Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)

Michel Miklík (CHA) 0+0 (17:31:55)

Domácí Barys dnes splnil roli favorita a porazil nejhorší celek KHL, Amur Chabarovsk, jasně 5:0. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě Boyd a stejný hráč ještě v první třetině připravil přesilovkovou trefu Nigelovi Dawesovi. Také ve druhé části Barys vstřelil dvě branky, o slepené zásahy během 46 sekund se postarali opět Dawes a Starčenko. Na konečných 5:0 pak upravil ve 45. minutě Upper. Amur si tedy připsal už devátou porážku v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12, celkem – 23:31

60:00

59:16
    Ještě tu máme vyloučení domácího Jevgenije Blochina.

59:01
    Poslední minuta, hosté se teď ještě snaží něco vytvořit v útočném pásmu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Sražený kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Ivanova. Další buly v obranném pásmu Astany.

57:16
    Ruděnko dlouho napřahoval, Bolšakov však nemusel zasahovat.

57:00
    Tři minuty do konce, už se spíše dohrává.

55:42
    Boyd s Dawesem hladově kroužili kolem klece Amuru. Další gól z jejich snahy zatím není.

54:36
    Do střely Gavrilina obětavě padl obránce Těreščenko a teď se hodně těžce zvedá z ledu.

53:20
    Po předávce od Špirka střílel Miklík jen do středu branky, kde byl připravený Ivanov.

52:49
    Bolšakov zády posunul vlastní branku, hra tak musela být přerušena.

52:15
    Z velkého úhlu střílel Lugin. Ivanov byl u své tyčky natlačen a kotouč do branky propadnout nemohl.

50:56
    A další icing. Do konce zbývá devět minut.

50:42
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

49:50
    Čtvrtá formace Astany se soupeřem pořádně točila, vše nakonec řeší Bolšakov.

49:29
    Rymarev našel před brankou Romanova, který zblízka nepřekonal Bolšakova.

49:04
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Boyd (Bochenski, Dallman), 17. Dawes (Boyd, Bochenski), 29. Dawes (Dallman, Puškarjov), 29. Starčenko, 45. Upper (Ruděnko)

Barys Nur-Sultan: Ivanov (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Bartulis, Savčenko, Blochin, Zinčenko, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rymarev.
    Amur Chabarovsk: Borisov (od 29. Bolšakov) – Loginov, Safronov, Pereťagin, Rjazancev, Kurbatov, Taimi, Ježov, Těreščenko, Terjajev – Špirko, Miklík, Tarasov – Fisenko, Baškirov, Lugin – Litovčenko, Orlov, Abramov – Kopijenko.

Rozhodčí: Beljajev, Cyplakov – Koršak, Černyšev.