Jekatěrinburg – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 7:2 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 6:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 1:2 (0:2 po s.n.) | N.Novgorod – Toljatti 3:0 (kon.)
Soči – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 7:3 (kon.) | Petrohrad – Atlant 5:4 (kon.)
Riga – Viťaz 0:1 (0:1 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 25.09.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:27:28)

Československá stopa

Jakub Petružálek (JEK) 0 + 0
    Jakub Kovář (JEK) 87% úspěšnost, 3 obdrž. gólů

Máme za sebou zajímavý duel. Sibir Novosibirsk dokázal přehrát domácí Jekatěrinburg a z města automobilů si odváží cenné dva body. Skóre otevřel v deváté minutě Karavajev. Radost hostům nevydržela dlouho, protože o dvě minuty později srovnal Bumagin. Tři minuty před koncem první třetiny se prosadil ještě Megalinskij, který tvrdou ranou propálil Koskinena a zařídil svému týmu vedení. To však nevydrželo ani do poloviny zápasu. Ve 28. minutě srovnal Alexejev. Ve třetí třetině byli aktivnější domácí a měli hned několik dobrých příležitostí. Skvělý Koskinen svůj tým podržel, což se později ukázalo jako velmi důležité. Pauza před prodloužením udělala dobře hostům, kteří do nastavení pětiminutovky vlétli jako uragán a vykoledovali si přesilovou hru. Tu dokázali proměnit, když se trefil Hersley, který rozhodl o dělbě bodů. Domácí získají jeden, hosté si připíší dva.

62:34
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Přesilovou hru hosté využili a mohou se tak radovat ze zisku dvou bodů! Thuresson nahrál na modrou čáru, kde puk převzal PATRIK HERSLEY a táhlou střelou překonal Kováře! Asistence: Andreas Thuresson.

62:28
    Hersleyho střela mířila těsně vedle.

61:57
    Oddechový čas pro hosty.

61:57
    Dvě minuty za podražení pro Lazareva. Šance pro hosty.

61:01
    Hosté začali aktivněji, Alexejev nahazoval kotouč z velké dálky. Kovář bez problémů chytá.

60:01

Je za námi i třetí třetina, ve které branka nepadla. Jasně aktivnějším jsou domácí, kteří se snažili rozhodnout již v základní hrací době. To se nepovedlo ani jim, ani hostům. Čekat nás bude prodloužení, které za malou chviličku začne.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V samém závěru další šance domácích. Simakov srdnatě bojoval o kotouč, který také získal. Lazarev však jeho přihrávku nevyužil.

58:26
    Velká šance domácích! Puk dostal před branku Golyšev, dokázal zbourat brankáře, ale puk do branky nedostal!

58:01
    Hrát se budou už jen dvě minuty.

57:30
    Domácí jsou lepším týmem, nedaří se jim však dostat do útočné třetiny na delší dobu.

56:23
    Lewandowski dojel v útočném pásmu bránícího protihráče a vybojoval tím puk pro své barvy. Domácí ho však brzy ztratili, aniž by nějak ohrozili Koskinena.

55:20
    Další zákrok brankáře Koskinena, tentokrát pálil Arkalov.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 11. Bumagin (Megalinskij, Krysanov), 17. Megalinskij (Metljuk, Brulé) – 9. Karavajev (Thuresson), 28. Alexejev (Gubin), 63. Hersley (Thuresson)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Lepistö, Viklund, Metljuk, Megalinskij, Antonov, Jegin, Solomonov, Trjamkin – Simakov, Lazarev, Brulé – Bumagin, Krysanov, Golyšev – Jemelejev, Jefimov, Lewandowski – Arkalov, Petružálek, Galejev.
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Bělov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Monja, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodčí: Drejev, Sojn – Zakarenkov, Sadovnikov