Los Angeles – Philadelphia 1:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 5:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (kon.)
Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 4:1 (kon.) | Arizona – Boston 2:5 (kon.)
Calgary – San Jose 2:3 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Detroit 1:3 (kon.)

Jakub Kindl (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:25
    Petr Mrázek (DET) 0 minut, 0 zák., 0 gólů, 0% (03:49:08)
    Jimmy Howard vytáhl několik skvělých zákroků a po zásluze byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hlavní trenér Red Wings Mike Babcock dnes dosáhl na 500. vítězství své kariéry.

Tři hvězdy utkání

1. Darren Helm (DET) 1+0
    2. Jimmy Howard (DET) 24 zák., 2 góly, 92,9%
    3. Cam Talbot (DET) 29 zák., 3 góly, 91,2%

Detroit Red Wings dokázal smazat ve druhé třetině dvoubrankový náskok New Yorku Rangers a v poslední části hry rozhodl o jeho těsné výhře Darren Helm. Red Wings poráží Rangers poprvé po třech letech. Hosté měli v poslední třetině dvakrát výhodu přesilové hry 5 na 3, tu ale nedokázali využít, a tak si ani vyhrát nezasloužili. Konečné skóre zápasu "Originální šestky". Detroit Red Wings 3 New York Rangers 2.

60:00

59:59
    Ještě jedno vhazování a Jimmy Howard už může oslavovat vítězství.

59:41
    Mats Zuccarrelo se pokusil zakončit pohotovou rybičkou, jeho střela ale postrádala razanci a Jimmy Howard opět přerušil po snadném zákroku hru.

59:29
    Carl Hagelin vypálil od levého mantinelu, jeho střelu ale v pohodě chytil u své pravé tyče připravený Jimmy Howard.

58:55
    Cam Talbot opustil svou klec a Rangers to zkoušejí v šesti!

57:44
    Cam Talbot předvedl skvělý zákrok, přestože nevěděl, kde má puk, a udržel svůj tým ve hře o bod!
    Carl Hagelin o svém svém spoluhráči Matsovi Zuccarellovi prohlásil: "On je jako David Beckham z Norska."

57:34
    Drew Miller dojel na levém křídle puk a poté ho nahodil před bránu, kde ho ukryl ve své výstroji Cam Talbot.

56:46
    Střela Red Wings od modré čáry byla sražena do ochranné sítě a hra byla přerušena.

55:25
    Detroit přežil dvě přesilové hry, během nichž se bránil ve třech pěti, náročné situace ale zvládl a jeho hráči hrají opět v plném počtu.

54:07
    Derick Brasard znovu v šanci, tentokrát ale jeho pokus zneškodnil skvělým zákrokem připravený Jimmy Howard.

53:12
    Vzápětí to zkoušel z opačné strany Derick Brassard, jehož jedovatý projektil lízl pravou tyč Howardovy brány!

52:57
    Martin St. Louis tvrdě vypálil z levého křídla a jeho následná tvrdá střela orazítkovala tyč!

52:37
    Jonathan Ericsson (DET) dostal menší trest, 2 minuty za hru vysokou holí a Red Wings jdou opět do tří.

52:15
    New York Rangers se nemůže usadit v útočném pásmu a téměř polovina z trestu Kyla Quinceyho je pryč.

51:23
    Přesilovka 5 na 3 je u konce a Darren Helm opět osvobozuje svůj tým.

50:43
    Rangers mají k dispozici ještě 30 sekund z přesilovky 5 na 3. Ideální možnost na vyrovnání.

50:26
    Kyle Quincey (DET) dostal trest 2+2 minuty za hru vysokou holí, po níž se navíc ve tváří Dericka Brassarda objevila krev.

