Kladno – PZ Kladno 7:0 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.) | Olomouc – Havířov 0:1 (kon.)
Třinec – Vsetín 13:0 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 4:3 (2:1 po s.n.) | Hr. Králové – Písek 3:1 (kon.)
Poruba 2011 – Kometa Brno 1:10 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:12 (kon.)
Liberec – Pardubice 0:0 (odl.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Berani Zlín
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.09.2014, 13:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Než se na zlínském zimním stadionu roztočí extraligový kolotoč a úřadující mistři nastoupí do prvního ostrého zápasu, budeme sledovat utkání extraligy staršího dorostu mezi PSG Zlín a HC Vítkovice Steel.

Ševci po dvou odehraných kolech figurují na 3. příčce tabulky. Svůj úvodní zápas sice vysoko vyhráli, když porazili rivala ze Vsetíně 10:0, ale následně podlehli v Brně Kometě 2:7.

To Vítkovice jsou na tom o dva body lépe a o jedno místo výš. Nejprve doma porazily Havířov 5:4 po nájezdech a následně opět před vlastními fanoušky skolily Olomouc v poměru 3:0.

PSG Zlín: Odložilík (Šimonů) – Padrnos, Váňa, Schmied, Kosorin, Fridrich, Budil, Gazda – Sirota, Strmiska, Peška, Miko, Kolařík, Krejčiřík, Rezek, Karafiát, Bainar, Gago, Werbik

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Zavadil) – Gabrhelík, Štěpánek, Bijota, Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Franz, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Šala

Rozhodčí: Obadal – Blaha, Švarc.

00:01

00:09
    Hned po vhazování se ocitl v dobré pozici Karafiát, jeho střela z kruhu šla však těsně vedle levé tyče Šimečkovi brány.

00:50
    Ševci poslali puk na zakázané uvolnění, hra se přesune před bránu Odložilíka.

01:42
    Hosté krouží s pukem za brankou Zlína.

02:11
    Domácí vybojovali kotouč za brankou a šli do rychlého přečíslení. Strmiska hledal ze středu hřiště přihrávku spoluhráče na křídle, ale jeho střela nijak zvlášť branku Šimečka neohrozila.

03:22
    Vítkovičtí posílají puk do útočného pásma a jdou střídat.

03:40
    Malina se dostal k puku a nahozením na Odložilíka vybojoval alespoň útočné pásmo.

04:39
    Váňa ztratil puk v pásmu a málem z toho bylo pro Zlín nebezpečí.

05:17
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Strmiska se dostal do blízko brány Šimečka, posunul puk na vzdálenější tyč, tam se do puku opřel VIKTOR BAINAR a poslal Zlín do vedení. Asistence: Petr Strmiska, Petr Miko.

05:42
    Hosté si jdou odpykat první dvouminutový trest v zápase. Na trestnou putuje Spratek. Zlín čeká přesilovka.

06:58
    Domácí se sice drží v útočné třetině, ale do žádné vážnější šance se zatím nedostali.

08:12
    Bainar dostal dostatek prostoru, vystřelil, ale jeho rána zachytil Šimeček betonem.

08:58
    Werbik si středem hřiště nabruslil do pásma, ale vítkovická obrana ho zahnala až k mantinelu. Tak zkusil Šimečka alespoň překvapit střelou od mantinelu, ovšem vítkovický gólman byl na místě.

09:49
    Hosté poslal přihrávku z obranné třetiny až za branku Odložilíka, ale sudí zakázané uvolnění nepíská.

10:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Máme vyrovnáno. MATOUŠ STUPKA se dostal zpoza brány před Odložilíka, zamíchal pukem a puk bekhendem poslal na lapačku zlínského brankáře. Asistence: Vlastimil Malina, Radim Štěpánek.

11:44
    Domácí drží puk na hokejkách a kombinují v obranné třetině.

12:13
    Šimeček musel zasahovat proti střele z nebezpečné blízkosti branky, ale vše s klidem vyřešil.

12:29
    Opět Šimeček v akci. Puk drží v rukavici a čeká nás vhazování v útočné třetině Zlína.

13:00
    Slíž prověřil připravenost Odložilíka nahozením od modré. Ten pohotově zachytil kotouč do lapačky.

13:31
    Toman se společně se svým spoluhráčem řítili do otevřené zlínské obrany, ale domácí obránci stačili vítkovického hráče dojet a přihrávku mu překazit.

14:05
    Spratek dostal poměrně hodně prostoru na levém kruhu, jeho švižná střela proletěla jen těsně nad domácí brankou.

15:40
    Slánského střelu brankář Odložilík pouze vyrazil do vzduchu, útočník hostů se pak snažil nasměrovat puk do branky a jen centimetry ho dělily od gólové radosti!

