Jekatěrinburg – Barys 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Ufa 2:6 (kon.) | Čerepovec – Atlant 3:4 (po pr.)
Jaroslavl – Toljatti 2:4 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Omsk 4:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 4:2 (kon.) | Záhřeb – Jokerit 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 22.11.2014, 13:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk • KHL

K tomuto zápasu je to ode mě vše a přeji vám příjemné sportovní odpoledne. (15:40:42)

Trestné minuty: 22:24

Dnešní atraktivní utkání je za námi a Ufa si z Magnitogorsku veze cenné tři body po vítězství 2:6. V závěrečné třetině se jako první prosadil po Makarovově šikovném přehození brány Sjomin, na něj navázal v 50.minutě Skačkov a rázem bylo jasné, kdo dnes zvítězí. Mozjakinovi se sice v 52.minutě podařilo snížit, ale při trochu zbytečné powerplay se vteřinu před koncem prosadil Dubrovskij a pečetil výhru Salavatu.

60:00
    Jegor DUBROVSKIJ - 2:6

59:59
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak domácí ještě odvolali Pečurskiho, což se jim vůbec nevyplatilo a hosté přidávají šestou branku. Celé šestici Magnitky ujel Tolpeko s Dubrovskim a první jmenovaný předložil puk právě JEGORU DUBROVSKÉMU, který jej posunul do prázdné brány. Asistence: Denis Tolepko

59:25
    Po krásné přihrávce Junkova se do úniku dostal Jakucenja, ale domácí útočník neměl dostatečnou rychlost a trefil jen Sochatskiho.

59:01
    Pečurskij je zpět v bráně a zdá se, že se domácí s tímto výsledkem budou muset smířit.

59:01
    Hostující brankář ztlumil dělovku Leeho a Kulda rychle vyčistil prostor před svým brankářem.

57:56
    Vyhození Ufy možná mířilo do prázdné brány, ale kotouč se nedostal ani za útočnou modrou čáru a domácí vrací hru před Sochatskiho.

57:41
    Kovář vyhrál vhazování a dostal se i k teči následné střely, ale Sochatskij poslal puk do ochranné sítě.

57:33
    Domácí si berou oddechový čas. Pečurskij samozřejmě zůstane na střídačce.

57:33
    Salavat hrál v šesti a bude hrát další oslabení.

57:24
    Po jednom z tvrdých soubojů se z ledu těžce sbíral Pihlström a hráči na chvíli jakoby přestali hrát. Než se však hosté zmátořili, dostali se k puku opět domácí a pokračují v útoku.

56:50
    Ufa už je v pěti, ale Magnitka zůstává v útočném pásmu.

55:47
    Mozjakin skokem zachránil puk před modrou čarou a domácí se dostali do dvou obrovských šancí. Zaripov nejdřív střílel z první jen do skvělého Sochatskiho a Jan Kovář poté trefil místo prázdné brány jen tyč!

55:08
    Denis Tolpeko vyhodil puk do hlediště, ale naštěstí pro něj se kotouč otřel o plexisklo a rozhodčí tak nebude vylučovat.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 20. Pare (Antipin, Osala), 52. Mozjakin (Kovář) – 16. Kolcov (Kajgorodov), 18. Kolcov (Zubarev, Pihlström), 25. Heikkinen (Kolcov), 44. Sjomin (Makarov), 50. Skačkov (Kolcov), 60. Dubrovskij (Tolpeko)

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij (Košečkin) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Chabarov, Batyršin, Ibragimov, Těreščenko, Bereglazov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Brent, Osala, Kameněv – Pare, Jakucenja, Potěchin – Timkin, Platonov, Junkov
    Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Lekomcev – Chlystov (C), Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Makarov (A) – Pihlström, Kajgorodov (A), Skačkov – Slepyšev, Pankov, Gluchov

Rozhodčí: Sergej Gusev, Alexander Sergejev – Dmitrij Golovljov, Roman Šichanov