SK Karviná – Břeclav 2:3 (kon.) | Řisuty – Bílina 5:6 (po pr.) | SHK Hodonín – Přerov 2:3 (kon.)
Nový Jičín – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Kobra 2:7 (kon.) | Technika Brno – Opava 6:4 (kon.)
Kolín – Nymburk 4:2 (kon.) | Klatovy – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Sokolov – Trutnov 6:1 (kon.)
Vsetín – Val. Meziříčí 7:2 (kon.) | Pelhřimov – Klášterec nO 7:6 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Jablonec n/N 6:2 (kon.)
HC Technika Brno
6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
HK Opava
Sobota 22.11.2014, 17:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tým VSK Technika Brno hraje v obrovské pohodě. Dlouhou šňůru vítězství se povedlo hokejistům z jihomoravské metropole protáhnout již na sedm zápasů. Posledním týmem, který nedokázal pokořit rozjetý brněnský mančaft, byli Lvi z Břeclavi. Techniice se podařilo za Pálavskými vrchy vyhrát nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Hráči HC Slezanu Opava si také nemůžou stěžovat na špatné výsledky. Nejhůře se jim vedlo mezi čtrnáctým a šestnáctým kolem, kdy třikrát v řadě odcházeli z ledu jako poražený tým, ale krátkou krizi rychle zažehnali a od té doby se jim daří pouze vyhrávat. Postupně porazili Valašské Meziříčí, Vsetín a v odloženém utkání devátého kola i Karvinou, avšak po samostatných nájezdech.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal L., Koukal – Odehnal V, Heža, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Brzobohatý, Benýšek (C), Látal, Bustin, Zábranský.

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Černý, Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Rozhodčí: Ladislav Netopil – Jiří Chocholouš, Pavel Mikšík.

Hráči již krouží po ledové ploše. Utkání může co nevidět začít.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté, když Tomáš měch předčil v této disciplíně prvního centra domácích, Ondřeje Látala.

00:50
    Na ledě již krouží druhé formace obou celků a sledujeme zakázané uvolnění hostujícího týmu. Buly před Šafránkem.

01:32
    Michal Maršálek posílal střílenou přihrávku od modré čáry, ale nikomu z domácích forvardů se nepovedlo tečovat pokus do hostující svatyně.

02:20
    Na ledě vidíme opět první formace obou dnešních soupeřů, po přihrávce rukou se však bude vhazovat ve středním pásmu.

03:25
    Opava právě vstřelila branku!
    Po krásné přihrávce jednoho z hostujících útočníků zůstal před bránou zcela nepokrytý JAKUB VÍTEK, pro kterého nebyl problém poslat kotouč mezi Novákovy betony. Asistence: Tomáš Měch.

04:57
    Technika se nyní musí bránit, hostující celek pochopitelně po vstřelené brance výrazně ožil.

05:40
    Novák nyní uklidňuje hru, když přikryl poskakující pryž ve svém brankovišti.

06:12
    Jurča agresivním napadáním vybojoval kotouč v útočném pásmu Techniky, následně se však hra přelila opět na opačnou stranu, kde nebezpečně dorážel hostující Černý. Avšak mimo tři tyče.

07:20
    Buly po ofsajdu opavského celku vyhráli hosté. Puk zatím na hokejkách brněnských hráčů poněkud poskakuje a často mají problémy neposedný černý nesmysl zkrotit.

07:57
    Zahrozit se povedlo také svěřencům trenéra Romana Kaňkovského. Po střele jednoho z domácích útočníků Šafránek raději kotouč přidržel.

08:27
    Icing brněnských. Hra se přesouvá před gólmana Nováka. Konkrétně se vhazuje po jeho pravici.

08:40
    Petr Chalupa zlomil hůl hned při vhazování a hosté se sami vyhnali z pásma.

09:12
    Technika právě vstřelila branku!
    Velká hrubice opavských hráčů. Špatně načasované střídání znamenalo přečíslení dva na jednoho, které střelou do pravého horního růžku vyřešil MICHAL BRZOBOHATÝ. Asistence: Peter Bustin.