17:24
    Po přihrávce od Werbika, do ke střele ze středu útočné třetiny dostal JAKUB SIROTA a puk umístil nad rameno Šimečka. Vítkovický gólman se jen ohlédl. Asistence: Nicolas Werbik, Vojtěch Krejčiřík.

17:57
    Zlín drží kotouč pod kontrolou.

19:00
    Minuta do konce třetiny a kotouč je ve středním pásmu, žádné vážnější ohrožení branky nevidíme.

20:00

Po první třetině je stav příznivější pro Zlín zásluhou gólů Bainara a Siroty. Za hosty skóroval Stupka. Žádný strhující zápas zatím nesledujeme, ale ani nemůžeme říct, že by hra nudila. Uvidíme co přinese druhá dvacetiminutovka.

20:01

20:28
    Hosté vstoupili do třetiny velmi aktivně a zahnali Zlín do obranného pásma.

21:21
    Do blízkosti branky Šimečka se dostali i domácí, ale vítkovický brankář zasahovat nemusel.

21:29
    Nyní už však ano. Šimeček raději podržel nahození na branku. Domácí vybojovali útočnou třetinu.

22:12
    Vondál byl v dobré pozici mezi kruhy, ale svou střelu umístil mimo bránu.

22:39
    Domácí při přechodu do útočné třetiny vystavili ofsajdu.

23:07
    Čechman odchází na trestnou za faul kolenem. Ševce čeká další přesilovka.

23:33
    Gago pálil příklepem od modré, ale jeho dělovka těsně minula bránu Vítkovic.

24:07
    Hosté puk vyhodili a málem i ohrozili branku Zlína.

24:58
    Werbik nepřesně rozehrál a Vítkovice v pohodě vyhazují puk.

25:05
    Hosté přesilovku ustáli a jsou v plném počtu.

25:41
    Po zakázaném uvolnění Vítkovic se hra opět vrací před branku Šimečka.

26:30
    Vítkovičtí vybojovali puk na zlínském obránci a střelou od mantinelu prověřili připravenost brankáře Odložilíka.

26:54
    Peška dostal přihrávku přes šířku útočného pásma, vypálil z první, ale Šimeček se stihl fantasticky přesunout a vytěsnit puk ven z brány.

27:45
    Sirota zkoušel Šimečka střelou z úhlu a vítkovický brankář si úplně jistě nepočínal. Puk mu vypadl, ale žádné větší nebezpečí z toho nebylo.

28:20
    Rezek se dostal ke kotouči, přihrávkou před branku našel nikým nehlídaného VÁCLAVA REZKA a tomu už nedělalo problém doklepnout puk do prázdné branky. Asistence: Nicolas Werbik, Vojtěch Krejčiřík.

29:29
    Nicolas Werbik se obtáčel kolem branky a pokoušel se najít místo u jedné z tyčí. Šimeček si však svou svatyni skvěle pokryl.

30:47
    Po delší časové odmlce si zachytal i Odložilík a Zlín už jde opět dopředu.

31:34
    Strmiska si pohrál s dvěma obránci, dostal se do zakončení, ale byl už příliš v úhlu na to, aby mohl skórovat.

32:25
    Šimeček znovu v akci. Drží puk ve výstroji a bude se vhazovat.

33:09
    Štěpánek se napřáhl na modré, ale jeho rána končí těsně nad bránou zlínského gólmana.

33:42
    Slíž podrazil Strmisku a rozhodčí nařídil trestné střílení!

33:42
    Strmiska se snažil najít volné místo nad vyrážečkou vítkovického brankáře, ale ten se ošálit nenechal a střelu vyrazil na nad branku.

34:06
    Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou odešel Werbik, který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

34:35
    Vítkovice kombinují v útočné třetině.

34:55
    Zlínu se ale podařilo vyhodit puk za branku Šimečka.

35:31
    Puk by opět u branky Šimečka, ale hosté se vrací zpět do útočného pásma.

36:07
    Zlín oslabení přežil bez úhony a už hraje v plném počtu

36:26
    Hned po vyhraném buly Zlína musel zasahovat Šimeček betonem.

36:47
    Hosté vyhazují kotouč za zlínskou klec, takže se hra vrátí do obranné třetiny Vítkovic.

37:13
    Vítkovický brankář si neodpočine. Opět musel být ve střehu proti střele zlínského útočníka.

38:05
    Sirota předvedl nádherné sólo přes dva bránící hráče, dostal se až před Šimečka, ale tam ztroskotal na betonu vítkovického brankáře.

38:05
    Při své akci byl navíc zahákován Štěpánkem, který odchází na trestnou právě za hákování.

39:00
    Minuta zbývá do druhé přestávky a Vítkovicím se podařilo dostat puk za branku Zlína.

