Omsk – Viťaz 8:5 (kon.) | Barys – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Atlant 4:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 4:2 (kon.) | Toljatti – Nižněkamsk 4:3 (po pr.)
N.Novgorod – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Medveščak Záhřeb
Pondělí 08.09.2014, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemné pondělní odpoledne všem příznivcům hokeje! Kolotoč Kontinentální hokejové ligy se začíná roztáčet do plných otáček a Já Vám tentokrát přinesu textový on-line přenos z utkání mezi ambiciózním mužstvem AK Bars Kazaň a chorvatským Medveščakem Záhřeb. Pro oba týmy půjde o třetí utkání v novém ročníku, a zatímco Kazaň už má na kontě jedno vítězství, Medveščak zatím čeká na první bodový zisk. Nechme se tedy překvapit, kdo bude po pondělním zápase spokojenější.

Medveščak Záhřeb:
    Chorvatský celek loni odehrál premiérovou sezónu v KHL a byl poměrně úspěšný, když postoupil do play-off, ale hned v prvním kole hladce vypadl s pražským Lvem. V létě však celek ze Záhřebu prošel velkou přestavbou kádru. Z klubu odešla řada hokejistů v čele s největší hvězdou Jonathanem Cheechooem, a uvolněná místa doplnili především hokejisté ze zámoří. Obměněný tým se stále teprve sehrává. Medveščaku se tak příliš nedařilo v přípravě a chorvatskému klubu nevyšel ani start do ostré sezóny, když oba venkovní výjezdy skončily porážkami. Na úvod soutěže hokejisté ze Záhřebu prohráli 2:5 na ledě Slovanu Bratislava a v sobotu padli v Jekatěrinburgu 2:3, přestože v průběhu druhé třetiny vedli už 2:0.

Nejproduktivnější hráči:
    Charles Linglet – 3b (0+3)
    Matt Ellison – 2b (2+0)
    Pascal Pelletier – 2b (1+1)

AK Bars Kazaň:
    Kazaň je týmem, který má každoročně ty nejvyšší ambice a jiné to není ani letos. Tataři v přípravě odehráli hned deset zápasů a prohráli pouze třikrát. Úvod do KHL týmu vyšel na 50%. Svěřenci kouče Zinetuly Biljaletdinova soutěž zahájili vydřeným vítězstvím 3:2 nad Jekatěrinburgem, ale na druhý pokus už před svými diváky nezabodovali, když v sobotu podlehli 1:4 Atlantu Mytišči. Mezi hlavní opory AK Bars patří obránci Ilja Nikulin či Jevgenij Medvěděv a útočníci Janne Pesonen, Oscar Moller nebo Alexander Burmistrov. Zajímavým jménem je i Justin Azevedo, který v loňském play-off zazářil v dresu pražského Lva.

Oscar Moller – 3b (2+1)
    Vladimir Tkačjov – 1b (1+0)
    Janne Pesonen – 1b (1+0)

Vzájemné zápasy z minulé sezóny:
    17.10. 13: Kazaň – Záhřeb 5:3
    11.12. 13: Záhřeb – Kazaň 6:5

AK Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Kornějev, Nikulin, Rylov, Heshka, Paigin, Musin, Medvěděv – Varnakov, Burmistrov, Moller – Svitov, Obuchov, Lukojanov – Mirnov, Kosticyn, Malychin – Pesonen, Tkačjov, Azevedo.

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Martinović, Carle, Popović, Flood, Hutchinson, Mezei – Glumac, Murray, Bjorkstrand – Thomas, Pelletier, St.Pierre – Krog, Haydar, Anderson – Rodman, Hedden, Stewart.

Rozhodčí: Cyplakov, Čerenkov – Birin, Medvěděv.

00:01

00:27
    Malychin jako první ohrozil Brusta. Jeho zakončení ale nebylo nijak prudké a Brust má kotouč pod sebou.

01:04
    Na druhé straně to od modré zkoušel Martinović, rána hostujícího obránce se mezi tyče nevešla.

01:54
    Před branku se zkoušel natlačit Tkačjov, který byl ale dobře zastaven obráncem.

02:53
    Zakázané uvolnění hostí. Domácí začali tlakem.

02:56
    Příležitost domácích hned po buly, Brust odolal.

03:45
    Hráči Záhřebu byli v pásmu, ale připravili se o něj nepřesnou přihrávkou.

04:06
    Před branku si sjížděl Bjorkstrand, naštěstí pro domácí nedokázal pořádně zakončit.

05:05
    Příliš se nepřerušuje, takže čas v úvodu utíká velice svižně.