49:13
    Johan Franzen (DET) musí odpykat týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:13
    Drew Miller má nějaké zdravotní problémy a kulhá před vlastní střídačkou. Puk mezitím skončil na střídačce jednoho z týmu a hra byla přerušena.
    Darren HELM - 3:2

47:40
    Detroit právě vstřelil branku!
    DARREN HELM navazuje na skvělý výkon proti Dallasu Stars, do jehož branky vstřelil dva góly, a otáčí vývoj zápasu!! Darren Helm zamířil přesně nad beton Cama Talbota a Detroit se ujímá vedení 3:2. ASISTENCE: Tomáš Tatar, Danny DeKeyser.

45:46
    Brendan Smith se nepříjemně srazil na modré čáře útočného pásma s Derickem Brassardem a jeho obličej musel zkontrolovat lékař.

45:20
    Joakim Andersson se dostal na pravém křídle k nahození backhandem, které Cam Talbot v klidu ukryl ve své výstroji a přerušil hru.

44:04
    Tomáš Jurčo objel branku Rangers, vzápětí se ale domácí k ničemu nedostali.

41:08
    Přesilovka Rangers z konce druhé třetiny právě skončila a domácí Red Wings hrají opět v plném počtu.

40:38
    Dan Boyle zahájil pohlednou kombinaci na jeden dotek, Rangers se ale do zakončení nedostali, protože jednomu z hokejistů New Yorku přeskočil puk hokejku.

40:01

Čeká nás zajímavá poslední třetina, která právě začíná. Oba týmy do ní vstupují za nerozhodného stavu 2:2.
    Laura Deck se stala vítězem twitterové soutěže o nejlepší fotografii ze sedadla Joe Louis Areny a domů si odnese po skončení dnešního zápasu dárkový balíček. Gratulujeme!

Také ve druhé třetině byly k vidění dvě branky, které měli na svědomí domácí Red Wings. Detroit vstřelil v závěru prostředního dějství během minuty dva slepené góly, které měli na svědomí Riley Sheahan a Luke Glendening. Skóre po 40 odehraných minutách. Detroit Red Wings 2 New York Rangers 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Marc Staal mohl bleskově využít přesilovou hru Rangers, Jimmy Howard ale dokázal jeho pokus zneškodnit a následně mu pomohli obránci! Howard ležel na ledě a nevěděl, kde má puk.

39:08
    Brendan Smith (DET) dostal menší trest, 2 minuty za držení hole.

38:30
    Glendening se nedostal v útočném pásmu k přihrávce svého spoluhráče a hosté z New Yorku se opět osvobodili.

37:48
    Rangers se ocitli pod tlakem a St. Louis vyhodil puk přes všechny čáry tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Dobrá práce.

37:02
    St. Louis vyjel zpoza branky a poté hledal před brankovištěm Stepana, ten se ale do zakončení nedostal.

36:11
    Jak se Detroitu první třetina nepovedla, tak v závěru té druhé vstřelil dvě slepené branky a začínáme od znovu.
    Luke GLENDENING - 2:2

35:15
    LUKE GLENDENING vyrovnává během 61 sekund na 2:2!! Glendening se dostal po nahození Joakima Anderssona z pravého křídla před bránou k volnému puku a dorazil ho do prázdné brány. V Joe Louis Areně je bleskově vyrovnáno. ASISTENCE: Joakim Andersson, Drew Miller.
    Riley SHEAHAN - 1:2

34:14
    RILEY SHEAHAN založil v obranném pásmu útočnou akci, kterou vzápětí také sám zakončil, a vrací Red Wings zpět do hry!! Sheanan přihrál ve vlastním pásmu do středu kluziště Zetterbergovi, který posunul puk na Franzena, a ten přihrávkou z levého křídla útočného pásma našel uprostřed ledové plochy najíždějícího Sheahana. Riley Sheahan vzápětí předvedl povedenou otočku a backhandem poslal puk do branky. ASISTENCE: Stephen Weiss, Johan Franzen.

33:52
    Zetterberg se snažil na modré přejet do útočného pásma, tam ho ale zastavil St. Louis.

