Los Angeles – Philadelphia 1:2 (kon.) | Toronto – Vancouver 5:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (kon.)
Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 1:3 (kon.) | Dallas – Montreal 4:1 (kon.) | Arizona – Boston 2:5 (kon.)
Calgary – San Jose 2:3 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Detroit 1:3 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
New York Rangers
Neděle 07.12.2014, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

V noci ze soboty na neděli Vám přinášíme lahůdku v podobě zápasu dvou týmů z "Originální šestky", Detroit Red Wings hostí na svém ledě New York Rangers! Oba soupeři se střetli 6. listopadu v Madison Square Garden, kde se po prodloužení radovali z výhry 4:3 domácí Rangers. Hokejovou nocí tentokrát z Joe Louis Areny Vás provede Tomáš Reiner.

Detroit zaznamenal ve čtvrtek vítězství 5:2 nad Dallasem Stars a nedělní zápas proti New Yorku Rangers je pro Red Wings čtvrtým a posledním domácím zápasem v řadě. "Je pro nás nesmírně důležité, že dokážeme pravidelně skórovat," řekl deníku Detroit Free Press útočník Stephen Weiss, který zaznamenal po návratu ze zranění během šesti zápasů 4 góly a 5 asistencí. Detroit se může pochlubit neskutečně silnou přesilovou hrou, jeho hokejisté vstřelili nejméně dva góly v početní převaze během zápasu hned v sedmi případech.
    Darren Helm zaznamenal v posledním zápase dva góly a přispěl k hladké výhře svého týmu 5:2 na Dallasem Stars. Kromě toho byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Dokáže na svůj skvělý výkon navázat proti Rangers?

Obránce Dan Boyle vynechal poslední dva zápasy kvůli příznakům chřipky, v neděli ale Rangers očekávají jeho návrat. John Moore vyplnil mezeru v sestavě po výpadku Boyla, nyní je ale sám zraněný. Rangers by měl chybět také útočník Tanner Glass, který vynechal poslední tři zápasy kvůli příušnicím. Glass se však v pátek zapojil do tréninku a nad jeho startem visí otazník. Bilance New Yorku Rangers z posledních šesti zápasů je 4 výhry a 2 porážky. Oficiální internetové stránky newyorského klubu zveřejnily zprávu, že v neděli by měl proti Detroitu začít v bráně Cam Talbot.
    Hokejisté New Yorku Rangers během posledního tréninku před cestou do Detroitu, metropole, která se může pochlubit výrobou automobilů značky Ford a Chrysler.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Smith, Kindl, DeKeyser, Quincey, Ericsson, Kronwall – D. Miller, Glendening, Andersson – Jurčo, Sheahan, Weiss – Tatar, Datsyuk, Helm – Nyquist, Zetterberg, Franzen.

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Hunwick, Klein, Staal, Boyle, McDonagh, Girardi – J.T. Miller, Moore, Fast – Hagelin, Hayes, Stempniak – Kreider, Stepan, St. Louis – Nash, Brassard, Zuccarello.

Rozhodčí: Jean Hebert, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot.
    Red Wings během rozbruslení. Za 5 minut začínáme!

00:01

02:03
    Detroit vstoupil do utkání aktivněji. Do útočného pásma se dostal po levé straně Tatar, jenž vystřelil přes obránce těsně vedle branky.

02:53
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Carl Hagelin (NYR) zasáhl vysokou holí do obličeje Smitha a je vyloučen na čtyři minuty.

03:28
    Z pravého kruhu zkusil vystřelit Dacjuk, ale jeho pokus branku těsně minul.

04:02
    Detroitu se zatím v přesilové hře nedaří, když se domácí nemohou usadit v útočném pásmu.

04:53
    První polovina přesilové hry Detroitu utekla a domácí se do žádné šance nedostali.

05:35
    Závar před brankou Talbota hosté přečkali, když Tatarovu střelu dokázal brankář hostujícího celku vyrazit.

06:19
    Z pravého kruhu to tentokrát zkoušel Dacjuka, ale ani tentokrát nedokázal trefit branku.

06:53

07:24
    Na druhé straně se pokoušel prosadit nenápadnou střelou J.T. Miller, ale branku těsně minul. Brankáři zatím mnoho práce nemají.

08:01
    Kapitán Detroitu Zetterberg střílel z mezikruží, ale Talbot dokázal zasáhnout levým betonem.

09:31
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jezdci se dostávají do vedení. Před brankovištěm se procpal k zakončení KEVIN KLEIN a nadvakrát dokázal backhandem kotouč dotlačit do branky. ASISTENCE: Kevin Hayes, Carl Hagelin.
    Kevin KLEIN - 0:1

09:45
    Jezdci si nyní zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází za podražení Niklas Kronwall (DET).

10:29
    Detroit se zatím úspěšně brání. Kotouč je za brankou Lundqvista.

11:06
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, když se nemohou udržet v útočném pásmu.

11:45

12:50
    Komerční přestávka je za námi a vhazuje se ve středním pásmu.

