Poprad – Michalovce 11:1 (kon.) | Trnava – SHK Hodonín 2:2 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 1:4 (kon.)
Litvínov – Vladivostok 7:3 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
Benátky n/J – Litoměřice 2:3 (kon.) | Ženeva – Slavia 0:3 (kon.) | Kladno – Jihlava 1:3 (kon.)
Vsetín – Břeclav 4:3 (1:0 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:3 (kon.)
Děčín – Řisuty 5:4 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 14.08.2014, 18:00 • 2. plocha ČEZ stadionu • Přípravné zápasy

Nakonec asi přeci jen zvítězil hokejovější tým, Jihlava byla ve třetí třetině lepším týmem a vsítila i rozhodující gól. Hokej dnes k vidění moc pohledný nebyl, a tak si diváci zasloužili malé rozptýlení, které jim hráči připravili v podobě bonusových samostatných nájezdů, který stejně jako celý zápas opanovali hráči Jihlavy. Tímto se s Vámi loučím a těším se u nějakého z dalších přenosů znovu napočtenou. (20:17:06)

60:00

59:33
    Kladno ještě útočí, ale už mu to k ničemu nebude.

59:10
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tenkrát byl vychytán Sáblíkem a z následného protiútoku dával do prázdné brány ADAM ZEMAN! Asi je rozhodnuto. Bez asistence

58:41
    Látal tvrdě pálil od modré, Jihlava blokuje.

57:55
    Hořava místo střely z dobré pozice volil přihrávku a to se ukázalo býti tím nejhorším řešením.

57:26
    Kaláb byl úplně sám na modré čáře, vypálil, Švihálek sice kryl, ale pak si puk málem do sítě sám srazil, když tak úplně nevěděl, kde ho má.

57:17
    Jihlava se sílícímu náporu Kladna zdárně brání a sama vyráží do útoku, který kryje Švihálek.

56:53
    Rytíři se evidentně tlačí dopředu, ale kazí jim to velké nepřesnosti.

56:26
    Pojkar pálil od modré, Sáblík opět v pohodě kryl.

55:43
    S odpovědí chtěl přijít Hořava, jenže si nerozumněl se Stachem.

54:56
    Adam Zeman se zúčastnil předem prohraného souboje s kladenskými, puk ale vydoloval, posunul ho MICHALU DŮRASOVI, který pohotově propálil Švihálka. Asistence: Adam Zeman

54:49
    Jihlava bude po zákroku Švihálka opět vhazovat.

54:33
    Vyloučen Dragoun (KLA) za sekání.

54:13
    Kladno ale svoje útočné snažení do konce nedotáhlo a hra se opět přesouvá před Švihálka, před kterým se bude vhazovat.

53:37
    Pojkar nahodil puk na Sáblíka, ten ale úplně jistý nebyl a musel se tak vytáhnout proti dorážce Hořavy z blízka. Tohle byla velká šance.

52:58
    Švihálek také v pohodě kryl pokus Melenovského z takřka nulového úhlu. Tohle gólem skončit nemohlo.

52:50
    Machač po mele na brankovišti střílel, ale puk mu spíše sjel po holi a Sáblík v pohodě kryje.

52:27
    Prokš ihned po vhazování střílel, Švihálek špičkou lapačky vyrazil do ochranné sítě. Celý proces se bude opakovat.

52:16
    Zakázané uvolnění Kladna jaksi dokumentuje, co se dnes na ledě děje.

51:49
    Kladno se hnalo ve čtyřech dopředu, o puk ale přišlo. Jihlava přečíslení také nevyřešila dobře, takže jsme tak, kde jsme byli.

51:31
    Švihálek musel na zem, aby kryl přízemní pokus Semana, který ale byl spíše zoufalý.

51:03
    Dukla se teď snaží zklidnit hru.

50:06
    Tenkrát z ničeho nic jel po kiksu Dukly sám na Sáblíka, zkusil bekhendovou kličku, puk ale dostatečně nezvedl. Velká škoda pro Kladno i pro celé utkání.

