Minnesota – Anaheim 4:5 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:2 (kon.) | Chicago – Montreal 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 4:6 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 1:2 (kon.)
New York Islanders
4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
St. Louis Blues
Sobota 06.12.2014, 19:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den milí čtenáři, vítejte u toho nejlepšího hokeje, vítejte u NHL! Nejkvalitnější soutěž světa si na sobotní večer (a noc) naplánovala pestrý program, zde se zaměříme na utkání mezi New Yorkem Islanders a St. Louis Blues.

Ostrované jsou v současnosti druhým nejlepším týmem ve Východní konferenci, svěřenci Jacka Capuana navíc zvítězili třikrát v řadě – naposledy 2:1 proti Ottawě. Za své skvělé výsledky vděčí příznivci Isles hlavně spolehlivému gólmanovi Jaroslavu Halákovi a trojici forvardů John Tavares (10+13), Brock Nelson (12+11), Kyle Okposo (5+17).

Bluesmani se před utkáním v manhattanském stánku Nassau Veterans Memorial Colliseum nachází na čtvrté pozici na Západě. Jako velká voda vtrhl do letošního ročníku ruský bohatýr Vladimir Tarasenko (16+12), příjemným překvapením jsou i výkony Joriho Lehteräho (7+14), jenž ještě loni působil v Novosibirsku. Legendární Martin Brodeur ve své premiéře v týmu Kena Hitchocka inkasoval v Nashvillu čtyřikrát, přesto svůj tým několikrát podržel a pokud nastoupí i dnes, máme o důvod více se těšit.

Vzájemné zápasy
    Půjde o první zkřížení hokejek mezi těmito týmy v aktuální sezóně.

Češi a Slováci v akci
    Ľubomír Višňovský (NYI) 17 zápasů, 1+5, +5
    Jaroslav Halák (NYI) 18 zápasů, 14 výher, úsp. 92,6%, průměr 2,05

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Donovan, de Haan, Reinhart, Hickey, Strait – Kuljomin, Tavares "C", Okposo – Grabner, Nielsen, Grabovskij – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

St. Louis Blues: Allen (Brodeur) – Jackman, Pietrangelo, Gunnarson, Shattenkirk, Butler, Cole – Steen, Backes "C", Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Stastny, Ott – Lindbohm, Lapierre, Reaves.

Rozhodčí: Peel, Sutherland – Sericolo, Cherrey.

00:01

00:21
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale Backesův útočný výpad nebyl úspěšný.

00:59
    Jake Allen si připisuje první zákrok poté, co Tavares vyzval ke střele Okposa.

01:10
    Zakázané uvolnění Blues.

01:49
    Nahození Griffina Reinharta brankář Blues zprvu neviděl, a tak zasáhl až na poslední chvíli.

02:05
    Další buly před Allenem – Lindbohm přizvedl Nelsonovu střelu do ochranné sítě.

02:13
    Strome vyhrál buly pro Hickeyho a Allen jeho střelu vyrazil. Domácí poté pokračovali v náporu, ale ze závaru před brankovištěm nic nevytěžili.

03:05
    Halák si teprve ve čtvrté minutě připisuje první zákrok po střele Shattenkirka.

03:33
    Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:16
    Tarasenko vyváží kotouč z obranného pásma.

04:30
    Ofsajd Bluesmanů, vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

04:46
    Oshie v dobré střelecké pozici zvolil přihrávku na Berglunda, ale Halák si se zakončením druhého jmenovaného poradil! Oshie měl střílet...

05:00
    Paul Stastny (STL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:39
    Hosté se zatím úspěšně brání, ani Tavaresovi se nepodařilo přejít útočnou modrou.

06:16
    Donovan zakládá další útočnou akci z hloubi vlastní obranné třetiny.

07:00
    Hosté v plném počtu, Allen nemusel v této početní nevýhodě vůbec zasahovat.

07:41
    Jori Lehterä (STL) podrazil Caseyho Cizikase a inkasuje za to dvouminutový flastr.

07:56
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí se ujímají vedení v přesilové hře. Okposo poslepu bravurně našel FRANSE NIELSENA a dánský centr měl snadnou úlohu, protože Allen byl Okposem dokonale zmaten. Asistence: Kyle Okposo, Brock Nelson.
    Frans NIELSEN - 1:0

08:48
    Hosté operují v útočném pásmu, zdá se, že je inkasovaná branka probudila.

09:20
    Blues ani nevystřelili, Leddyho dlouhý pas ale vzápětí končí na zakázaném uvolnění.

10:04
    Lapierre nezachytil kotouč na modré čáře.

