Dynamo – Spartak 1:2 (kon.) | Ural – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Arsenal Tula – Lok. Moskva 0:2 (kon.)
FK Ural
1:1 (0:1)
FK Krasnodar
Neděle 10.08.2014, 14:30 • Centralnyj Stadion, Jekatěrinburg. Kapacita: 27,500 diváků. • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny příznivce kopané. Ruská Premier Liga má na programu druhé kolo a my budeme sledovat duel mezi Uralem a Krasnodarem.

FK URAL

Domácí celek nevstoupil do nové sezony příliš dobře. V prvním kole totiž hostil Saransk a byl to velmi zajímavý duel. Domácí sice vedli 1:0, ale hosté zabrali a dostali se do vedení 3:1. Domácí dokázali pouze snížit a nakonec prohráli 2:3. Dnes bude tedy Ural bojovat o první vítězství v nové sezoně, ale nebude to mít vůbec lehké.

FC KRASNODAR

Hosté vstoupili do nového ročníku o poznání lépe. Krasnodar se představil v Moskvě, kde narazil na místní Lokomotiv. Zajímavé a pohledné utkání ale branku nenabídlo a oba týmy si tedy do tabulky připsaly bod za remízu 0:0. Uvidíme, zda dnes Krasnodar přidá nějaký další bodík.

Poslední vzájemné zápasy

Krasnodar – Ural 0:1
    Ural – Krasnodar 0:2
    Krasnodar – Ural 1:0
    Ural – Krasnodar 3:1
    Ural – Krasnodar 1:1

FK Ural: Zabolotnyj – Dancev, Fontanello, Ottesen, Chozin – Sapeta, Jerochin, Lungu, Fidler, Jarošenko – Podběrežkin.
    Náhradníci: Kot, Arapov – Berger, Chudin, Šanicin, Oganesjan, Acevedo, Nurov, Stavpec, Dorožkin.

FC Krasnodar: Dikan – Jędrzejczyk, Sigurdsson, Granqvist, Kalešin – Bystrov, Ahmedov, Pereyra, Joãozinho, Gazinskij – Wánderson.
    Náhradníci: Sinicyn – Markov, Martynovič, Izmajlov, Poměrko, Laborde, Šipicin, Petrov, Ari, Burmistrov, Konaté.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubjev, Gavrilin.

1

2
    Začalo se zostra. Oba celky se hned vydaly dopředu, ale z úvodních akcí nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Dikan.

3
    Po faulu uprostřed hrací plochy jsou u míče opět hosté, kteří se snaží něco vymyslet.

4
    Po dlouhém nákopu se hosté dožadovali rohového kopu, ale hlavní rozhodčí rozhodl jinak a od své branky bude rozehrávat Zabolotnyj.

5
    Na druhé straně se dopředu hnal Podběrežkin, ale byl zdvojen a ke střele se nedostal.

6
    Po další akci se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, ale jeho projektilu scházela přesnost.

8
    Vše podstatné se zatím odehrává hlavně uprostřed hřiště. Bojuje se o každý metr na hřišti a na první střelu na branku stále čekáme.

9
    Domácí hráč zahrál na velkém vápně zřejmě rukou, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Krasnodar se zlobí, ale k ničemu mu to není.

9
    Po další akci Krasnodaru je tu první roh v tomto utkání.

10
    Z úvodního rohu nic nebylo a dopředu šli domácí, jenže cela akce Uralu skončila nepovedeným centrem z pravé strany.

