Kladno – HC Plzeň 6:2 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 3:5 (kon.)
Vítkovice – Vsetín 8:7 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Hr. Králové 8:3 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 2:5 (kon.)
Olomouc – Třinec 0:2 (kon.) | PZ Kladno – Letňany 1:2 (po pr.) | Slavia – Chomutov 3:2 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 6:0 (kon.) | Sparta – Písek 6:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 20.09.2014, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné odpoledne z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény. Vítám Vás u sledování online přenosu 6. kola RAKO extraligy staršího dorostu mezi domácími Bruslaři a libereckými Tygry.

Celá soutěž se prozatím rozjíždí, odehráno je pět kol soutěže, přičemž sobotní sok Mladé Boleslavi stihl odehrát pouze tři utkání.
    Mladá Boleslav je aktuálně na 6.příčce s šesti body a s poněkud nelichotivým skóre 11:24, které domácím Bruslařům vyšperkovala pražská Sparta, když Bruslaře v rámci 3.kola zastihla na domácím ledě zcela nepřipravené a vyprášila je výsledkem 1:12.
    To Liberec je v tabulce sice těsně za Boleslaví, na 7.místě a se třemi body, ale mnohem vyrovnanějším skóre 7:11.

V rámci pátečního 5.kola hostili Bruslaři na svém ledě celek z Českých Budějovic a především díky povedené třetí třetině si spravili prozatím nepříznivý začátek soutěže, když Jihočechy porazili 3:1.

Liberečtí v pátek hostili Jihlavu. V zápase potvrdili, že se jedná o zkušený a vyspělý tým, který přečkal i tlak soupeře a udržel si v zápase převahu. Tým z Vysočiny tak Tygři porazili 4:3.

00:01

00:07
    Na začátek ice hostí a vhazuje se před Petruželkou.

00:23
    Domácí se vyhnali z pásma a do útoku jdou hosté.

00:40
    Skořepa zachytil zapomenutý puk ve středním pásmu, před libereckého brankáře se ale nedostal.

00:57
    Hra se stěhuje před hostujícího gólmana, hosté opět špatně vyhodili.

01:22
    Boleslavi se nedaří držet útočnou třetinu, hosté je vždy rychle vykážou.

01:39
    Zachar si vzal puk na modré a zkoušel obkroužil boleslavskou klec, tam ho ale dobře zneškodnila domácí obrana.

02:11
    A máme tu první první vyloučení utkání, na trestou lavici usedá Jan Prokop – 2 minuty, podražení.

02:35
    Boleslav zatím dobře brání. Střeala Lakatoše byla zblokována a šla mimo brankoviště.

02:57
    Nyní domácí vyvážejí puk přes všechny čáry, vhazovat se bude na hraně boleslavské útočné třetiny.

03:13
    Ďurkáč vyhazuje přes všechny čáry.

03:29
    Liberec zakládá útok.

03:47
    Liberec právě vstřelil branku!

Využitá přesilovka a parádní akce. Jan Eichler parádně objel bránu a parádně poslal puk na Tomáše NEZBEDU, který poslal puk ke vzdálenější tyči, Krofta se jen natáhl.
    Asistence: Jan Eichler, Radek Šír.

04:30
    Boleslav se tlačí do pásma a bojuje o puk, prozatím v rohu hřiště.

04:57
    Teď byl Krofta proti a svým zákrokem zabránil rychlému úniku hostí.

05:39
    Liberec je ale stále při chuti, nyní podobně jako Nezbda číhal u tyče Jursa.

06:31
    Jursova střela mířila mimo. Domácí se nemůžou vymanit z tlaku Bílých Tygrů.

07:14
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Tak i domácí umí dávat góly a jaké hezké! Dominik SKOŘEPA sebral puk na modré čáře, sám si proklestil cestu pásmem, objel bránu a nekompromisně zakončil za Petruželkova záda.
    Bez asistence.

08:25
    Boleslav se tlačila opět do brány a Petruželka po inkasovaném gólu předvedl mírně nejistý zákrok.

09:01
    Patrik Vaníček si před bránu sjížděl s Janem Maškem. První jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a pálil, Petruželka ale sklapl betony včas.

