Poprad – Michalovce 11:1 (kon.) | Trnava – SHK Hodonín 2:2 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 1:4 (kon.)
Litvínov – Vladivostok 7:3 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
Benátky n/J – Litoměřice 2:3 (kon.) | Ženeva – Slavia 0:3 (kon.) | Kladno – Jihlava 1:3 (kon.)
Vsetín – Břeclav 4:3 (1:0 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:3 (kon.)
Děčín – Řisuty 5:4 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 14.08.2014, 18:00 • 2. plocha ČEZ stadionu • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu kladenských Rytířů a jihlavské Dukly.

Rytíři Kladno mají za sebou už tři přípravné duely a se svými dosavadními výsledky spokojeni být nemohou. Nejprve doma sice porazili českobudějovický Motor vysoko 7:2, pak si ale připsali porážku na ledě jejich dnešního soka z Jihlavy v poměru 6:4 a další prohru na ledě Českých Budějovic, tentokrát 4:1,a mají s nimi tak vyrovnanou bilanci. Nejlepším střelcem Kladna v jejich dosavadní připravě je třígólový Jan Rudovský a o pozici nejproduktivnějšího hráče se s ním dělí Jan Dalecký, který má bilanci 0+3.

HC Dukla Jihlava má za sebou o jeden přípravný zápas více než jejich dnešní protivník, tedy čtyři. Nejprve smetla reprezentaci Francie v poměru 6:1, poté vyhrála ve Znojmě na nájezdy 3:2, pak doma porazila právě Rytíře 6:4 a následně porazila opět Znojmo a opět po nájezdech, tentokrát doma 2:1. Nejlepším střelcem celku z Vysočiny je Michal Důras, který se svými čtyřmi góly a jednou asistencí vede i týmovou tabulku produktivity.

Kádr Kladna doznal v předsezónní pauze hned několika změn, tou nejpodstatnější jsou odchody hráčů jako Patera, Treille a další. Jako nejvýraznější příchod se pak jeví ex-třinecký Jakub Kania. Středočeši mají každopádně po minulé sezóně, kdy sestoupili z extraligy co napravovat. S tímto cílem je do nové sezóny povede realizační tým v čele s trenérem Jiřím Čelanským a jeho asistentem Jiřím Kopeckým.

To soupiska Jihlavy se tolik neměnila, nebyl k tomu ani důvod. Dukla se v minulé sezóně dostala až do semifinále play-off první ligy a jen krůček jí tak dělil od baráže o extraligu. Tým opustili například Radek Hubáček a David Rittich, přišli naopak Zdeněk Čáp a Marek Melenovský. Jihlavu do této sezóny povede hlavní trenér Petr Vlk a po boku bude mít asistenta Františka Zemana.

Předpokládané sestavy:

Chábera – Kolářík, Kania, Pojkar, Gutwald, Látal, Kehar – Stach, Lukáč, Dalecký – Melka, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Kalla, Šilhavý – Mainer, Machač, Strnad

Šťastný – Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Štebih, Podlipnik, Čáp – Čachotský, Zeman, Mikeš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Prokš, Štěpánek – Malec, Kuřítko, F. Kadlec

Rytíři Kladno: Švihálek (Jiroušek) – Růžička, Kehar, Pojkar, Látal, Kolářík, Evan – Hořava, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Melka – Redlich, Lukáč, Strnad – Machač, Pitule, Mainer

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Sáblík) – Zadrařil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Stebih, Podlipnik, Čáp – Melenovský, Štěpánek, Prokš – Březina, Důras, Zeman – Čachotský, Kuřítko, Malec – Mikeš, Seman, Kadlec.

Kladno dnes sehraje svůj domácí zápas opět na tréninkové ploše, důvodem je rekonstrukce střechy hlavního stadionu. Kapacita je tak omezena na 200 lidí a dá se říci, že jistojistě bude vyprodáno.

Dukla Jihlava už se rozcvičuje na ledě, dnes bude hrát v tradiční žluto-červené kombinaci.

Rytíři nezaostávají a už také vjeli na led. Kladno dnes bude mít taktéž tradiční, v jejich případě modré barvy.

Oba týmy dokončují svoje rozbruslení za dohledu pomalu se zaplňující tribuny.

Všechny přípravy jsou dokončeny, hráči i rozhodčí už vjíždí na led.

00:01

00:20
    Úvodní bully vyhrála Dukla a přichází tak s prvním útokem.

01:05
    Dukla zatím aktivnější, Švihálek musel vytáhnout další zákrok.

03:10
    Kladno v první výraznější akci, braknář Dukly pozorný.

04:26
    Kladno se teď nastěhovalo do útočné třetiny.

05:15
    Prokš teď navezl puk před bránu a Kladno se s velkým štěstím ubránilo! První gólovka zápasu.

06:45
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, Lukáč zavezl puk před bránu Dukly, jeden z obránců ale kotouč odpálil do středního pásma.

07:40
    Pod dlouhé době chvilka oddychu, Švihálek nadvakrát kryl střelu Semana a bude se tak vhazovat před bránou Kladna.

07:55
    Vhazovaní ale vyhrálo Kladno a to teď i útočí.

08:40
    Zatím vidíme ne moc pohledné utkání s velkou bojovností. Dukla mírně lepším týmem.

08:42
    Po dalším zákroku Švihálka spíše na jistotu se bude vhazovat před bránou středočechů.

09:10
    Kladno ani s dalším útokem nepochodilo, u puku opět Jihlava.

09:25
    Ofsajd hráčů Jihlavy.

09:58
    O puk za bránou bojoval Hořava, byl ale přemožen přesilou hráčů ve žlutém.

10:27
    Puk se ocitl po teči jednoho z hráčů Rytířů mimo hrací plochu.

10:55
    Jihlava v gólovce! Kladenští beci se vůbec nevěnovali hráči s pukem, tedy Schejbalovi, ten projel nehlídán až před branku, tu ale netrefil.

11:47
    Bude se vhazovat před bránou Jihlavy po tom, co jeden její hráč tečoval puk do ochranné sítě.

11:55
    Vyloučen hráč Jihlavy Zdeněk Čáp za držení.

12:50
    Kladno se za minutu přesilovky skoro nedostalo k vážné akci.

13:25
    Melkovo nahození nikdo netečoval a to tak končí na mantinelu za bránou.

13:48
    Jakub Evan pálil od modré, obránci ale zblokovali vedle.

13:55

14:20
    Dukla už opět útočí, střela Březiny ale končí v ochranné síti nad brankou.

14:35
    Pitule teď ze strany jel na jihlavskou bránu, brankář ale byl pozorný.

14:50
    Kehar (KLA) je vyloučen za nedovolené bránění

15:11
    Jihlava teď Kladnu ukazuje, jak se hrají přesilovky, drží hráče v modrém v ukázkovém zámku.

15:50
    Švihálek teď trochu zaváhal, když lehkou střelu je vyrazil, obránci ale odpálili puk do bezpečí.

16:14
    Tentokrát už Švihálek jistý, bude se vhazovat před jeho bránou.

16:25
    Melenovský se nacpal před gólmana a málem docpal puk do branky. Obrovská šance a zároveň opět laxnost kladenské defenzivy.

16:50

17:26
    Teď sledujeme velmi nepřesnou pasáž hry, kdy nikdo není schopen podržet puk na své hokejce delší dobu.

18:14
    Jihlava se přeci jen ještě dostává do náporu, Kladno ale teď brání pečlivě.

18:45
    Teď zase útočilo Kladno, jeho snažení ale ukončil nepřesný pas Hořavy.

19:17
    Ani ne minuta do konce třetiny a bude se vhazovat před gólmanem Jihlavy.

19:35
    Celá akce se bude opakovat, protože Kladno pouze napálilo hostujícího strážce svatyně.

19:46
    Hráči v modrých dresech se dostali k závěrečnému náporu, chtějí ještě do konce třetiny dát gól.

19:59
    Mikeš naopak zahrozil z kontru, Švihálek ale kryl.

20:00

V první třetině jsme příliš hokejové krásy neviděli, více ze hry ale měli přeci jen hráči Jihlavy, kteří si vytvořili i dvě gólovky. Kladno zatím nehraje nijak aktivně a rozhodně bude muset přidat, protože to z dosavadního průběhu vypadá, že je jen otázkou času, kdy Jihlava udeří. Budeme doufat, že druhá třetina bude lepší.

Dnešní utkání sleduje 200 diváků. Je tedy podle očekávání vyprodáno.

Brankáře Šťastného, který měl být původně jihlavskou jedničkou v dnešním zápase trefil při rozbruslení nepříjemně puk a chytá tak Sáblík.

20:01

20:01
    Bully vyhrálo Kladno, o puk ale hned přišlo.

20:43
    Kladno zahajuje třetinu tlakem, Dukla ale vyhazuje do středního pásma.

21:15
    Kladno bude po zákroku Sáblíka mít vhazování před bránou celku z Vysočiny.

21:40
    Rytíři jsou v úvodu třetiny aktivnější, ale odměna nepřišla ani teď, kdy Látalovo nahození nikdo netečoval.

21:55
    Střílel Melka, ale bolestivě trefil Dragouna, který tak kulhá střídat.

22:33
    Hraje se hokej nahoru dolů, ale šance nějak nepřicházejí. Hru provází hodně nepřesností.

23:10
    Teď poprvé po dlouhé době zahrozila Dukla, Švihálek kryje.

23:44
    Ofsajd přerušil útočné snažení Kladna.

23:55
    Hořava (KLA) vyloučen za podražení.

24:05
    Hráči ve žlutých dresech ale ihned přišli o pásmo.

24:39
    Čachotský teď předvedl výbornou akci, ale jeho přihrávku na volného spoluhráče tečoval Látal a tak z akce nic není.

25:06
    Kladno přišlo z protiútokem a Lukáč vybojoval bully v útočném pásmu.

25:37
    Dukla opět nastěhovaná před bránu Kladna.

25:55

26:36
    Tlak Dukly ale i po návratu Hořavy trvá.

26:55
    Teď si Rytíři mohou oddechnout, protože se Jihlava provinila ofsajdem.

27:10
    Teď už konečně přichází s odpovědí i v posledních minutách poněkud zakřiknuté Kladno, Sáblík ale ohrožen nebyl.

27:52
    Po zákroku Švihálka se bude vhazovat v obranném pásmu jeho spoluhráčů.

28:09
    Jihlava ale pásmo neudržela a dopředu jde Hořava.

28:35
    Kadlec pálil od modré, střela sražena do ochranné sítě.

29:36
    Kehar v první gólovce Kladna! Najel si úplně osamocen před Sáblíka, ale nezvládl střelu zvednout a tak trefil pouze betony strážce brány hostí.

30:01
    Hořava hledal Látala, který by jel úplně sám na Sáblíka, ale přihrávku zblokoval jeden z hráčů ve žlutém.

30:19
    Po ofsajdu Kladna se bude vhazovat.

30:33
    Švihálek chtěl krýt nahození protihráčů, nakonec si to ale rozmyslel a rozehrál.

30:35
    Tentokrát se ofsajdem provinila Jihlava.

31:15
    Melenovský odstaven od puku, dopředu může Tenkrát.

31:31
    Po zákroku Sáblíka se vhazuje před bránou Jihlavy.

32:14
    Teď se hraje převážně ve středním pásmu, žádný tým se nemá k tomu, aby něco vymyslel.

32:26
    Nakonec přeci jen nahodil puk Látal, Sáblík kryl.

32:38
    Po bleskové protiakci si musel připsat zákrok i Švihálek, nic složitého ale řešit nemusel.

32:59
    Kladno se opět provinilo ofsajdem, kterých je dnes opravdu požehnaně.

33:31
    Růžička si nehezky zahrával za vlastní brankou, nakonec ale zvládl puk včas odklidit.

33:43
    Dukla opět přebírá iniciativu a Švihálek opět musel na zem, aby kryl nahození.

34:23
    Vyloučen Látal (KLA) za podražení.

34:37
    Švihálek opět musel krýt nahození hráčů Dukly, před jeho bránou ale nebyl nikdo, kdo by mu ztížil úlohu.

34:54
    Výborným obranným zákrokem se prezentoval Lukáč, který odehrál puk do středního pásma.

35:19
    Teď pošetřil čas kladenský Pojkar, který dobrou čtvrtminutu držel puk v útočné třetině.

36:23

36:40
    Látal se ihned po návratu z trestné lavice prezentoval hezkým útokem, obrana hostů si ale poradila.

37:23
    Momentálně se týmy předhánějí v tom, kdo o puk laciněji přijde, takže se logicky nic moc neděje.

38:13
    Teď to zkusil rozseknout Hořava, ale ani ten proti zkonsolidované obraně Jihlavy nepochodil.

38:58
    Melenovský nedal ve velké šanci.

39:03
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kolářík zavezl puk do útočné třetiny a to, co se před pár okamžiky nepovedlo Melenovskému, teď dokázal JAN EBERLE. Kladno šlo do kontru, Kolářík si vyměnil puk s Eberlem a ten dával do odkryté kasy. Asistence: Václav Kolářík.

39:39
    Dukla právě vstřelila branku!
    Od pravého kruhu poslal lehkou střelu DAVID BŘEZINA, Švihálek nezareagoval ideálně a puk mu propadl do branky. Kladenský brankář ale doteď chytal velmi dobře, bohužel pro domácí si teď vybral slabší chvilku. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina se dlouho odvíjela v duchu té první, hokej moc pohledný nebyl a mírně aktivnější byli hosté. To se ovšem změnilo před koncem třetiny, kdy oba týmy daly po gólu a určitě se tak máme na co těšit. Stačí aby oba týmy navázaly na poslední minutu této dvacetiminutovky.

40:01

40:01
    Úvodní bully vyhráli hosté, o puk ale hned přišli.

40:15
    Vhazovaní před brankou Jihlavy po tom, co Sáblík vykryl Hořavovu střelu.

40:41
    Puk skončil mimo hrací plochu, když jej ven tečoval jeden z hráčů v modrém.

41:06
    Evanova střela mířila do dolního rohu a Sáblík by ji asi neměl, nakonec ji ven z brány tečoval Melenovský.

41:20
    Vyloučen Marek Prokš (JIH) za podražení.

41:43
    Rytíři jsou nastěhováni v útočné třetině, Hořavova střela ale mířila vedle a následná Stachova rána byl vyražena Sáblíkem.

42:32
    Dukla vyrazila do útoku a odměnou jí bude vhazování před Švihálkem.

42:45
    Nehození Eberleho nikoho nenašlo a neškodně prosvištělo celým pásmem. Jihlava se osvobozuje.

43:18

43:29
    Tlak Kladna z přesilovky ale stále trvá.

43:49
    Puk už asi čtvrt minuty zaražený mezi hráči u mantinelu, rozhodčí ale mlčí.

44:38
    Teď zase útočí Rytíři, ale jejich snaha je ukončena nepřesností z hole Látala.

45:16
    Ani Dukla, konkrétně Melenovský nechce zůstat pozadu a vyráží tak do útoku.

45:56
    Hra se přelévá ze strany na stranu, hokej zatím v tomto zápase pláče.

46:49
    O puk se teď bojuje u mantinelu, nakonec ho získali hráči hostí.

47:15
    Po zákroku Sáblíka, který kryl betony Hořavovu střelu se bude vhazovat před jeho bránou.

47:41
    Podlipnik měl dobrou šanci, když pálil z úhlu, ale střelu nakonec Švihálek dobře viděl a měl ji pod kontrolou. Po dlouhé době ale akce, která měla hlavu a patu.

48:43
    K tomu, co se teď děje na ledě se nedá říct opravdu nic jiného než to, že hráči dnes opravdu nemají náladu na to, rozdávat hokejovou radost.

49:16
    Pitule se snažil herní obraz trochu vylepšit, ale svým pasem nenašel Machače.

50:06
    Tenkrát z ničeho nic jel po kiksu Dukly sám na Sáblíka, zkusil bekhendovou kličku, puk ale dostatečně nezvedl. Velká škoda pro Kladno i pro celé utkání.

51:03
    Dukla se teď snaží zklidnit hru.

51:31
    Švihálek musel na zem, aby kryl přízemní pokus Semana, který ale byl spíše zoufalý.

51:49
    Kladno se hnalo ve čtyřech dopředu, o puk ale přišlo. Jihlava přečíslení také nevyřešila dobře, takže jsme tak, kde jsme byli.

52:16
    Zakázané uvolnění Kladna jaksi dokumentuje, co se dnes na ledě děje.

52:27
    Prokš ihned po vhazování střílel, Švihálek špičkou lapačky vyrazil do ochranné sítě. Celý proces se bude opakovat.

52:50
    Machač po mele na brankovišti střílel, ale puk mu spíše sjel po holi a Sáblík v pohodě kryje.

52:58
    Švihálek také v pohodě kryl pokus Melenovského z takřka nulového úhlu. Tohle gólem skončit nemohlo.

53:37
    Pojkar nahodil puk na Sáblíka, ten ale úplně jistý nebyl a musel se tak vytáhnout proti dorážce Hořavy z blízka. Tohle byla velká šance.

54:13
    Kladno ale svoje útočné snažení do konce nedotáhlo a hra se opět přesouvá před Švihálka, před kterým se bude vhazovat.

54:33
    Vyloučen Dragoun (KLA) za sekání.

54:49
    Jihlava bude po zákroku Švihálka opět vhazovat.

54:56
    Adam Zeman se zúčastnil předem prohraného souboje s kladenskými, puk ale vydoloval, posunul ho MICHALU DŮRASOVI, který pohotově propálil Švihálka. Asistence: Adam Zeman

55:43
    S odpovědí chtěl přijít Hořava, jenže si nerozumněl se Stachem.

56:26
    Pojkar pálil od modré, Sáblík opět v pohodě kryl.

56:53
    Rytíři se evidentně tlačí dopředu, ale kazí jim to velké nepřesnosti.

57:17
    Jihlava se sílícímu náporu Kladna zdárně brání a sama vyráží do útoku, který kryje Švihálek.

57:26
    Kaláb byl úplně sám na modré čáře, vypálil, Švihálek sice kryl, ale pak si puk málem do sítě sám srazil, když tak úplně nevěděl, kde ho má.

57:55
    Hořava místo střely z dobré pozice volil přihrávku a to se ukázalo býti tím nejhorším řešením.