33:25
    Talbot nyní vyjel z brány, aby puk o hrazení vyhodil do středního pásma.

32:49
    Talbot předvedl jistý zákrok po střele jednoho z domácích hráčů a hra byla přerušena.

32:24
    Dnes sledujeme také jednoho českého hokejistu, kterým je Jakub Kindl, jenž před chvíli nedokázal zpracovat přihrávku svého spoluhráče na pravém křídle.

31:47
    V dresu Detroitu dnes nastoupili dva slovenští hráči a shodou okolností Tomášové, Tomáš Jurčo se dostal zatím ke dvěma střelám, zatímco Tomáš Tatar vyslal na hostující bránu o jeden pokus více.

31:47
    Rozhodčí odpískali hru rukou ve středním pásmu v podání Hayese a hra byla přerušena.

30:53
    Stepan nabil doprava na střelu St. Louisovi, jehož tvrdou střelu z úhlu dokázal Howard u své levé tyče vyrazit do rohu kluziště!

30:33
    Rick Nash byl na levém křídle pod tlakem a nahodil puk za bránu.

29:58
    Polovina přesilovky Rangers je za námi a Helm na útočné modré čáře drží puk u mantinelu, čímž ukrajuje cenné sekundy z trestu Gustava Nyquista.

28:58
    Gustav Nyquist (DET) dostal menší trest, 2 minuty za sekání.

28:58
    Brassard mohl přidat třetí gól, když se těsně před brankovištěm dostal k teči, puk z jeho hokejky ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Howard.

28:32
    Girardi vyslal na Howarda tvrdou střelu od modré čáry, brankář Detroitu byl ale opět připraven a zatím drží čisté konto.

27:55
    Staal vyhodil puk obloukem přes všechny čáry, protože St. Louis nedokázal jeho vyhození v útočném pásmu tečovat.

27:32
    Howard neměl s nahozením kapitána Rangers McDonagha žádný problém a přerušil hru.

27:05
    Tatar vybojoval vhazování v útočném pásmu Red Wings, hráči Detroitu ho ale prohráli a hra se přesunula na opačnou stranu kluziště.
    Dnešní zápas Red Wings sleduje i tento fanoušek. Všimnete si, co je na něm zvláštního? Odpověď zní: různá barva očí.

26:48
    Frazen rozštípal hokejku a tou novou nyní mohl snížit náskok Rangers, z blízkosti ale na pozorného Talbota vyzrát nedokázal! To byla velmi slibná šance.

25:57
    Boyle pronikl ve vlastním pásmu před dva protihráče a poté zavezl puk do útočné třetiny Rangers, kde v pravém kruhu kluziště neuspěl se svými kličkami proti Smithovi.

25:27
    Zápas má zatím velmi dobrý spád a ne příliš často se přerušuje.

24:39
    Tatar hledal na modré čáře Helma, ten ale nedokázal jeho přihrávku zpracovat a pouze ho usměrnil do útočného pásma.

24:19
    Ofsajd Red Wings, v němž se ocitl Frazen.

23:47
    Boyle a Brassard zastavili za bránou nahození Detroitu a poté přesně rozehráli podél mantinelu.

23:06
    Boyle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele příklepem, jeho střela ale byla zablokována.

23:01
    Puk skončil na jedné ze střídaček a hra byla přerušena.

22:35
    Howard musel dvakrát zasahovat během přesilové hry svého týmu, který se nedostal během početní výhody ani k jedné střele na bránu.

22:08
    Datsyuk si nepříjemně sjížděl před bránu, Talbot ale zasahovat nemusel. Rangers se opět ubránili.

21:36
    Zetterberg si nyní málem vstřelil vlastní gól, když tečoval přihrávku z levého křídla těsně před brankovištěm na vlastní bránu, Jimmy Howard byl ale připraven!

