IFK Helsinky – Fribourg 3:1 (kon.) | SaiPa – Ženeva 5:2 (2:0 po s.n.) | Rauma – TPS 3:4 (kon.)
Linköping – Sparta 2:2 (kon.) | Skellefteå – JYP 4:2 (3:2 po s.n.) | Vienna Capitals – Kärpät 2:3 (kon.)
Salzburg – Luleå 5:8 (0:1 po s.n.) | Frölunda – Tappara 4:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
SaiPa Lappeenranta
5:2 (2:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Genève-Servette HC
Úterý 11.11.2014, 17:30 • Kisapuisto • Hokejová Liga mistrů

Já se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek úterního večera při sledování dalších utkání CHL. (20:21:24)

Osmifinále mezi Saipou a Servettem nabídlo velmi dramatické chvíle a nakonec se z postupu díky vítězným samostatným nájezdům radují dnes domácí hokejisté Saipy Lappeenranta. Dlouho to vypadalo, že si dnes dojdou domácí pro pohodlný postup, ale díky brance Roda z poslední minuty utkání se na něj ještě pořádně nadřeli. Ale díky dnešnímu výkonu si myslím, že postup Finů je zasloužený.

MANKINEN - 5:2

70:00
    Rozhodující nájezd proměnil JESSE MANKINEN a posouvá tak svůj tým do čtvrfinále CHL!

4. série
    2:0
    Rod zkusil přibrzdit a posunout kotouč podél Markkanena, ale neuspěl.

3. série
    2:0
    McIntyre nic nevymýšlel a ranou pod vyrážečku dává.

3. série
    1:0
    Rubin zkusil bekhendovou kličku, ale Markkanen chytá.

2. série
    1:0
    Mankinen ranou do horního růžku posílá Saipu do vedení.

2. série
    0:0
    Tommy Pyatt forhendovou kličkou neúspěšný.

1. série
    0:0
    Ville Koho přibrzdil a chtěl kotouč zasunout ale neúspěšně.

1. série
    0:0
    D'Agostiny kličkou do forhendu nedává.

Samostatné nájezdy začínají, první pojedou hosté.

V prodloužení jsme žádné velké šance neviděli a tak nám utkání dospělo až do úplně poslední fáze, tedy do samostatných nájezdů. Oproti všem soutěžím se v CHL pojede na každé straně pět samostatných nájezdů.

70:00
    Konec prodloužení

69:30
    Hosté pozorně brání a nepouští domácí ani do pásma.

69:15
    Domácí rozjíždí jeden z posledních útoků prodloužení.

67:03
    Nahození Martiho (GEN) od modré čáry končí mimo branku Markkanena.

65:12
    Kotouč na hokejkách Saipy, ale nic vážného se teď neděje, oba týmy hrají ze zajištěné obrany.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 3. Löfquist (Larsson), 18. Venalainen (Larsson, Jokinen), 34. Jarvinen (Larsson, McIntyre), 52. Tavi (Larsson), rozh. náj. Mankinen – 4. Rivera, 60. Rod (Šimek)