09:44
    Petr Štindl vyhrál vhazování v obranném pásmu a vyhodil kotouč do bezpečí. V následné akci si důrazně před bránou počínal Bohumil Herman a tak Novák raději přerušil hru.

10:33
    Už už se rýsovalo další přečíslení Vysokoškoláků, poskakující kotouč se však Michalu Brzobohatému nepodařilo zkrotit.

11:16
    Souboj dvou desítek na vhazování vyhrál Martin Zábranský. Technika kombinuje v útočném pásmu.

11:44
    Nebezpečí nyní musel hasit Martin Zábranský (TEC). Bohužel pro domácí nedovoleně a musí si tedy odsedět dvě minuty na trestné lavici. Přesilová hra pro hosty.

12:23
    Technice se povedlo vyhodit.

12:40
    Nyní to z velkého úhlu zkoušel Jakub Vítek. Našel pouze hruď připraveného Nováka a následně brněnští vyhazují kotouč do bezpečí.

13:35
    Velice zajímavá akce končí brankou Slezanů. Do úniku se dostal Lukáš Svoboda, ale domácího Nováka se mu podařit nepřekonalo, kotouč skončil za bránou. Hostující útočník ho však okamžitě dojel a poslal ho před domácí brankoviště, kde už měl TOMÁŠ POLOK lehkou práci. První přesilová hra zápasu je tedy využita. Asistence: Lukáš Svoboda, Radek Tuma.

14:55
    Mezi kruhy si nyní vybruslil opavský kapitán Tomáš Měch. Jeho střela našla pouze dobře připravenou vyrážečku Nováka.

15:54
    Technika se snaží tlačit svého soupeře, ale domácí formace už po dlouhé době musela odejít na střídačku.

16:23
    Vhazovat se bude po Novákově levici.

16:39
    Hermanův pokus srazili domácí obránci do ochranné sítě.

17:10
    Před Šafránkovou bránou dotíral Jiří Pargáč, leč neúspěšně.

17:16
    Petr Štindl posílal nebezpečnou střelu zápěstím od modré čáry, Šafránek byl připraven. O pár sekund později se stejná situace opakovala s tím rozdílem, že puk zvládli domácí forvardi nebezpečně tečovat. I tak se skóre nemění.

18:13
    Michal Brzobohatý prověřil hostujícího gólmana ostrou střelou z pravého kruhu. Tu zastavila výstroj dobře postaveného Šafránka.

18:37
    Petr Chalupa se prodíral podél pravého mantinelu, tam si na něj počíhal Vlastimil Odehnal.

19:33
    Už to vypadalo, že se půjde do kabin za příznivějšího stavu pro hráče z východu republiky. To se ale nelíbilo PETRU JURČOVI, který po pěkné Látalově přihrávce bekhendem k levé tyči překonal brankáře hostujícího celku. Asistence: Ondřej Látal, Jiří Pargáč.

20:00

První třetina nabídla zajímavý hokej, ve které měla mírnou herní převahu Opava. Nejlepší střelec domácích hokejistů však těsně před první sirénou zařídil, aby se do druhého dějství šlo za stavu 2:2. Druhá třetina dnešního utkání začne přibližně 17:46.

20:01

20:05
    Ondřej Látal vyhrává úvodní vhazování druhého dějství.

20:41
    Na ledě už vidíme druhé formace obou celků a Peter Bustin se ocitl v bezprostřední blízkosti Šafránka. Ten měl beton na ledě včas.

21:37
    Martin Zábranský vyšel z buly vítězně, ale domácí hráči pásmo rychle ztratili.

22:19
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů. Vhazování po Šafránkově pravici.

22:25
    Ondřej Látal v obrovské šanci. Na domácího střelce zívala prázdná branka, poskakující kotouč ale brněnská devatenáctka neusměrnila do hostující svatyně.

23:15
    Petr Chalupa z levé strany nahazoval kotouč, který skončil v Novákově lapačce.

23:32
    V krátkém časovém sledu si domácí gólman dvakrát osahal černou pryž. Buly uvidíme opět po jeho pravici.

