Mechelen – Anderlecht 1:1 (kon.) | Oostende – Mouscron 0:0 (kon.) | Kortrijk – Waasland-Beveren 2:1 (kon.)
Cercle Bruggy – Lierse 1:2 (kon.) | Gent – Charleroi 2:2 (kon.)
YR KV Mechelen
1:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Sobota 18.10.2014, 18:00 • Argos Oil Stadion • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Prvním utkáním jedenáctého kola belgické Jupiler League je souboj vedoucího Anderlechtu se sedmým KV Mechelen. Textovým přenosem Vás provede Martin Pištora. Favoritem dnešního utkání by měl být domácí celek.

Mechel si zatím v letošním ročníku vede velice dobře, když drží sedmou příčku se ziskem třinácti bodů za čtyři vítězství, pět porážek a jedinou remízu, kterou docílil v zatím posledním odehraném kole na hřišti Mouscronu.

Hostující tým z Bruselu zatím drží předpokládanou první příčku, a jako favorit soutěže zatím nepoznal hořkost porážky. Anderlecht letos totiž šestkrát odešel ze hřiště jako vítěz a čtyřikrát si se svým soupeřem body rozdělil, jako v posledním zápase před reprezentační přestávkou, kde se rozešel smírně s týmem Genku.
    Základní jedenáctka
    Úvodní jedenáctka Anderlechtu Brusel.

YR KV Mechelen: Biebauw – Obradović, De Witte, Van Damme, Biset – Cordaro, Rits, Cissé, Matthys – Veselinović, Hanni
    Náhradníci: Van Tricht, Vandam, Adesanya, Mertens, Claes, Pačovski, Vanlerberghe

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Deschacht, Mbemba, Heylen – Defour, Najar, Praet, Tielemans – Suaréz, Mitrović
    Náhradníci: Colin, Cyriac, Acheampong, Klještan, Conté, Dendoncker, Roef

Rozhodčí: Geldhof – De Weirdt, Monteny.
    Stadion připraven

-1
    Oba týmy již jsou na hrací ploše a probíhají nezbytné oficiality.

1

Úvodní rozehrávku si vzal na starost hostující Anderlecht.

1
    První pokus o založení útoku favorita končí nepřesným míčem, který končí až za pomezní čarou.

2
    V začátku zápasu zmáčkl Anderlecht domácí Mechelen na vlastní polovině a nepůjčuje soupeři míč.

3
    Faulu na vlastní polovině se dopustil Matthys, ale následný centr do šestnáctky přelétl vše i branku domácích.

4
    První pokus o založení útoku domácích končí stejně jako na začátku utkání u hostů, tedy nepřesně.

5
    V prvních minutách mají míč na svých kopačkách hosté, ale jejich snaha něco vymyslet vychází vniveč.

6
    Znovu vidíme kombinaci od Vanden Borreho, ale dlouhý nákop na Mitroviče je nepřesný.

7
    Hodně dobře zaplnění stadión Mechelenu zatím neviděl žádnou pohlednou akci. Oba týmy se zatím zaměřují na rozehrávku mezi obránci a následný dlouhý nákop.

9
    První vážněji vypadající akce, ale končí nepřesnou hlavičkou Mitroviče. Rozehrávat bude domácí brankář.

10
    Tielemans fauloval Veselinoviče a k míči se na malý okamžik dostane Mechelen.

11
    Nepřesnosti jsou i v obraně hostí. Proto musel hasit nepřesnou přihrávku svých spoluhráčů.

12
    Nejvážnější situace dosavadního průběhu. Cissé napřáhl těsně za pokutovým územím, ale brankář proto jeho střelu nejspíše podcenil a vyrazil na břevno od kterého míč směřoval do tyče, ale naštěstí pro domácí Proto svou chybu napravil. Tohle byla situace pro videorozhodčího.
    Zaváhání a zákrok Prota

14
    Po vážnější situaci se znovu hra vrací k opatrné hře začínající u obránců.

16
    Anderlecht to zatím v dnešním utkání nezkusil snad ani jednou hrou po zemi. Jejich dlouhé nákopy však svůj cíl zatím nenachází.

17
    Útočný faul předvedl Mitrovič.

20
    Šance na obou stranách, které pohodlně vyřešili oba brankáři.

