Tempo hry se poněkud zpomalilo. Hraje se hlavně ve střední třetině.

18:15
    Laingová dobře vyzvala k teči svou spoluhráčku, té ale chyběla větší přenost.

19:08
    Švédky dlouho sevřené ve své obraně zvládly poslat kotouč jen na icing.

19:33
    Zajímavá teč Laingové končí nad.

20:00

Prvních dvacet minut jsem byli svědky opravdu světového hokeje. Švédky zvládly držet krok s týmem favorizovaných Američanek, a proto se hrál svižný hokej s šancemi na obou stranách. Šťastnější zatím mohou být Američanky, které zásluhou Cianfaranové vedou 1:0.

21:20
    Abergová se musí v brankovišti hodně otáčet.

21:59
    Hned na úvod třetiny je to druhá americká branka. MALIYA RODGERSOVÁ s pukem obroužila pravý kruh a propálila švédskou brankářku střelou nad lapčkou. Asistence: Syndey Baldwinová, Baylee Wallhausenová

22:47
    Icing Švédek.

23:59
    Američanky zatím pokračují v aktivní hře.

25:29
    Je tu vyloučení z řad švédských juniorek. Za příliš tvrdou hru budou muset přečkat dvě minuty v oslabení.

25:40
    Hned je k vidění přesilovkový tlak USA. Mladé Američanky pálí jeden puk za druhým.

26:21
    Až teď Švédsko vyhazuje.

26:40
    Švédky jen přihlíží slušné kombinaci Američanek. Dobře střílela Kellerová, Abergová pozorná.

29:01
    Abbergová po střele Rodgersové sevřela své betony a přikryla puk.

29:04
    Hra je přerušena. Důvodem je švédská branka, která vypadla ze svého stálého postavení.

29:25
    Švihem střílela Kellerová, trefila jen připravenou Abergovou.

29:55
    Teď se pro změnu do šance tlačily Švédky. Helgostamová ale nedala.

30:20
    Kentová vytvořila pro své spoluhráčky dvě dobré šance. Ani jedna ale ve velké příležitosti netrefila branku.

30:35
    Abergová uklidňuje rozhozenou švédskou obranu a následuje vhazování.

31:19
    Olssonová se tlačila do šance, americká obránkyně se ale odstavit nenechala.

32:13
    Šance pro Švédsko v podobě přesilovky 5 na 4. Sullivanová dostává dvě minuty za sekání.

32:58
    Američanky zatím brání více než výborně. Rodgersová se dokonce dostala ke střele na švédskou brankářku.

33:42
    Švédky párkrát vystřelily, ale Američanky zase dostávají puk ze třetiny.

34:28
    Po střele Bennové přešuje hru Američanka v brankovišti.

34:47
    Američanky hned po buly ve své třetině dojely do útoku a radují se z další rychlé branky. ALEXANDRIA LAINGOVÁ jen zavezla puk do třetiny, napřáhla a mohla se radovat ze třetí branky svého týmu. Asistence: Maddie Rolfesová.

35:40
    Američanky dále drží své soupeřky v obraně.

35:49
    Ofsajd USA.

36:04
    Ahbeová řešila přečíslení 2 na 1 střelou do lapačky Abergové. To mohla být dobrá šance pro severoamerické hokejistky.

37:07
    Američanky se radují z další branky. Abergová nahozený puk vyrazila jen před sebe. Tam již ale číhala připravená SOPHIE SKARZYNSKIOVÁ, která bez problémů zakončila. Asistence: Brooke Ahbeová.

37:37
    Američanky okamžitě po vhazování ve středovém kruhu dávají další branku! Americké juniorky na nic nečekaly, párkrát si přihrály puk a nechaly TAYLOR CIANFARANOVOU vstřelit pátou branku. Asistence: Jincy Dunneová, Maddie Rolfesová.

39:20
    Američanky se dále dlačí do útoku, Abergová musela vytáhnout další těžký zákrok.

40:00

V druhé části již Švédky tolik krok se svými soupeřkami nedržely. Američanky si připsaly další čtyři branky a téměř znemožnily švédským juniorkám dosáhnout v dnešním utkání na body. Uvidíme, jak se Švédky s touto situací vyrovnají ve třetí třetině.

Další třetina začne přibližně v 18:57.

40:01

40:20
    První útok vedou americké juniorky, krátce na to ale puk ztratily.

40:57
    Je tu i první zákrok třetí třetiny. Ten si lehkým máchnutím lapačkou připisuje švédská brankářka.

