SK Karviná – Břeclav 2:3 (kon.) | Řisuty – Bílina 5:6 (po pr.) | SHK Hodonín – Přerov 2:3 (kon.)
Nový Jičín – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Kobra 2:7 (kon.) | Technika Brno – Opava 6:4 (kon.)
Kolín – Nymburk 4:2 (kon.) | Klatovy – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Sokolov – Trutnov 6:1 (kon.)
Vsetín – Val. Meziříčí 7:2 (kon.) | Pelhřimov – Klášterec nO 7:6 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Jablonec n/N 6:2 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
7:6 (2:1, 4:3, 1:2)
HC Tygři Klášterec nad Ohří
Sobota 22.11.2014, 18:00 • ZS Pelhřimov • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemné i když poněkud zamračené odpoledne z Pelhřimova. Západní skupina druhé hokejové ligy si ani tento víkend nedopřeje odpočinek, v rámci aktuálního kola se Pelhřimov utká na domácím ledě s Kláštercem nad Ohří.

Situace v tabulce není právě růžová pro oba dnešní soupeře. Třináctý Pelhřimov dělí od čtrnáctého Klášterce pouhý bod. Je tedy jasné, že body z dnešního duelu mohou znamenat cestu do klidnější části tabulky, nulový zisk pak bude znamenat další nepříjemný pád směrem k ligovému suterénu.

Vzájemná bilance Pelhřimova s Kláštercem nad Ohří je v rámci druhé hokejové ligy velmi chudá, oba soupeři se střetli pouze dvakrát během loňské sezóny. První historický duel obou týmů se odehrál v Klášterci nad Ohří a hodně okleštěná sestava Ledních Medvědů do Pelhřimova body nepřivezla (0:4). Odveta na pelhřimovském ledě již byla z pohledu dnešního hostitele výrazně lepší, Lední Medvědi svému soupeři nedali mnoho šancí na úspěch a zvítězili 7:3. Vyrovnaná bilance, vyrovnané skóre, v čí prospěch se překlopí statistiky po dnešním zápase?

Branku Klášterce střeží v probíhající sezóně hlavně Jan Kaššák. Odchovanec chomutovského hokeje a bývalý brankář prvoligové Kadaně letos naskočil do devíti zápasů a drží si úspěšnost zákroků těsně pod 89 %. Záda mu kryjí Jiří Tichý a David Kutnar.

V obraně žlutomodrých se bodově nejvíce daří Davidu Dobrovolnému. Bývalý člen mládežnických celků Třebíče či Dukly Jihlava podobně jako Kaššák okusil v minulosti první ligu v dresu Kadaně. V současné sezóně vsítil tři branky a na další čtyři přihrál. V produktivitě obránců ho následuje Petr Štrach (2+3) či Jan Strejček (1+3).

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Klášterce nad Ohří je Lukáš Hrdlička. Šestadvacetiletý bývalý hráč druholigového Mělníka či Bíliny v probíhající sezóně vsítil šest branek a dalších sedm branek připravil asistencí. S drobným odstupem následují Petr Freiberg (4+5) a František Mála (5+3).

Oba týmy už jsou na ledě, za chvíli se začne.

00:01

19:30
    Nápor hostí, zatím bezzubý.

01:17
    Nahození Bohuslávka kryje Čekal.

02:20
    Pelhřimov se zatím nemůže efektivně dostat z pásma.

02:50
    Vysoké napadání Klášterce dělá domácím problémy.

03:43
    Bezděk trefuje Kaššákovu lapačku.

04:16
    Lapačka na druhé straně, Dobrovolného nahození kryje Čekal.

05:05
    Zatím vidíme oboustranně opatrný a vyrovnaný hokej.

06:00
    Snaha domácích v útočném pásmu ke gólu nevedla.

07:04
    Čekal raději přerušuje hru.

07:40
    Bojuje se hlavně o střední pásmo.

