Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)

Michel Miklík (CHA) 0+0 (17:31:55)

Domácí Barys dnes splnil roli favorita a porazil nejhorší celek KHL, Amur Chabarovsk, jasně 5:0. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě Boyd a stejný hráč ještě v první třetině připravil přesilovkovou trefu Nigelovi Dawesovi. Také ve druhé části Barys vstřelil dvě branky, o slepené zásahy během 46 sekund se postarali opět Dawes a Starčenko. Na konečných 5:0 pak upravil ve 45. minutě Upper. Amur si tedy připsal už devátou porážku v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12, celkem – 23:31

60:00

59:16
    Ještě tu máme vyloučení domácího Jevgenije Blochina.

59:01
    Poslední minuta, hosté se teď ještě snaží něco vytvořit v útočném pásmu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Sražený kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Ivanova. Další buly v obranném pásmu Astany.

57:16
    Ruděnko dlouho napřahoval, Bolšakov však nemusel zasahovat.

57:00
    Tři minuty do konce, už se spíše dohrává.

55:42
    Boyd s Dawesem hladově kroužili kolem klece Amuru. Další gól z jejich snahy zatím není.

54:36
    Do střely Gavrilina obětavě padl obránce Těreščenko a teď se hodně těžce zvedá z ledu.

53:20
    Po předávce od Špirka střílel Miklík jen do středu branky, kde byl připravený Ivanov.

52:49
    Bolšakov zády posunul vlastní branku, hra tak musela být přerušena.

52:15
    Z velkého úhlu střílel Lugin. Ivanov byl u své tyčky natlačen a kotouč do branky propadnout nemohl.

50:56
    A další icing. Do konce zbývá devět minut.

50:42
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

49:50
    Čtvrtá formace Astany se soupeřem pořádně točila, vše nakonec řeší Bolšakov.

49:29
    Rymarev našel před brankou Romanova, který zblízka nepřekonal Bolšakova.

49:04
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

47:03
    Maxim Semjonov – vysoká hůl. Bude se hrát 4 na 4.

47:03
    Na ledě zůstal ležet Dmitrij Tarasov, který se po souboji se Semjonovem drží za obličej.

46:50
    Na trestnou lavici odchází hostující Sergej Abramov za hákování.

46:09
    Nyní už jde pouze o výši skóre a zda domácí brankář Ivanov udrží čisté konto.

45:15
    Romanov v souboji 1 na 1 proti obránci. Kotouč si hodil na bekhend a zakončil. Bolšakov tentokrát vyrazil.
    Dmitrij UPPER - 5:0

44:26
    Astana právě vstřelila branku!
    DMITRIJ UPPER předvedl krásnou individuální akci. Ve středním pásmu převzal kotouč, naznačením střely si položil obránce a protáhl se až před Bolšakova, kterého překonal bekhendem. Asistence: Konstantin Ruděnko.

43:52
    Protiútok domácích skončil postavením mimo hru.

43:10
    Nahození Rjazanceva Ivanov viděl a schoval puk v klíně.

43:04
    Od modré střílel Safronov, ani tato střela se ale neujala.

40:46
    Hostům dnes není střelecky přáno! Miklík nejprve nepropálil Ivanova z mezikruží a poté neuspěl ani s dorážkou, když nepřekonal ležícího domácího brankáře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

Po dvou třetinách je prakticky jasno, že Chabarovsk po dnešku rozšíří svou sérii prohraných zápasů v řadě už na devět. Domácí totiž přidali další dva zásahy a vedou už 4:0. Nejprve se ve 29. minutě prosadil Dawes a o pouhých 46 sekund později vyhnal Borisova z branky Roman Starčenko.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:12, celkem – 16:19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:06
    S koncem domácí přesilovky vystřelil od levého mantinelu Terjajev, Ivanov má kotouč v klíně.

38:18
    Lundin dostal kotouč na modrou a měl před sebou spoustu volného prostoru. Dojel tedy až na vrchol levého kruhu a z této pozice těsně minul horní růžek Bolšakovovy brány.

37:06
    S vyloučeními se teď roztrhl pytel. Ježov vyloučen za držení a přesilovku si zahrají domácí.

36:35
    Ano. Ven jdou Dmitrij Lugin (Amur) a Maxim Semjonov (Barys).

36:35
    Loginov vypálil od modré a Ivanov kotouč lapil. Následně se za jeho brankou strhla šarvátka a nejspíše se bude vylučovat na obou stranách.

36:08
    Už se hraje klasická přesilová hra Amuru.

36:04
    Hosté v útočném pásmu, ale jejich snaze chybí střelba.

35:15
    Amur musí začínat od své branky.

34:56
    Tarasov si svým vyjetím zpoza branky vykoledoval faul na Lundinovi. Je z toho přesilová hra 4 na 3 pro hosty.

34:07
    Tak ne. Také hosté jdou totiž do čtyř! Jde o trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:07
    Hosté si zahrají přesilovku. Oskars Bartulis je hráčem, který usedl na trestnou lavici.