05:28
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Justin Azevedo dojel kotouč vyražený Brustem a nahrál ALEXANDERU BURMISTROVOVI před odkrytou branku. Šikovný útočník nemohl nedat. Asistence: Justin Azevedo a Oscar Moller.
    Alexander BURMISTROV - 1:0

07:02
    Hosté po obdrženém gólu přidali a zatlačili soupeře do jeho obranného pásma.

07:37
    Jevgenij Medvěděv rukama odhodil soupeře a je vyloučen za držení. Přesilovka pro Medveščak.

08:18
    Nápor hostí. Od modré pálil Hutchinson a dorážet se snažil Pelletier. Skóre se ale nemění.

09:10
    Hráči Kazaně vyhazují a mohou vystřídat.

09:38

10:13
    Brust musel za svou branku a rozehrát kotouč před dojíždějícím hokejistou v zeleném.

10:35
    Máme tu trest na hostující straně. Vyloučen je Matt Anderson za podražení.

10:54
    Nikulinovo nahození od modré před Brustem velice nepříjemně tečoval Igor Mirnov. Hostující gólman puk nakonec zkrotil.

11:24
    Prudká rána Kornějeva končí jen na betonech Brusta.

11:35
    Síly na ledě se vyrovnávají. Na trestnou jde Sergej Kosticyn.

11:56
    Od modré vypálil Heshka a způsobil tak zmatek před hostujícím brankovištěm. Medvědi se nakonec ubránili.

12:36
    Začíná zkrácená přesilovka Záhřebu.

13:28
    Zajímavé nahození zkoušel tečovat Jason Krog, ale neúspěšně.

13:36
    Také Kazaň je kompletní.

14:24
    Branislav Mezei fauloval Nikulina a posedí si na trestné lavici. Přesilová hra pro AK Bars.

14:24
    Tak vyloučen je také Martin St. Pierre. Hosté budou hrát dvě minuty ve třech!

14:46
    Hosté vyhazují.

15:55
    Kazani se dvojnásobná přesilová hra vůbec nedaří, Medveščak opět vyhodil.

16:11
    Tentokrát výborně zasáhl Brust. Nejprve vyrazil ránu od modré a poradil si i s několika dorážkami Kornějeva!

16:25
    Hosté těžký moment zvládli a jsou v plném počtu!

16:55
    Kotouč se teď dokonce nebezpečně pohyboval před domácí brankou, ale hráči Medveščaku toho nedokázali využít.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:34
    Mark Popović je v závěru třetiny vyloučen za sekání. Další přesilovka AK Bars.

20:00

První třetina začala velkým náporem Kazaně, ze kterého domácí v 6. minutě vytěžili gól Burmistrova. Tataři byli i nadále střelecky aktivnější, ale nedokázali využít ani dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3. Hosté ze Záhřebu tak zatím drží šanci na dobrý výsledek.

Střely na branku v 1. třetině – 21:5

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Obě mužstva se již vrací zpět na ledovou plochu. Za chvíli bude zahájena druhá třetina.

Kazaň bude pokračovat v přesilové hře při vyloučení Popoviće.

20:01

20:38
    Hosté vyhodili, Kazaň musí začít ze svého pásma.

21:25
    Hosté se opět osvobozují a tohle oslabení přežijí.

21:36

22:02
    Chorvatský celek se dopustil icingu, hra se vrací před Brusta.

22:02
    Jeden z čárových rozhodčích si zajel ke střídačce Kazaně, kde s domácím lékařem řešil nějaký zdravotní problém. Nešlo ale o nic vážného a vše je opět připraveno ke hře.

22:24
    Haydar se pokusil překvapit Garipova zpoza branky, domácí brankář kotouč přikryl.

22:42
    V dobré šanci byl Jason Krog. Branku bohužel pro hosty netrefil.

24:56
    Domácí Malychin vyloučen za nedovolené bránění, hosté si zahrají přesilovou hru.

25:36
    Bude se hrát 4 na 4. Vyloučen je hostující Andrew Hutchinson za držení.

27:39
    Oba týmy jsou kompletní. Pokračujeme v pěti na obou stranách.

29:30
    Marcel Rodman píchl holí Svitova a po poradě rozhodčích je vykázán do kabin!

29:30
    K vyloučení došlo i na domácí straně – Svitov – nedovolené bránění, takže dvě minuty se bude hrát 4 na 4 a pak začne tříminutová domácí přesilovka.

31:31
    Svitov na ledě, začíná domácí přesilová hra.