08:03
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Marek Hadrava vypíchl soupeři puk, přihrál VOTÁPKOVI a ten otevírá skóre. Asistence Marek Hadrava.

09:00
    Hosté ale nechtějí tento stav jen tak nechat a tlačí se na pelhřimovskou bránu, Čekal drží.

10:26
    Nevýraznou pasáž hry končí Čekalův jistý zákrok.

10:51
    Vysoká Třetinova hůl končí pelhřimovskou akci.

11:05
    Votápek trefuje rameno Kaššáka.

11:31
    Ladislav Nguyen dvě minuty za podražení.

12:00
    Tlak domácích v pásmu, ale hosté se osvobozují.

Marek Hadrava v úniku faulován, trestné střílení!

12:28
    Marek Hadrava mířil mezi betony, neuspěl.

12:40
    Hosté se štěstím vyhazují,

13:17
    Mečiarův pokus od modré sražen nad branku.

13:31

14:05
    Bezděk s Martinem Hadravou jeli dva na brankáře, dávali si přednost a Martin Hadrava nezakončil přesně.

15:10
    Pelhřimov teď svého soupeře tlačí, ale k druhé brance to zatím nevede.

15:30
    Toman tvrdě pálí, Čekalova lapačka na místě.

16:05
    Pelhřimov se nemůže osvobodit, ale přichází faul, dvě minuty obdrží Miroslav Koblitz za krosček.

16:44
    Hodně necitlivě posouzený ofsajd domácího celku.

17:07
    Domácí zatím nenašli cestu do pásma.

17:48
    Tak přece! Třetina našel zpoza branky VOTÁPKA a ten pohotově zvyšuje. Asistence Třetina, Tolkner.

18:06
    První přesilovka Klášterce, pyká Zadražil za sekání.

18:50
    Pelhřimov se nemůže osvobodit...

19:09
    Klášterec právě vstřelil branku!
    Také hosté využívají přesilovku. Před brankou se prosazuje Lukáš Hrdlička. Asistence Nguyen, Toman.

19:50
    Mečiarova odpověď mimo branku.

20:00

Je za námi úvodní dějství. Oba týmy hrají o hodně a je to vidět, hra je často rozkouskovaná a plná nepřesností. Lepším celkem jsou ale domácí, kteří dvěma brankami Votápka zaslouženě vedou. V závěru třetiny ale hosté zápas zdramatizovali. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:45
    Úvodní nápor Pelhřimova k brance nevedl.

21:24
    Votápek vyhodil do stropu, dostává 2 minuty za zdržování hry.

21:50
    Nedaří se vyhodit, Čekal čaruje.

22:09
    Síly na ledě se vyrovnají, Lukáš Hrdlička menší trest za hákování.

22:46
    Bezděk střílí od mantinelu a tečuje Martin HADRAVA. Asistence Bezděk, Kubát.

23:30

24:09
    Hosté v plném počtu, domácí tým zasypal Kaššáka salvou střel, ale brankář Klášterce drží.

25:11
    Martin Hadrava našel Mečiara, ten zblízka zakončil do Kaššáka.

25:51
    Na druhé straně uhasil rodící se nebezpečí Čekal.

26:30
    Lední Medvědi přebírají otěže utkání, ale k další brance to zatím nevede, Klášterec hrozí spíše sporadicky.

26:59
    Z ojedinělé akce se hosté dostávají na dostřel, hrubku domácí obrany potrestal Ondřej TOUŠEK. Asistence Lukáš Hrdlička.

28:09
    Dominik Kasalý menší trest za sekání

28:25
    Pelhřimov se osvobozuje a nějakou vteřinu se zdrží domácí před Kaššákem.

29:01
    Hosté v přesilové hře vyrovnávají, ťukec před brankou zakončil do prázdné TOMAN. Asistence Nguyen, Hrdlička

29:22
    Plachého bekhend nad.

30:13
    Jelínek hasil na poslední chvíli svojí hrubku, menší trest za podražení.