20:35
    Detroit vstupuje do druhé třetiny přesilovou hrou, tu první v úvodu zápasu Red Wings nevyužili, tak uvidíme, zda se prosadí nyní.

20:35
    Matt Zuccarrelo (NYR) dostává menší trest, 2 minuty za nedovolené bránění.

20:01

Vracíme se zpět do Detroitu, kde domácí Red Wings nevyužili čtyřminutovou přesilovku a vzápětí za to pykali, když se prosadili Rick Nash a před ním Kevin Klein. Velkou zbraní domácích by měly být přesilové hry, tak uvidíme, zda to ve druhé třetině potvrdí.
    Radost hráčů New Yorku Rangers po úvodní brance, kterou vstřelil Kevin Klein, a vzápětí na ni navázal 17. gólem v letošním ročníku NHL po rychlém protiútoku Rick Nash.

Rangers byli během úvodní dvacetiminutovky lepším týmem a zaslouženě odcházejí do kabin s dvoubrankovým náskokem. Red Wings se sice dostávali po úvodním gólu Kevina Kleina do tlaku, jenže paradoxně v ten okamžik inkasovali druhý po samostatném nájezdu Ricka Nashe, který využil své rychlosti a přesně zakončil. Skóre po 1. třetině. Detroit Red Wings 0 New York Rangers 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46
    Talbot se ještě vydal za bránu, aby zastavil nahození Red Wings a přesně rozehrál.

19:00
    Do konce úvodní třetiny zbývá 1 minuta.

17:51
    Rangers jsou i přes shodný počet střel lepším týmem a zaslouženě vedou.

17:14
    Kronwall clonil před bránou, Red Wings se ale k zakončení nedostali.

16:51
    STŘELY: Detroit Red Wings 8 New York Rangers 8

16:48
    Rangers si nyní vytvořili obrovský tlak, když se po střele Stempniaka dostali ještě ke dvěma střelám, ani jedna ale za zády Howarda neskončila.

16:24
    Stempniak teď velmi nebezpečně vypálil a Howard měl co dělat, aby jeho pokus dokázal zneškodnit!

15:57
    Detroit se sice nadechoval k tlaku, místo toho ale přišel po chvilce nesoustředění druhý gól Rangers.
    Rick NASH - 0:2

14:48
    Rangers právě vstřelili branku!
    RICK NASH střílí svůj 17. gól v letošní sezóně NHL a posílá Rangers do dvoubrankového vedení!! Nash dostal dlouhý pas od Brassarda na modrou čáru a poté využil možnost samostatného nájezdu přesnou střelou k levé tyči. ASISTENCE: Derick Brassard.

14:24
    Talbot nyní předvedl skvělý zákrok, když betonem vychytal Datsyukovu dorážku z bezprostřední blízkosti!

13:49
    Helm tvrdě vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale minula vzdálenější levou tyč.

12:50
    Komerční přestávka je za námi a vhazuje se ve středním pásmu.

11:45

11:06
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, když se nemohou udržet v útočném pásmu.

10:29
    Detroit se zatím úspěšně brání. Kotouč je za brankou Lundqvista.

09:45
    Jezdci si nyní zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází za podražení Niklas Kronwall (DET).
    Kevin KLEIN - 0:1

09:31
    Jezdci se dostávají do vedení. Před brankovištěm se procpal k zakončení KEVIN KLEIN a nadvakrát dokázal backhandem kotouč dotlačit do branky. ASISTENCE: Kevin Hayes, Carl Hagelin.

08:01
    Kapitán Detroitu Zetterberg střílel z mezikruží, ale Talbot dokázal zasáhnout levým betonem.

07:24
    Na druhé straně se pokoušel prosadit nenápadnou střelou J.T. Miller, ale branku těsně minul. Brankáři zatím mnoho práce nemají.

06:53

06:19
    Z pravého kruhu to tentokrát zkoušel Dacjuka, ale ani tentokrát nedokázal trefit branku.