32:39
    Zakázané uvolnění hostí.

31:43
    Také hráči Chabarovsku zahrozili, ovšem Ivanov i nadále drží čisté konto. Proti Safronovově střele předvedl efektní rozštěp.

30:32
    Novice v brance Amuru Bolšakova prověřil střelou z levé strany Dallman. Hostující gólman si pro puk sáhl lapačkou.

29:00
    Hosté střídají brankáře. Sergeje Borisova nahradil Sergej Bolšakov.
    Roman STARČENKO - 4:0

29:00
    A hned je tu i čtvrtý gól Barysu! ROMAN STARČENKO se z levé strany natlačil až před branku a pod betony Borisova kotouč prostrčil za brankovou čáru. Bez asistence.
    Nigel DAWES - 3:0

28:14
    Hostující obrana úplně zapomněla na NIGELA DAWESE, který zůstal před jejich brankou zcela sám a střelou k tyčce na stranu, kde drží Borisov vyrážečku, zvýšil na 3:0. Asistence: Kevin Dallman a Konstantin Puškarjov.

27:53
    Přihrávka Dallmana na Puškarjova byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.

27:18

26:48
    Od modré střílel Pereťagin, Ivanov jeho projektil vyrazil před sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.

26:19
    Hosté se nemohou usadit v pásmu, hráči Barysu opět vyhazují.

25:17
    Hosté se teď poměrně dlouho drželi v útočném pásmu a nakonec je z toho přesilovka. Nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval Jevgenij Blochin.

24:48
    Po pravé straně projel do útočného pásma Lugin a z poměrně ostrého úhlu prověřil Ivanova. Ten má puk ve své výstroji.

23:34
    V předbrankovém prostoru operoval Bochenski, nedokázal však prostrkat kotouč za Borisova.

22:20
    Rymarev se odvážně protáhl podél pravého mantinelu, ale už nestačil předat puk najíždějícímu spoluhráči. U kotouče hosté.

21:47
    Zakázané uvolnění Amuru, hra se vrací před Borisova.

21:29
    Domácí získali vhazování v útočném pásmu.

20:31
    Jeden z hostujících hráčů se prezentoval mocným nápřahem od modré, prostor mezi tyčemi však netrefil.

20:01

Aktéři utkání jsou zpět na ledě, druhá třetina odstartuje za chvíli.

Další třetina začne přibližně v 15:51.

Astana v první třetině plnila roli velkého favorita a do šaten tak domácí hokejisté odchází s vedením 2:0. Barysu k tomu stačilo vcelku poklidné tempo. Už na začátku 3. minuty otevřel skóre Dustin Boyd a v 17. minutě se ten samý hráč proměnil v nahrávače, když po jeho nabídce využil přesilovou hru Nigel Dawes.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Nigel Dawes měl další šanci. Bochenski poslal kotouč před brankoviště, kam si najížděl právě Dawes, ale v brance skončil pouze domácí hráč, kterého tam natlačil obránce Taimi.

19:41

18:56
    Přihrávku Rjazanceva na modré vypíchl Rymarev a moc nechybělo k tomu, aby se dostal do samostatného úniku.

18:30
    Domácí vyhodili.

17:40
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Maxim Semjonov – sekání.
    Nigel DAWES - 2:0

16:57
    Domácí přesilovou hru využívají a jdou do dvougólového vedení! Dustin Boyd zavezl po levé straně kotouč do pásma a předal ho z druhé vlny najíždějícímu NIGELOVI DAWESOVI, který z mezikruží prostřelil Borisova. Asistence: Dustin Boyd a Brandon Bochenski.

16:21
    Další hostující oslabení. Za hákování vyloučen Těreščenko.

16:16
    Už s koncem přesilové hry domácí pořádně zahrozili. Nejprve se zblízka neprosadil Dawes a poté se svými pokusy neuspěli ani Bochenski a Boyd.

15:27
    Hosté vyhazují, hráčům Astany tato přesilovka zatím nevychází.

14:46
    Loginov vyvezl kotouč ven ze své obranné třetiny a ze středního pásma prověřil pozornost Ivanova.

14:14
    Přesilovka pro domácí, vyloučen je hráč Amuru Sergej Abramov.

14:05
    Ozývají se tribuny, které by chtěly vidět energičtější výkon Barysu. Domácí se v posledních minutách přizpůsobili tempu Chabarovsku.

13:24
    Fisenko nahrál na modrou Safronovovi, jehož střela však neprošla až na Ivanova.

12:33
    Obránce Dallman se dostal až za branku soupeře, kterou objel, Borisov si svou bližší tyčku pohlídal.

11:57
    Borisov už si opět nasadil svou ochranu hlavy a bude pokračovat v utkání.

11:57
    Z levé strany vypálil Bochenski a ranou do masky sestřelil brankáře Borisova. Ten je otřesen a na led přispěchal i lékař.

