Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
Berani Zlín
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Eisbären Berlín
Úterý 07.10.2014, 19:30 • ZS Luďka Čajky • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Hezký úterní večer ze Zlína. Hokejová Liga mistrů pokračuje v plném proudu a Berani budou na svém ledě hostit celek Medvědů z Berlína. PSG do tohoto utkání bude v kompletní sestavě včetně kapitána Čajánka. Žlutomodří by měli nastoupit se čtyřmi útoky a pouze pěti obránci. Do obrany se tak přesune defenzivně laděný útočník Filip Čech. Do utkání nemohou zasáhnout útočníci Říčka a Šťastný, kteří nebyli zapsáni na soupisku této soutěže. Berlín se nachází v tabulce až za Zlínem a oba celky tohle střetnutí berou spíše jako přípravu na vlastní soutěž. Duel startuje v 19:30.

00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Žižka, Valenta, Čech – Sedláček, Leška, Ondráček – Veselý, Čajánek, Okál – Fořt, Vlach, Holík – Köhler, Popelka, Balaštík.

Eisbären Berlin: Niederberger (Vehanen) – Hoerdler, Mueller, Baxmann, Sharrow, Borer, Haase – Koslowski, Talbot, Mulock – Braun, Tallackson, Wissmann – Rankel (C), Ziegler, Pohl.

Rozhodčí: Sjöqvist (SWE), Hribik (CZE) – Gebauer (CZE), Lederer (CZE)..

0:44
    Zlínští se již několikrát dostali do zajímavé šance, ale vždy si vylámaly zuby na výborném Niederbergovi.

1:45
    Kašík si připisuje první úspěšný zákrok proti střele Hoerdlera.

2:37
    Menší tlak domácích žádné větší drama před brankou Berlína nepřinesl a do útoku se žene hostující celek.

3:26
    Berlín se nemůže přes zatím dobře organizovanou obranu domácích protlačit do vážnější šance.

4:46
    Zlínští posílají kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

6:18
    Delší dobu se hrálo bez přerušení. Dlouhou pasáž přerušili až hosté, kteří vyhodili kotouč na icing a tentokrát se bude vhazovat před brankářem Niederbergerem.

7:26
    Hostující brankář měl menší potíže při střele Jaroslava Balaštíka, která trošičku změnila směr a gólman hostí musel být ve střehu.

7:42
    Na opačné straně kluziště si připisuje další úspěšný zákrok Libor Kašík. Následuje buly po jeho pravé ruce.

8:34
    V šanci domácích se ocitl opět Balaštík, který se dostal po přihrávce Popelky do slibné šance v jejímž závěru nastřelil pouze brankáře Niederbergera.

9:32
    Medvědi se na chvíli usadili v útočné třetině, kde ale brankáře Kašíka za celý pobyt v útočném pásmu ani jednou neohrozili.

10:18
    Kotouč po rozehrávce Ondráčka přešel přes všechny čáry a je tu další zakázané uvolnění.

10:42
    Zlínský průnik zakončil svižnou, ale nepřesnou střelou aktivní Roman Vlach.

12:09
    Niederberger si připisuje úspěšný zákrok a následuje komerční přestávka. Následně se bude vhazovat v obranném pásmu Berlína.

12:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští po pěkné kombinaci otevírají střelecký účet zápasu. Balaštík zatáhl kotouč do rohu kluziště, odkud prodloužil kotouč na Köhlera, jenž puk tečova do betonu brankáře Niederbergera, kde si sebral odražený kotouč MICHAL POPELKA a poslal jej za brankovou čaru. Asistence: Bedřich Köhler, Jaroslav Balaštík.
    POPELKA - 1:0

12:56
    Berlín se s tímto výsledkem rozhodně spokojit nechce a okamžitě atakuje z prostoru modré čáry brankáře Kašíka.

13:28
    Zlínští ale rychlou akcí odpovídají co se týče aktivity na ledové ploše.

17:02
    Dobré dvě minutky se hrálo bez jediného přerušení. Hru přerušuje až odpískaný faul německého útočníka.

17:15
    Zlín si zahraje dnes jako první přesilovou hru pět na čtyři. Constantin Braun (EIS) 2 minuty za hákování.

