Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Jokerit – Ufa 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 19.10.2014, 12:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Metallurgem Novokuzněck a Lokomotivem Jaroslavl. Utkání začíná v 12:00.

Mettalurg Movokuzněck
    Novokuzněck se po sedmnácti zápasech usadil na 8. místě Východní konference se ziskem 20 bodů.
    Bodově táhne domácí především jedenáctibodový Ryan Stoa a desetibodový Ansel Galimov.
    Poslední zápasy se Mettalurgu nevydařily, když prohrál s Ufou (0:3) a s Čechovem (2:5) a dnes tudíž budou muset zabrat.
    Na marodce domácích je Pavel Kanarskij a Ilja Musin.

Hosté hrají ve Východní konferenci KHL a nachází se na 9. příčce, s čímž jistě nejsou hráči Lokomotivu spokojeni.
    Oproti domácímu celku, Lokomotiv své poslední dva zápasy vyhrál (s Čerepovcem 5:3, s Novosibirskem 4:1) a hráči tak budou chtít potvrdit zlepšenou formu.
    Nejlepším střelcem hostů je s devíti góly Jegor Averin a nejlepším nahrávačem český útočník Jiří Novotný, který má na svém kontě již 10 asistencí.

Vzájemné zápasy
    V této sezóně je toto střetnutí vůbec prvním měřením sil, avšak v sezóně minulé vyhráli oba zápasy hráči Lokomotivu. Na domácí půdě 1:0 po prodloužení a venku 2:1 v základní hrací době.

Češi v zápase
    Tomáš Rachůnek (MET) – 14 zápasů, 1+1, +/- -4
    Jiří Novotný (LOK) – 16 zápasů, 3+10, +/- -1

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Sorokin) – Zotov, Fairchild, Gavrilyčev, Bělochvostikov, Kuklev, Kamalov, Kapotov, Škutar – Turukin, Galimov, Komaristyj – Romanov, Malcev, Kurepanov – Kaprizov, Kosourov, Stoa – M.Plotnikov, Sentjurin, O'Brien

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Martynov, Ljubuškin, Gorochov – Averin, Apalkov, S.Plotnikov – Platt, Novotný, Thornberg – Kartajev, Gračjov, Kapustin – Kručinin, Sprukts, Musatov – Korškov

Rozhodčí: Michail Buturlin, Pavel Komarov – Sergej Morozov, Roman Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:00
    První minuta se odehrála bez náznaku jediné šance, avšak útok rozjíždí domácí Mettalurg.

02:00
    Novokuzněck se usadil v pásmu, ale na dvakrát zasáhl Curtis Sanford.

04:00
    Musatov se vřítil do útočného pásma, ale Chakimov zasáhl.

05:00
    Plotnikov se protáhl do útočného pásma, avšak žádného spoluhráče svou přihrávkou nenašel.

06:00
    Hostující Geoff Platt se dostal ke střele, ale Chakimov v pohodě zasahuje.

06:00
    Lokomotiv pomalu přebírá kontrolu nad pukem.

07:00
    Zotovovu střelu od modré se snažil tečovat Turukin a kotouč míří úplně mimo bránu.

08:00
    Hosté se usadili v pásmu. Musatova střela míjí bránu.

08:24
    Anton Kapotov (MET) vyloučen na dvě minuty za držení.

09:00
    Lokomotiv se na chvíli usadil v pásmu, ale opravdu jen na chvíli.

09:30
    Proti střele od modré se Chakimov včas přesunul a zasahuje.

09:40
    Domácí se zatím brání velmi dobře a hostům se nedaří dostat do šance.

10:30
    Po neurovnané hře ve středu hřiště zakončoval Galimov, ale ani on nebyl přesný.

11:00
    Zotov zabránil šanci hostů a ti budou nakonec oslabeni o jednoho hráče.

11:18
    Na trestnou lavici odchází Igor Musatov (LOK) za sekání.

11:30
    Metallurg se ihned usadil v pásmu a snaží se něco vymyslet.

12:00
    Stoa si sjížděl k pravému kruhu, ale nedostal přihrávku.

12:30
    Kuklev nahazoval od modré, ale Sanford puk kryje v lapačce a uklidňuje hru.

13:00
    Averin se spoluhráčem se málem dostali do úniku 2 na 1, ale hra se rychle otáčí a Kurepanov svou střelou míjí branku.

14:00
    Malcev se snažil najít Romanova, ale Gorochov nadzvedl hůl domácího útočníka.

15:00
    Kosourov se mohl pokusit střílet z úhlu, jenže rozhodl se jinak a z akce nic nevytěžil.

16:00
    Kartajeva vychytal v přečíslení dva na jednoho Chakimov.

17:00
    Sprukts mohl ohrozit Chakimovu bránu, ale nedokázal dobře zakončit.

18:00
    Fairchild našel Kosourova, ale Sanford znovu jistě zasahuje.

18:30
    Na druhé straně se pro změnu snažil Thornberg, ale nebyl úspěšný.

19:00
    O'Brien zakončoval z pravého kruhu,ale trefil jen nohy obránce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:30
    Averin střílel přes Zotova, ale bránu netrefil.