11:27
    Útok Amuru podpořil obránce Alexander Loginov a byla z toho velká šance! Hostující bek měl před sebou pouze Ivanova, ale kotouč končí v ochranné síti.

11:01
    Hosté se nadechli k menšímu náporu a Dallman raději vyhodil kotouč na icing.

10:32
    Od modré vystřelil Ježov. Ivanov měl dobrý výhled a kotouč zachytil.

09:49
    Dlouho se hrálo v rohu za domácí brankou. Teď už může dopředu Barys.

08:58
    Bochenski zpoza branky hledal, podobně jako při gólové situaci, Boyda. Domácí útočník tentokrát puk netrefil.

07:30
    Po hrubce hostující obrany připravil Rymarev šanci Popovičovi, který jel z pravé strany na Borisova, ale nedokázal jej překonat.

06:43
    Teď se Fisenko postaral o trochu vzrušení i před brankou domácích, vše končí pouze buly po pravici Ivanova.

06:13
    Ruděnko vypálil z levé strany, ale trefil jen hostujícího obránce.

05:07
    Na ledě je zase první lajna Astany, která otevřela skóre zápasu. Domácí u puku.

04:01
    Utkání se rychle začalo vyvíjet podle předpokladů. Domácí Baris šel do vedení a na ledě začíná dominovat.
    Dustin BOYD - 1:0

02:06
    Domácí jdou do vedení po spolupráci dvou zámořských útočníků. Bochenski z pozice za brankou vyzval ke skórování DUSTINA BOYDA, který zblízka zamířil přesně. Asistence: Brandon Bochenski a Kevin Dallman.

01:17
    Po vyhraném buly Barysu musel poprvé zasahovat Borisov.

01:11
    Zakázané uvolnění Amuru. Je tu první přerušení hry.

00:22
    Jako první se vrhli do útoku hosté. Po straně se protáhl před branku Rastislav Špirko a zakončoval bekhendem. Ivanov však zasahovat nemusel.

00:01

Dozněly státní hymny Ruska a Kazachstánu. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

Barys Astana: Ivanov (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Bartulis, Savčenko, Blochin, Zinčenko, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rymarev.

Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Loginov, Safronov, Pereťagin, Rjazancev, Kurbatov, Taimi, Ježov, Těreščenko, Terjajev – Špirko, Miklík, Tarasov – Fisenko, Baškirov, Lugin – Litovčenko, Orlov, Abramov – Kopijenko.

Rozhodčí: Beljajev, Cyplakov – Koršak, Černyšev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana:
    Ambiciózní celek z hlavního města Kazachstánu zatím naplňuje očekávání. V letošní sezóně odehrál 17 zápasů a s 27 získanými body se usadil na pátém místě tabulky Východní konference. V posledních šesti zápasech hráči Barysu vždy bodovali, za toto období pouze dvakrát prohráli na nájezdy. To se jim stalo i naposledy, kdy na svém ledě podlehli v penaltové loterii Novokuzněcku.

Amur Chabarovsk:
    Hokejisté Chabarovsku se velmi trápí. Z 16 zápasů posbírali pouhých 9 bodů a jsou vůbec nejhorším týmem celé soutěže. Tragická je především jejich aktuální forma, z posledních osmi duelů nedokázali získat jediný bod a nedá se moc očekávat, že by jejich nepříznivá série měla skončit právě v Astaně. Naposledy Amur prohrál 1:4 na ledě Omsku.

Posledních pět zápasů Chabarovsku:
    Chabarovsk – Čerepovec 4:5
    Chabarovsk – Nižnij Novgorod 2:7
    Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2
    Ufa – Chabarovsk 7:2
    Omsk – Chabarovsk 1:4

Vítám tu všechny fanoušky hokeje. Také v úterý pokračuje Kontinentální hokejová liga a Já se zaměřím na utkání mezi Barysem Astana a Amurem Chabarovsk. Astana, která se drží na příčkách zajišťujících postup do play-off, je jasným favoritem tohoto střetnutí. Amur se totiž velmi trápí a po sérii osmi proher v řadě je vůbec nejhorším týmem celé KHL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Boyd (Bochenski, Dallman), 17. Dawes (Boyd, Bochenski), 29. Dawes (Dallman, Puškarjov), 29. Starčenko, 45. Upper (Ruděnko)

Barys Nur-Sultan: Ivanov (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Bartulis, Savčenko, Blochin, Zinčenko, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rymarev.
    Amur Chabarovsk: Borisov (od 29. Bolšakov) – Loginov, Safronov, Pereťagin, Rjazancev, Kurbatov, Taimi, Ježov, Těreščenko, Terjajev – Špirko, Miklík, Tarasov – Fisenko, Baškirov, Lugin – Litovčenko, Orlov, Abramov – Kopijenko.

Rozhodčí: Beljajev, Cyplakov – Koršak, Černyšev.