Jokerit Helsinky
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Neděle 30.11.2014, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu KHL mezi týmy Jokerit Helsinky a Amur Chabarovsk. Utkání začíná v 15:00.

Nováček Kontinentální hokejové ligy se předvádí v opravdu výborném světle a po 32 zápasech je pouhý bod ze Petrohradem, na třetím místě Západní konference.
    Momentálně mají navíc hráči finského celku výtečnou formu, když neprohráli ani jedno z posledních šesti utkání a získali v nich plný počet 18 bodů! V těchto zápasech navíc Jokerit inkasoval jen 8 branek, což svědčí i o skvělé formě Henrika Karlssona, který nastoupil v bráně do všech těchto zápasů. Naposledy si Jokerit poradil s Novosibirskem 3:1 a ukončil tak devítizápasovou vítěznou sérii Sibiru Novosibirsk.
    Nejvíce Jokerit těží ze spolupráce Omarka s Mosesem, kteří dohromady vstřelili 32 branek a na dalších 35 dokázali přihrát.

Hostující Amur je na tom naprosto odlišně a dnes rozhodně nebude favoritem. Ve dosavadním průběhu Chabarovsk vyhrál jen devět zápasů a krčí se na posledním místě Východní konference.
    Formu rovněž Amur nemá kdo ví jakou a prohrál pět z posledních sedmi zápasů. V těchto zápasech navíc hosté dvakrát neskórovali a jednou inkasovali osm branek! V posledním zápase se Chabarovsk představil v Rize a odvezl si porážku 3:1.
    Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Dmitrij Tarasov, který vstřelil jen 4 branky a na 15 přihrál, což by v tabulce produktivity Jokeritu Helsinky znamenalo až 11. místo.
    Jokerit KHL opravdu žije. Tenhle fanoušek se na zápas těší už od rána a nemůže se dočkat, až uvidí svou žluto-červenou rodinu:

Vzájemné zápasy:
    Tyto týmy se zatím nikdy nestřetly a dnes je to tedy první vzájemné utkání.

Československá stopa v utkání:
    Petr Koukal (JOK) 7+14
    Rastislav Špirko (CHA) 5+12
    Michel Miklík (CHA) 6+5
    Marcel Haščák (CHA) 4+3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Vaananen, Jaakola, Jalunen, Ohtamaa, Korpikari, Gunderson, Saari – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Wirtanen, Huhtala, Harju – Moses, Koukal, Omark – Maki, Ben-Amor, Hahl

Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Mantyla, Taimi, Ježov, Pereťagin, Velikov, Loginov, Ryazancev, Terjajev – Fisenko, Tarasev, Lugin – Shafigulin, Miklík, Haščák – Špirko, Junkov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Kopijenko.

Dnes se můžeme těšit na jednoho českého a tři slovenské hráče v akci. Uvidíme, jak se jim bude dařit.

V Hartwall Aréně sledujeme světelnou show. Zápas začíná za malou chvilku.

Oba celky vjíždějí do tmy.

Jako první slyšíme ruskou hymnu.

A následuje finská.

Máme za sebou hymny, v aréně se svítí a my se můžeme těšit na úvodní buly.

00:01

00:49
    Aktivně začali hosté. Mají za sebou dokonce první střelu.

02:40
    Začátek zápasu je opatrný.

03:05
    Lugin zachytil rozehrávku domácích, nic z toho ovšem nevytěžil.

04:26
    Marcel Haščák (CHA) sekl Jaakolu a dostává dvě minuty.

04:53
    Finský celek dlouho hledal cestu ke střele, až hosté vyhodili.

05:20
    Nyní Chabarovsk dokonce kombinuje. Špatná přesilová hra Jokeritu.

05:40
    Až nyní se usadili v pásmu.

06:00
    Vše prerušuje Borisov, který chytil ránu Gundersona.

06:25
    Jeden z domácích bránu zkoušel zpoza brány zakončovat. Tam byli připraveny betony Borisova.

06:26

07:05
    Probíhá komerční přestávka.

08:08
    Santeri Saari nahazoval puk na branku, kde se ho snažil tečovat Ben-Amor. Vše ale chytil Borisov.

08:52
    Chabarovsku nevychází přechod do útočného pásma, vždy se jim nějak protiútok nevyvede.

09:41
    Další pokus o střelu po vyjetí zpoza branky, nyní nebyla střela umístěna do branky.

