Genk – Lokeren 1:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Oostende 0:1 (kon.) | Gent – Lierse 4:0 (kon.)
Kortrijk – Charleroi 2:1 (kon.) | Mechelen – Cercle Bruggy 2:0 (kon.)
KV Kortrijk
2:1 (1:0)
Sporting Charleroi
Sobota 03.05.2014, 20:00 • Guldensporenstadion, Kortrijk • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer u utkání 6.kola Skupiny B o Evropskou ligu. Dnes se zaměříme na utkání KV Kortrijk – Sporting Charleroi, které rozhodne o postupujícím do další fáze bojů o Evropské poháry. utkání začíná ve 20 hodin.

Hosté jsou zatím na postupové pozici. K postupu do další fáze jim stačí uhrát remíza. Ovšem na hřišti soupeře to budou mít nesmírně těžké, protože Kortrijk je druhým kandidátem na postup. V 5 odehraných utkáních skupiny získali 13 bodů s pozitivním skóre 12:3.

KV Kortrijk

Domácí budou útočit na zisk tří bodů. Jedině vítězství je totiž může posunout do další fáze. Ač by měli se Charleroi stejný počet bodů, pro by hovořili vzájemné zápasy. Kortrijk zatím v 5 zápasech získal 10 bodů se skóre 14:4.

Kortrijk – Charleroi 0:1

KV Kortrijk: Clepkens – Capon, Martin, Tomašević, Oussalah – Matton, De Mets, Pavlović, De Smet – Chevalier, Santini. Trenér: Vanhaezebrouck.
    Náhradníci: Deman, Klaasen, Ragolle, Ulens, Verhooghe, Raman, Coulibaly.

Sporting Charleroi: Mandanda – Marinos, Dewaest, Javi Martos, Willems – François, Ederson, Marcq, Kebano – Tainmont, Fauré. Trenér: Mazzù.
    Náhradníci: Thiaré, Gálvez López, Kudemor, Crimi, Sağlık, Daf, Ndongala.

Rozhodčí: Dierick – Simons, Leroy.

1

1
    Domácí se ujali výkopu a ihned získali i vhazování na své levé straně.

2
    I hosté se chtěli představit na začátku v co nejlepším světle, ale dostali se pouze před vápno Kortrijku.

2
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí rychlý vstup do utkání. TEDDY CHEVALIER si naběhl na přihrávku De Smeta a posílá svůj tým do vedení.

4
    Hra se usadila uprostřed hřiště, hosté pod dojmem ztráty jednoho gólu nechtějí udělat další chybu.

6
    Hosté se osmělili ke střele, ale branku Clepkense vůbec netrefili.

8
    Další dalekonosná střela Charleroi, bohužel pro hosty opět mířila mimo tři tyče domácí branky. Hosté by rádi převzali iniciativu nad utkáním.

9
    Což se hostům daří, ale pouze mezi oběma šestnáctkami. V té domácí kraluje obrana Kortrijku.

11
    Slibně vyhlížející útok domácího týmu zastavil až zdvižený praporek nad hlavou jednoho z asistentů.

13
    Hra se územně vyrovnala, jen domácí si zatím připsali jednu střelu mezi tyče a ta hned byla gólová. Hosté mají na svém kontě pouze jedinou střelu, alespoň dle statistik, která navíc šla mimo.

15
    Charleroi z levé strany zahrávalo přímý kop, Domácí se dokázali této standardní situaci ubránit. Hostům se tyto činnosti nedaří již ve druhém zápase v řadě.

17
    útoky se přelévají ze strany na stranu, ale zatím ani jeden z brankářů nemusel předvést výraznější zákrok. Hraje se spíše mezi šestnáctkami obou týmů.

19
    Domácí tým si připisuje druhou přesnou střelu na Mandandu, tentokrát však hostující brankář dokázal tlaku soupeře odolat.

20
    je sice odehráno 20 minut první půle, ale zatím do dalšího kola play-off míří domácí Kortrijk, který již od druhé minuty vede.

22
    Charleroi si je vědomo své ztráty a snaží se o vyrovnání, jenže naráží na připravenou obranu Kortrijku. S ní to budou mít hosté dnes velice těžké.