10:14
    Chris Butler (STL) je vyloučen na dvě minuty za přeseknutí hokejky Cala Clutterbucka.

10:47
    Okposo na modré ztratil kotouč a Schwartz nabral solidní rychlost, ale ke střele se vůbec nedostal, protože mu vypíchl puk Leddy.

11:23
    Tavaresův pokus byl sražen do ochranné sítě.

11:43
    Anders Lee vypálil z mezikruží, Allena puk trefil přesně do plastronu.

11:49
    Nielsen napřáhl, ale jeho tvrdá rána se doklouzala až na druhý konec hřiště.

12:14
    Hosté v plném počtu, Ostrované tuto přesilovku nevyužili.

12:49
    Tarasenko vypálil z otočky, Halák stihl na poslední chvíli vytrčit svůj levý beton.

13:05
    Casey Cizikas (NYI) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

13:30
    Newyorčané se osvobozují.

14:18
    Hosté jsou stále v útočném pásmu, ale Halák ještě zasahovat nemusel.

14:42
    Paul Stastny vypálil z pravého kruhu, Halák přerušil hru a jeho unavení spoluhráči mu mohou poděkovat.

15:05

15:43
    Tavares se po chybě Pietrangela rozhodl vyšperkovat svůj brejk pasem na Cizikase, ale poslední jmenovaný se ke střele vůbec nedostal.

16:11
    Brock Nelson si tvrdým hitem vyšlápl na obrovitého Barreta Jackmana.

16:34
    Ostrované nastřelili dvě tyčky a fanoušci už se radovali z gólu, sudí za brankou však situaci dobře viděl a rozpažil! Výtečný zákrok si připsal Jake Allen.

17:08
    Buly ve středním pásmu.

17:41
    Brian Strait nemířil vůbec přesně, Bluesmani se však zmohli jen na vyhození.

18:01
    Obrovská chyba Kevina Shattenkirka znamená druhý gól v sítí Jakea Allena! Hostující bek namazal puk RYANU STROMEOVI, který se z mezikruží nemýlil. Bez asistence.
    Ryan STROME - 2:0

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:39
    Ostrované těsně před koncem první třetiny odskakují na tříbrankový rozdíl. Matt Donovan vystřelil, Allen jeho pokus vyrazil jen před sebe a MICHAEL GRABNER dorazil kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Matt Donovan, Nick Leddy.
    Michael GRABNER - 3:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina měla jednoznačný průběh, domácí byli všude o krok dříve a po dvaceti minutách jdou do kabin s tříbrankovým náskokem. Skóre otevřel v 8. minutě přesilovkovou trefou Frans Nielsen, v rozmezí dvou závěrečných minut úvodní periody se stihli prosadit i Ryan Strome a Michael Grabner. Jaroslav Halák v brance Ostrovanů příliš práce neměl, uvidíme, zdali se to změní ve druhé třetině. Ta začne ve 20:06.

Od druhé třetiny Jakea Allena nahradí Martin Brodeur!

20:01

20:38
    Lapierre nepropasíroval kotouč skrz Hickeyho brusli, domácí rozehrávají.

20:59
    Steve Ott inkasoval ránu od Nicka Leddyho (NYI) a bek Ostrovanů je potrestán dvouminutovým vyloučením.

21:27
    Tarasenko se svým pokusem neuspěl, hosté ale zůstávají v držení puku.

21:52
    Halák si připsal sérii skvělých zákroků proti Pietrangelovi, celkem zlikvidoval tři střely beka St. Louis!

22:23
    Shattenkirk vystřelil od modré, puk skončil až na tribuně.

22:36
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se šťastnou trefou vrací do zápasu. PAUL STASTNY si bruslí zpracoval kotouč a jen tak jej nazdařbůh plácl z ostrého úhlu na branku, Halák však nestihl ucpat prostor u své pravé tyče a touš se došoural až za čáru. Asistence: Kevin Shattenkirk, David Backes.
    Paul STASTNY - 3:1

23:31
    Tarasenko se Schwartzem obtěžují rozehrávku domácích.

24:02
    Jori Lehterä nemířil přesně.

24:28
    Hosté záhy přidávají druhou branku a Jack Capuano je nucen vybrat si oddechový čas! Chris Butler vypálil od modré a PATRIK BERGLUND jeho střelu umně protečoval za Halákova záda. Asistence: Chris Butler, T.J. Oshie.
    Patrik BERGLUND - 3:2

25:18
    Hosté jsou i nadále lepší, ale Oshie neprotlačil kotouč za Haláka.