13:49
    Helm tvrdě vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale minula vzdálenější levou tyč.

14:24
    Talbot nyní předvedl skvělý zákrok, když betonem vychytal Datsyukovu dorážku z bezprostřední blízkosti!

14:48
    RICK NASH střílí svůj 17. gól v letošní sezóně NHL a posílá Rangers do dvoubrankového vedení!! Nash dostal dlouhý pas od Brassarda na modrou čáru a poté využil možnost samostatného nájezdu přesnou střelou k levé tyči. ASISTENCE: Derick Brassard.
    Rick NASH - 0:2

15:57
    Detroit se sice nadechoval k tlaku, místo toho ale přišel po chvilce nesoustředění druhý gól Rangers.

16:24
    Stempniak teď velmi nebezpečně vypálil a Howard měl co dělat, aby jeho pokus dokázal zneškodnit!

16:48
    Rangers si nyní vytvořili obrovský tlak, když se po střele Stempniaka dostali ještě ke dvěma střelám, ani jedna ale za zády Howarda neskončila.

16:51
    STŘELY: Detroit Red Wings 8 New York Rangers 8

17:14
    Kronwall clonil před bránou, Red Wings se ale k zakončení nedostali.

17:51
    Rangers jsou i přes shodný počet střel lepším týmem a zaslouženě vedou.

19:00
    Do konce úvodní třetiny zbývá 1 minuta.

19:46
    Talbot se ještě vydal za bránu, aby zastavil nahození Red Wings a přesně rozehrál.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Rangers byli během úvodní dvacetiminutovky lepším týmem a zaslouženě odcházejí do kabin s dvoubrankovým náskokem. Red Wings se sice dostávali po úvodním gólu Kevina Kleina do tlaku, jenže paradoxně v ten okamžik inkasovali druhý po samostatném nájezdu Ricka Nashe, který využil své rychlosti a přesně zakončil. Skóre po 1. třetině. Detroit Red Wings 0 New York Rangers 2.
    Radost hráčů New Yorku Rangers po úvodní brance, kterou vstřelil Kevin Klein, a vzápětí na ni navázal 17. gólem v letošním ročníku NHL po rychlém protiútoku Rick Nash.

Vracíme se zpět do Detroitu, kde domácí Red Wings nevyužili čtyřminutovou přesilovku a vzápětí za to pykali, když se prosadili Rick Nash a před ním Kevin Klein. Velkou zbraní domácích by měly být přesilové hry, tak uvidíme, zda to ve druhé třetině potvrdí.

20:01

20:35
    Matt Zuccarrelo (NYR) dostává menší trest, 2 minuty za nedovolené bránění.

20:35
    Detroit vstupuje do druhé třetiny přesilovou hrou, tu první v úvodu zápasu Red Wings nevyužili, tak uvidíme, zda se prosadí nyní.

21:36
    Zetterberg si nyní málem vstřelil vlastní gól, když tečoval přihrávku z levého křídla těsně před brankovištěm na vlastní bránu, Jimmy Howard byl ale připraven!

22:08
    Datsyuk si nepříjemně sjížděl před bránu, Talbot ale zasahovat nemusel. Rangers se opět ubránili.

22:35
    Howard musel dvakrát zasahovat během přesilové hry svého týmu, který se nedostal během početní výhody ani k jedné střele na bránu.

23:01
    Puk skončil na jedné ze střídaček a hra byla přerušena.

23:06
    Boyle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele příklepem, jeho střela ale byla zablokována.

23:47
    Boyle a Brassard zastavili za bránou nahození Detroitu a poté přesně rozehráli podél mantinelu.

24:19
    Ofsajd Red Wings, v němž se ocitl Frazen.

24:39
    Tatar hledal na modré čáře Helma, ten ale nedokázal jeho přihrávku zpracovat a pouze ho usměrnil do útočného pásma.

25:27
    Zápas má zatím velmi dobrý spád a ne příliš často se přerušuje.

25:57
    Boyle pronikl ve vlastním pásmu před dva protihráče a poté zavezl puk do útočné třetiny Rangers, kde v pravém kruhu kluziště neuspěl se svými kličkami proti Smithovi.

26:48
    Frazen rozštípal hokejku a tou novou nyní mohl snížit náskok Rangers, z blízkosti ale na pozorného Talbota vyzrát nedokázal! To byla velmi slibná šance.
    Dnešní zápas Red Wings sleduje i tento fanoušek. Všimnete si, co je na něm zvláštního? Odpověď zní: různá barva očí.

27:05
    Tatar vybojoval vhazování v útočném pásmu Red Wings, hráči Detroitu ho ale prohráli a hra se přesunula na opačnou stranu kluziště.

27:32
    Howard neměl s nahozením kapitána Rangers McDonagha žádný problém a přerušil hru.

27:55
    Staal vyhodil puk obloukem přes všechny čáry, protože St. Louis nedokázal jeho vyhození v útočném pásmu tečovat.