49:16
    Pitule se snažil herní obraz trochu vylepšit, ale svým pasem nenašel Machače.

48:43
    K tomu, co se teď děje na ledě se nedá říct opravdu nic jiného než to, že hráči dnes opravdu nemají náladu na to, rozdávat hokejovou radost.

47:41
    Podlipnik měl dobrou šanci, když pálil z úhlu, ale střelu nakonec Švihálek dobře viděl a měl ji pod kontrolou. Po dlouhé době ale akce, která měla hlavu a patu.

47:15
    Po zákroku Sáblíka, který kryl betony Hořavovu střelu se bude vhazovat před jeho bránou.

46:49
    O puk se teď bojuje u mantinelu, nakonec ho získali hráči hostí.

45:56
    Hra se přelévá ze strany na stranu, hokej zatím v tomto zápase pláče.

45:16
    Ani Dukla, konkrétně Melenovský nechce zůstat pozadu a vyráží tak do útoku.

44:38
    Teď zase útočí Rytíři, ale jejich snaha je ukončena nepřesností z hole Látala.

43:49
    Puk už asi čtvrt minuty zaražený mezi hráči u mantinelu, rozhodčí ale mlčí.

43:29
    Tlak Kladna z přesilovky ale stále trvá.

43:18

42:45
    Nehození Eberleho nikoho nenašlo a neškodně prosvištělo celým pásmem. Jihlava se osvobozuje.

42:32
    Dukla vyrazila do útoku a odměnou jí bude vhazování před Švihálkem.

41:43
    Rytíři jsou nastěhováni v útočné třetině, Hořavova střela ale mířila vedle a následná Stachova rána byl vyražena Sáblíkem.

41:20
    Vyloučen Marek Prokš (JIH) za podražení.

41:06
    Evanova střela mířila do dolního rohu a Sáblík by ji asi neměl, nakonec ji ven z brány tečoval Melenovský.

40:41
    Puk skončil mimo hrací plochu, když jej ven tečoval jeden z hráčů v modrém.

40:15
    Vhazovaní před brankou Jihlavy po tom, co Sáblík vykryl Hořavovu střelu.

40:01
    Úvodní bully vyhráli hosté, o puk ale hned přišli.

40:01

Druhá třetina se dlouho odvíjela v duchu té první, hokej moc pohledný nebyl a mírně aktivnější byli hosté. To se ovšem změnilo před koncem třetiny, kdy oba týmy daly po gólu a určitě se tak máme na co těšit. Stačí aby oba týmy navázaly na poslední minutu této dvacetiminutovky.

40:00

39:39
    Od pravého kruhu poslal lehkou střelu DAVID BŘEZINA, Švihálek nezareagoval ideálně a puk mu propadl do branky. Kladenský brankář ale doteď chytal velmi dobře, bohužel pro domácí si teď vybral slabší chvilku. Bez asistence.

39:03
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kolářík zavezl puk do útočné třetiny a to, co se před pár okamžiky nepovedlo Melenovskému, teď dokázal JAN EBERLE. Kladno šlo do kontru, Kolářík si vyměnil puk s Eberlem a ten dával do odkryté kasy. Asistence: Václav Kolářík.

38:58
    Melenovský nedal ve velké šanci.

38:13
    Teď to zkusil rozseknout Hořava, ale ani ten proti zkonsolidované obraně Jihlavy nepochodil.

37:23
    Momentálně se týmy předhánějí v tom, kdo o puk laciněji přijde, takže se logicky nic moc neděje.

36:40
    Látal se ihned po návratu z trestné lavice prezentoval hezkým útokem, obrana hostů si ale poradila.

36:23

35:19
    Teď pošetřil čas kladenský Pojkar, který dobrou čtvrtminutu držel puk v útočné třetině.

34:54
    Výborným obranným zákrokem se prezentoval Lukáč, který odehrál puk do středního pásma.

34:37
    Švihálek opět musel krýt nahození hráčů Dukly, před jeho bránou ale nebyl nikdo, kdo by mu ztížil úlohu.

