Nitra – Székesfehérvár 1:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
Třebíč – Motor ČB 1:3 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 2:0 (kon.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 4:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:0 (kon.)
Havířov – Žilina 3:1 (kon.) | Břeclav – Senica 5:3 (kon.) | Přerov – Opava 8:1 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 5:3 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 5:4 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 19.08.2014, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

Z dnešního utkání to je tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (19:13:00)

Olomouci se hned na začátku třetí třetiny podařilo snížit, když se v přesilové hře trefil Diviš, ale více branek už přítomní diváci neviděli, a tak dnešní vítězství slaví Kometa, která svého soupeře přetlačila 3:1.

Domácí fanoušci ještě vyvolávají Davida Ostřížka, který působil na Hané v minulé sezóně.

60:00

59:58
    Ještě jedna rána od modré z hole Kuboše a Trvaj zakončuje utkání posledním úspěšným zákrokem.

59:42
    J. Svoboda vystřelil od modré čáry, ale jeho rána letěla nad bránu Olomouce.

59:22
    Domácí hokejisté špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest, a tak putuje Roman Rác (OLO) na dvě minuty na trestnou lavici za špatné střídání.

58:39
    Zbytek přesilové hry dohrávala Kometa ve vlastní obranné třetině.

58:18
    Malec vystřelil od modré a Trvaj proti jeho střele zasáhl svým betonem.

58:01
    Další vyhození domácích hokejistů.

57:41
    Matai se dostal do zakončení ve vlastním oslabení, ale jeho střelu srazil jeden z brněnských hráčů do ochranné sítě.

57:22
    Domácím se podařilo dostat kotouč až za bránu Faltera.

57:00
    Kempný vystřelil od modré a Trvaj jeho střelu jistě vyrazil do ochranné sítě.

56:42
    Radim Kucharczyk (OLO) dostává dvě minuty za hákování, a tak je šance domácích čím dál menší.

55:42
    Rác se velice dobře proháčkoval až na střed útočného pásma, kde zkusil i vystřelit a jeho zakončení minulo bránu Brna jen o pár centimetrů.

54:52
    Kometa se vysvobozuje další vyhozením přes celé kluziště.

54:15
    Jeden z brněnských hráčů vystřelil z vlastního obranného pásma a puk se odrazil od mantinelu mimo hrací plochu, ale vhazovat se bude trochu nepochopitelně před obranou modrou Olomouce.

53:52
    Matai dostal velice pěknou přihrávku mezi kruhy, ale jeho následné zakončení letělo hodně mimo bránu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 41. Diviš (Švaňhal) – 3. Kempný, 9. Němec (Svoboda T., Káňa), 40. Malec (Vondráček)

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Houdek, Ondrušek, Skrbek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Bartoň (C), Staněk – Matai, Kucharczyk, Buc – Pekr, Patera, Laš – Rác, Knotek, Švaňhal – Králík, Diviš, Zuzin – Lehečka.
    HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Dlapa, Kempný, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec – Vincour, Ostřížek, Vondráček – Svoboda T., Němec, Káňa – Zohorna, Čermák (C), Svoboda J. – Dočekal, Koreis, Hruška.