23:42
    Tomáš Polok vyhrál buly a vyslal nebezpečnou střelu na Nováka. Ten měl však dobrý výhled a jeho pokus vyrazil.

23:55
    Vhazování opět vítězně pro hosty a v akci opět Tomáš Polok. Tentokrát jeho střela o hodně nebezpečnější.

24:47
    Ondřej Látal bojoval s Tomášem Černým o kotouč v útočném pásmu. Neúspěšně.

25:21
    Hosté se hnali v přečíslení do útočného pásma. První střelu PETRA WOLFA se Novákovi povedlo zneškodnit, na jeho dorážku byl už krátký. Asistence: Lukáš Černý.

26:01
    Přesně o 40 sekund později se radují i domácí. V prostoru mezi kruhy se ocitl zcela volný PETER BUSTIN a střelou na Šafránkovu vyrážečku opět srovnává stav utkání. Asistence: Michal Brzobohatý.

26:23
    Za katr nyní putuje Bohumil Herman (OPA). Dvě minuty si odsedí za krosček.

27:47
    Hosté se zatím brání úspěšně. Štindlovu střelu Opavští zblokovali.

28:27
    Opava už má na ledě všech pět hráčů. Tvrdou střelu Vlastimila Odehnala přidržel Šafránek a uklidnil tak hru.

29:06
    Sotva odešel z opavské trestné lavice Bohumil Herman (OPA), míří tam Patrik Mosler. Další přesilová hra pro Techniku.

29:38
    Ondřej Látal na buly úspěšný a ihned se přesunul operovat před bránu. Šafránek úspěšný.

30:09
    Tvrdou Štindlovu střelu teď schytal hostující obránce, konkrétně Daniel Kysela. Za potlesku domácích tribun se již zvedá z ledu a odchází na svoji střídačku. Přesilová hra Techniky pokračuje.

30:31
    domácí kapitán Karel Benýšek projel celé hřiště a založil další přesilovkovou akci.

31:06
    Hosté už byli v plném počtu a Martin Zábranský se s ničím nepáral a projel půl hřiště. Dostal se až před opavského gólmana, který udržel jeho bekhendovou střelu někde ve své výstroji. Teď hostující obrana poněkud zaspala.

31:37
    Budeme svědky vhazování v obranném pásmu Opavy.

31:48
    Lukáš Černý zlomil hned po buly hokejku a odjíždí rychle na střídačku.

32:10
    Nebezpečnou střelu a následnou dorážku se teď povedlo zneškodnit Novákovi.

32:16
    Radek Tuma o pár sekund později vyslal velice tvrdou střelu, kterou strážce domácí svatyně vytěsnil konečkem své lapačky.

32:41
    Ve druhé třetině již třetí vyloučený opavský hráč. Tentokrát si dvě minuty odpyká Josef Tichý (OPA) za sekání.

32:49
    Bleskově využitá přesilová hra. Michal Brzobohatý vyhrál buly, poslal puk Davidu Havířovi, ted ihned přenechal PETRU ŠTINDLOVI, který se s ničím nepáral a vyslal nechytatelnou pumelici na Dušana Šafránka. Leč měl hostující gólman dobrý výhled, na dělovku domácího obránce nestačil. Asistence: David Havíř, Michal Brzobohatý.

33:26
    Teď měli domácí borci i kus štěstí. Zdá se, že inkasovaná branka hosty nabudila a snaží se o rychlou odpověď. Puk několikrát, velice nebezpečně, létal kolem domácí brány.

34:31
    Před Novákem opět operoval Lukáš Svoboda. Ten si ale opět poradil.

35:39
    Hra se velice zrychlila. Kotouč se přelévá ze strany na stranu a hráči přitvrdili i v osobních soubojích.

36:24
    Vlastimil Odehnal zachytil hostující rozehrávku, následně o kus černé gumy rychle přišel.

37:00
    Opava velice dobře a důsledně operuje před brněnskou svatyní. Tečované kotouče létají kolem domácí klece hodně nebezpečně.

37:29
    Vhazování v útočném pásmu dopadlo lépe pro Slezan. Ten se následně opět dostal do dobré šance, Bohumil Herman však našel pouze Novákův beton.

