Martin – Košice 1:2 (kon.) | Piešťany – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (1:2 po s.n.)
Zvolen – Skalica 3:1 (kon.) | Žilina – Poprad 0:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
ŠHK 37 Piešťany
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 30.11.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)
    SLOVÁK - 2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra, víťazný gól si pripisuje MAREK SLOVÁK.

64:15
    Ordzovenský dal do strely spomedzi kruhov všetku silu, ale trafil len Šúreka.

62:21
    2 min. NITRA, veľa hráčov na ľade.

Dvojminútovej príležitosti sa dočkali ale teraz Havrani. Za technický priestupok, veľa hráčov na ľade.

56:47
    2 min. Kotaška (PIE), vysoká hokejka.

Jasný faul Kotašku, hoc nechtiac, dáva Nitre obrovskú šancu rozhodnúť. Hrá sa 4 na 3.

55:48
    2 min. Slovák (NIT), údery.
    2 min. Mišura (PIE), údery.

Tak pardon, nebol to Štefanka, ale Slovák, kto sa naťahoval s Mišurom.

52:59
    2 min. J. Ručkay (NIT), držanie.
    2 min. Kutálek (PIE), údery.

Hlavný ale nedával pozor, lebo keby hej, tak by tento súboj asi posúdil inak. Hrá sa 4 na 4.

52:19
    Holovič strieľal do prázdnej bránky zo troch metrov, hostia mu ale dokázali puk zablokovať, tuším sa to zadarilo Ordzovenskému. Domáci už chceli zdvíhať ruky.

50:50
    Obrovská chyba Piešťancov na útočnej modrej, ktorú spáchali Kutálek s Brňákom, využil to Štefanka na sólonájazd, v súboji so Šúrekom ale nepochodil. Brankár Havranov vyrazil na ochrannú sieť a je z toho buly.
    H.RUČKAY - 2:2

48:51
    Nitra dala gól!
    Odchovanci Piešťan sa teraz postarali o vyrovnanie. Jakub Ručkay vybojoval puk za bránkou, prihral na pravý kruh nekrytému HENRICHOVI RUČKAYOVI, ktorý strelou švihom vyrovnal.

Asistencia: J. Ručkay,

42:31
    Filip Bajtek sa ocitol sám pred Šúrekom, bekendový blafák mu domáci gólman chytil. A je veľkou oporou svojich. Buly.

35:30
    5 min. plus DKZ Románek (PIE), napadnutie hlavy a krku.

Kuzma sa ťažšie zdvíha z ľadu, ale azda bude v poriadku. Nuž, treba si pozrieť videozáznam a potom vynášať nejaké súdy. Každopádne, obrovská šanca hostí na zvrat v zápase.

29:49
    Najväčšia príležitosť až v hre 5 na 5. Krížnu prihrávku dostal presne na palicu Kutálek, jeho strela z prvej pri pravej tyčke, perfektne sa presunul Lakosil a chytá. Buly.

27:38
    2 min. L. Novák (NIT), hákovanie.

27:27
    2 min. Hluch (PIE), údery.
    2 min. Lelkeš (NIT) seknutie,
    10 min. Lelkeš (NIT), nešportové správanie

Hlavný nejak povolil hosťom tvrdšie ataky, hlavne Lelkešovi a tak sa to na ľade pochopiteľne pritvrdilo. Aspoň to má náboj.

26:51
    2 min. Štefanka (NIT), údery.
    2 min. Šedivý (PIE), údery.

26:51
    Šťastie na strane Šúreka, keď ho strela Mila do ohňa trafila do ruky, domáci gólman nič nevidel. Následne atakoval Štefanka o dve hlavy menšieho Šedivého, hlavný signalizoval trest, Šedivý získal stabilitu na korčuliach a úder vrátil. Takže obaja.

25:35
    Pekné sólo Lelkeša pomedzi dvojicu brániacich hráčov, Lelkeš bol možno faulovaný, hoci tuto vedľajší kometátor hovorí, že nevládal a padol, Šúrek už bol mimo bránku a puk na hokejku dostal Piačka, ktorý ale z uhla triafa len bočnú sieť prázdnej bránky. Piačkove zaváhanie povedal by som.

23:26
    Klempa v tutovke pri ľavej tyčke, keď mu predložil puk Holovič, po chybe a laxnej rozohrávke Tománka. Klempa netrafil. Úvod druhej tretiny patrí Piešťanom.
    HOLOVIČ - 2:1

20:25
    Piešťany dali gól!
    Piešťany využili pobyt v pásme, keď dobrú prácu odviedol Klempa, ktorý podržal puk za bránkou, krížom prihral Mišurovi pri pravej tyčke, ten si položil Lakosila, ktorý ešte dokázal zareagovať, ale puk dostal na hokejku voľný MARCEL HOLOVIČ, ktorý nemal problém dať do poloprázdnej bránky vedúci gól.

Asistencia: Mišura, Klempa

19:55
    Brvno po strele Mezeia švihom z ľavého kruhu.

16:56
    Obrovská príležitosť Pašeka, keď sa ocitol zoči – voči Lakosilovi, ten však dobre vykorčuľoval a šancu zmaril.

13:41
    2 min. Hluch (PIE), nedovolené bránenie.

Faul Hlucha v rohu pásma na H. Ručkaya, hoci sa to Hluchovi nepáči. Nitra má ďalšiu presilovku.

13:03
    Pupák pred Šúrekom netrafil dobre puk.
    MILO - 1:1

09:40
    Blesková odpoveď Nitry. Medzi kruhmi dostal veľa priestoru DUŠAN MILO a presnou strelou švihom medzi nohy vyrovnal.

Asistencia: Pupák, Mráz.
    KUTÁLEK - 1:0

08:39
    Gól v oslabení, keď sa od vlastnej modrej dostal do úniku TIBOR KUTÁLEK a lahôdkovým blafákom do bekendu dostal puk pomedzi Lakosilove nohy do bránky.

Bez asistencie.

08:08
    2 min. Kotaška (PIE), podrazenie.

Prvá presilová výhoda patrí Corgoňom.

05:03
    Pupák na pravom kruhu strieľal z prvej, keď sa k nemu dostal puk po trochu nečakanom odraze od mantinelu. Šúrek sa stihol vrátiť a vyraziť.

02:55
    Jakub Ručkay dostal dobrý puk do jazdy od Slováka, z ľavého kruhu vystrelil príklepom, Šúreka neprekonal.

01:57
    Kutálek sa pri mantineli šikovne zbavil Mezeia, spoza brány sa pokúsil zasunúť puk, Lakosil ale dobre natiahol betón. Na druhej strane mohol práve Mezei otvoriť skóre, keď sa ocitol až pred bránou.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 9. Kutálek, 21. Holovič (Mišura, Klempa) – 10. Milo (Pupák, Mráz), 49. H.Ručkay (J.Ručkay), rozh. náj. Slovák