39:37
    Hosté udeřili v oslabení a navíc těsně před přestávkou. Danielčak se dostal do brejku společně s DANIELEM SPRATKEM. Druhý jmenovaný dostal puk od svého spoluhráče a trefil volné místo zlínské brány. Asistence: Josef Danielčak.

40:00

Druhá třetině byla v režii Zlína, přesto skončila vyrovnaným stavem 1:1. Za domácí skóroval Rezek, ale těsně před pauzou nechali Ševci ujet dva vítkovické hráče a Spratek snížil na 2:3. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá.

40:01

40:14
    Domácí jsou v plném počtu.

40:49
    Karafiát si nabruslil mezi kruhy a jeho střela hodně potrápila brankáře Šimečka.

41:58
    Odložilík trochu zaváhal a střela od mantinelu mu vypadla z lapačky. K dorážce se ještě dostal Slánský, ale i s jeho střelou si dokázal zlínský brankář poradit.

43:29
    Po akci Slánského se ke střele dostal Stupka, ale byl až příliš v úhlu na to, aby mohl s pukem zamířit a poslat ho do sítě.

44:24
    Odložilík si připisuje zákrok a drží kotouč. Bude se tak vhazovat v útočné třetině hostí.

45:13
    Vítkovice vybojovali puk u mantinelu a vyváží ho do středního pásma.

45:49
    Nahození od modré schoval Šimeček do lapačky.

46:19
    Štěpánek nahazoval kotouč od modré čáry. Odložilík viděl puk až na poslední chvíli, ale stihl zasáhnout. Ovšem kotouč mu vypadl a jen těsně kolem pravé tyče se doklouzal za branku.

46:52
    Gago se dostal za obranu a jel sám na Šimečka. Snažil se dostat puk mezi beton a lapačku vítkovického brankáře, ale ten si z jeho střelou poradil.

48:40
    Zlínský útočník si povodil Šimečka a poté měl před sebou poměrně dost odkrytého místa ve vítkovické bráně, ale nedokázal tam puk nasměrovat.

49:05
    Kotouč je někde pod Šimečkem a před vítkovickým brankářem se strhla menší mela.

49:37
    Hosté puk posílají na zakázané uvolnění.

50:44
    Hostující útočník udělal efektivní otočku a poté přihrál puk na Stupku, ten ale jeho pas zachytil až u mantinelu, takže následná střela Odložilíka neohrozila.

51:31
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Bainar vybídl ke střele PETRA STRMISKU, který vyslal střelu, ta se otřela o tyč a zapadla za záda brankáře Šimečka. Asistence: Viktor Bainar, Petr Miko.

51:59
    Zřejmě máme rozhodnuto. Zlín přidá další gól. Rezek vyzrál na Šimečka, přihrál puk VOJTĚCHU KREJČIŘÍKOVI a ten ho poslal do odkryté branky. Asistence: Václav Rezek.

54:07
    Toman se dostal do dobré pozice a měl před sebou prázdnou branku, jenže tu trestuhodně minul.

54:34
    Danielčak a zlínský Kosorin odchází na trestnou. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

56:11
    Při hře 4 na 4 jsou aktivnější hosté, Zlín už nikam nespěchá a snaží se zápas dotáhnout od vítězného konce.

56:52
    Oba týmy jsou v plném počtu a chystá se vhazování u branky Šimečka.

57:32
    Nahození od modré vyráží vítkovický brankář do rohu kluziště.

57:47
    Strmiska dostává dvě minuty za hákování. Vítkovickým ještě svitla malá naděje na vyrovnání.

58:26
    Hosté se drželi v útočné třetině až do této chvíle. Werbik vyhazuje puk až k Šimečkovi.

58:57
    Zlínským se povedlo vybojovat buly po pravici hostujícího gólmana.

59:30
    Půl minuta do konce a puk a za brankou Vítkovic.

60:00

Je konec. Zlín ve třetí třetině potvrdil své vedení díky gólům Strmisky a Krejčiříka a může slavit tři body za výhru 5:2.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou. (15:00:55)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 6. Bainar (Strmiska, Miko), 18. Sirota (Werbik, Krejčiřík), 29. Rezek (Werbik, Krejčiřík), 52. Strmiska (Bainar, Miko), 52. Krejčiřík (Rezek) – 11. Stupka (Malina, Štěpánek), 40. Spartek (Danielčak)

Berani Zlín: Odložilík (Šimonů) – Padrnos, Váňa, Schmied, Kosorin, Fridrich, Budil, Gazda – Sirota, Strmiska, Peška, Miko, Kolařík, Krejčiřík, Rezek, Karafiát, Bainar, Gago, Werbik
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Zavadil) – Gabrhelík, Štěpánek, Bijota, Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Franz, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Šala

Rozhodčí: Obadal – Blaha, Švarc