38:10
    Na druhé straně výborný zákrok Dušana Šafránka. Po dorážce jednoho z brněnských hráčů, se musel zaskvět svým levým betonem a roztáhnout se jak dlouhý, tak široký, přes celé brankoviště.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny duelu mezi Technikou a Opavou. Povede se hostům oplatit brněnským gól do šatny?

39:50
    Nejspíše ne, kotouč míří do středního pásma.

40:00

Jak už to v poslední době při zápasech brněnské Techniky bývá, i dnes vidíme hodně gólů. O stav 4:3 po druhé třetině se zasloužili Peter Bustin, Michal Brzobohatý a na hostující konto připsal branku Petr Wolf. Bude se pokračovat v ofenzivním utkání i ve třetím dějství, nebo se Technika zaměří více na obrannou činnost? Třetí třetina začne přibližně v 18:36.

40:01

40:03
    Souboj Látala s Měchem při úvodním buly vyšlo lépe hostujícímu centrovi.

40:40
    Podél pravého mantinelu se prodral Peter Bustin, následně přišel o kotouč.

41:05
    Bohumil Herman za domácí klecí projel kolem domácího gólmana a povalil ho na zem. Podle rozhodčích však o nedovolený zákrok nešlo a pokračuje se tedy ve hře ve standartním počtu hráčů na ledě.

41:48
    Ondřej Látal se snažil usměrnit poskakující kotouč na brankovišti za Šafránkova záda, ten se mu ale zamotal mezi brusle.

42:35
    Vhazování ve středním pásmu teď vyhráli hosté a ihned nahazovali kotouč do útočné třetiny, kde operovali pár desítek sekund. Následně se z pásma sami vyhnali.

43:23
    Opavané teď propadli na modré čáře a 3 na 2 jeli domácí útočníci. Vše zakončoval střelou Marin Zábranský. Důsledná hostující obrana jeho pokus zablokovala.

44:25
    Hra se přelévá ze strany na stranu a každá formace jak domácích tak hostů se snaží ohrozit soupeřovu bránu. To se poměrně daří.

45:00
    Čtvrtý opavský hráč putuje v dnešním duelu za katr. Tentokrát musí 2+2 minuty odpykat Bohumil Herman (OPA) za vysokou hůl. Budeme tedy svědky dlouhé brněnské početní převahy.

45:12
    Těžko se teď po souboji u mantinelu zvedal Michal Brzobohatý. Nakonec však v pořádku a po svých dojel ke svým spoluhráčům na střídačku.

45:44
    Zatím se Technice nedaří usadit se v útočném pásmu a minuta dlouhé přesilové hry je za námi.

46:26
    Menší strkanice v Šafránkově brankovišti.

46:55
    Současně vyloučeni hráči obou celků. Pokračovat se bude dále ve stejném počtu hráčů na hrací ploše.

47:35
    Technika dále pokračuje v ne příliš vydařené přesilové hře, když se jí příliš nedaří ohrozit branku Slezanu.

47:58
    Na trestné lavici sedí teď tři opavští hráči. Radek Tuma (OPA) si musel vyslechnout verdikt rozhodčího – 2+2 minuty za vysokou hůl. Přesilová hra Techniky 5 na 3 bude trvat přesně minutu, pokud se nepodaří domácím dopravit kotouč do soupeřovy branky.

48:35
    Brněnští páli, Šafránek chytá. Takový je obraz hry v posledních několika sekundách.

49:05
    Hosté se brání již ve čtyřech.

49:53
    Opavští sice byli na ledě již ve čtyřech, ale dlouhé oslabení se jim nepodařilo ubránit. Střelu z prostoru před modrou čárou od PETRA ŠTINDLA nedokázali zachytit ani hostující obránci, ani Dušan Šafránek. Co je pro hosty ještě horší, že gól padl sekundu před uplynutím prvních dvou minut Radka Tumy. Bude se tedy dále pokračovat v přesilové hře brněnských hokejistů. Asistence: Oldřich Heža.

49:53
    Oddechový čas si vyžádal trenér hostujícího týmu.