41:12
    Se střelou Lonerganové měla již více práce, ta totiž mířila chytře po zemi k tyči.

41:28
    Teď hráčky USA nerozehrály přesně – icing.

42:05
    Od Švédek se již asi neočékává otočení vývoje zápasu, jelikož americké juniorky dálé pálí jednu střelu za druhou směrem na Abergovou. Ta zatím odolává.

43:13
    Teď navíc nechala Kentová vyniknout lapačku švédské brankářky.

44:23
    Už to vypadá, že Abergová bude muset být v brankovišti pozornější. Další nepříjemná střela.

44:56
    Američanky v ofsajdu.

45:01
    Další přesrušení – icing Švédek.

45:39
    Po střele Gradinové a zákroku vyrážečky americké brankářky končí kotouč v ochranné síti.

45:59
    Abergová vyráží před sebe a přikrývá puk.

46:30
    Další zásah pro vyrážečku Abergové. Rolfesová nezamířila přesně.

46:55
    Puk se po střele jedné z Američek odrazil k Makenzie Kentové, ta ale v obrovské šanci vystřelila mimo.

47:59
    Hráčky USA kombinují v útoku. Do nějakého bezhlavého zakončení se však neženou.

48:12
    Zákrok musela předvést i O'Neilová a přerušuje hru.

48:55
    Jincy Dunneová si dobře objela dvě bránící Švédky a udělala si prostor ke střele. V zajímavé pozici trefila jen střed branky a připravenou gólmanku.

49:29
    Američanky teď až moc rychle vjely do útoku, a proto je zastavuje ofsajd.

49:59
    Švédky se zatím v první polovině třetí části musí spíše bránit. Puk k O'Neilové posílají, ale jedou hned střídat.

51:12
    ALEXANDRIA LAINGOVÁ dostala puk do jízdy a sama se řítila na branku. Jakmile dojela na dostřel bráně, poslala kotouč zápěstím přesně do protipohybu Abergové. Asistence: Megan Kellerová.

52:09
    Američanky další inkasovaná branka ještě více nabudila k útočení. Abergová má v bráně ještě více práce.

53:50
    Kellerová pálí v dobré pozici mimo branku. Američanky jsou ale dále v útočné třetině.

55:32
    Ke Gilmoreové se odrazil puk, který před sebe poslala brankářka Abergová. Američanka v dobré ale pozici netrefila branku.

58:10
    Po delší době zaútočily také Švédky. Olssonová ale netrefila branku.

58:51
    Američanky si berou time-out.

59:43
    Američanky v závěru utkání přidávají ještě jednou přesnou trefu. TAYALAR CIANFARANOVÁ střelou k tyči dává sedmou branku a podílí se již třetím gólem na vysoké výhře USA. Asistence: Abby Roqeuová.

60:00

Američanky si bez větších potíží dokráčely pro další vysokou výhru. V první části Švédky ještě zvládaly vzdorovat a hrát se soupeřkami vyrovnaně. V následujících dvou třetinách již ale jednozně dominovaly hráčky USA. Velký podíl na vysoké výhře má Taylar Cianfaranová, která zaznamenala tři branky.

To je z dnešního utkání vše. Přeji hezký zbytek středy a u zítřejších onlajnů z MS na shledanou. (19:46:15)

David Soumar

Branky a nahrávky: 16. Cianfaranová (Samoskevichová), 22. Rodgersová (Wellhausenová, Baldwinová), 35. Laingová (Rolfesová), 38. Skarzynskiová (Ahbeová), 38. Cianfaranová (Dunneová, Rolfesová), 52. Laingová (Kellerová), 60. Cianfaranová (Roqueová)

USA U18: O´Neilová (Burtová) – Nizalová, Marshallová, Dunneová, Rulfesová, Baldwinová, Kellerová, Skarzynskiová, Samoskevichová – Roqueová, Wellhausenová, Rodgersová – Kentová, Laingová, Cianfaranová – Williamsonová, Lonerganová, Gilmorová – Sullivanová, Zarzeckiová, Ahbeová.
    Švédsko U18: Abergová (Berglundová) – Strandbergová, Adolfssonová, Evertssonová, Viklundová, Karlsonová, Sodergrenová, Backeboová, Gradinová – Husaková, Olssonová, Samuelssonová – Skoldová, Wesslingová, Murenová – Jonssonová, Helgostamová, Bennová – Hjalmarssonová, Svenssonová, Vernblomová.

Rozhodčí: Fialová (ČR) – Angererová (Rak.), Skovbakkeová (Dán)