09:24
    Domácí hatí rozehrávku hostů a zastavují je na útočné modré.

09:39
    Patrik Vaníček úřaduje podruhé. Sám ujel hostující obraně a jel na Petružálka sám. Bekhendový blafákem ale na libereckého gólmana nevyzrál.

09:53
    Vyloučen hostující Klinger – 2 minuty, podražení.

11:24
    Prokop se prohnal útočným pásmem jako vítr, jeho prudkou střelu ale hostující gólman dobře viděl.

12:52
    Boleslav svou přesilovku nevyužila, ba naopak, nedostala se do žádné výraznější šance. Teď se naopak musí bránit libereckému tlaku.

13:29
    Chrtek to zkoušel z levého kruhu, do rány se mu postavil domácí Ďurkáč.

13:42
    Vyloučen domácí Kroni – 2 minuty, nedovolené bránění.

13:50
    Klinger předvedl od modré parádní střelu, Krofta proti ní jistě zasáhl lapačkou.

14:05
    Zachar nepříjemně dotíral v brankovišti, domácí jej dokázali obrat o puk a zkrátili čas liberecké přesilovky tím, že puk vyvezli ven z pásma.

15:02
    Lakatoš sjížděl s pukem do palebné pozice z pravého kruhu, nechal se ale vyšachovat z role.

15:28

A to se stalo libereckému týmu osudným. Hosté o puk záhy přišli a Patrik STRAKA, kterého si hostující obrana nepohlídala najednou sám uháněl na Petruželku. Dokázal si jej položil na led a zasunul puk k levé tyči.

15:57
    Teď byli Liberečtí blízko vyrovnání, Kroftovi puk vypadl z výstroje, hbitým skokem jej ale dokázal ještě chytit a zabránil tak následné možné dorážce.

16:48

Bohužel pro domácí nyní boleslavský gólman kapituloval před střelou Dominika LAKATOŠE. Jeho střela mířila nad lapačku.
    Asistence: Radek Šír.

18:13
    Skořepa se snažil prodrat se do útočného pásma, bohužel bezúspěšně.

19:29
    Teď měl domácí tým velké štěstí. Střela Filipa Chluma mířila těsně nad, střela se poté odrazila od mantinelu zpět do brankoviště, tam se o ní postarali ale domácí obránci.

19:58
    Ta ještě jedna šance hostí, Krofta vyrazil puk mimo a následně již zní halou siréna ukončující první třetinu.

20:00

Nahoru a dolů – asi tak lze stručně charakterizovat první třetinu. Oba týmy předvádí bojovný a útočný hokej. První branku si připsali hosté, kteří v přesilové hře otevřeli gólový účet tohoto utkání. Boleslavští odpověděli dvěma brankami po individuálních akcích Skořepy a Straky. Hosté dokázali odpovědět rychlou brankou Lakatoše na konci 17.minuty.
    Po první třetině se tak oba celky rozešly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:39
    Šír si sjel z pravého kruhu a pálil do vyrážečky boleslavského gólmana.

21:06

Boleslav se z protiakce prosazuje. Střelu Patrika Straky tečoval Musliu Kroni přesně do odkryté části Petruželkovy brány.
    Asistence. Patrik Straka.

22:27
    Filip Chlum se nepříjemně tlačil do brány, Krofta raději podržel puk pod lapačkou, vhazuje se po jeho levé ruce.

23:05
    Kunst si s pukem objel bránu, přihrál Zacharovi a ten z pravého kruhu střílel.

23:42
    Štěstí teď stálo při Kroftovi, který vyrazil střelu libereckého forvarda pouze před sebe. Nikdo z hostí se však k puku nehlásil, a tak jej domácí obrana zavezla mimo horké území.

24:52
    Vaníček pálil do betonů liberckého gólmana, ten jej tak tak vykopl.

25:45
    Nepřesná střela Husy boleslavského brankáře nevyděsila.

26:08
    Vyloučen hostující Starosta – 2 minuty, hákování.

26:23
    Letící střelu Maška Petruželka hbitě srazil k ledu.

27:39
    Boleslav se rve o puk, ale Liberec srdnatě brání, zatím drží domácí tým mimo dosah své svatyně.