21
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Tohle byl opravdu nečekaný moment pro brankáře Prota. CORDARO doběhl odražený balón a z jednoho doteku ho poslal na zadní tyč a poslal svůj celek do vedení. Asistenci zaznamenal Veselinovič.
    CORDARO - 1:0

22
    Po obdržené brance se pokusil zaútočit Suaréz, ale z jeho snahy vzešel pouze faul.

23
    A další faul fialových. Tentokrát na vlastní polovině fauloval Heylen. Domácí zahrají přímý kop.

24
    Van Damme posílá svůj centr přímo do ohně, kde se balónu zmocňuje brankář Proto.

26
    Překvapivě musím usoudit, že domácí tým je v dosavadním průběhu lepším týmem a naplňuje své dnešní cíle.

27
    Další střela Veselinoviče po které musel proto na zem.

28
    Matthys si staví míč u rohového praporku.

29
    Jeho rohový kop končí na hlavě Veselinoviče, ale ten hlavou nedokáže zamířit přesně.

30
    Anderlecht se zase na chvíli podíval jak to vypadá u brány domácích, ale tanečky Suaréze s Mitrovičem končí míčem za bránou.

31
    První žlutou kartu zápasu vidí Defour za stažení protihráče.

32
    Na lavičce Aderlechtu se začal velice intenzivně rozcvičovat Acheampong. Že by došlo ke střídání?

34
    Mitrovič nyní dostal v pokutovém území loktem, ale rozhodčí místo odpískání faulu posílá hostujícího útočníka na ošetření.

35
    Veselinovič teď byl blízko ke druhé brance svého týmu, ale na míč z levé strany nedokázal dosáhnout. Skóre se tedy nemění.

36
    Anderlecht je evidentně zaskočen děním na hřišti a domácí pokračují ve své aktivní hře.

37
    Deschacht vybojoval rohový kop pro fialové.

38
    Jeho následná rozehrávka však nic nebezpečného nepřinesla a pozorná domácí obrana odvrací.

40
    Cordaro se dostával do gólové situace, ale jeho střela uvnitř pokutového území byla nepřesná.

41
    Vanden Borre předložil z pravého křídla přihrávku na hranici pokutového území, kde byl připravený Mitrovič, ale jeho pokus přelétl branku o několik metrů.

Ivan Obradovič a jeho další obraný zákrok. Anderlecht z toho vytěžil pouze rohový kop.

42
    Z rohového kopu bohužel pro hosty nic není a míč vykopává domácí brankář.

43
    Po levé straně utekl Mitrovič a tentokrát to byl on kdo předkládá do výhodné situace, ale Suarézovu střelu vyráží Biebauw na rohový kop.

44
    A vzápětí další rohový kop.

45+1
    V závěru poločasu je na tom Anderlecht o poznání lépe, ale ke gólové radosti to zatím nevede.

45+2
    Pokus o vyvezení míče, ale rozhodčí je připraven tento poločas ukončit.

45+2

V prvním poločase byl překvapivě lepší domácí celek, který několikrát nebezpečně zahrozil a dokonce vstřelil i vedoucí branku. Domácí ke svému nebojácnému výkonu navíc přidali i výborné bránění a proto nad favoritem po prvním poločase vedou. Uvidíme jestli se Anderlecht zmátoří a výsledek otočí.
    Zápasová momentka
    Silvio Proto likviduje velkou šanci domácích.

46

46
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Heylen, přichází Acheampong.

46
    Do druhého poločasu vyběhli aktivněji fialový, ale stejně jako v prvním poločase jejich první šance končí v zámezí.

47
    Vidíme stejný obrázek jako před hodinou. Mechelen stojí na své polovině a Anderlecht kombinuje od posledních hráčů.

48
    Z pravé strany zkoušel překvapit Defour, ale Biebauw je dnes jistý a míč sbírá s přehledem ze vzduchu.

49
    Cordarovi je odpískán faul a rozehrávat budou hosté.

50
    Anderlecht rozehrál na pravou stranu hřiště na Suaréze, který ihned posílal míč do ohně, ale obrana Mechelenu nezaváhala a míč dokázala odvrátit.

51
    Acheampong byl faulovaný Matthysem, ale karta se nekoná.

52
    Domácí publikum se baví. Do pokutového území hostí lítá jeden centr za druhým a obránci ve fialovém nestíhají odvracet na rohové kopy.

53
    Obrovská šance na zvýšení náskoku. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Veselinovič, ale jeho míč přeskakuje Protovu branku. Tohle byla opravdu velká příležitost.
    Velká šance Mechelenu

55
    Acheampong se dostával do předu, ale Matthys ho zastavuje stažením za dres.

56
    Žlutou kartu dostává Matthys (YR KV Mechelen).