23
    Santini se snažil nacentrovat do pokutového území. Obrana Charleroi pokus zblokovala na druhý rohový kop utkání. Rozehraná standardní situace končí střelou mimo hostující svatyni.

24
    Roh si zkusí i Charleroi, které rychle přeneslo hru od vlastní branky k té, kterou dnes stráží Clepkens.

26
    Hra zpomalila tempo, je to škoda, ale je jasné, že oba týmy nemohou hrát po celých 90 minut nahoru – dolů.

28
    Ani třetí roh domácího týmu změnu skóre nepřinesl, ba co víc, domácí se musí rychle vracet, aby Charleroi nevyrovnalo.

29
    Prvním napomínaným hráčem utkání se stává Chorvat ve službách KV Kortrijk Ivan Santini.

30
    Půlhodinka hry uplynula, je možné konstatovat, že domácí jdou za svým cílem pevnými kroky, již ve druhé minutě otevřeli skóre a to drží až do těchto chvil, i přestože se hosté mocně snaží o smazání jednobrankového manka.

33
    Nejprve se neúspěšně pokoušeli domácí o zvýšení náskoku. Na druhé straně přišla střela Faurého, ale ani on na Clepkense nevyzrál.

33
    Vzápětí přichází již 4 rohový kop domácího týmu. Ten se snaží před poločasovou přestávkou o zvýšení náskoku.

34
    Jenže tato standardka dopadla jako ty předtím.

37
    I pátý rohový kop domácích Charleroi ubránilo, navíc se vydalo do rychlého brejku.

38
    Jenže ten zastavil svým nesprávným náběhem Fauré. Asistent rozhodčího si jeho postavení všiml a odmával ofsajd.

40
    Do konce první půle chybí zhruba pět minut, s míčem hrají domácí. Navíc teď byli zabržděni nedovoleným zákrokem ze strany Charleroi. Domácí u míče zůstanou, budou rozehrávat zhruba z půlící čáry.

42
    Hra je pro časté menší fauly velice kouskovaná, oba týmy se již vidí jednou nohou v kabinách.

44
    Hra je víceméně vyrovnaná, ani jeden tým nemá více nebezpečných protiútoku než ten druhý, jenže všechny nebezpečně vypadající protiútoky skončily na hranicích velkých vápen.

45
    Martin měl míč na pravé noze, snažil se o centr, jenže do něj se vložil Ederson a centr zblokoval na roh.

45+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

45+2
    Prvním napomínaným hráčem hostů je Sébastien Dewaest.

45+3

První poločas je již minulostí. Domácí tým po něm vede o jednu branku, když se již ve druhé minutě trefil domácí Chevalier. Tento výsledek by do další fáze bojů o Evropské poháry posílal celek z Kortrijku. Borci z Charleroi budou jistě usilovat o vyrovnání, což se jim nedaří celý první poločas. Utkání slibuje drama až do konce. Proto zůstaňte s námi.

46

46
    Hosté se ujali výkopu.

46
    Steeven Willems nenastoupil do druhého poločasu, jeho místo zaujal Dieumerci Ndongala.

48
    Charleroi se snaží o vyrovnání, ale zatím naráží na pevnou hráz před šestnáctkou Kortrijku.

50
    Druhý rohový kop v podání hostujícího týmu, ale ani ten se Charleroi nepovedl zakončit úspěšnou střelou.

52
    Ač se hosté snaží, tak se k vápnu Kortrijku nemohou propracovat. Hra se spíše probíhá ve středovém kruhu než před oběma šestnáctkami. Brankáři zatím moc práce nemají.

54
    Domácí získali míč, ale nikam pospíchat nemusí, jednobrankové vedení jim zatím stačí. Kombinace před vlastním vápnem nutí hosty o aktivní napadání.

57
    Kortrijk se dostal pod velký tlak, Oussalah se pokoušel na dvakráte osvobodit. Povedlo se mu to na druhý pokus, ale pouze usměrnil míč do zámezí, odkud budou pokračovat hosté.