28:08

28:26
    Vaníček na modré dostal skvěle namazáno, Petruželka si proti jeho střele vyjel a parádně jej vychytal.

28:34
    Další jistý zákrok hostícího gólmana. Nyní se nebojím napsat, že před libereckou brankou je pořádně horko.

29:23
    Klinger s Lakatošem teď zatápějí domácím v jejich pásmu.

30:31
    Tak teď hodně nepříjemný pád libereckého hráče, který v pádu hlavou narazil do mantinelu. Mašek byl vyloučen na 2 minuty za krosček.

30:45

Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat. Liberec rozehrál v útočném pásmu, hráči se postavili do palebných pozic a Jakub MEČÍŘ byl tím posledním v přesilovkovém vzorci, který prostřelil boleslavského gólmana.
    Asistence: Dominik Lakatoš, Ondřej Chrtek.

32:02
    Krofta nyní předvedl parádní semafor na brankovišti proti několika střelám hostí. Sám ležel na zemi na zádech, ale dokázal si pohlídat své území.

33:02
    Bohanosovu střelu Petruželka vyrazil ramenem.

33:21
    Dančišin dotíral v libereckém brankovišti, za což byl po zásluze odměněn a poslán k zemi.

33:39
    Lakatošova tvrdá střela od modré šla těsně podél tyčky.

33:53
    Krofta uklidnil situaci před jeho bránou a raději schoval puk do lapačky, vhazuje se po jeho levé paži.

34:29
    Prokop s Planým teď kombinovali v útočném pásmu, oba byli ale dobře pokrytí soupeřem, takže se do zakončení vůbec nedostali.

35:05
    Zachar se prohnal útočným pásmem, na kruhu ale dostal stopku a do zakončení se nedostal.

36:03
    Husa pálil, Kroftovi opět puk vypadl z výstroje a povaloval se v brankovišti, naštěstí pro Boleslavské se k dorážce nedostal nikdo z hostí.

37:59
    Hosté se radují ze čtvrtého gólu, rozhodčí měl však celou situaci pod dohledem a krotí nadšení libereckých hokejistů. Viděl dobře, že puk nepřekročil brankovou čáru, ležící Krofta vyklepal puk z výstroje.

38:43

Nyní se ale raduje domácí tým, a to velmi bouřlivě. Musliu KRONI našel parádně Skořepovu přihrávku a poslal puk k pravé tyči Petruželkovy brány. Ten si myslel, že má situaci pod kontrolou, ale puk mu přeskočil betony a skončil v brance.
    Asistence: Dominik Skořepa.

39:55
    Hosty v samostatném úniku přerušil odpískaný ofsajd. Musím říci, že toto hodně "smrdělo" gólem.

40:00

Druhá třetina skončila vítězstvím Mladé Boleslavi 2:1, na světelné tabuli tedy svítí výsledek 4:3 pro mladoboleslavský tým. Nutno podotknout, že na současném stavu má lví podíl Musliu Kroni, který dvěma brankami zaskočil libereckého gólmana.
    Třetí třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

40:52
    Lakatoš z mezikruží přihrál Wiencekovi, jeho střelu Krofta vytěsnil.

41:23
    Straka trefil pouze vrchní část liberecké branky.

41:49
    Krofta chtěl rozehrát puk před bránou, ale podjely mu nohy, naštěstí pro Boleslav tam nestál nikdo z hostí.

43:03
    Hraje se sice bez přerušení, nicméně povětšinou v rozích kluziště, odkud se ten či onen tým snaží založit útočnou akci. Brankáři ale příliš práce nemají.

44:47
    Wiencekova střela mířila jen do bruslí boleslavského hráče.

44:56
    Nyní už Krofta zasahovat musel, roztáhl se jak široký tak dlouhý v brankovišti a nepřipustil žádnou změnu skóre.

45:53
    Černý trefil boční síťku boleslavské klece.

46:14
    Zachar si teď hodně ostře najel před Kroftu, nejdříve pálil do bruslí clonícího obránce, následnou dorážku Krofta vyrazil mimo svou bránu.

47:33
    Vyloučen hostující Chrtek – 2 minuty, nedovolené bránění.