50:44
    Počet hráčů na ledě se srovná. David Havíř (TEC) odchází na dvě minuty zahřívat trestnou lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.

51:00
    Zakázané uvolnění v podání Techniky.

51:27
    Petr Wolf mohl přidat druhou branku v dnešním utkání, prokličkoval se až před Nováka, k zakončení se ale nedostal. Dobrá příležitost hostujícího forvarda.

52:09
    Hosté mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

52:44
    Ale tu se jim nepodařilo využít. Domácí jsou kompletní.

53:25
    Opavští hokejisté se snaží co nejrychleji přemisťovat hru před Novákovu svatyni. V závěrečné fázi ale vždy přijdou o puk a obránci domácího celku vyhodí kotouč alespoň do středního pásma.

54:32
    Domácí muž v masce nyní raději přidržel kotouč po vysokém lobu vzduchem. Na vhazování se staví Látal proti hostujícímu kapitánovi Tomáši Měchovi.

55:20
    Látal prověřil střelou z pravého kruhu pozornost Dušana Šafránka.

55:49
    Kotouč teď dlouho pod bruslemi Petra Wolfa, který o něj bojoval u mantinelu. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

56:23
    Josef Tichý (OPA) – dvě minuty za hrubost. Početní výhodu se pokusí zužitkovat domácí.

56:41
    Minutu a čtyřicet dva sekund dlouhá přesilová hra pět na tři. Na trestnou lavici usedá Daniel Kysela (OPA). Dvě minuty inkasuje napadení.

57:15
    Davidu Havířovi přeskočil kotouč hůl. Z toho pramení ofsajd domácích.

57:30
    Štindl zkusil střelu zápěstím, Šafránek dobře viděl a vyrazil jeho pokus.

58:15
    Stejně si vedl i při následné střele Havíře, hosté jsou již ve čtyřech.

58:44
    A hosté jsou již v pěti.

58:55
    Tak to vypadá na dramatický závěr utkání! PETR CHALUPA byl zcela sám na hranici brankoviště a neměl problém po přihrávce Jakuba Vítka překonat přesouvajícího se Josefa Nováka. Asistence: Jakub Vítek, Tomáš Polok.

59:13
    Oddechový čas si nyní vyžádal i trenér domácích borců.

59:13
    Hosté to logicky zkoušejí v šesti mužích v útočném pásmu.

59:20
    Ondřeji Látalovi se daří vyhodit do středního pásma.

59:42
    Zakázané uvolnění domácích.

59:59
    Sekundu před koncem zápasu kompletuje svůj hattrick PETR ŠTINDL. Ondřej Látal už sice mohl skórovat do prázdné brány, ale velice kolegiálně našel najíždějícího brněnského obránce, který trefil odkrytou klec a s největší pravděpodobností pečetí stav dnešního duelu. Asistence: Ondřej Látal, Petr Jurča.

60:00

Po třetinách 2:2, 2:1 a 2:1 poráží brněnský celek, pod vedením trenéra Romana Kaňkovského, hosty z Opavy a prodlužuje tím svou neporazitelnost již na osm zápasů. Na dnešní klání bude dlouho vzpomínat zejména Petr Štindl, který sekundu před koncem základní hrací doby, a zároveň zápasu, zkompletoval svůj hattrick. Hosté zdaleka nebyli horším soupeřem, častými nedovolenými zákroky se však připravili o možnost získat body v dnešním zápase. To je ode mne pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne. (19:25:10)

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 10. Brzobohatý (Bustin), 20. Jurča (Látal, Pargáč), 27. Bustin (Brzobohatý), 33. Štindl (Havíř, Brzobohatý), 50. Štindl (Heža), 60. Štindl (Látal, Jurča) – 4. Vítek (Měch), 14. Polok (Svoboda, Tuma), 26. Wolf (Černý L.), 59. Chalupa (Vítek, Polok)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal L., Koukal – Odehnal V, Heža, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Brzobohatý, Benýšek (C), Látal, Bustin, Zábranský.
    HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Černý T., Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

Rozhodčí: Ladislav Netopil – Jiří Chocholouš, Pavel Mikšík