Kladno – PZ Kladno 7:0 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.) | Olomouc – Havířov 0:1 (kon.)
Třinec – Vsetín 13:0 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 4:3 (2:1 po s.n.) | Hr. Králové – Písek 3:1 (kon.)
Poruba 2011 – Kometa Brno 1:10 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:12 (kon.)
Liberec – Pardubice 0:0 (odl.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:12 (1:2, 0:2, 0:8)
HC Sparta Praha
Pátek 12.09.2014, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u dnešního on-line přenosu hokejového utkání starších dorostenců. Do Mladé Boleslavi dnes zavítali dorostenci Sparty Praha.

Domácí dorostenci mají za sebou dvě utkání. Jedno vítězné a jedno prohrané. V prvním kole si Bruslaři poradili doma s Pískem, kterému nasázeli tři branky a zaslouženě oslavili první body. Ve druhém kole narazili na nepříjemné Pardubice, ze kterých si, byť po statečném výkonu, odvezli prohru 3:2.

Taktéž pražané mají za sebou dvě utkání a obě vítězná. V prvním kole rozdrtili doma České Budějovice 5:1. Ve druhém kole, které také odehráli na domácím ledě si pak poradili 2:0 s Jihlavou. Dle postavení v tabulce jsou tak dnes papírovými favority, ale Bruslaři, měli ve druhém kole zase silnějšího soupeře. No, nechme se překvapit, jak to dnes dopadne...

00:01

00:01
    Úvodní vhazování pro Bruslaře.

00:45
    Kulda nahrál v útočném pásmu Dubskému, ten ale nedokázal správně zpracovat kotouč a přišel o něj.

01:52
    Hosté začali utkání s velkou aktivitou. I když se Bruslaři snaží napadat, puk mají zatím více na svých holích hráči Sparty.

02:52
    Sparta právě vstřelila branku! Po aktivním vstupu do utkání se hosté prosazují i brankově. Sedliský v útočném pásmu uzmusl puk jednomu z domácích beků a poslal jej MARTINU SVOBODOVI, který dnes změnil stav utkání. Asistence: Patrik Sedliský.

05:00
    Po sparťanské brance přišlo zklidnění hry a k puku se začínají dostávat i domácí hráči.

06:48
    Svoboda nahrál před branku Procházkovi, jeho pokus z velmi dobrého místa ale Krofta s přehledem chytá.

07:10
    Tesař(MBL) – 2 minuty, držení protihráče.

07:40
    Bruslařům se zatím v přesilovce celkem daří držet kotouč dál od brány.

08:32
    Marček velmi dobře uzmul puk hostujícím hráčům v jejich rozehrávce a nahrál Fickovi, ten ale neproměnil ve vyložené šanci.

09:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Perfektně sehrané oslabení předvedli domácí dorostenci. Když se nepovedlo překonat Brízgala Fickovi, povedlo se to o několik sekund později JAKUBU PLANÉMU. Ten se prokličkoval v obraně Sparty a šoupl puk za záda hostujícího gólmana.

09:10

11:00
    Sparta právě vstřelila branku! Jen něco málo přes minutu vydržel vyrovnaný stav utkání a Sparta znovu vede. Michnáč nahrál VOJTĚCHU KULDOVI, který se nemýlil a překonal dnes Kroftu podruhé. Asistence: Albert Michnáč.

12:32
    Sparta je po druhé vedoucí brance opět lepším mužstvem.

13:14
    Ficek se pokusil překonat Brízgala, ale hostující brankář byl pozorný.

14:02
    Michnáč (SPA) – 2 minuty, podražení.

14:33
    Tak teď stáli při Bruslařích všichni svatí. Martin Svoboda využil velmi laxního postavení domácích beků, uzmul jim kotouč, prosmýkl se mezi nimi a jel sám na Kroftu. Boleslavského brankáře podržela branková konstrukce, přesněji to byla horní tyč domácí branky.

16:02

17:15
    Vaníček se pokoušel projít s pukem do útočného pásma, ale Martin Jandus byl proti a zkušeně odstavil domácího útočníka od puku.

18:25
    Planý pálil z mezikruží. Jeho sražená střela šla vysoko nad.

19:10
    Prokop výtečně zachytil hostující rozehrávku a prokličkoval se do útočného pásma. Tam zprvu motal hlavy hostujícím hráčům a pak nahrál Kronimu před bránu. Ten ale sparťanského brankáře bohužel nepřekonal.

