Nitra – Székesfehérvár 1:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
Třebíč – Motor ČB 1:3 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 2:0 (kon.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 4:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:0 (kon.)
Havířov – Žilina 3:1 (kon.) | Břeclav – Senica 5:3 (kon.) | Přerov – Opava 8:1 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 5:3 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 5:4 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Úterý 19.08.2014, 18:00 • Kalich Arena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

První utkání zvládl lépe Stadion

V první třetině byly lepším týmem Benátky, ale jelikož neproměňovaly množství šancí, tak přišel náležitý trest v podobě první branky utkání, kterou si připsal obránce Dominik Bílek. Benátští následně dostali výhodu jednoho hráče v poli, ale místo toho aby si vypracovali možnost na srovnání skóre, tak Litoměřice odskočily na rozdíl dvou branek. Znovu v kolonce "autor branky" stálo jméno Dominik Bílek, který se osamocený dostal až před Vaněčka, kterého si zkušeně roztáhl a zasunul kotouč mezi nohy. Po této brance se znovu dostali ke slovu benátští útočníci, jenže velikánský problém jim dělal výborně chytající Přikryl. Na začátku třetí třetiny se domácí hokejisté konečně dočkali. Ke kotouči se dostal Miroslav Pokorný a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Benátky tato branka nakopla k vyšším obrátkám a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Miškovský přesně našel Lukáše Vařechu, který nekompromisní střelou do šibenice nedal Přikrylovi šanci. Avšak poslední slovo měli hráči Stadionu Litoměřice. Při dvojnásobné početní výhodě vyslal Jiří Rys střílenou přihrávku, která se lehce otřela o bránícího Pabišku a kotouč skončil za Vaněčkem.

Benátky mají vyrovnanou bilanci výher a porážek

V posledním utkání se severočeši střetli s Havlíčkovým Brodem. Za Benátky nastoupili dva novicové. Jedním z nich byl benátský odchovanec Vojtěch Havlas a druhým byl Jan Ordoš, který si hned připsal svůj premiérový gól. Utkání nakonec vyhrály Benátky 3:1, ale i sám trenér Pešán uznal, že kvalita zápasu nebyla ideální. Připisoval to faktu, že oba týmy den před tímto zápase hráli a nebylo tedy moc času na regeneraci.

Sestava Benátek v posledním přátelském utkání

Vaněček (Jelínek) – Niko, Pabiška, Beránek, Jandejsek, Pokorný, Kovář, Ulrych – Špaček, Skořepa, Krejčík – Vařecha, Maďar, Bittner – Mikyska, Skalický, Havlas – Ordoš, Miškovský, Kalfiřt – Jonák.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté a nahozeným kotoučem se dostávají do útočného pásma.

01:30
    Pokorný pálil od modré čáry, ale jeho střelu ztečoval do ochranné sítě Dlouhý.

02:24
    Maďar udělal kličku na útočné modré čáře, s čímž jeho spoluhráč nepočítal a vznikl z toho ofside.

03:07
    Nepřesná rozehrávka Ryse končí na zakázaném uvolnění.

03:28
    Do velké šance se dostal Bílek, kterého našel osamoceného před bránou Kalla.

04:29
    Špelda pálil od modré čáry, Ondráček jeho střelu tečoval za zadá Vaněčka, kterého ovšem zastoupila branková konstrukce.

04:57
    Pabiška z levého mantinelu vyzkoušel pozornost Lukáše.

05:16
    Novák našel dlouhým pasem Pabišku, který se opět z levého mantinelu vyzkoušel domácího brankáře.

06:40
    Ulrych z levého mantinelu hledal na protější tyči Miškovského, který ale na kotouč nedosáhl.

07:40
    Šulc čeká za domácí brankou na dostřídávající spoluhráče.

08:47
    Antončíkovu střelu s přehledem Vaněček vyráží.

09:13
    Domácí mají výhodu a kombinují útočném pásmu.

09:45
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za držení dostává Michal Beránek.

10:31
    Vaněček vyrazil Krstevu tvrdou střelu od modré čáry přesně na volného Bílka, ale s následnou dorážkou si poradil.

11:34
    Vaněček chytá tvrdou střelu od Šulce.

11:45

12:27
    Maďar střílel z pravého bodu pro vhazování, Lukáš střelu vyrazil na přijíždějícího Mikysku, jenže jeho střelu odkryté klece zachytil Šikner.

12:38
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice se ujímají vedení! ADAM CHLAPÍK vystřelil a zároveň si střelu sám dorazil. Asistence: Jaroslav Kalla.

13:44
    Kalla obkroužil branku a hledal číhajícího Ryse, ke kterému se však přihrávka nedostala.

14:57
    Špelda hledal ujíždějícího Ondráčka, ten však jeho přihrávku nezachytil a je z toho zakázaní uvolnění.