47:43
    Boleslav prohrála buly a musí začínat z obraného pásma.

48:23
    Téměř polovina pryč a Liberec zatím domácí celek k ničemu nepustil.

48:41
    Petruželka si připsal zákrok, ale v útočném pásmu zůstal na ledě zranění Kroni, který zřejmě dostal silnější hit od soupeře.

48:53
    Mattis místo přihrávky zvolil střelu, která šla ale pouze do bruslí protihráče.

49:33

49:41
    Boleslav nedostala v přesilovce svého soka pod tlak.

50:20
    Vaníček dostal zpoza brány parádní přihrávku, jeho střela však mířila nízko, pouze do betonů.

51:18
    Největší boje se teď odehrávaly u mantinelu, kde se ve skrumáži bojovalo o puk, ten se podařilo vybojovat Libereckým, kteří nepřesnou střelou Kroftovy nervy nepocuchali.

51:45
    Oddechový čas pro domácí.

51:45
    Trenér domácích zřejmě potřeboval hráče uklidnit a sdělit jim taktiku do posledních minut zápasu.

52:59
    Liberec se rozmístil v pásmu před Kroftou a ten nyní podržel své spoluhráče a ubránil brankoviště, ačkoli hosté několikrát šťouchali hokejkami a snažili se puk ještě dotlačit do brány.

53:36
    Další zákrok Krofty před Zacharovou střelou.

53:47
    Vyloučen hostující Mečíř – 2 minuty, podražení.

53:58
    Petruželka předvedl jistý zákrok před Skořepovou střelou z mezikruží.

54:53
    Boleslav drží pásmo, na libereckého gólmana ale střelu nevyslala.

55:30
    Liberecký gólman bleskově sklapl betony před Prokopovou střelou.

55:48

56:22
    Krofta si pohlídal pravou tyč před Chlumem.

56:26
    Další zákrok domácího gólmana, Liberec se mocně snaží o vyrovnání dnešního utkání.

56:52
    Mečířovo nahození skrumáží těl před bránou neprošlo.

57:22
    Ostrá střela Prokopa od modré mířila přesně k tyči, ale Petružálek ji dobře viděl a podržel puk v lapačce.

57:53
    Patrik Rypar měl na hokejce gól, ale netrefil skákající puk na brankovišti.

57:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Liberec se dostal do útočného pásma, kde si vytvořil šanci, Petruželka ale dál setrvává v brance.

58:25
    Lakatoš mířil do plexiskla.

58:58
    Petruželka je z brány venku, Liberec to zkouší v šesti hráčích v poli.

59:22
    Chlum pálil z ostrého úhlu.

59:26

A je rozhodnuto! Kroni vybojoval puk a poslal jej k mantinelu, kde čekal Dominik SKOŘEPA, který nahodil puk na prázdnou libereckou bránu.
    Asistence: Musliu Kroni.

59:48
    Ještě je vyloučen domácí Prokop – 2 minuty, zdržování hry.

60:00

Je dobojováno! V sobotním zápase vítězí domácí tým BK Mladá Boleslav, který zvítězil 5:3.
    Třetí třetina přinesla rozuzlení celého utkání když se do prázdné brány v samotném závěru utkání trefil Dominik Skořepa a rozhodl o tom, že tři body si připisují Bruslaři. Liberec se na sever Čech vrací bohužel s prázdnou.

Z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény se s Vámi loučím a přeji příjemný večer. (19:13:10)

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 8. Skořepa, 16. Straka, 22. Kroni (Straka), 39. Kroni (Skořepa), 60. Skořepa (Kroni) – 4. Nezbeda (Eichler, Šír), 17. Lakatoš (Šír), 31. Mečíř (Lakatoš, Chrtek)

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Řečinský, Ďurkáč, Kalus, Marček, Mašek, Mlčoch, Mattis – Prokop, Kroni, Straka, Bohanos, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřídil, Dančišin
    Bílí Tygři Liberec: Petruželka (Žajdlík) – Starosta, Bednář, Eichler, Klinger, Husa – Šír, Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Jursa, Kunst, Zachar, Chlum, Chrtek, Hylena

Rozhodčí: Nepomucký – Potůček, Tasch