Linköping – Bolzano 5:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 3:5 (kon.) | Nottingham – Luleå 1:10 (kon.)
TPS – Pardubice 2:1 (kon.) | Kuopio – Mannheim 1:0 (kon.) | JYP – Kloten 2:0 (kon.)
Växjö – Sparta 2:5 (kon.) | Zlín – Djurgården 3:1 (kon.) | Hamburg – Rauma 0:3 (kon.)
KalPa Kuopio
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Adler Mannheim
Neděle 24.08.2014, 15:00Hokejová Liga mistrů

Přeji krásný zbytek nedělního odpoledne, na shledanou! (17:17:21)

Je tomu opravdu tak. Dnešní utkání nám přineslo pouze jeden gól, když se na konci první třetiny prosadil v přesilové hře Timonen. Hosté si dokázali vytvořit pár šancí, ale v cestě jim stál vynikající Kilpeläinen. Tři body si připisují hráči domácího KalPa Kuopio, naopak Mannheim odchází také z druhého zápasu poražen.

60:00

59:46
    Mannheim hrál v ofsajdu. To je nejspíš konec nadějí hostů.

58:55
    Hosté hrají bez brankáře v šesti bruslařích.

58:15
    Akdag zachytil vyhození vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu. Hosté se chystají odvolat brankáře.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:31
    První útok domácích se dostal do přečíslení tři na dva, ale ani nyní jsme se druhého gólu nedočkali.

54:51
    Zakázané uvolnění domácí KalPy.

54:04
    Endras se vydal rozehrát za vlastní bránu, což se mu málem stalo osudným, rozehrál pouze na hůl protihráče, který nedokázal odkrytou bránu trefit.

53:05
    Kilpeläinen ukrývá kotouč pod svou výstroj a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

51:22
    Střela střelce jediného gólu Timonena nadělala Endrasovi nevídané problémy, ale nakonec dokázal kotouč usměrnit do rohu.

50:46
    KalPa se provinila postavením mimo hru.

49:45
    A už se opět hraje v pěti na obou stranách.

49:30
    Hra ve čtyřech opět nepřinesla nic nového.

47:45
    Hosté hráli přesilovku pouze patnáct vteřin. Uulman fauloval ujíždějícího protihráče a je vyloučen na dvě minuty za držení.

47:30
    Domácí Voutilainen je vyloučen za nedovolené bránění.

46:56
    Buchwieserova bekhendová střela nadělala Kilpeläinenovi problémy, ale nakonec chytá.

46:19
    Po krátké odmlce udeřili také hosté, jejich pokusy však kryje jistý Kilpeläinen.

45:11
    Riikola byl tvrdě odstaven od kotouče, který se dostal ke Koivistovi, jeho střela však minula bránu.

44:11

43:30
    Po krátké návštěvě před Kilpeläinenem je puk opět za bránou hostů.

42:47
    Puk končí až u Endrase, hosté musí znova.

42:11
    Joonas Lyytinen je vyloučen za faul kolenem. Hosté z Německa mají příležitost srovnat.

41:51
    Hosté dokázali na konci druhé třetiny vyvinout slušný tlak, na začátku třetí třetiny jsou opět domácí tím aktivnějším týmem.

40:22
    Kubalík v situaci jeden na jednoho zvolil střelu, kterou Endras příliš neviděl, i přesto dokázal zasáhnout.

40:01

Vše je připraveno k začátku třetího dějství.

Druhá třetina nepřinesla žádný gól, ani větší šance. Stav utkání tak stále určuje gól Timonena z úvodní třetiny.
    Střely na bránu: 11:23

Další třetina začne přibližně v 16:44.

40:00

39:31
    Kilpeläinen předvedl parádní zákrok vyrážečkou a drží tenké vedení svého týmu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:38
    Kilpeläinen drží nahození od modré čáry.

37:57
    Hru přerušuje ofsajd Kuopia.

37:14
    Lehkovážnou rozehrávku KalPy dokázali málem využít hosté, ovšem i teď podržel Kilpeläinen svůj tým.

36:15

36:10
    Kilpeläinen teď podržel svůj tým proti dorážce Hechta, po odpískání se zrodila menší bitka, kterou rozhodčí nehodlají trestat.

35:35
    Fischer pálil od modré čáry, jeho rána byla sražena do rohu.

34:45
    KalPa se zatím brání s přehledem a bez zbytečných zmatků, Adler těžko hledá cestu skrz pevnou obranu.

34:15
    Voutilainen je vyloučen za podražení. Mannheim má parádní šanci srovnat stav utkání.

33:27
    Hraje se téměř bez přerušení už několik minut, ani jeden tým si nedokáže vytvořit šanci.

31:34
    Těsně po skončení přesilovky přišla nebezpečná teč, která také minula bránu.

30:32
    Paradoxně dokázali místo domácích zaútočit hosté. Kinkova střela skončila těsně vedle brány.

29:44
    Hráči Adleru vyhazují.

29:28
    Střídačka Mannheimu je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Fischer.

29:15
    Endras rozehrává na své spoluhráče zpoza vlastní brány.

27:44
    Koivisto dostal nabito přesně na levý kruh, tvrdou bombou pouze vyprášil beton Endrase.

26:13
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

25:49
    Hosté z Mannheimu vyhazují až na zakázané uvolnění.

25:27
    Branka za Kilpeläinenem byla posunuta, bude se vhazovat po jeho pravém boku.

24:58
    Hra ve čtyřech hráčích zatím více vyhovuje domácím, kteří se snaží usadit v útočném pásmu.

24:13
    Nakonec se bude vylučovat na obou stranách. Hostující Tardif je vyloučen za sekání, domácí Liedes za stejný přestupek.

24:04
    KalPa má opět výhodu.

23:37
    Kilpeläinen chytá střelu ze středního pásma a rozehrává.

23:05
    Pokus o útok Adleru přerušuje ofsajd.

22:11
    Po krátkém tlaku KalPy se opět hraje především ve středním pásmu.

21:15

20:28
    A hned z protiútoku nastřelil domácí Lyytinen tyč.

20:10
    Kilpeläinen se snažil ukrýt puk v lapačce, ale k překvapení všech byl puk za bránou.

20:01

Hráči už se opět trousí na ledovou plchu, druhá třetina začne za okamžik.

Začátek zápasu byl velmi ospalý a plný vyloučení. Jako první se dokázali prosadit v osmnácté minutě domácí v přesilové hře.
    Střely na bránu: 5:8

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:00

19:15
    Další vyloučení na straně Mannheimu. Za sekání je vyloučen Metropolit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:28
    KalPa pokračuje v útočném snažení.

17:55
    KalPa právě vstřelila branku!
    A je to tak! Po krátké kombinaci se puk dostal k JUSSIMU TIMONENOVI, který z levého kruhu trefil pravou šibenici Endrasovi brány. Asistence: Jukka Voutilainen, Joonas Lyytinen.

17:31
    Hecht je vyloučen za držení protihráče. Že by konečně KalPa využila přesilovku?

17:23
    KalPa má výhodu, po přerušení si zahraje opět přesilovou hru.

16:56

16:20
    Jak je to jednoduché. Obránce dokázal vystřelit od modré čáry, jeho střelu tečoval Tardif a puk těsně minul levou tyč domácí brány.

15:57
    Puk opustil kluziště, vhazovat se bude před Kilpeläinenem.

15:29
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

14:56
    Počet hráčů na ledě se srovná. Lyytinen udělal chybu ve středním pásmu, kterou dokázal napravit pouze za cenu hákování soupeře.

14:43
    Puk opět za bránou KalPy.

14:01
    Hosté opět snadno vyhazují až k Kilpeläinenovi po nedorozumění hráču Kuopia.

13:29
    Fischer je vyloučen za držení, když zatáhl za záchranou brzdu a přidržel ujíždějícího Tammela. KalPa má druhou přesilovku.

13:10
    Domácí se zatím nezdají být ve své kůži. Jejich hra je plná nepřesností. I nyní zastavilo jejich snažení postavení mimo hru.

12:55
    Hra je přerušena, jelikož kotouč skončil na domácí střídačce.

11:41
    Jokela nyní rozdává přihrávky svým spoluhráčům a ti drží hosty v sevření. Celá akce končí zákrokem Endrase, který přerušuje hru.
    Fanoušci Mannheimu s sebou přivezli do Finska impozantní velké vlajky. Hodně štěstí! KalPa do toho!

10:43
    Joudrey dokázal přebruslit obránce po pravém křídle a bekhendovou střelou trefil tyč. Zatím největší šance zápasu tedy přišla na straně hostů.

09:36
    Oba týmy hrají v plném počtu.

08:43
    Ani hra ve čtyřech nepřináší zápasu více vzrušení.

07:36
    Tardif a Liedes dostávají dvě minuty za hrubost, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

07:29
    Kilpeläinen zkrotil jedovatou střelu, poté byl lehce atakován dojíždějícím útočníkem a je z toho potyčka.

06:08
    Endras nyní svou širokou holí sáhl do přihrávky, která šla přes jeho brankoviště a překazil akci KalPy.

05:36
    PO nedorozumění domácích hráčů puk opět směřuje za jejich bránu.

04:57
    Tardif se dostal do dobré příležitosti po chybě jednoho z domácích obránců, avšak z bezprostřední vzdálenosti nepřekonal Kilpeläinena.

04:13

03:53
    KalPa má problémy s přechodem do útočného pásma, nyní to vyústilo v postavení mimo hru.

03:07
    Mannheim vyhazuje a domácí začínají z obranné třetiny.

02:28
    Hráči z Kuopia kombinují v útočném pásmu, ale zatím se bojí vystřelit.

02:13
    Prvním vyloučeným je Marcus Kink, který dostává dvouminutový trest za napadení.

01:51
    Puk je za bránou domácích, kteří rozjíždí další útok.

01:03
    Endras musel předvést důležitý zákrok betonem proti dotírajícímu útočníkovi.

00:27
    Kilpeläinen chytá jednoduché nahození do lapačky. Hned od úvodu utkání jsou k vidění menší potyčky mezi hráči.

00:17
    Domácí se hned od úvodu tlačí před soupeřovu bránu.

00:01

V dnešním zápase najdeme tři české stopy. V dresu domácí KalPy nastoupí v první formaci Tomáš Kubalík a Michal Birner, třetí Čech, který zasáhne do utkání je rozhodčí Martin Fraňo.

Hráči již nastupují na ledovou plochu. Utkání bude zahájeno za okamžik.

KalPa Kuopio: Kilpeläinen (Perhonen) – Timonen, Lyytinen, Riikola, Koivisto, Halonen, Jokela, Seppälä, Konttinen – Birner, Ilomäki, Kubalik – Keränen, Harjama, Voutilainen – Mutanen, Kinnunen, Junnila – Tammela, Nuutinen, Liedes.

Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Richmond, Reul, Akdag, Bittner, Fischer, Goc – Plachta, Tardif, Metropolit – Hospelt, Hecht, Hofflin – Joudrey, Rheault, Arendt – Kink, Mauer, Ullman – Buchwieser.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Leppänen (FIN) – Pesonen (FIN), Sormunen (FIN).
    Do začátku utkání zbývá 15 minut a hráči Mannheimu jsou odhodlaní vybojovat první body v Lize mistrů.

Zdravím všechny nedočkavé hokejové fanoušky! Nová sezóna je zde a s ní znovuzrozená hokejová Liga mistrů. V druhém kole skupiny G se utká účastník finské ligy KalPa Kuopio s německým protivníkem Adlerem Mannheim.

Klub z Kuopie byl založen v roce 1929. Tým se skládá především z finskýcha hokejistů. V jeho dresu najdeme dvojici Čechů. Michal Birner i Tomáš Kubalík přišli do KalPy před touto sezónou z končícího Lvu Praha. V prvním kole hráči KalPy prohráli po prodloužení s pražskou Spartou 4:5.

Adler byl založen už roku 1938 a za svou bohatou historii se rozhodně nemusí stydět. Během své historie se stal šestkrát šampionem své země, naposledy se hráči týmu z Mannheimu radovali v sezóně 2006/2007. Za místní tým nehraje žádný z Čechů. Adler prohrál v prním kole s Vaxjo Lakers jasně 6:1 a dnes se pokusí získat alespoň nějaké body.

Ačkoli je velmi těžké srovnávat soupeře ze severu Evropy s západoevropským, je mírným favoritem domácí Kuopio.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.