19:51
    Poslední vteřiny první třetiny patří Bruslařům, kteří z aktivní hry ale zatím nedokázali dostat toužený vyrovnávací gól.

20:00

V první třetině jsme viděli tři branky. Sparta měla velmi dobrý vstup do utkání. Začala aktivně a brzy se i radovala z vedoucího gólu. Bruslařům se ale povedlo záhy vyrovnat, když ve vlastním oslabení, které sehráli buď velice dobře, nebo Sparta naopak špatně, dokázali srovnat na 1:1. Z nerozhodného stavu se ale neradovali dlouho. Po necelých dvou minutách vrátil Spartě vedení Kulda. I když se pak Bruslaři snažili se stavem utkání něco udělat, nepovedlo se a zatím tak prohrávají 1:2.

20:01

20:29
    Bruslaři vstoupili do druhé části hry aktivně. Jako první pálil z modré David Marček, ale trefil jen zadní mantinel.

21:16
    Uřidil se pokoušel překonat Brízgala, ale nebyl ve své snaze úspěšný.

22:27
    Pšenička velmi nebezpečně střílel z pravého kruhu. Krofta jeho střelu jen vyrazil před sebe, ale najíždějící Maršoun se ke štěstí domácích hráčů nedovedl prosadit.

23:45
    Svoboda prošel přes dva boleslavské hráče a šel do akce. Naštěstí se mu do cesty postavil Dančišin, který jeho akci rázně ukončil.

24:36
    Jandus Tomáš (SPA) – 2 minuty, vysoká hůl.

25:09
    I když mají přesilovku domácí, zatím to vypadá, jakoby spíš pražané hráli v početní převaze.

25:34
    Pacovský (SPA) – 2 minuty, vysoká hůl.

25:35
    Bruslaři teď mají jedinečnou šanci k vyrovnání. Minutu a čtyři vteřiny hrají v pěti proti třem.

26:22
    Ale nejsou schopni ničeho.

26:36
    Hosté ve čtyřech.

27:02
    De facto první střela přišla až po minutě a půl.

27:02
    Mladá Boleslav vystřídala brankáře. Michala Kroftu vystřídal Daniel Vacula.

27:34

28:54
    Sparta teď uzamkla domácí dorostence v jejich obranném pásmu.

28:54
    Dnešní utkání sleduje 60 (neplatících) diváků.

29:30
    Ficek vyslal ostrou střelu na Brízgala. Když se snažil dojet kotouč, který byl stále po zákroku hostujícího brankáře na ledě, rozhodl se jej Brízgal raději schovat do lapačky.

31:28
    Michnáč střílel na bránu, domácí brankář chytá.

31:48
    Marček (MBL) – 2 minuty, držení protihráče.

32:38
    Maršoun se pokoušel zpoza brány překonat boleslavského brankáře. Ten puk raději schoval do svého postroje.

33:47
    Sparta právě vstřelila branku! Sparta v samotném závěru využívá přesilovku. Marček už se chystal na led, když přišla Burešova střela z pravého úhlu. Tu šikovně tečoval RADEK JEŘÁBEK a zvýšil tak vedení hostů na 1:3. Asistence: Nicolas Bureš, Ondřej Procházka.

34:55
    Teď to bruslaři budou mít s otočením utkání velmi těžké.

36:47
    Planý šikovně připravil střelu Uřidilovi. Jeho pokus ale Brízgal s přehledem chytil.

37:35
    Bureš střílel z ostrého úhlu a přestřelil.

37:45
    Ďurkáč (MBL) – 2 minuty, sekání.

38:24
    Kroni obětavě zachytil puk pro Prokopa, který se vydal v oslabení do útočné třetiny. Bohužel pro domácí si ale poslal puk daleko před sebe a tak mu jej jeden z hostujících beků ukradl.

39:37
    Sparta právě vstřelila branku! Tak teď už je to s domácími dorostenci špatné. Martin Jandus zachytil na modré vyražený puk a střílel. Jeho "dělovka" propálila vše, včetně Krofty.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli další dvě branky, tentokrát však jen do sítě domácích. Sparťané jsou v dnešním klání jednoznačně lepším týmem. Bruslaře téměř k ničemu nepouštějí a zaslouženě zde, ve ŠKOENERGO Aréně vedou.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny nastoupil Vacula, který opět vystřídal v boleslavské brance Kroftu.