34:23
    Vyloučen Látal (KLA) za podražení.

33:43
    Dukla opět přebírá iniciativu a Švihálek opět musel na zem, aby kryl nahození.

33:31
    Růžička si nehezky zahrával za vlastní brankou, nakonec ale zvládl puk včas odklidit.

32:59
    Kladno se opět provinilo ofsajdem, kterých je dnes opravdu požehnaně.

32:38
    Po bleskové protiakci si musel připsat zákrok i Švihálek, nic složitého ale řešit nemusel.

32:26
    Nakonec přeci jen nahodil puk Látal, Sáblík kryl.

32:14
    Teď se hraje převážně ve středním pásmu, žádný tým se nemá k tomu, aby něco vymyslel.

31:31
    Po zákroku Sáblíka se vhazuje před bránou Jihlavy.

31:15
    Melenovský odstaven od puku, dopředu může Tenkrát.

30:35
    Tentokrát se ofsajdem provinila Jihlava.

30:33
    Švihálek chtěl krýt nahození protihráčů, nakonec si to ale rozmyslel a rozehrál.

30:19
    Po ofsajdu Kladna se bude vhazovat.

30:01
    Hořava hledal Látala, který by jel úplně sám na Sáblíka, ale přihrávku zblokoval jeden z hráčů ve žlutém.

29:36
    Kehar v první gólovce Kladna! Najel si úplně osamocen před Sáblíka, ale nezvládl střelu zvednout a tak trefil pouze betony strážce brány hostí.

28:35
    Kadlec pálil od modré, střela sražena do ochranné sítě.

28:09
    Jihlava ale pásmo neudržela a dopředu jde Hořava.

27:52
    Po zákroku Švihálka se bude vhazovat v obranném pásmu jeho spoluhráčů.

27:10
    Teď už konečně přichází s odpovědí i v posledních minutách poněkud zakřiknuté Kladno, Sáblík ale ohrožen nebyl.

26:55
    Teď si Rytíři mohou oddechnout, protože se Jihlava provinila ofsajdem.

26:36
    Tlak Dukly ale i po návratu Hořavy trvá.

25:55

25:37
    Dukla opět nastěhovaná před bránu Kladna.

25:06
    Kladno přišlo z protiútokem a Lukáč vybojoval bully v útočném pásmu.

24:39
    Čachotský teď předvedl výbornou akci, ale jeho přihrávku na volného spoluhráče tečoval Látal a tak z akce nic není.

24:05
    Hráči ve žlutých dresech ale ihned přišli o pásmo.

23:55
    Hořava (KLA) vyloučen za podražení.

23:44
    Ofsajd přerušil útočné snažení Kladna.

23:10
    Teď poprvé po dlouhé době zahrozila Dukla, Švihálek kryje.

22:33
    Hraje se hokej nahoru dolů, ale šance nějak nepřicházejí. Hru provází hodně nepřesností.

21:55
    Střílel Melka, ale bolestivě trefil Dragouna, který tak kulhá střídat.

21:40
    Rytíři jsou v úvodu třetiny aktivnější, ale odměna nepřišla ani teď, kdy Látalovo nahození nikdo netečoval.

21:15
    Kladno bude po zákroku Sáblíka mít vhazování před bránou celku z Vysočiny.

20:43
    Kladno zahajuje třetinu tlakem, Dukla ale vyhazuje do středního pásma.

20:01
    Bully vyhrálo Kladno, o puk ale hned přišlo.

20:01

Brankáře Šťastného, který měl být původně jihlavskou jedničkou v dnešním zápase trefil při rozbruslení nepříjemně puk a chytá tak Sáblík.

Dnešní utkání sleduje 200 diváků. Je tedy podle očekávání vyprodáno.

V první třetině jsme příliš hokejové krásy neviděli, více ze hry ale měli přeci jen hráči Jihlavy, kteří si vytvořili i dvě gólovky. Kladno zatím nehraje nijak aktivně a rozhodně bude muset přidat, protože to z dosavadního průběhu vypadá, že je jen otázkou času, kdy Jihlava udeří. Budeme doufat, že druhá třetina bude lepší.