17:42
    Berlín se zatím velmi dobře brání při první přesilové hře Zlína.

18:28
    Medvědům se opět podařilo dostat kotouč do bezpečných pozic.

19:10
    Probíhá poslední minutka úvodní dvacetiminutovky.

19:16
    Braun opouští trestnou lavici, Berlín je v plném počtu.

20:00

Úvodních dvacet minut zápasu hokejové Ligy mistrů mezi Zlínem a Berlínem máme za sebou. V prvních dvaceti minutách byli lepším celkem domácí, kteří se dostali i do vedení. Povedenou akci zakončil dorážkou do sítě Michal Popelka. Zlínští stihli i jednu přesilovou hru, kterou však nevyužili.

20:01

21:07
    Druhá třetina začala v opatrnějším rytmu, než ta předchozí.

21:44
    Balaštík rychle přejel útočnou modrou a ostrou střelou zaměstnal brankáře Niederbergera.

22:17
    Berlínští mají menší problémy dostat se do vážnějí šance.

24:17
    Druhá třetina se odehrává prozatím v ospalejším tempu. Oba celky se nechtějí pouštět do vážnějších šancí, zřejmě se chtějí více koncentrovat na defenzivní činnost.

24:43
    V této periodě jsou aktivnější hosté, kteří neustále zaměstnávají brankáře Kašíka.

26:34
    Wismann se důrazně procpal před Kašíka, kterého ani na druhý pokus nedokázal překonat.

27:18
    Berlín se usadil v útočné třetině a nebezpečně kombinuje před Kašíkem.

28:28
    Přesilovou hru ale budou hrát domácí. Casey Borer (EIS) si odpyká dvě minuty za hákování.

29:26
    Beranům se zatím nedaři v početní převaze prorazit přes tvrdou obranu Medvědů.

30:30
    Berlín zvládl tohle oslabení na jedničku, Borer může zpátky na ledovou plochu.

30:40
    Teď si zahrají první přesilovou hru v utkání hosté. Zdeněk Okál (ZLN) byl potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

31:19
    Ševci se velmi dobře brání, Žižka a vzápětí i Marušák vyhazují kotouč za branku Berlína.

31:40
    Berani opět vyhazují puk do bezpečných míst.

32:45
    Berlín tuhle početní převahu nezúžitkoval. Zlínští se v pohodě ubránili a jsou kompletní.

33:33
    T. J Mulock (EIS) 2 minuty za nedovolené bránění.

34:10
    Berlín se usadil u branky Kašíka a kombinuje.

34:45
    Hostům překazil kombinaci dobře bránící Köhler a hosté musejí znovu založit protiútok.

35:40
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Lední Medvědi vyrovnávají stav zápasu! Unikající T.J Mulock se vrátil z trestné lavice, když přebruslil zlínského obránce a přesnou střelou nad Kašíkův beton dává zápasu remízový stav. Bez asistence.
    T. J Mulock - 1:1

36:19
    Baxmann pouze nahodil puk do středního pásma, aby jeho spoluhráči mohli v poklidu vystřídat.

37:34
    Oba celky jakoby už vyčkávaly na konec druhé třetiny a do vážnějšího protiútoku se nepouštějí.

38:26
    Zlínští také pouze nahazují puk do útočného pásma, kde ho vybojovali hosté a ti míří vstříc Kašíkové bráně.

38:54
    Kašík úspěšně likviduje kotouč po menších zmatcích na jeho brankovišti a bude se vhazovat po jeho pravici.

39:28
    Zlínští mají v závěru tlak. Dělovka Žižky i dorážka Köhlera byly zblokovány.

40:00

Čtyřicet minut dnešního duelu mezi Zlínem a Berlínem již uplynulo. Stav je nerozhodný 1:1, protože hostům se povedlo ve druhé periodě srovnat zásluhou T.J Mulocka, který uprchl z trestné lavice a v samostatném úniku si poradil hladce s Kašíkem. Uvidíme co nám přinese poslední dvacetiminutovka.

40:01

40:34
    Berlín vlétl do posledního dějství s velikou aktivitou.

41:29
    Zlínští se tlačí do zakončení, ale obránci Berlína odvádí dobrou defenzivní práci a nepouštějí hosty k dorážkám.