57
    Připravuje se první střídání na straně domácích. Na střídačce je již oblečený Vandam.

58
    Útočný faul domácích, který rozhodčí nepřehlédl, ale domácímu publiku se to vůbec nelíbí.

59
    Odchází domácí Matthys, který má na svém kontě jednu žlutou kartu a nahrazuje ho Vandam.

60
    Anderlecht neví co má proti dobře postavenému obranému bloku domácích hrát. Když už to vypadalo že se Mitrovič uvolní tak ho zastavil skvělým skluzem kapitán domácích.

62
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Konečně se hostům podařilo statický blok domácích překombinovat a výsledkem toho je branka, kterou střílí STEVEN DEFOUR.
    DEFOUR - 1:1

64
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Hanni, přichází Claes.

65
    Inkasovaná branka je pro Mechelen náznakem, že by měl vylézt ze svého bloku.

66
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Najar, přichází Conté.

67
    Anderlecht má mnohem více místa a je na něm vidět, že chce dát vedoucí branku. Nový muž na hřišti Conté centroval, ale jeho centr byl zblokován na rohový kop.

68
    Po rohovém kopu se dostal ke střeleTielemans, ale trefil pouze bránící hráče

69
    Žlutou kartu dostává Conté (RSC Anderlecht).

70
    Rohový kop i na druhé straně, který přinesl pouze ruku domácího hráče.

71
    Veselinovič fauluje Vanden Borreho u rohového praporku hostí, kteří budou rozehrávat dlouhým míčem na útočnou polovinu.

72
    Po faulu na Suaréze vidí žlutou kartu Vandam.

73
    Teď je na hřišti boj bez šancí plných spousty osobních soubojů.

74
    Po výkopu domácího brankáře zahrál nechtěně rukou Praet.

75
    Vypadalo to, že Mbemba fauloval v pokutovém území, ale píšťalka sudího zůstala němá.

77
    Defour předvádí divákům míčová kouzla, ale z jeho kliček zatím pro Mechelen nebezpečí nehrozí.

78
    Acheampong špatně hodil autové vhazování. To na této úrovni není často k vidění.

79
    Souboj Mitroviče a Van Damme zastavuje píšťalka sudího.

80
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Suaréz, přichází Cyriac.

80
    Chybí nám deset minut do konce utkání a skóre je pořád vyrovnané.

81
    Domácí se rozhodli že jim remíza s favoritem utkání stačí a zůstavají v bloku čekající na brejky.

82
    Vanden Borre posílá přetažený centr, který končí až na druhé straně hřiště, ale jen u hráčů domácích.

83
    Aktivní Vanden Borre vybojoval rohový kop i za cenu tahání za dres od svého protihráče.

84
    Rohový kop rozehraný na hranici šestnáctky, ale poté následuje nepřesná střela Tielemanse.

85
    Veselinovič se pokoušel proniknout středem obrany, ale míč si předkopl více než by potřeboval a brankář Proto míč sebral.

86
    Vanden Borre je v posledních minutách k neutahání. Další centr z jeho prostoru nedokázal umístit Cyriac.

87
    Na trávníků zůstává ležet Obradovič, kterému spoluhráči pomáhají zpět na nohy.

88
    Silvio Proto si nedělal problémy a míč posílá do patnácté řady stadionu.

89
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Obradovič, přichází Mertens.

90
    Proto znovu začíná dlouhým výkopem na polovinu hřiště, kde si ho sbírají jeho soupeři.

90
    Tentokrát nákop Defoura, který končí u Biebauwa.

90+1
    Probíhá nastavený čas zápasu.

90+2
    Nejaktivnější je v posledních minutách Vanden Borre, ale ani tento centr nebyl u jeho spoluhráčů vyslyšen.

90+3
    Z obou stran teď vidíme zoufalou snahu strhnout vedení na svou stranu. Na té domácí se ke střele dostal Cordaro.

90+4

Anderlecht neodešel poražen ani z dnešního utkání a je tak stále jediným týmem který tuto situaci ještě nepoznal. Dnes k tomu bylo blízko, když Cordaro v prvním poločas poslal Mechelen do vedení. Domácí se však ve druhém poločase zatáhli a Andedlecht toho dokázal využít, když Defour zakončil nádhernou kombinační akci a vyrovnal na 1:1. Tímto se s Vámi loučím a budu se těšit na počtenou u dalších zápasů na Onlajny.cz (19:55:58)