42:08
    Kalaš (MBL) – 2 minuty, podražení.

42:36
    Tomáš Jandus pálil z mezikruží, Vacula chytá.

42:46
    Sparta právě vstřelila branku! Hosté opět využívají přesilovku a vedou v Mladé Boleslavi už o čtyři branky. Zídek nahrál FILIPU ELIÁŠOVI přímo ke střele a ten šanci neodmítl. Asistence: Václav Zídek.

43:51
    Sparta dnes domácí hráče doslova drtí.

44:13
    Sparta právě vstřelila branku! Hosté potrestali odevzdané domácí dorostence další brankou. Pšenička nahrál v útočném pásmu RADKU JEŘÁBKOVI, který dal do boleslavské sítě již šestý gól. Asistence: Tomáš Pšenička.

Svoboda (SPA) – 2 minuty, hákování.

46:24
    Prokop (MBL) – 2 mniuty, vysoká hůl.

46:34
    Kulda (SPA) – 2 minuty, sekání.

47:38
    Sparta právě vstřelila branku! V utkání, které je už dávno rozhodnuto se hosté radují znovu. Sedmý hřebíček do "rakve" přidal do boleslavské sitě MARTIN SVOBODA.

49:25
    Bruslaři působí ve třetí třetině už naprosto odevzdaně. Sparta je všude ne o krok, ale odva kroky dříve.

49:49
    Sparta právě vstřelila branku! Naprosto tragický den boleslavských dorostenců. Osmý gól Sparty přidává do Vaculovy sítě TOMÁŠ JANDUS. Asistence: Sebastian Janda.

50:18
    Dubský šel opět sám na Vaculu, ale jeden z domácích obránců ho stačil od puku odstavit.

51:29
    Sparta právě vstřelila branku! Devátý zářez do domácí brány přidal MARTIN SVOBODA. Asistence: Jaroslav Chlouba.

52:35
    Straka (MBL) – 2 minuty, příliš mnoho hráčů na ledě.

52:57
    Michnáč (SPA) – 2 minuty, sekání.

54:30
    Vaníček (MBL) – 2 minuty, podražení.

54:54
    Mladá Boleslav se po velmi dlouhé době ocitla v útočném pásmu. Bylo to ale jen na vhazování.

55:41
    Skořepa (MBL) – 2 minuty, držení.

56:09
    Sparta právě vstřelila branku! Desátý gól do boleslavské sítě přidal VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Václav Zídek.

56:36
    Sparta právě vstřelila branku! Další "banán" do domácí branky poslal ALBERT MICHNÁČ. Asistence: Martin Jandus.

58:51
    O zápasu už je několik minut rozhodnuto, otázkou je jen konečný výsledek.

59:28
    Sparta právě vstřelila branku! Dvanáctou a poslední branku do sítě Mladé Boleslavi přidal VOJTĚCH KULDA. Asistence: Václav Zídek, Tomáš Jandus.

60:00

Strašidelný zápas starších dorostenců Mladé Boleslavi je za námi. Sparťané se dnes radovali celkem dvanáctkrát. Bruslaři v poslední třetině už jen dostávali branky a pokukovali po světelné tabuli, ať už je hlavně konec.

S tímto se s Vámi dnes z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény loučím a přeji pěkný zbytek pátečního (hokejového) večera. (19:09:55)

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 10. Planý – 3. Svoboda (Sedliský), 11. Kulda (Michnáč), 34. Jeřábek (Bureš, Procházka), 40. M., 43. Eliáš (Zídek), 45. Jeřábek (Pšenička), 48. Svoboda, 50. T. (Janda), 52. Svoboda (Chlouba), 57. Komárek (Zídek), 57. Michnáč (M.), 60. Kulda (Zídek, T.)

BK Mladá Boleslav: Krofta (28. Vacula) – Řečinský, Ďurkáč, Tichý, Kalus, Marček, Mašek, Mlčoch, Tesař – Prokop (C), Kroni, Vajsejtl, Straka, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřidil, Dančišin.
    HC Sparta Praha: Brízgala (Chour) – Duben (C), Eliáš, Jeřábek, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – Jandus M., Kulda, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Svoboda, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka.

Rozhodčí: Hrubý – Špur, Klouček