Klášterec nO – Kolín 4:7 (kon.) | Řisuty – Děčín 6:2 (kon.) | Přerov – SK Karviná 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 2:3 (kon.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 5:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 2:3 (1:2 po s.n.) | Pelhřimov – Kobra 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 2:3 (po pr.)
Žďár n/S – Mor. Budějovice 5:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 4:3 (po pr.) | Nový Jičín – Technika Brno 5:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
SK Karviná
Sobota 20.09.2014, 17:00 • Meo aréna • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Popelka – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Blinka, Kolář, Dostálek.

SK Karviná: Vrba (Tomšů) – Deutsch, Zamecznik, Baronšák, Matějíček, Dýrr, Hublík, Foltýn, Szajter, Vydra, Hoďa, Mládenka, Diviš, Zuber, Zakuťanský, Cháňa, Graca, Jaroch, Kasperlík, Luka.

Rozhodčí: Slavka – Matěj, Vožda.

00:01

0:21
    Vrba si připisuje první dotyk s kotoučem proti dorážce Jiřího Goiše.

0:53
    Osina s kotoučem na hokejce prosóloval celé kluziště a povedenou ranou zaměstnal Adama Vrbu.

1:29
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se brzy ujímají vedení v zápase. Šebek chytrou přihrávkou zpoza branky našel neobsazeného DAVIDA ŠŤASTNÉHO, jenž z první propálil stojícího Vrbu. Asistence: David Šebek..

1:54
    Vojtek měl pořádnou porci štěstí, když se agilní Kasperlík obtočil kolem branky a moc nescházelo, aby kotouč skončil za brankovou čarou.

2:53
    Matěj Blinka (PŘE) 2 minuty za hrubost.

2:53
    Zdeněk Deutsch (SKK) 2 minuty za hrubost.

3:29
    Vojtek nepůsobí z kraje zápasu příliš jistým dojmem. Lehčí nahození z čepele Zakuťanského nadělalo brankáři Zubrů větší potíže, když poskakující kotouč naštěstí pro domácího brankáře skončil těsně vedle pravé tyče.

3:59
    Andrýsek ani Šťastný nedokázali bezpečně vyvést kotouč do bezpečí a Karviná se dostává zpátky ke kotouči.

4:55
    Blinka společně s Deutchem opustili trestnou lavici a oba celky hrají v plném počtu.

5:31
    Bude se hrát dvě minuty na obou stranách ve čtyřech. Jakub Szajter (SKK) 2 minuty podražení – Matěj Blinka (PŘE) 2 minuty za hru vysokou holí.

5:54
    Častěji jsou na kotouči domácí, ale Karviná si od první inkasované branky více hlídá střední pásmo.

6:39
    Rychlou Sedlákovu otočku zpoza branky si pozorný Vrba dokázal pohlídat. Vhazovat se bude v obranné třetině Karviné.

7:34
    Oba týmy hrají v plném počtu.

8:18
    Filip Dýrr se rychle obtočil kolem přerovské klece a Vojtek musel být pozorný, aby mu skulinkou u pravé tyčky neprošel kotouč do sítě.

8:40
    Zakončení Matouše Kratochvíla z levého kruhu bez potíží Vrba zlikvidoval.

9:33
    Tentokrát střílel druhý z bratrů Kratochvílů Šimon, jehož svižná střela končí sražena v ochranné síti.

10:34
    Tempo hry je zatím hodně opatrné, hra se přesunula před branku Zubrů, kde se bude následně i vhazovat.

11:19
    David Šťastný měl na čepeli druhou branku v dnešním utkání, ale přerovský útočník ve slibné šanci selhal.

11:41
    David Šebek (PŘE) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

12:38
    Vojtek musel být ve střehu proti dvěma slušným střelám obránce Hodi. Zubrům se vzápětí povedlo při hře ve čtyřech osvobodit.

13:09
    Kudělka byl tvrdě u hrazení zasažen a na ledě se objevuje i krev.

13:09
    Zdeněk Deutsch (SKK) 5. minut + trest do konce utkání za vražení na hrazení.

13:38
    Procházka prokličkoval celé útočné pásmo a vzápětí vyzval ke střele Šťastného. Jeho střelu z voleje stačil přesunující se Vrba vytěsnit do bezpečí.

14:39
    Zubři jsou neustále nastěhovaní před Vrbou, ale schází tomu pořádné zakončení z prostoru modré čáry.

15:18
    Karviné se hned dvakrát za sebou povedlo vyhodit kotouč za branku Přerova.

15:43
    Dostálkova dorážka z brankoviště jen těsně prosvištěla kolem levé tyčky karvinské klece.

16:44
    Počet hráčů na ledě se srovná a poté si Karviná zahraje zkrácenou přesilovou hru. Radek Procházka (PŘE) 2 minuty za hákování.

17:02
    Hoďova střela od modré čáry končí sražena v ochranné síti. Opět se bude vhazovat u branky Zubrů.