15:45
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za držení dostává Radek Míka.

15:56
    Domácí se osvobozují a odcházení na střídačku.

16:43
    Minuta přesilovky je za námi a Benátky si nevypracovaly jedinou střelu.

17:30
    Pabiška tvrdě vypálil, jenže střela byla nepřesná a vyhnat tak svůj tým z útočného pásma.

17:45
    Domácí skvěle ubránili oslabení a hrají v plném počtu.

17:58
    Vyloučení domácích, Dvě minuty za krosček dostává Martin Ondráček.

19:02
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale bez střelby.

19:27
    Když už se hostující obránce napřahoval ke střele, tak rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

20:00

V úvodu první třetiny byly lepším Benátky. Postupem času se však ke slovu začal dostávat Stadion, z čehož pramenila vedoucí branka Litoměřic, kterou vstřelil Adam Chlapík. Stadion tak vede po první třetině 1:0. Druhá perioda začne přibližně v 18:49.

Začátek druhé třetiny se určitě opozdí, není však jasné za jak dlouho bude problém vyřešen. Důvodem je porucha rolby.

Rolba už vyjela upravovat led, tak doufejme, že druhé třetina začne co nevidět.

Led už je hotový a na led vyjíždějí hráči obou mužstev.

20:01

21:00
    Po dlouhé pauze začali hráči velmi aktivně. K vidění mnoho tvrdě dohraných soubojů.

21:37
    Litoměřice už vedou o dvě branky. Vítězslav Bílek přisunul kotouč za sebe najíždějícímu Rysovi, který nádhernou přihrávkou na protější tyč vybídl ke skórování JAROSLAVA KALLU, který neměl problém doklepnout kotouč do prázdné branky. Asistence: Jiří Rys, Vítězslav Bílek.

22:30
    Kolář pálil od modré čáry a jeho střelu našel Vaněček ve své výstroji.

23:56
    Chlapík obkroužil branku, nabil na modrou čáru Šulcovi, který pouze prověřil pevnost Vaněčkovy lapačky.

25:07
    Hosté zamkli domácí v obraném pásmu.

25:36
    Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za hrubost dostává Ladislav Bittner a Dominik Bílek.

27:36
    Oba týmy hrají v plném počtu.

28:05
    Ondráček se dostal do samostatného úniku, ale byl faulován.

29:04
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákování dostává Ladislav Bittner.

30:02
    Krstev nastřelil před brankou clonícího Dominika Bílka.

A znovu Krstev, tentokrát pálí nad.

30:10
    Stadion využívá přesilovou hru. Vítězslav Bílek nahodil z levé strany kotouč na Vaněčka, který jej vyrazil a DOMINIK BÍLEK propasíroval kotouč mezi Vaněčkovou rukou a tělem. Asistence: Vítězslav Bílek, Jaroslav Kalla.

30:54
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Radek Míka.

32:05
    Po skrumáži před brankou se kotouči dostal Špaček, jenže byl faulován a tak nemohl plnohodnotně zakončit.

32:05
    Domácí jdou do tří. Dvě minuty za krosček dostává Jakub Šulc.

32:54
    Domácí hrají se čtyřmi hráči v poli.

34:05

34:59
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

36:05
    Litoměřicím se nedaří potřebná rozehrávka.

37:08
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákování dostává Petr Ulrych.

37:38
    Hra se nám opět srovná. Dvě minuty za podražení dostává Jakub Šulc.

39:08

39:23
    Mikyska vyslal nenápadnou střelu z vrcholu kruhů, tak ovšem nadělala Lukášovi obrovské problémy.

39:38

40:00

40:01

60:00

Utkání náhle skončilo po druhé třetině. Důvodem jsou technické potíže, respektive nezpůsobilost ledové plochy.

Litoměřice tak slaví své čtvrté vítězství v řadě, i když toto utkání skočilo dvou třetinách. (19:59:21)

Miroslav Kejmar

Branky a nahrávky: 13. Chlapík (Kalla), 22. Kalla (Rys, Bílek), 31. Bílek (Bílek, Kalla)

HC Stadion Litoměřice: Lukáš (Michajlov) – Krstev, Bílek D., Málek, Míka, Špelda, Šulc, Koláš, Šikner – Rys, Kalla, Bílek V. – Dvořáček, Antončík, Ondráček – Brandejský, Zdeněk, Doležal – Chlapík, Soumelidis, Novák.
    HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Stejskal) – Ulrych, Niko, Pabiška, Kajínek, Beránek, Pokorný, Jandejsek – Špaček, Skořepa, Krejčík – Jonák, Miškovský Maďar – Bittner, Mikyska, Dlouhý.

Rozhodčí: Krob, Vrzáček – Ševic, Mašek.