26:27
    Pietrangelo vypálil od modré a Halák si s jeho pokusem nadvakrát poradil. Komerční přestávka.

26:32
    Jaro Halák znovu přerušuje hru. Jedná se už o jeho osmý zákrok ve druhé třetině.

27:15
    Po tvrdém zákroku na Carla Gunnarsona se na ledě strhla mela, nás teď ale zajímá spíš zdravotní stav beka St. Louis.

27:15
    Gunnarson se za pomoci týmového lékaře zvedá a odjíždí na střídačku. Zřejmě se jedná o problém s ramenem, na obranu hitujícího Anderse Leeho je hodné dodat, že se jednalo o čistý zákrok.

27:29
    Hra už plyne dál, Bluesmani hrají v útočném pásmu.

27:42
    Za krosček je na dvě minuty vyloučen kapitán Blues David Backes (STL).

27:58
    Brodeur musel poprvé zasahovat, nadvakrát zlikvidoval střelu Tavarese.

28:20
    Hosté se zásluhou Otta osvobozují.

28:36
    Tavares si nerozuměl s Nelsonem a puk je ve středním pásmu.

29:18
    Bluesmani se vymanili z tlaku a odjíždí na střídačku.

29:42

30:06
    Přesilovka se Islanders vůbec nepovedla, na druhé straně naskočil úspěšný útok s Tarasenkem, který našel na modré Kevina Shattenkirka. Hostující bek trefil přesně místo, kde stál Jaroslav Halák.

30:43
    Calvin de Haan (NYI) je vyloučen na dvě minuty za držení.

31:17
    Halák Pietrangelovu ránu vůbec neviděl, ale naštěstí pro Isles se kotouč prokutálel těsně vedle jeho pravé tyče.

31:55
    Shattenkirk přišel o puk a Ostrované se osvobozují.

32:33
    To jsou věci, je vyrovnáno! KEVIN SHATTENKIRK napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jeho rána byla tak tvrdá, že po kontaktu se síťkou v brance vyletěla zpět do hřiště. Asistence: Joakim Lindström, T.J. Oshie.
    Kevin SHATTENKIRK - 3:3

33:57
    Jaroslav Halák si připisuje třináctý zákrok ve druhé třetině. St. Louis je ve druhé periodě jasně lepší.

34:34
    Nyní musel zasahovat i jeho oponent Brodeur, domácí se alespoň na chvilku po komerčním brejku usadí v útočném pásmu.

34:45
    Tavaresova zadovka svého adresáta nenašla, halou to jen zahučelo.

35:38
    Nielsen v tísni vystřelil od modré, Brodeur nechyboval.

36:24
    Clutterbuck našel v rohu kluziště Matta Martina, jehož střelu z ostrého úhlu Martin Brodeur dobře viděl a bez problému zasáhl.

36:32
    Vyloučení na obou stranách. Ryan Reaves (STL) a Anders Lee (NYI) jsou oba vykázáni na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

36:53
    Okposo hledal Tavarese, ale puk na druhého jmenovaného neprošel. Domácí však zůstávají v útočném pásmu.

38:06
    Už probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:32
    Za hákování je vyloučen Paul Stastny (STL).

39:07
    Domácí využívají přesilovku čtyř proti třem a vrací si zpět ztracené vedení. Okposo našel na brankovišti JOHNA TAVARESE, který i s trochou štěstí překonal ležícího Brodeura. Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.
    John TAVARES - 4:3

39:49
    Tarasenko si nerozuměl s Lehteräm, ve druhé třetině se už nic závratného nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ostrované sice i po druhé třetině vedou, ale opravdu s odřenýma ušima. Hosté se nadechli ke skvělému návratu do zápasu a brankami Stastného, Berglunda a Shattenkirka vyrovnali na 3:3. 53 sekund před koncem prostřední periody se však prosadil Tavares a ustanovil tak prozatímní skóre na 4:3. Třetí třetina začne v 21:07.

40:01

40:25
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přestěhuje před Jaroslava Haláka.

40:35
    Hra je opět přerušena a domácí hráči mohou vystřídat.

41:19
    Za vražení na hrazení je vyloučen Griffin Reinhart (NYI).

41:50
    Hosté jsou vytlačeni do středního pásma.

42:23
    Ihned poté, co Tarasenko zavezl kotouč do útočné třetiny, se domácí opět osvobodili.

42:43
    Casey Cizikas utržil ránu hokejkou od Vladimira Tarasenka a za potlesku diváků se zvedá z ledu.