17:59
    Mikuláš Zbořil (PŘE) 2 minuty krosček.

18:10
    Zubři se nedokázali střelecky prosadit v pětiminutové přesilovce a Karviná je kompletní. Nyní budou hosté hrát 30 vteřin přesilovku pět na tři.

18:44
    Karviná vstřelila branku!
    Hostující celek využívá dvojnásobnou přesilovku a srovnává stav zápasu. Pohlednou kombinaci na několik doteků zakončil tvrdou a přesnou střelou z hranice brankoviště JAN DIVIŠ. Kotouč vymetl levý horní růžek Vojtkovy branky. Asistence: Tomáš, Foltýn, Karel Vydra.

20:00

První třetina nám moc hokejové krásy nepřinesla, ale viděli jsme po jedné brance na každé straně. Do vedení se dostali domácí zásluhou Šťastného, který využil přesné Šebkovi nahrávky a překonal brankáře Vrbu. Zubři nedokázali využít ani pětiminutovou přesilovku pěti proti čtyřem a Karviná dokázala v závěru úvodního dějství srovnat stav zápasu.

20:01

20:07
    Zubři se nepohodli v rozehrávce a je odpískáno zakázané uvolnění.

20:13
    Zdeněk Sedlák (PŘE) 2 minuty hákování.

20:46
    Ze strany Karviné je to zatím hodně slabá přesilovka.

22:16
    Sedlák opouští trestnou lavici, Zubři hrají zase v plném počtu.

22:39
    Hra ve druhé části je zatím hodně nepřesná a často se přerušuje, oba týmy se zatím nemohou dostat do ideálního tempa.

23:33
    Hosté ujížděli ve třech proti samotnému obránci Zubrů, ale jeden z hostujících hráčů vlétl do útočného pásma dříve a je odpískán ofsajd.

24:31
    Zubři stahují vedení na svoji stranu a vytváří si jednogólový náskok. MATĚJ MÁLEK se řítil zcela sám na brankáře Vrbu, kterého překonal nekompromisní střelou do pravého horního rohu. Bez asistence.

25:18
    Přerovští se rychle po vstřelené brance nastěhovali před Vrbu, kde ale kotouč ztratili a do útoku teď putují hokejisté v bílých dresech.

25:44
    Ostrá Popelkova dorážka z levého rohu kluziště končí v lapačce Adama Vrby.

26:33
    Kombinaci modrožlutých překazil odpískaný ofsajd. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.

27:08
    Ostrá Procházkova střela od levého mantinelu našla pouze dobře otevřenou Vrbovu lapačku.

28:19
    Dostálek předložil puk bekhendem do druhé vlny Blinkovi, který z první nedokázal překonat pozorného Vrbu. Slibná šance domácího celku končí nevyužita.

30:14
    Karviná vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravé ruce karvinského brankáře.

30:24
    Hosté opět posílají kotouč na icing.

30:26
    Filip Dýrr (SKK) 2 minuty za hákování.

30:33
    Vrba fantasticky vykopl levým betonem Goišovu dělovku po vyhraném vhazování.

30:33
    Jiří Osina (PŘE) je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí. Hraje se 4na4.

30:50
    Vojtek zneškodnil Lukovu střelu, ale domácí brankář neměl jistotu, kde se kotouč nachází. Nakonec kus černé gumy vytřepal zpod betonu.

32:30
    Karviná má svoje oslabení za sebou a je kompletní.

32:41
    Už i Osina je zpátky ve hře a hraje se zase pět na pět.

33:03
    Zubři opět uděřili z ničeho nic a vytvářejí si dvougólový náskok. Bratrskou spolupráci v předbrankovém prostoru dokončil ŠIMON KRATOCHVÍL, který sebral vyražený kotouč brankářem Vrbou a uklidil jej do vrchní části odkryté branky. Asistence: Matouš Kratochvíl, Mikuláš Zbořil.

34:28
    Pořádný závar se odehrál před brankou Karviné. Vrba nakonec zasahovat nemusel, ale měl trošku štěstíčka, že dorážka Sedláka byla na poslední chvíli ztečována obráncem do ochranné sítě.

35:28
    Šťastný chtěl ještě akci vyšperkovat finální přihrávkou na Davida Šebka, jenže do přihrávky se na poslední chvíli vložil bránící Zamecznik a útočník Zubrů nemohl zakončovat do odkryté části branky.

36:34
    Po jednom ze soubojů v rohu kluziště u branky Karviné se odlouplo kousek plexiskla. Ledaři ale vše spravili a může se pokračovat.

37:19
    Matějíček rychle sebral kotouč protihráči a posílá jej na zakázané uvolnění. Opět se bude vhazovat před brankářem Vrbou.

38:39
    Brankář Vrba si pohlídal ostrou dorážku Radka Procházky. Následuje buly po jeho pravé ruce.