30:25
    A bude pro Pelhřimov hůř, Třetina menší trest za držení.

31:11
    Uf. Domácí hráli v podstatě ve dvou, Zadražil přišel o hokejku, ale Čekal situaci zatím zachránil.

32:00
    Dlouho nemohli domácí vyhodit, na konec se ke střele dostal Jan STREJČEK a střelou o tyč posílá hosty do vedení. Asistence Jakub Loučka.

32:27

32:37
    Odpověď domácích je blesková, do prázdné brány posílá puk MIROSLAV TŘETINA. Asistence Petr Votápek, Marek Hadrava.

32:53
    Čekal po obdržených brankách nyní přidává jistý zákrok lapačkou.

34:40
    Hra nahoru dolů, plná chyb na obou stranách.

35:30
    Plachého pokus z první nad branku.

35:48
    Libor BEZDĚK umě skryl svou střelu za obránce a Kaššák byl bez šance. Asistence Tomáš Plachý, Vojtěch Zadražil.

37:05
    Nepřesná kombinace domácích zabránila další brance, na druhé straně Bečvář míří zblízka nad.

37:33
    Vzájemné vyloučení Votápek – Strejček, oba dvě minuty.

37:56
    Bohuslávek se po odpískání pustil do Martina Hadravy, hosté v oslabení.

38:25
    Postavení hráče v brankovišti, přesilová hra domácích je zatím hodně statická.

38:48
    Závar před Kaššákem, střelu Třetiny doráží do prázdné Libor BEZDĚK. Asistence Miroslav Třetina, Vojtěch Zadražil.

39:35
    Oba týmy v plném počtu.

40:00

Gólově velmi plodná třetina právě skončila. Nejprve poslal domácí celek do dvoubrankového vedení Martin Hadrava, ale hosté poté třemi brankami na kratičký okamžik otočili skóre utkání. Vzápětí ale vyrovnal Třetina a poté dvě branky Bezděka posílají domácí v divokém utkání do dvoubrankového vedení. Jak to celé dopadne bude jasné ve třetí třetině, která začne cca v 19:43.

Nesmíme zapomenout pozdravit také jediného fanouška Klášterce, který neváhal podpořit svůj klub na dlouhé cestě. Klobouk dolů.

40:01

40:20
    V hlavní roli nepřesná rozehrávka a výborná Čekalova lapačka. V následné šarvátce obdržel trest Zadražil.

40:40
    Hosté se sami vyhazují.

41:01
    Hosté využívají přesilovku, Lukáš Hrdlička prostřelil skrumáž i Čekala. Asistence Jan Toman.

41:32
    Tyč zvoní za Čekalem.

41:57
    Domácí mají přesilovku, menší trest Bečvář za hákování.

42:15
    Třetina pálí mimo.

42:45
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

43:23
    Zadražil tvrdě vypálil, Kaššák chvíli nevědel o puku, nakonec ho ale našel pod svým betonem.

43:43
    Další střela Zadražila, Kaššák pozorný.

43:59

44:15
    Plachého klička našla pouze Kaššáka.

44:36
    Teď už se ale domácí štírek prosazuje. Na kruhách nabil Bezděk Tomáši PLACHÉMU a ten tvrdou střelou střílí další branku. Asistence Libor Bezděk.

45:42
    Zmatky před Kaššákem, Kopic tvrdě pálí do hostujícího brankáře. Domácí v tlaku.

46:30
    Klášterec ale neskládá zbraně a i nadále hrozí svými protiútoky.

47:18
    Jen dobře postavený obránce Klášterce teď zabránil další brance.

48:10
    Tolkner nevyhodil, z následné akce ale nezapršelo.

48:23
    Tolkner shazuje rukavice a jde sedět (dvě plus dvě minuty), na druhé straně pyká Bohuslávek. Vzájemné vyloučení, výsledkem je dvouminutové oslabení Pelhřimova.