20:00

19:59
    Mikeš naopak zahrozil z kontru, Švihálek ale kryl.

19:46
    Hráči v modrých dresech se dostali k závěrečnému náporu, chtějí ještě do konce třetiny dát gól.

19:35
    Celá akce se bude opakovat, protože Kladno pouze napálilo hostujícího strážce svatyně.

19:17
    Ani ne minuta do konce třetiny a bude se vhazovat před gólmanem Jihlavy.

18:45
    Teď zase útočilo Kladno, jeho snažení ale ukončil nepřesný pas Hořavy.

18:14
    Jihlava se přeci jen ještě dostává do náporu, Kladno ale teď brání pečlivě.

17:26
    Teď sledujeme velmi nepřesnou pasáž hry, kdy nikdo není schopen podržet puk na své hokejce delší dobu.

16:50

16:25
    Melenovský se nacpal před gólmana a málem docpal puk do branky. Obrovská šance a zároveň opět laxnost kladenské defenzivy.

16:14
    Tentokrát už Švihálek jistý, bude se vhazovat před jeho bránou.

15:50
    Švihálek teď trochu zaváhal, když lehkou střelu je vyrazil, obránci ale odpálili puk do bezpečí.

15:11
    Jihlava teď Kladnu ukazuje, jak se hrají přesilovky, drží hráče v modrém v ukázkovém zámku.

14:50
    Kehar (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění

14:35
    Pitule teď ze strany jel na jihlavskou bránu, brankář ale byl pozorný.

14:20
    Dukla už opět útočí, střela Březiny ale končí v ochranné síti nad brankou.

13:55

13:48
    Jakub Evan pálil od modré, obránci ale zblokovali vedle.

13:25
    Melkovo nahození nikdo netečoval a to tak končí na mantinelu za bránou.

12:50
    Kladno se za minutu přesilovky skoro nedostalo k vážné akci.

11:55
    Vyloučen hráč Jihlavy Zdeněk Čáp za držení.

11:47
    Bude se vhazovat před bránou Jihlavy po tom, co jeden její hráč tečoval puk do ochranné sítě.

10:55
    Jihlava v gólovce! Kladenští beci se vůbec nevěnovali hráči s pukem, tedy Schejbalovi, ten projel nehlídán až před branku, tu ale netrefil.

10:27
    Puk se ocitl po teči jednoho z hráčů Rytířů mimo hrací plochu.

09:58
    O puk za bránou bojoval Hořava, byl ale přemožen přesilou hráčů ve žlutém.

09:25
    Ofsajd hráčů Jihlavy.

09:10
    Kladno ani s dalším útokem nepochodilo, u puku opět Jihlava.

08:42
    Po dalším zákroku Švihálka spíše na jistotu se bude vhazovat před bránou středočechů.

08:40
    Zatím vidíme ne moc pohledné utkání s velkou bojovností. Dukla mírně lepším týmem.

07:55
    Vhazovaní ale vyhrálo Kladno a to teď i útočí.

07:40
    Pod dlouhé době chvilka oddychu, Švihálek nadvakrát kryl střelu Semana a bude se tak vhazovat před bránou Kladna.

06:45
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, Lukáč zavezl puk před bránu Dukly, jeden z obránců ale kotouč odpálil do středního pásma.

05:15
    Prokš teď navezl puk před bránu a Kladno se s velkým štěstím ubránilo! První gólovka zápasu.

04:26
    Kladno se teď nastěhovalo do útočné třetiny.

03:10
    Kladno v první výraznější akci, braknář Dukly pozorný.

01:05
    Dukla zatím aktivnější, Švihálek musel vytáhnout další zákrok.

00:20
    Úvodní bully vyhrála Dukla a přichází tak s prvním útokem.

00:01

Všechny přípravy jsou dokončeny, hráči i rozhodčí už vjíždí na led.

Oba týmy dokončují svoje rozbruslení za dohledu pomalu se zaplňující tribuny.