31:41
    Od modré vypálil Nikulin, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

32:16
    Kotouč je až za brankou Garipova, hosté šetří cenné sekundy.

32:50
    Hokejisté Medveščaku soupeře vůbec nepouštějí přes půlku. Výborná pasáž v hostujícím oslabení.

33:05
    Domácích bylo na ledě šest! Rozhodčí to dobře spočítali a Kazaň jde do čtyř.

33:42
    Od modré to zkoušel Mezei, puk končí v ochranné síti za brankou Garipova. Následuje reklamní přestávka.

33:58
    Haydar našel na modré Flooda, jehož ránu vyrazil Garipov.

34:16
    Domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl! Od modré čáry vypálil Jakov Rylov a kotouč před Brustem pohotově tečoval DMITRIJ OBUCHOV. Puk skončil v šibenici nad lapačkou hostujícího gólmana. Asistence: Jakov Rylov a Artjom Lukojanov.
    Dmitrij OBUCHOV - 2:0

35:36
    Hosté se snažili odpovědět na obdržený gól a před Garipovem pořádně zatápěli. Jenže z protiútoku opět udeřila Kazaň! Igor Mirnov za brankou vybojoval kotouč a předložil ho najíždějícímu ILJOVI NIKULINOVI, který překonal klekajícího Brusta přesnou střelou pod víko – 3:0. Asistence: Igor Mirnov.
    Ilja NIKULIN - 3:0

36:01
    Svitov byl krůček od čtvrtého gólu domácích, Brust zachraňoval na brankové čáře!

37:15
    Domácí jsou ve velké pohodě a odstřelují branku Medveščaku.

37:49
    Z nebezpečné pozice zakončoval Medvěděv, Brust má puk ve výstroji. Hostující gólman si připisuje jeden zákrok za druhým.

38:13
    Ofsajd hostí. Kazaň už zřejmě zlomila odpor soupeře a teď hraje výborný hokej.

38:27
    Hosté mají šanci zahrozit v přesilovce. Fjodor Malychin jde podruhé v zápase na trestnou lavici.

38:48
    Hutchinson si na modré několikrát vyměnil kotouč s Carlem a vypálil. Puk byl sražen mimo hrací plochu.

39:00
    Poslední minuta druhé periody.

39:16
    Po další ráně Hutchinsona se hostující útočníci snažili dotlačit kotouč za záda klečícího Garipova, ale neuspěli.

39:48
    Teď už Kazaň vyhodila.

40:00

Kazaň dnes zatím plní roli favorita a po dvou třetinách vede nad Medveščakem Záhřeb 3:0. Domácí jsou lepším týmem, ale odpor soupeře zlomili až v závěrečné pětiminutovce druhé části, kdy se jim podařilo dvakrát skórovat a odskočit z vedení 1:0 až na současný třígólový rozdíl. Ve 35. minutě se nejprve šikovnou tečí prosadil Obuchov a o 80 sekund později přidal třetí branku Kazaně zkušený zadák Ilja Nikulin.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:8, celkem – 34:13

Třetí třetina začne přibližně v 18:45.
    Střídačka Medveščaku.

Třetí třetina za chvilku začne. Na trestné lavici ještě sedí Fjodor Malychin, jemuž z trestu zbývá 27 sekund.

40:01

40:08
    Přechod hostí do útočného pásma skončil ofsajdem.

40:28
    Domácí jsou kompletní.

40:34
    Nahození Hutchinsona pokryl Garipov. Buly před jeho brankou.

41:39
    Kronějev našel Nikulina, který od modré vystřelil. Puk nedolétl až k Brustovi.

42:10
    Patrick Bjorkstrand si nabruslil až na pravý kruh, odkud vystřelil. Kornějev mu do rány vložil hůl a srazil kotouč do ochranné sítě.

43:15
    Hosté se snaží agresivněji napadat, uvidíme, zda to bude mít nějaký efekt.

43:38
    Barry Brust si vyjel za branku pro puk, ale byl sražen bojující dvojicí Flood – Azevedo. Brust zůstává ležet na ledě a je ošetřován.

43:41
    Brankář Medveščaku je v pořádku a ve hře se již pokračuje.

44:13
    Před Brustem bylo opět rušno. Burmistrov posouval kotouč na Varnakova, ale zakončení domácího útočníka skončilo v lapačce Brusta.

44:56
    Rozjetý Oscar Moller dostal pěknou přihrávku a z levé strany se řítil na hostující branku. Jeho zakončení na bližší tyč vytěsnil Brust.

