Jekatěrinburg – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 7:2 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 6:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 1:2 (0:2 po s.n.) | N.Novgorod – Toljatti 3:0 (kon.)
Soči – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 7:3 (kon.) | Petrohrad – Atlant 5:4 (kon.)
Riga – Viťaz 0:1 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Ak Bars Kazaň
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 25.09.2014, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Hokejisté Novokuzněcku odjedou z Kazaně velmi spokojeni, jelikož na ledě místního AK Bars vítězí 1:2 po samostatných nájezdech. Hosté proměnili hned dva své pokusy ze tří, naopak oba střelci Kazaně si vylámali zuby na Sorokinovi, který odchytal výborný zápas. Velkou zásluhu na úspěchu Metallurgu má také útočník Ryan Stoa, který vstřelil jedinou branku svého týmu v normální hrací době a stal se také autorem vítězného zásahu v nájezdech. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (19:37:51)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Novokuzněck.
    Autorem vítězné branky je RYAN STOA.

3. série
    0:2
    Alexander Komaristyj dává a rozhoduje tak o vítězství Novokuzněcku!

2. série
    0:1
    Janne Pesonen si roztáhl Sorokina, ale do branky kotouč nedostal!

2. série
    0:1
    NOV: Ryan STOA proměňuje – 0:1.

1. série
    0:0
    Osar Möller svou střelou Sorokina nepřekonal.

1. série
    0:0
    Kosourov se svou kličkou neuspěl, Nilsson vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo. V nastavené pětiminutovce jsme neviděli žádnou šanci, která by volala po gólu a rozhodnout tak musí až penaltová loterie.

Střely na branku v prodloužení – 1:0, celkem – 33:32

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Kotouč drží hosté za svou brankou a už je jasné, že se nájezdům nevyhneme.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

63:25
    Po buly pálil Heshka, Sorokin opět zakročil.

63:18
    Po střele Varnakova si připsal jistý zákrok Sorokin. Buly v útočném pásmu Tatarů.

63:05
    Stále více to vypadá na nájezdové rozuzlení. V prodloužení se gólové možnosti nerodí.

62:17
    Domácí se snaží založit další útočnou akci, začínají od své branky.

60:32
    Nikulin našel rozjetého Azeveda, který se až před branku nedostal. Zaútočit mohou hosté.

Martin Augustin

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. Petrov (Medvěděv, Moller) – 17. Stoa (Fairchild, Plotnikov), rozh. náj. Stoa