43:04
    A potlesku se dočkal i Jaroslav Halák, který s ledovým klidem eliminoval ránu Shattenkirka od modré.

43:19
    Domácí v plném počtu, Tavares se svou stahovačkou v útočném pásmu neuspěl.

44:04
    Zakázané uvolnění Ostrovanů vrací hru před Haláka.

44:15
    Tarasenko trefil Haláka do ramene, Bluesmani pokračují v útočné akci.

44:40
    Ryan Strome (NYI) půjde na trestnou lavici – dvě minuty, hákování. Přísné vyloučení, Jack Capuano se zlobí na rozhodčí.

44:50
    Bluesmani využívají přesilovku už po deseti sekundách! T.J. OSHIE vystřelil od modré a puk skončil až v brance, Halák měl zakrytý výhled. Asistence: Kevin Shattenkirk, Joakim Lindström.
    T. J. OSHIE - 4:4

46:06
    Islanders obdržená branka paradoxně nabudila a domácí kombinují v útočném pásmu.

46:31
    Brodeur zlikvidoval Nelsonovu střelu, do New Yorku se vrátíme zpět po komerční přestávce.

46:40
    Anders Lee se natlačil do brankoviště a Martin Brodeur proti střele Donovana zasáhl na poslední chvíli!

47:12
    Na druhé straně dorážel Pietrangelovu střelu Berglund, Halák se stihl včas přemístit!

47:50
    Hickey vyšťouchl pas mířící na Shattenkirka do středního pásma.

48:46
    Bojovník ze čtvrté pětky Cal Clutterbuck se s noblesou a elegancí zbavil krásnou kličkou dvou protihráčů, ale k ničemu kloudnému to nevedlo, protože následně ztratil kotouč.

49:27
    Do konce základní hrací doby zbývá něco přes deset minut a stále sledujeme otevřenou ofenzivní partii.

49:52
    Puk se ocitl v ochranné síti, ale Donovanova střela byla tečována jedním z hráčů Blues.

50:00
    Domácí právě možná vstřelili branku, ale Brodeur už byl bez helmy a rozhodčí mocně rozpažují! Akce bude ještě přezkoumána na videu.

50:11
    Kotouč je znovu v ochranné síti a hra je přerušena.

50:44
    Grabner se ocitl v solidní příležitosti, ale Grabovského skákavý pas nedokázal zpracovat.

51:16
    Hosté vyhazují puk k Halákovi, Donovan zakládá novou protiakci.

52:03
    Tísněný Brodeur se rozhodl jít pomoci svým spoluhráčům a za svou svatyni si došel pro kotouč, který vyhodil do středního pásma.

52:46
    Lindbohm jen na hůl de Haana, domácí převzali iniciativu zcela na své hokejky.

53:26
    Obrat je dokonán! Joakim Lindström zvedl hlavu a skvělým pasem našel před brankou trestuhodně nebsazeného PAULA STASTNEHO, který dnes už podruhé vyzrál na Haláka. Asistence: Joakim Lindström.
    Paul STASTNY - 4:5

54:29
    Lehterä dostal zadovku od Tarasenka a bez okolků vystřelil. Puk se o zadní mantinel odrazil do Halákovy lapačky a slovenský brankář ve službách Islanders přerušil hru.

54:55
    Hra vysokou holí, provinil se jeden z domácích hráčů a proto se bude vhazovat v útočném pásmu Blues.

55:09
    Steve Ott vypálil z mezikruží a Halák znovu přerušuje hru.

56:18
    Hra běží plynule dál a hosté se v klidu brání. Domácí se nemohou probít do útočného pásma.

57:05
    Calvin de Haan nastřelil obětavého Tarasenka.

57:32
    VLADIMIR TARASENKO přidává pojistku! Velký podíl na brance má Jori Lehterä, který produktivního Rusa našel krásným pasem a Tarasenko tak zakončoval do prázdné branky. Asistence: Jori Lehterä, Jaden Schwartz.
    Vladimir TARASENKO - 4:6

58:20
    Shattenkirk si neporadil s Kuljominem, ale domácí už pomalu skládají zbraně.

59:11
    Domácí hrají v šesti!

59:40
    Clutterbuck Brodeura nadvakrát nepřekonal a v tomto utkání se už nic nestane.

60:00

Je dobojováno! Strhující utkání ovládli hráči St. Louis, kteří nesložili zbraně a třemi brankami ve třetí třetině rozhodli o své výhře. V závěrečné dvacetiminutovce se prosadili Oshie, Stastny a Tarasenko, první výhru v novém dresu vychytal střídající Martin Brodeur.