05:35
    Závar před brankou Talbota hosté přečkali, když Tatarovu střelu dokázal brankář hostujícího celku vyrazit.

04:53
    První polovina přesilové hry Detroitu utekla a domácí se do žádné šance nedostali.

04:02
    Detroitu se zatím v přesilové hře nedaří, když se domácí nemohou usadit v útočném pásmu.

03:28
    Z pravého kruhu zkusil vystřelit Dacjuk, ale jeho pokus branku těsně minul.

02:53
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Carl Hagelin (NYR) zasáhl vysokou holí do obličeje Smitha a je vyloučen na čtyři minuty.

02:03
    Detroit vstoupil do utkání aktivněji. Do útočného pásma se dostal po levé straně Tatar, jenž vystřelil přes obránce těsně vedle branky.

00:01
    Red Wings během rozbruslení. Za 5 minut začínáme!

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Smith, Kindl, DeKeyser, Quincey, Ericsson, Kronwall – D. Miller, Glendening, Andersson – Jurčo, Sheahan, Weiss – Tatar, Datsyuk, Helm – Nyquist, Zetterberg, Franzen.

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Hunwick, Klein, Staal, Boyle, McDonagh, Girardi – J.T. Miller, Moore, Fast – Hagelin, Hayes, Stempniak – Kreider, Stepan, St. Louis – Nash, Brassard, Zuccarello.

Rozhodčí: Jean Hebert, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot.

27.10.13 Detroit Red Wings – New York Rangers 2:3 PP
    Hokejisté New Yorku Rangers během posledního tréninku před cestou do Detroitu, metropole, která se může pochlubit výrobou automobilů značky Ford a Chrysler.

Obránce Dan Boyle vynechal poslední dva zápasy kvůli příznakům chřipky, v neděli ale Rangers očekávají jeho návrat. John Moore vyplnil mezeru v sestavě po výpadku Boyla, nyní je ale sám zraněný. Rangers by měl chybět také útočník Tanner Glass, který vynechal poslední tři zápasy kvůli příušnicím. Glass se však v pátek zapojil do tréninku a nad jeho startem visí otazník. Bilance New Yorku Rangers z posledních šesti zápasů je 4 výhry a 2 porážky. Oficiální internetové stránky newyorského klubu zveřejnily zprávu, že v neděli by měl proti Detroitu začít v bráně Cam Talbot.
    Darren Helm zaznamenal v posledním zápase dva góly a přispěl k hladké výhře svého týmu 5:2 na Dallasem Stars. Kromě toho byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Dokáže na svůj skvělý výkon navázat proti Rangers?

Detroit zaznamenal ve čtvrtek vítězství 5:2 nad Dallasem Stars a nedělní zápas proti New Yorku Rangers je pro Red Wings čtvrtým a posledním domácím zápasem v řadě. "Je pro nás nesmírně důležité, že dokážeme pravidelně skórovat," řekl deníku Detroit Free Press útočník Stephen Weiss, který zaznamenal po návratu ze zranění během šesti zápasů 4 góly a 5 asistencí. Detroit se může pochlubit neskutečně silnou přesilovou hrou, jeho hokejisté vstřelili nejméně dva góly v početní převaze během zápasu hned v sedmi případech.

V noci ze soboty na neděli Vám přinášíme lahůdku v podobě zápasu dvou týmů z "Originální šestky", Detroit Red Wings hostí na svém ledě New York Rangers! Oba soupeři se střetli 6. listopadu v Madison Square Garden, kde se po prodloužení radovali z výhry 4:3 domácí Rangers. Hokejovou nocí tentokrát z Joe Louis Areny Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Sheahan (Weiss, Franzen), 36. Glendening (Andersson, Miller), 48. Helm (Tatar, DeKeyser) – 10. Klein (Hayes, Hagelin), 15. Nash (Brassard)

Rozhodčí: Jean Hebert, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot