Žilina – Přerov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 5:4 (po pr.) | Opava – Havířov 3:5 (kon.)
HK Opava
3:5 (1:0, 0:1, 2:4)
AZ Havířov
Sobota 16.08.2014, 17:30 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

59:16
    Pro změnu obrovská chyba Opavy. Polok už se napřahoval v zajímavé šanci, ale v tu chvíli odpískal "hostům" čárový rozhodčí příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Lukáš Svoboda. Přesilovka pro AZet, šance Slezanu na vyrovnání se tím snižují.

55:17
    Další vyloučení. David Galvas vidí 2 minuty za hákování. Havířov čeká 73 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3!

54:30
    Petr Chalupa fauloval před svou brankou, což neuniklo pozornosti hlavního Hradila, který mu uděluje 2 minuty za hákování. Přesilovka pro AZet.

50:36
    Jiřímu Krislovi se na trestné lavici evidentně velice líbí, tentokrát inkasuje 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovku si zahraje Opava.

45:14
    Petr Chalupa inkasuje 2 minuty za podražení, přesilovku si tentokrát vyzkouší Havířov.

43:42
    David Turoň inkasuje 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, když v předbrankovém prostoru nešetrně poslal k zemi Wolfa. Přesilovka pro Slezan.

39:01
    Až nyní se přerušuje, Lukáš Vrabel inkasuje 2 minuty za vysokou hůl. AZet čeká 33 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3!

37:34
    Přesilovku si zahraje Havířov, na trestnou lavici totiž usedá Tomáš Polok – 2 minuty za sekání.

34:44
    David Musial inkasuje 2+2 minuty za hrubost. Na druhé straně sedí na lavici hanby dva hráči. Menší trest za hrubost udělují sudí Petru Kankovi a Radimu Haasovi. Pokračuje se 4 na 4.

33:25
    A je po přesilovce, Mikuláš Rimmel se dostával do zajímavé šance, faulovat ho musel Tomáš Černý – 2 minuty za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 4.

32:54
    Ale ne na dlouho, Jiří Krisl totiž neudržel příliš nervy na uzdě a inkasuje 2+2 minuty za hrubost, když se pustil do Vítka. Slezan tak čeká dlouhá početní výhoda.

30:31
    Havířov čekají těžké časy. Na trestnou lavici totiž usedá Jiří Krisl, který je potrestán dvěma minutami za hrubost. Opava má k dispozici padesát sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

29:21
    Opavští šli do situace dva na jednoho, za záchrannou brzdu musel zatáhnout Antonín Pechanec – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Slezan.

26:34
    Havířov si zahraje přesilovku. Petr Wolf vidí od sudího Mikuly 2 minuty za nedovolené bránění.

17:37
    První přesilovku si vyzkouší také Opava. Antonín Pechanec inkasuje 2 minuty za vysokou hůl.

10:07
    Další vyloučení na straně Opavy, tentokrát musel zastavit nedovoleně Zdeněk Pavelek rozjetého Turoně. Vysloužil si 2 minuty za sekání. AZet čeká devět sekund dlouhá přesilovka 5 na 3!

08:16
    Matějek se dostával do zajímavé šance, za záchrannou brzdu musel zatáhnout David Galvas – 2 minuty za podražení. Druhá přesilovka pro Havířov.

01:50
    Tomáš Polok se nejprve postaral o první střelu na branku, vzápětí ale fauluje. Rozhodčí Hradil ukazuje 2 minuty za podražení. Přesilovka pro AZet.

Branky a nahrávky: 6. Baďura (Mosler), 45. Polok (Vítek, Baďura), 54. Polok (Vrabel) – 22. Jiránek, 42. Říčka, 49. Pechanec (Krisl), 53. Šlahař (Jakúbek, Maruna), 60. Tomi (Jiránek)

HK Opava: Šafránek (Planovský) – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Kocián, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Chalupa, Wolf, Musial, Černý, Baďura, L. Svoboda.
    AZ Havířov: M. Svoboda (Němec) – Bezuška, Krisl, Klimíček, Lenďák, Turoň, Foltýn, Chroboček, Graca, Maruna, Jiránek, Říčka, Matějek, Šlahař, M. Rimmel, Pechanec, Haas, Jakůbek, Tomi, J. Daneček, Kanko.

Rozhodčí: Hradil, Mikula – R. Vengřín, M. Vengřín