42:29
    Berani se usadili před Niederbergerem a brankář Berlína musel zasahovat proti ostré střele z hole Marušáka.

44:22
    Berani přetahují jednobrankové vedení zpátky na svoji stranu. Okálovu střelu vyrazil brankář Niederberger pouze do prostoru mezikruží, odkud se prosadil tvrdou a přesnou střelou ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Zdeněk Okál, Tomáš Žižka.
    VESELÝ - 2:1

45:19
    Žižka vyslal z otočky nebezpečný projektil, který se otřel o vyrážečku německého brankáře.

46:34
    Berani jsou opět aktivnějším celkem a tlačí se neustále do předbrankového prostoru.

48:36
    Zlín odskakuje svému soupeři už o dvě branky. ROMAN VLACH převzal kotouč po přihrávce Valenty, prosóloval celé kluziště a ukázkově pověsil puk bekhendem do horní části branky. Asistence: Tomáš Valenta, Filip Čech.
    VLACH - 3:1

49:41
    Berlínští dlouho s odpovědí nečekali. HENRY HAASE si na brankovišti bruslí zpracoval kotouč a vzápětí rychlým bekhendem prostřelil Kašíka mezi betony. Asistence: T. J Mulock, Frank Hördler.
    HAASE - 3:2

50:10
    Zbytek třetí třetiny bude jistě zajímavý, protože Zlín si drží pouze jednobrankový náskok a bude těžké si ho udržet.

50:31
    Frank Höerdler (EIS) 2 minuty za podražení.

51:46
    Ševci bleskově využívají přesilovou hru a opět odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. Žižkovo nahození od modré čáry úspěšně tečoval za Niederbergerova záda ROMAN VLACH. Zlínský útočník si dnes připisuje už druhou trefu do německé sítě. Asistence: Tomáš Žižka, Petr Holík.
    VLACH - 4:2

52:35
    Blízko pátého gólu na straně byl domácí útočník Ondráček. Kotouč po jeho střele líznul horní tyčku Niederbergerovy branky.

53:21
    Julian Talbot (EIS) 2 minuty za sekání.

53:50
    Berani se zatím v této přesilovce před branku Berlína nedostali.

55:34
    A je po zlínské přesilovce. Ta utekla rychle jako voda a Talbot může zpátky na ledovou plochu.

56:36
    Po jednom ze střetu zůstal v rohu kluziště ležet někdo z útočníků Zlína. Rozhodčí však posoudili zákrok jako čistý a nadále se pokračuje ve hře.

57:34
    Niederberger výborně zneškodnil několik zlínských pokusů a do útočného pásma se přesouvají hosté.

58:34
    Dnešní utkání sleduje 1 118 diváků.

59:20
    Zlínští už si s poklidem hlídají dvoubrankový náskok a do konce utkání zbývá necelá minutka.

60:00

Utkání Ligy mistrů mezi Berany a Medvědy z Berlína je u konce. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale domácí v důležitých pasážích dokázali správně reagovat a vždy svému sokovi odskočili na rozdíl jediné branky. Berlín dlouho odolával, ale na poslední gól Romana Vlacha už zareagovat nedokázal. Zlínští si tak připsali výhru za tři body a zároveň věří, že je tento duel nachystal na páteční souboj proti Karlovým Varům. (21:37:42)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 13. Popelka (Köhler, Balaštík), 45. Veselý (Okál, Žižka), 49. Vlach (Valenta, Čech), 52. Vlach (Žižka, Holík) – 36. Mulock, 50. Haase (Mulock, Hördler.)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Žižka, Valenta, Čech – Sedláček, Leška, Ondráček – Veselý, Čajánek, Okál – Fořt, Vlach, Holík – Köhler, Popelka, Balaštík.
    Eisbären Berlín: Niederberger (Vehanen) – Hoerdler, Mueller, Baxmann, Sharrow, Borer, Haase – Koslowski, Talbot, Mulock – Braun, Tallackson, Wissmann – Rankel (C), Ziegler, Pohl.

Rozhodčí: Sjöqvist (SWE), Hribik (CZE) – Gebauer (CZE), Lederer (CZE).