11:25
    Domác více u puku, šance ale v nedohlednu.

11:37
    Ben-Amor (JOK) fauloval a dostává dvě minuty.

12:22
    Domácí se již podruhé osvobodili.

13:00
    Po delší kombinaci hosté vystřelili, Helenius připraven.

13:35
    Druhá střela, po níž byl závar v brankovišti. Vše ale finský celek přežil.

13:37

15:04
    Jevgenij Orlov najížděl do brankoviště, ale Helenius puk stihl chytit ještě předtím, než útočník Amuru dokázal cokoliv udělat.

16:47
    Povedený protiútok hostů zbrzdila nepřesná přihrávka. I přesto dokázali rusové vypálit na branku.

17:10
    Z levé strany vypálil hostujicí Baškirov, Helenius s klidem chytá.

17:32
    Nebezpečné nahození na teč pokryla obrana Jokeritu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Byli jsme svědky nezáživné první třetiny, ve které jsme neviděli ani jednu větší šanci a tak budeme doufat, že se vše zlepší v druhé třetině, která začne v cca. 15:47

Jokerit i Amur se sjíždějí na druhou třetinu.

20:01

21:22
    Prostřední část zápasu začala jako ta první. Nepřesnost a hodně ztrát.

21:55
    Michel Miklík to vše chtěl zlomit, ale netrefil ani branku.

22:56
    Nyní nahazovali domácí, ale netrefili branku.

23:16
    Domácí se usadili v pásmu a proto Borisov nahození Jokeritu radši podržel.

23:53
    Těžce se z ledu zvedal Ryazancev, poté byl odměněn potleskem.

23:53
    Dodatečně je vyloučen Ben-Amor (JOK) za hit na Ryazanceva.

24:12
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A hosté se mstí! MICHEL MIKLÍK dostal skvělou přihrávku přes půlku kluziště a tvrdou ranou nad rameno Heleniuse otevírá skóre!
    Asistence: Dmitrij Tarasov
    MIKLÍK - 0:1

25:46
    Domácí se cpou dopředu, ale neví jak vyzrát na obranu Amuru.

26:17

27:30
    Host se usadili v útoku a vyslali dvě nebezpečné střely, obě ale byly chyceny.

28:13
    K rychlé akce se dostali domácí, ale střela jim nevyšla.

28:32
    Michail Fisenko (CHA) hákoval a je tu přesilovka pro domácí.

28:35
    Maxim Velikov (CHA) fauloval ihned po buly a máme tu dlouhou přesilovku 5 na 3!

29:00
    Jokerit už mohl střílet do odkryté branky, ale vše překombinovali.

29:11
    Po střele Lajunena předvedů krásný zákrok Borisov.

29:28
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Teď už ale Borisov kapituluje! Lajunen přihrál STEVU MOSESOVI, jenž tvrdou ranou propálil vše co mu stálo v cestě!
    Asistence: Ville Lajunen
    MOSES - 1:1

30:30
    Jokeritu zbyla ještě jedna přesilová hra, která byla taktéž využita! NIKO KAPANEN si vyjel zpoza branky a střelou tahem nad ramenem Borisova otáčí stav utkání!
    Bez asistence.
    KAPANEN - 2:1

32:52
    Byli jsme svědky dvou rychlých branek Jokeritu, vývoj utkání má nyní větší náboj.

33:58
    Nyní hráčům domácího celku přetekli nervy a byla z toho šarvátka, kterou hned na začátku ukončil rozhodčí.

33:58
    Niklas Hagman začal agresivně a bez respektu mlátit Shafigulina. Uvidíme rozpoložení trestů.

33:58
    Amur má tedy dvouminutovou přesilovou hru. Hagman dostal čtyři minuty, Shafigulin jen dvě.

34:21
    Jokerit se osvobozuje.

35:09
    K tvrdé ráně se nyní odhodlal Tarasov. Ke štěstí domácích vystřelil jen doprostřed branky.

35:49
    V závěru přesilovky se hosté dočkávají vyrovnání! Výborně sehraná přesilovka na jejímž konci byl MICHAIL FISENKO, jenž bekhendem dorazil střelu Lugina, která se odrazila od betonu Heleniuse.
    Asistence: Dmitrij Lugin, Vladimir Loginov
    FISENKO - 2:2

37:35
    Hraje se opatrně, v této třetině jsme viděli 4 branky. Tempo oproti první třetině narostlo.