Rytíři nezaostávají a už také vjeli na led. Kladno dnes bude mít taktéž tradiční, v jejich případě modré barvy.

Dukla Jihlava už se rozcvičuje na ledě, dnes bude hrát v tradiční žluto-červené kombinaci.

Kladno dnes sehraje svůj domácí zápas opět na tréninkové ploše, důvodem je rekonstrukce střechy hlavního stadionu. Kapacita je tak omezena na 200 lidí a dá se říci, že jistojistě bude vyprodáno.

Rytíři Kladno: Švihálek (Jiroušek) – Růžička, Kehar, Pojkar, Látal, Kolářík, Evan – Hořava, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Melka – Redlich, Lukáč, Strnad – Machač, Pitule, Mainer

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Sáblík) – Zadrařil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Stebih, Podlipnik, Čáp – Melenovský, Štěpánek, Prokš – Březina, Důras, Zeman – Čachotský, Kuřítko, Malec – Mikeš, Seman, Kadlec.

Předpokládané sestavy:

Chábera – Kolářík, Kania, Pojkar, Gutwald, Látal, Kehar – Stach, Lukáč, Dalecký – Melka, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Kalla, Šilhavý – Mainer, Machač, Strnad

Šťastný – Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Štebih, Podlipnik, Čáp – Čachotský, Zeman, Mikeš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Prokš, Štěpánek – Malec, Kuřítko, F. Kadlec

To soupiska Jihlavy se tolik neměnila, nebyl k tomu ani důvod. Dukla se v minulé sezóně dostala až do semifinále play-off první ligy a jen krůček jí tak dělil od baráže o extraligu. Tým opustili například Radek Hubáček a David Rittich, přišli naopak Zdeněk Čáp a Marek Melenovský. Jihlavu do této sezóny povede hlavní trenér Petr Vlk a po boku bude mít asistenta Františka Zemana.

Kádr Kladna doznal v předsezónní pauze hned několika změn, tou nejpodstatnější jsou odchody hráčů jako Patera, Treille a další. Jako nejvýraznější příchod se pak jeví ex-třinecký Jakub Kania. Středočeši mají každopádně po minulé sezóně, kdy sestoupili z extraligy co napravovat. S tímto cílem je do nové sezóny povede realizační tým v čele s trenérem Jiřím Čelanským a jeho asistentem Jiřím Kopeckým.

HC Dukla Jihlava má za sebou o jeden přípravný zápas více než jejich dnešní protivník, tedy čtyři. Nejprve smetla reprezentaci Francie v poměru 6:1, poté vyhrála ve Znojmě na nájezdy 3:2, pak doma porazila právě Rytíře 6:4 a následně porazila opět Znojmo a opět po nájezdech, tentokrát doma 2:1. Nejlepším střelcem celku z Vysočiny je Michal Důras, který se svými čtyřmi góly a jednou asistencí vede i týmovou tabulku produktivity.

Rytíři Kladno mají za sebou už tři přípravné duely a se svými dosavadními výsledky spokojeni být nemohou. Nejprve doma sice porazili českobudějovický Motor vysoko 7:2, pak si ale připsali porážku na ledě jejich dnešního soka z Jihlavy v poměru 6:4 a další prohru na ledě Českých Budějovic, tentokrát 4:1,a mají s nimi tak vyrovnanou bilanci. Nejlepším střelcem Kladna v jejich dosavadní připravě je třígólový Jan Rudovský a o pozici nejproduktivnějšího hráče se s ním dělí Jan Dalecký, který má bilanci 0+3.

Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu kladenských Rytířů a jihlavské Dukly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ondřej Hradecký

Branky a nahrávky: 40. Eberle (Kolářík) – 40. Březina, 55. Důras (Zeman), 60. Zeman

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Zadrařil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Stebih, Podlipnik, Čáp – Melenovský, Štěpánek, Prokš – Březina, Důras, Zeman – Čachotský, Kuřítko, Malec – Mikeš, Seman, Kadlec

Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček, Koželský