20:50
    Plotnikov je dalším nepřesným střelcem Lokomotivu.

22:30
    Snaha hostů končí u Jakovleva, který pálí nad břevno.

23:30
    Do další šance se dostávají hráči Lokomotivu, avšak Apalkova střela rovněž míjí cíl.

24:30
    Na snahu Lokomotivu odpověděl svým pokusem Turukin, ale Sanford zasahuje.

26:00
    Stoa zavezl puk do pásma, ale jeho akce neměla další pokračování.

27:30
    Michail Plotnikov rychle přejel do pásma, ale jeho kombinace se Sentjurinem byla nepřesná.

28:15
    Kronwall byl dalším, kdo se snažil překonat Chakimova a byl také dalším, který neuspěl.

28:33
    Lokomotiv Jaroslavl bude mít druhou příležitost přesilové hry. Cade Fairchild (MET) odchází na lavici hanby na dvě minuty za sekání.

28:50
    Hosté se usadili v pásmu a nebezpečnou střelu Thornberga likviduje Chakimov.

29:30
    Domácím se nyní dvakrát nepodařilo vyhodit. Do následné dělovky Jakovleva padl Malcev.

30:33

31:30
    Komaristyj pálí z úhlu, Sanford zasahuje.

31:50
    Kaprizov našel Kosourova, jehož střelu s problémy Sanford zlikvidoval.

33:30
    Galimov dokázal vytvořit tlak na Sanfordovu bránu, ale kanadský brankář si poradil i s několika dorážkami domácích hráčů.

35:00
    Sanford opět kryje, tentokrát pokus O'Briena.

36:30
    Bělochvostikov pálil od modré, ale hostující brankář na střelu dobře viděl.

37:30
    Kaprizov zkoušel pozornost Sanforda nahozením od mantinelu a ten puk vyráží do rohu.

38:26
    Sentjurin s Gračjovem shodili rukavice a pustili se do sebe, za což inkasovali oba pětiminutový trest a hostující Gračjov navíc 2 minuty za hrubost. Přesilovka pro domácí.

39:00
    Metallurg se zatím nemůže dostat do pásma Lokomotivu.

39:30
    Zotov nahodil na Sanforda, který opět v pohodě zasahuje.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:50
    O'Brien z úhlu nahazoval na Sanforda, který dobře vyplnil všechny mezery u tyče.

42:30
    Sanford musel zasahovat proti nepříjemně tečované střele a následně se opět dokázal přesunout proti střele z ostrého úhlu.

42:50
    Galimov nahazoval na hostujícího brankáře, ale ten byl znovu úspěšný. Domácí jsou na začátku třetí třetiny aktivnější.

43:30
    Sergej Plotnikov vjel do útočného pásma, přesunul hru doleva a prověřil Chakimovu pozornost.

43:54
    Nikita Kamalov oslabuje domácí a odchází na dvě minuty za hákování.

44:30
    Hráči Metallurgu nyní dokázali dvakrát vyhodit a v poklidu střídají.

44:50
    Chakimov se dobře přesunul proti Averinovi a zasáhl.

45:54

46:30
    Sanford toho moc neviděl, ale naštěstí pro něj šla střela Kaprizova nad bránu.

47:25
    O'Brien již po několikáté zkoušel pozornost Sanforda a ten jej opět vychytal.

47:50
    Jakovlev střílel, ale Chakimov jeho ránu v pohodě vyrazil.

51:00
    O'Brien vjel do útočného pásma, ale následná střela mířila úplně mimo. Plotnikov se k dorážce nedostal.

51:33
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Ačkoliv jsou domácí aktivnější, do vedení se dostávají hráči Lokomotivu. JEVGENIJ GRAČJOV je prvním úspěšným střelcem zápasu. Bez asistence.
    GRAČJOV - 0:1

52:30
    Domácí se ihned snaží odpovědět, ale Sanford likviduje jednu střelu za druhou.

53:30
    Plotnikov byl osamocen u tyče, ale přihrávku od svých spoluhráčů neobdržel.

55:36
    Romanov dotíral na Sanforda,ale ten ustál situaci. Gorochov (LOK) si pomohl faulem a odchází na trestnou lavici za sekání.

55:50
    Hosté vyhazují puk až k domácí bráně.

56:20
    Domácím se nic nedaří.

56:50
    Až nyní se dostali hráči Metallurgu k tlaku a Sanford chytá střelu po teči Kosourova.

57:36
    Stoa se svým zakončením neuspěl a hosté jsou v plném počtu.

58:30
    Kurepanov nahazoval před bránu, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Domácí to zkouší v šesti, Chakimov je na střídačce!

59:40
    Před Sanfordem byl opravdu velký provoz, ale brankář Lokomotivu opět odolal.

59:45
    Lokomotiv vyhazuje kotouč ze svého pásma.

59:58
    Dvě sekundy před koncem má kotouč v moci znovu Curtis Sanford.

60:00

Je za námi utkání mezi domácím Novokuzněckem a hosty z Jaroslavle, které bylo na góly velice strohé.
    Jedinou trefu si totiž připsal Jevgenij Gračjov osm minut před koncem poté, co dostal na levé straně příliš prostoru a prostřelil Chakimova.