39:52
    V závěru je vyloučen Tommi Taimi (CHA) za sekání a krosček na 2+2 minuty.

40:00

Druhá třetina byla zajímává a nabídla čtyři branky! Nejdříve se vedení ujali hosté, kteří dali branku v přesilovce. V rozmezí pěti sekund se ovšem nechali dvakrát vyloučit a tak přišli dva tresty. Během minuty dal branku Moses s Kapanenem. Ale opět v přesilové hře odpověděli hosté a tak je stav utkání nerozhodný 2:2!

Třetí třetina začne v cca. 16:43

40:01

40:30
    Hosté se osvobodili, ještě musí přežít více jak tři minuty v oslabení.

41:02
    Opět rusové vyhazují.

42:06
    Domácí se v přesilové hře nedaří. Nyní Borisov úspěšný proti střele jednoho z obránců.

42:10
    Amur vyhazuje.

42:30
    Další lehká rána pro Borisov. Autorem Aaltonen.

43:13
    Krásnou přihrávku dostal Niklas Hagman na vzdálenější tyč, ale ani na třikrikrát neuspěl proti Borisovi!

43:52

43:59
    Amur tuto přesilovku přežil jen tak tak.

46:00
    Hraje se rychlý hokej, ale ani jeden z týmů nechce chybovat.

46:40
    Aktivnější je hra Jokeritu.

46:55
    Niklas Hagman opět vybouchl. Finský útočník dostává společně s Orlovem dvě minuty.

48:19
    Maxim Velikov nyní hodně protáhl Heleniuse.

48:35
    Rychlý přechod do útočné třetiny Jokeritu zastavil ofsajd.

48:55
    Hraje se v pěti.

49:16
    Půlka třetí třetiny je pryč a stále platí vyrovnaný stav.

50:50
    Výborně se před Heleniuse dostal hráči Amuru. Těsně před ním zakončoval Tarasov, ale netrefil zařízení.

52:08
    Po střele Miklíka zasahoval Helenius a puk vyletěl do sítě nad brankou. Vhazuje se po jeho levé ruce.

52:40
    Jokerit obléhá branku a vybojoval si přesilovou hru.

52:42
    Michail Fisenko (CHA) vyloučen za držení.

53:08
    Petr Koukal před brankou neprostřelil Borisova.

53:52
    Obrovská šance Mosesa! Ten dostal puk před branku, ale tváří v tvář Borisovi neuspěl. Přestřelil branku o pár centrimetrů.

54:42

57:15
    Hra má stále rychlý spád. Uvidíme, jestli se zápas rozhodne ještě před uplynutím šedesáti minut.

58:58
    Vypadá to, že ne. Nejspíše půjdeme do prodloužení.

59:53
    Jokerit bude v prodloužení hrát přesilovku. Haščák (CHA) srazil brankáře a odsedí si dvě minuty.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dnešní utkání sleduje 9288 diváků!

Třetí třetina byla podobná jako ta první a nenabídla žádnou branku, následuje prodloužení!

60:01

60:22
    Moses pálil nad, Jokerit má stále přesilovku.

61:02
    Borisov si poradil se střelou i dorážkou Koukala.

61:53

62:00
    Domácí kombinovali a skvěle stříleli, ale gólu se nedočkali.

62:57
    Vypadá to, jakoby se čekalo na nájezdy.

64:00
    Poslední minuta hry v prodloužení

64:28
    Domácí zaútočili po pravé straně, ale ztroskotali na Borisovi.

64:38
    Borisov udělal velikou chybu, ale nakonec potrestán nebyl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O osudu dnešního zápasu rozhodnou nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Niko Kapanen neuspěl kličkou proti Borisovi.

1. série
    0:0
    Ani Luginovi se nepovedlo zakončit svůj bekhend.

2. série
    1:0
    Moses se rychle rozjel a nad rameno otevírá skóre nájezdů.

2. série
    1:0
    Miklík svůj nájezd odbyl a Jokerit vede.

3. série
    1:0
    Wirtanen trefil brankáře do prsou.

3. série
    1:0
    Proti Heleniusovi neuspěl ani Haščák!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
    Rozhodujicí branku dal STEVE MOSES!
    MOSES - 3:2

Konec zápasu. (17:33:02)

David Panuška

Branky a nahrávky: 30. Moses (Lajunen), 31. Kapanen, rozh. náj. Moses – 25. Miklík (Tarasov), 36. Fisenko (Lugin, Loginov)