11
    Krasnodar to vzápětí zkusil dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč doputoval do zámezí.

12
    Hostující celek vybojoval další rohový kop.

13
    Hostující hráč zkusil míč zatočit přímo do branky, ale nepovedlo se mu to a kulatý nesmysl skončil na boční síti.

15
    Na dlouhý míč si nabíhal hostující Francisco Wánderson, ale nakonec ho na hrací ploše nezachytil.

16
    Opět se hraje na polovině domácího celku, ale daleko od branky, kterou střeží Zabolotnyj.

17
    I tentokrát se Ural v pohodě ubránil a na první šanci stále čekáme.

18
    Do rychlého brejku se vydali domácí fotbalisté, ale nevyřešili to vůbec dobře a míč skončil v zámezí. Nepřesností je zatím k vidění opravdu hodně.
    Penaltový faul

20
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    JOÃZINHO nekompromisně poslal míč k levé tyči domácí branky a posílá Krasnodar do jednobrankového vedení.
    Branka Joãozinha z penalty

21
    Domácí se snaží okamžitě odpovědět a tlačí se dopředu, ale Krasnodar zatím velmi dobře brání.

22
    Ural je stále u míče a kombinuje na polovině hostujícího celku.

23
    Individuálně to nakonec zkusil Chisamba Lungu, ale neprosadil se a domácí borci o míč přišli.

25
    Artem Fidler se hezky uvolnil ve vápně Krasnodaru, ale z úhlu nemířil přesně a poslal míč vysoko nad branku!

26
    Na řadě je krátká přestávka na občerstvení, hráči tedy putují ke střídačkám a hrát se opět začne zhruba za minutku.

27
    Už se opět hraje. U míče jsou hostující fotbalisté, kteří v klidu kombinují na své polovině.

28
    Domácí vybojovali míč a do velké šance se hnal Lungu, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek. Viděli jsme jednu branku, kterou vstřelil hostující celek, který tak nad Uralem vede 1:0.

31
    Rohový kop pro Ural.

32
    Domácí celek ale z úvodního rohu nic nevytěžil a stále tak prohrává nejtěsnějším možným rozdílem.

33
    Jeden z domácích hráčů upadl ve vápně Krasnodaru, ale penalta se nepíská.

35
    První žlutou kartu v tomto utkání uviděl domácí Artem Fidler.

36
    Hosté to nyní zkusili dlouhým centrem z levé strany, ale přihrávka nebyla přesná a kulatý nesmysl doputoval do zámezí.

37
    I další útok Krasnodaru skončil dlouhým nákopem, ale nic z něho nebylo, protože ve vzduchu kraloval Alexandr Dancev.

38
    Po další akci je tu druhý rohový kop pro Ural.

39
    Tak to byla obrovská šance na vyrovnání! Po centru se k míči na malém vápně dostal neobsazený Sölvi Ottesen, ale z ideální pozice branku Krasnodaru těsně minul!

41
    Vzápětí se dopředu vydali i hosté, ale ani jejich akce k ničemu nevedla a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

42
    Hosté jsou opět u míče a v klidu kombinují. Krasnodar nikam nepospíchá, což je zcela pochopitelné.

43
    Nakonec se hosté vydali dopředu, ale po nepřesné přihrávce bude od své branky rozehrávat Nikolaj Zabolotnyj.

44

45
    I tentokrát se ale hostující celek ubránil a stále tedy vede o jednu branku.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.

45+1

První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, ale jedné branky jsme se dočkali. Po faulu na Wándersona zahrávali hosté pokutový kop, který proměnil Joãozinho a Krasnodar tedy vede 1:0. Domácí měli jednu dobrou šanci, ale Sölvi Ottesen v koncovce selhal. Druhý poločas bude tedy ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 15:31.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Ural v poločase střídal. Jarošenka nahradil Acevedo.

47
    Domácí začali druhý poločas aktivně a snaží se něco vymyslet, ale Krasnodar dnes velmi dobře brání.

48
    Hráči Uralu stále kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Dikan.

49
    Domácí vybojovali rohový kop.

50
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Ural stále prohrává o jednu branku.

52
    Jeden z hostujících hráčů byl faulován poblíž velkého vápna a je tu zajímavá standardní situace.

53
    Hosté zkusili zajímavý signál, ale Wánderson zakončení nezvládl a míč vůbec netrefil.

54
    Žlutou kartu uviděl hostující Odil Ahmedov.

55
    Po centru na přední tyč byl u míče jako první hostující Kalešin, který ho odhlavičkoval do bezpečí.

56
    V posledních minutách se hraje hlavně uprostřed hřiště a na první větší šanci ve druhém poločase stále čekáme.

57
    Hosté se vydali dopředu a do vápna se prodral Wánderson, ale odcentrovat nedokázal, protože i s míčem se dostal do zámezí.

58
    Z dálky to zkusil domácí Alexandr Jerochin, ale rána mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko nad brankou Krasnodaru.

60
    Ural právě vstřelil branku!
    Ale pozor, protože po další akci domácí celek vyrovnává. CHISAMBA LUNGU si ve vápně Krasnodaru zpracoval míč a pohotovou střelou z hranice penalty překonal Dikana.
    Branka Lunga

61
    Hosté se hned vydali dopředu a kombinují na polovině Uralu.

62
    Joãozinho se dostal ve vápně ke střele, ale s jeho pokusem si domácí brankář skvěle poradil a míč vyrazil na rohový kop!

63
    Ale ze třetího rohu hostující celek nic nevytěžil. Od své branky bude rozehrávat Zabolotnyj.

65
    Z dálky to nyní vyzkoušel jeden z domácích hráčů, ale po jeho propagačním pokusu skončil míč nad brankou Krasnodaru.

66
    A další akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

67
    U míče jsou hráči Krasnodaru, kteří se usadili na polovině Uralu a rozjeli přihrávkový kolotoč.

68
    Ale přihrávkový kolotoč skončil nepřesnou přihrávkou a dopředu se hnali domácí, ale ani Ural nic nevymyslel.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek a stav zápasu je stále 1:1. Je tedy jasné, že konec tohoto duelu bude ještě hodně zajímavý.

71
    Na řadě je opět přestávka na občerstvení, utkání bude pokračovat zhruba za minutku.

73
    Krasnodar střídal. Odešel Vladimir Bystrov a zahraje si Marat Izmajlov.

74
    Oba celky se tlačí dopředu a snaží se rozhodnout tento duel. Zatím se to ale ani jednomu nedaří.

75
    Po sražené střele je tu rohový kop pro Krasnodar, čtvrtý v tomto utkání.

76
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože pro centrovaný míč si výborně došel brankář Zabolotnyj.

78
    Ural střídal. Dohrál Vjačeslav Podběrežkin a zahraje si Arsen Oganesjan.

79
    A po další akci střídal i Krasnodar. Odešel Ahmedov a zahraje si Ari.

80
    Žlutou kartu uviděl domácí obránce Sölvi Ottesen.

81
    Po tvrdém souboji ve vápně hostů zůstali na trávníku ležet dva hráči a rozhodčí hru raději okamžitě přerušil, to nebyl vůbec pěkný střet.

83
    Oba jsou na nohou a utkání tedy může pokračovat. Je před námi posledních zhruba deset minutek.

85
    Žlutou kartu uviděl za svůj faul hostující Andreas Granqvist.

86
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

87
    Oganesjan se ocitl ve vápně Krasnodaru, ale se střelou tak dlouho váhal, až o kulatý nesmysl přišel.

89
    Oba celky se ještě tlačí dopředu, ale na trávníku kralují obránci a na další šanci stále čekáme.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.

90+2
    Dopředu se nyní vydal Krasnodar, ale z rychlé akce nic nebylo a míč skončil v zámezí.

90+3
    Ani další útok hostů k ničemu nevedl, je před námi posledních 60 sekund.

90+4
    Už se nic nestane a zápas skončí nerozhodně.

90+4

Je dobojováno! Sledovali jsme vyrovnané utkání, které začalo lépe pro Krasnodar, který se dostal do vedení, když Joãozinho proměnil pokutový kop. Domácí srovnali po přestávce, kdy udeřil Lungu. Žádná další branka už nepadla a zápas tedy skončil nerozhodně 1:1. Nutno dodat, že remíza je spravedlivá.

To je z mé strany vše, hezký zbytek víkendu. (16:23:02)