Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Slavia – Sparta 0:5 (kon.)
HC Slavia Praha
0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
HC Sparta Praha
Středa 26.03.2014, 14:00Mistrovství ČR - 8. třída

Derby pražských celků na tomto turnaji končí vysokou výhrou hokejistů Sparty v poměru 5:0. Slavie byla ve třetí třetině sice lepším týmem, ale Spartu podrželi oba brankáři a hokejisté v rudých dresech udrželi tučný náskok a zaslouženě zvítězili. (16:10:10)

60:00

59:25
    Poslední minuta utkání.

58:50
    Timofej Drokin zabojoval a obral obránce Sparty o kotouč. V samostatném nájezdu ale nedokázal vyzrát na parádního Jana Mičána, který lapačkou zneškodnil další tutovku ze strany Slavie.

57:35
    Sešívaní se snaží ještě z posledních sil vstřelit alespoň čestnou branku, ale bez úspěchu.

57:10
    Menší tlak Sparty, brankáře Pánek ale odolává šancím Sparty.

56:30
    Dorážka Všetečky si našla místečko v lapačce brankáře Mičána.

55:45
    Tůma je na ledě, Sparta je v pěti.

55:20
    Slavii se moc v přesilovce kromě předešlé akce nedaří.

55:07
    Mičán se dobře roztáhl na brankové čáře a v rozštěpu zneškodnil špičkou betonu dorážku jednoho ze slávistických.

53:45
    Slavie je ve čtyřech a počet hráčů na ledě se na chvíli vyrovná. Poté začne zkrácená přesilovka Slavie. Patrik Tůma (SPA) 2 minuty za držení.

52:46
    Jaroslav Brož unikl obráncům Sparty v oslabení tří proti pěti. Útočník Slavie ale v tutovce přestřelil branku.

52:03
    Sparta bude hrát přesilovku pět na tři. František Řehák (SLA) 2 minuty za podražení.

51:27
    Výhoda přesilové hry pro hráče Sparty. Vít Tomášek (SLA) 2 minuty za podražení.

51:08
    Pěkná kombinace Slavie, kterou mohl zakončit střelou z první Vladislav Houška. To by mu nesměl ale kotouč přeskočit přes čepel.

50:30
    Rozehrávku Zdedaričky nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zachytit a píská se zakázané uvolnění.

49:36
    Parádní zákrok brankáře Pánka. Gólman Slavie si poradil s ostrou dorážkou Erika Čermáka.

48:44
    Tvrdá střela Kozáka skončila v moci připraveného Pánka, který ukryl kotouč do lapačky.

48:10
    Hosté by si za aktivitu v poslední třetině branku zasloužili, ale zatím jim není přáno.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Čajka (Pšenička), 14. Kropáček (Čajka), 24. Kropáček (Čajka), 25. 8Pčenička (Hugo), 36. Arnošt (Tůma)

HC Slavia Praha: Pánek (Brugioni) – Štibingr, Zderadička, Macek, Rulc, M. Houška, Holý – V. Houška, Brož, Bedrník – Všetečka, Káninský, Rosenbaum – Drokin, Řehák, Vaniš, Tomášek.
    HC Sparta Praha: Škorpík (40. Mičán) – Mysliveček, Sýkora, Túma, Vorobjev, Procházka, Kozák – Haš, Przymula, Pšenička – Čajka, Havlín, Čermák – Kropáček, Flídr, Pika – Arnošt, Mrázek, Čech.