45:58
    Domácí hokejisté si svůj náskok v klidu hlídají. Záhřebu by pomohl jedině rychlý gól.

46:05
    Domácí hokejisté zahráli na icing.

46:31
    Zakázané uvolnění odpískáno i hostům.

47:10
    Nyní vidíme poměrně dost nepřesností. Po ofsajdu chorvatského týmu následuje komerční přestávka.

47:57
    Hokejisté Kazaně už spíše čekají ve středním pásmu a vyrážejí do protiútoků. Nyní se do jednoho z nich dostal Moller, ale hosté jeho střelu zblokovali.

48:56
    Pascal Pelletier v rohu hřiště neobešel obránce. Kotouč byl sražen ven ze hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:51
    Thomas pálil od pravého mantinelu prudce, ale také velmi nepřesně.

50:20
    Už se nacházíme v poslední desetiminutovce třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

51:38
    Ve třetí třetině sledujeme asi nejméně zajímavý hokej. Domácí už tolik neútočí, ale soupeře také k ničemu nebezpečnějšímu nepouštějí.

52:11
    Hráči AK Bars si zřejmě přečetli můj předchozí příspěvek a hned do toho šlápli. Igor Mirnov si to namířil za branku, objel ji a poté ideálně našel ALEXANDERA SVITOVA, který ranou po ledě z mezikruží překonal Brusta počtvrté. Asistence: Igor Mirnov.
    Alexander SVITOV - 4:0

53:52
    Další velká šance domácích. Brust tentokrát stačil zakročit ramenem.

54:41
    Postavení mimo hru Kazaně, o osudu zápasu je již definitivně rozhodnuto.

55:05
    Domácí odehráli puk na zakázané uvolnění.

55:52
    Mirnov nejprve hledal mezi kruhy Kosticyna, ale hokejku běloruského hokejisty dokázali hosté zablokovat. Mirnov se poté dostal k puku znovu a nahazoval ho do ohně. Skóre se však nemění.

57:12
    Necelé tři minuty do konce. Otázkou už je jen to, zda Emil Garipov udrží čisté konto.

57:45
    Pelletier byl osekáván Pesonenem, který byl odeslán na trestnou lavici. Přesilovka pro Záhřeb.

58:34
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Tak hosté se dočkali gólu! ANDREW HUTCHINSON dostal parádní přihrávku napříč pásmem od Martina St. Pierra a stačilo mu zamířit do odkryté poloviny klece. Garipov byl bez šance. Asistence: Martin St. Pierre.
    Andrew HUTCHINSON - 4:1

59:20
    Mike Hedden dostává dvouminutový trest a ještě uvidíme přesilovou hru Kazaně.

59:49
    Hráči Medveščaku v závěru ýrazně vylepšili nepříznivý výsledek. Na přijatelných 4:2 snižuje ve vlastním oslabení MIKE GLUMAC, jenž se dostal za záda domácí obrany a kolem ramena Garipova zamířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Saša Martinović.
    Mike GLUMAC - 4:2

60:00

Kazaň nakonec poráží Medveščak Záhřeb 4:2 a ve třetím zápase sezóny si připisuje druhé vítězství. Naopak chorvatský celek na první body stále čeká. Gólový účet zápasu otevřel už v 6. minutě Alexander Burmistrov. Klíčové okamžiky pak přišly v závěrečné pětiminutovce druhé části, kdy hráči AK Bars odskočili dvěma slepenými zásahy Obuchova a Nikulina na stav 3:0. V závěrečné dvacetiminutovce si domácí náskok hlídali a v 53. minutě navíc navýšil jejich vedení Svitov. Hokejisté Medveščaku v samém závěru utkání alespoň korigovali skóre, nejprve se v přesilovce trefil obránce Hutchinson a 11 sekund před sirénou snížil Glumac ve vlastním oslabení na konečných 4:2.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:7, celkem – 41:20

Československá stopa
    Branislav Mezei (ZAG) 0+0

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se těším na počtenou! (19:30:56)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Burmistrov (Azevedo, Moller), 35. Obuchov (Rylov, Lukojanov), 36. Nikulin (Mirnov), 53. Svitov (Mirnov) – 59. Hutchinson (St. Pierre), 60. Glumac (Martinović)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Kornějev, Nikulin, Rylov, Heshka, Paigin, Musin, Medvěděv – Varnakov, Burmistrov, Moller – Svitov, Obuchov, Lukojanov – Mirnov, Kosticyn, Malychin – Pesonen, Tkačjov, Azevedo.

Rozhodčí: Cyplakov, Čerenkov – Birin, Medvěděv