58
    Velká nepříjemnost pro hosty. Cédric Fauré oslabuje svůj tým, ten v deseti bude mít náročnou úlohu.

60
    Hodina hry je za námi, Kortrijku se povedlo ještě v prvním poločase dostat do vedení, které stále udržují, navíc již dvě minuty hrají přesilovku, když se zbytečně nechal vyloučit hostující útočník Fauré.

61
    Hostující Guillaume François za svůj zákrok žlutou kartu, to už je na pováženou. Hosté nemusí pak dohrát ani v deseti.

63
    Nicméně i v deseti se hosté snaží o dobývání branky Clepkense, ale zatím žádná z osmi střel se neujala.

66
    Domácí drží hosty daleko od své šestnáctky, občas vyrazí k rychlému brejku, ale i obrana Charleroi je na takovou eventualitu připravená.

68
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Hostům se povedlo i v deseti mužích překonat obranu Kortrijku a přiklonit postupové naděje na svoji stranu. Autorem branky je střídající a velice aktivní DIEUMERCI NDONGALA.

69
    Nyní je na tahu domácí tým pokud chce pomýšlet na postup do další fáze bojů o Evropskou ligu.

71
    Ač se to zdá nemožné, tak hosté jsou stále aktivnější, zatím vyslali na soupeřovu bránu celkem 9 střel, z toho pouze 2 mířily přesně mezi tyče, jedna skončila gólem. Domácí stříleli celkem 7krát, z toho 4 přesně mezi tyče a rovněž z toho padl jeden gól.

73
    Nepovedený úsek hry končí nedovoleným zákrokem hostujícího týmu.

75
    Domácí si vrací vedení. TEDDY CHEVALIER prodloužil přímý kop, který byl zahrávat téměř od půlící čáry. Mandanda s jeho tečí příliš nepočítal. Domácí jsou znovu tam, kde by chtěli být, zatím postupují.

77
    Bez nastavení nás čeká ještě 13 minut, hosté se znovu mocně nadechují k dalšímu náporu, tentokrát je stihla zastavit ještě obrana, ale na jak dlouho, to ukáže čas.

79
    Ndongala se dostal do blízkosti velkého čtverce, ale jeho slabá střela nemohla Clepkense ohrozit.

79
    Robert Klaasen nahrazuje Mustaphu Oussalaha.

80
    Jamal Thiaré je druhým střídajícím hráčem, který půjde do hry. Naopak z ní odchází Neeskens Kebano.

80
    A vzápětí další střídání hostů. Enes Sağlık nahrazuje Edersona.

83
    Hosté po vystřídaní ožili a snaží se dostávat před šestnáctku domácích, ale některým hráčům Charleroi již dochází síly, takže to vypadá, že dnes již na zvrat nedojde.

85
    Teddy Chevalier autor dvou dnešních branek opouští hřiště, jeho místo na posledních několik minut zaujme Benito Raman.

86
    Hra je nyní až příliš kouskovaná, to vyhovuje domácímu týmu.

87
    Damien Marcq vyl po svém zákroku potrestán žlutou kartou.

88
    Který navíc využívá i třetí střídání. Ze hřiště odchází Ivan Santini. Místo něj nastupuje Elimane Coulibaly.

89
    Střídající Benito Raman je druhým napomínaným hráčem na domácí straně.

90
    Hra se začala přelévat ze stany na stranu, hosté vybojovali svůj třetí rohový kop, ale jeho provedení není potřeba nijak komentovat.

90+1
    To stejné lze říci i o rohovém kopu domácích, ale ty již hrají takticky na čas. Jsou blízko postupu do další fáze bojů o Evropu.

90+3
    Již se pomalu blíží závěrečný hvizd, domácí nepouští hosty k žádné akci.

Je dobojováno. Ve druhém poločase se děly nevídané věci. Nejprve se hosté svoji nedisciplinovaností nechali vyloučit, už to vypadalo, že domácí do dalších bojů postoupí v pohodě. Hosté se vzepjali i v deseti vyrovnali. Jenže radost z nerozhodného výsledku jim vydržela do 75. minuty, kdy se podruhé trefil Teddy Chevalier a rozhodl o tom, že Kortrijk si zahraje další fázi bojů o Evropskou ligu.

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (21:57:27)