39:30
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Zubři byli lepším celkem i ve druhé třetině, kde se jim povedlo vsítit další dvě branky do karvinské sítě a do třetí třetiny si ponesou dvougólový náskok. Poslední třetina začne asi v 18:48.

40:01

40:38
    Karviná hned z kraje poslední třetiny vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

41:20
    Zbořilovu svižnou střelu od modré čáry dokázal Vrba vyrazit do bezpečí. Karviná se zmocňuje kotouče a pokouší se něco vymyslet.

42:10
    Blinka si nabruslil z levého křídla do útočného pásma, odkud zaměstnal pozorného Adama Vrbu.

42:38
    Na druhé straně minul branku v ideální pozici střílející Martin Kasperlík.

43:33
    Střelu Šimona Kratochvíla bez sebemenších potíží brankář Vrba zlikvidoval.

45:29
    Karviná bude mít výhodu přesilové hry pěti proti čtyřem. Matěj Málek (PŘE) 2 minuty za sekání.

46:19
    Na ledové ploše se do sebe pustili Zdeněk Sedlák a Vladimír Luka. Pěstní souboj vyhrál s přehledem domácí útočník. Oba kohouti už míří na trestnou lavici.

46:28
    Zdeněk Sedlák (PŘE) – Vladimír Luka (SKK) oba 5. minut + trest do konce utkání za hrubost. Oba hráči tedy místo na trestnou lavici zamíří rovnou do sprchy.

47:10
    Karviná stále pokračuje v přesilové hře pět na čtyři. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:35
    Málek opouští trestnou lavici, Zubři hrají v plném počtu.

47:42
    Matěj Málek (PŘE) 2 minuty za sekání. Sotva přerovský útočník trestnou lavici opustil, usedá na ni znova a za stejný prohřešek.

48:38
    David Šťastný nevyzrál v samostatném úniku na brankáře Vrbu, který mu zneškodnil jeho finální zakončení.

49:29
    Karvinského brankáře neprostřelil ve vlastním oslabení ani střílející Michal Popelka.

49:50
    Tohle oslabení přečkali Zubři na jedničku a jsou kompletní.

50:37
    Kombinaci Karviné překazil hostům odpískaný ofsajd.

51:18
    Zubři předvedli pěknou kombinaci na několik doteků, kterou dokonal střelou do ochranné sítě Jiří Goiš.

52:34
    Vlastimil Zuber se vymkl přerovské obraně a už se chystal zakončovat. Na poslední chvíli ho čistě odstavil od kotouče obránce Vlček.

53:39
    Povedené střídání druhé formace ukončila střela Davida Šťastného, který brankáře Vrbu z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.

54:20
    Martin Kasperlík (SKK) 2 minuty za sekání.

55:18
    Tečovaná Palova střela Vrbu nepřekvapila. Přesilová hra se Zubrům krátí.

56:33
    Domácí celek už nic převratného v přesilovce nepředvedl a Karviná je kompletní.

57:16
    Matouš Kratochvíl nedobruslil rozehrávku Zbořila a píská se icing.

57:43
    MATĚJ MÁLEK se dnes podruhé dokázal uvolnit a opět se ocitl tváří v tvář karvinskému brankáři. Přerovský útočník tentokrát zvolil zakončení mezi betony a zvyšuje vedení svého celku. Asistence: Jan Kolář, Matouš Kratochvíl.

58:33
    Mezi střídačkami se do sebe pustili Mládenka s Blinkou a oba aktéři se půjdou zchladit na trestou lavici.

58:33
    Matěj Blinka (PŘE) 2 minuty hrubost – Tomáš Mládenka (SKK) 2 minuty hrubost.

59:25
    Szajter se chystal na pěstní souboj s Goišem, který ovšem ukončili rozhodčí.

59:25
    Jiří Goiš (PŘE) 2+2 minuty za faul kolenem a hrubost – Jakub Szajter (SKK) dvě minuty za hrubost.

59:40
    Vítěze dnes máme předem určeného a zbytek utkání už se v poklidném tempu pouze dohrává.

60:00

Přerovští hokejisté si poradili ve druhé kole druhé ligy skupiny Východ s celkem z Karviné. První třetina sice skončila nerozhodně 1:1, ale od té druhé už začali ve střílení branek dominovat domácí a nedovolili hostům ani jednou zdramatizovat stav zápasu. K vidění bylo nezvykle i několik pěstních soubojů, které okořenily dnešní duel. Brankář Vojtek měl mnohem méně práce než jeho protějšek a za svá záda pustil pouze jedinou střelu. Dnes je to z komentátorského stanoviště všechno. Hezký zbytek sobotního večera. (19:32:30)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 2. D. Šťastný (Šebek), 25. Málek, 34. Š. Kratochvíl (Kratochvíl, Zbořil), 58. Málek (Kolář, M. Kratochvíl) – 19. Diviš (Foltýn, Vydra)

Rozhodčí: Slavka – Matěj, Vožda