28:32
    Girardi vyslal na Howarda tvrdou střelu od modré čáry, brankář Detroitu byl ale opět připraven a zatím drží čisté konto.

28:58
    Brassard mohl přidat třetí gól, když se těsně před brankovištěm dostal k teči, puk z jeho hokejky ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Howard.

28:58
    Gustav Nyquist (DET) dostal menší trest, 2 minuty za sekání.

29:58
    Polovina přesilovky Rangers je za námi a Helm na útočné modré čáře drží puk u mantinelu, čímž ukrajuje cenné sekundy z trestu Gustava Nyquista.

30:33
    Rick Nash byl na levém křídle pod tlakem a nahodil puk za bránu.

30:53
    Stepan nabil doprava na střelu St. Louisovi, jehož tvrdou střelu z úhlu dokázal Howard u své levé tyče vyrazit do rohu kluziště!

31:47
    Rozhodčí odpískali hru rukou ve středním pásmu v podání Hayese a hra byla přerušena.

31:47
    V dresu Detroitu dnes nastoupili dva slovenští hráči a shodou okolností Tomášové, Tomáš Jurčo se dostal zatím ke dvěma střelám, zatímco Tomáš Tatar vyslal na hostující bránu o jeden pokus více.

32:24
    Dnes sledujeme také jednoho českého hokejistu, kterým je Jakub Kindl, jenž před chvíli nedokázal zpracovat přihrávku svého spoluhráče na pravém křídle.

32:49
    Talbot předvedl jistý zákrok po střele jednoho z domácích hráčů a hra byla přerušena.

33:25
    Talbot nyní vyjel z brány, aby puk o hrazení vyhodil do středního pásma.

33:52
    Zetterberg se snažil na modré přejet do útočného pásma, tam ho ale zastavil St. Louis.

34:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    RILEY SHEAHAN založil v obranném pásmu útočnou akci, kterou vzápětí také sám zakončil, a vrací Red Wings zpět do hry!! Sheanan přihrál ve vlastním pásmu do středu kluziště Zetterbergovi, který posunul puk na Franzena, a ten přihrávkou z levého křídla útočného pásma našel uprostřed ledové plochy najíždějícího Sheahana. Riley Sheahan vzápětí předvedl povedenou otočku a backhandem poslal puk do branky. ASISTENCE: Stephen Weiss, Johan Franzen.
    Riley SHEAHAN - 1:2

35:15
    LUKE GLENDENING vyrovnává během 61 sekund na 2:2!! Glendening se dostal po nahození Joakima Anderssona z pravého křídla před bránou k volnému puku a dorazil ho do prázdné brány. V Joe Louis Areně je bleskově vyrovnáno. ASISTENCE: Joakim Andersson, Drew Miller.
    Luke GLENDENING - 2:2

36:11
    Jak se Detroitu první třetina nepovedla, tak v závěru té druhé vstřelil dvě slepené branky a začínáme od znovu.

37:02
    St. Louis vyjel zpoza branky a poté hledal před brankovištěm Stepana, ten se ale do zakončení nedostal.

37:48
    Rangers se ocitli pod tlakem a St. Louis vyhodil puk přes všechny čáry tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Dobrá práce.

38:30
    Glendening se nedostal v útočném pásmu k přihrávce svého spoluhráče a hosté z New Yorku se opět osvobodili.

39:08
    Brendan Smith (DET) dostal menší trest, 2 minuty za držení hole.

39:30
    Marc Staal mohl bleskově využít přesilovou hru Rangers, Jimmy Howard ale dokázal jeho pokus zneškodnit a následně mu pomohli obránci! Howard ležel na ledě a nevěděl, kde má puk.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také ve druhé třetině byly k vidění dvě branky, které měli na svědomí domácí Red Wings. Detroit vstřelil v závěru prostředního dějství během minuty dva slepené góly, které měli na svědomí Riley Sheahan a Luke Glendening. Skóre po 40 odehraných minutách. Detroit Red Wings 2 New York Rangers 2.
    Laura Deck se stala vítězem twitterové soutěže o nejlepší fotografii ze sedadla Joe Louis Areny a domů si odnese po skončení dnešního zápasu dárkový balíček. Gratulujeme!

Čeká nás zajímavá poslední třetina, která právě začíná. Oba týmy do ní vstupují za nerozhodného stavu 2:2.

40:01

40:38
    Dan Boyle zahájil pohlednou kombinaci na jeden dotek, Rangers se ale do zakončení nedostali, protože jednomu z hokejistů New Yorku přeskočil puk hokejku.

41:08
    Přesilovka Rangers z konce druhé třetiny právě skončila a domácí Red Wings hrají opět v plném počtu.

44:04
    Tomáš Jurčo objel branku Rangers, vzápětí se ale domácí k ničemu nedostali.

45:20
    Joakim Andersson se dostal na pravém křídle k nahození backhandem, které Cam Talbot v klidu ukryl ve své výstroji a přerušil hru.

45:46
    Brendan Smith se nepříjemně srazil na modré čáře útočného pásma s Derickem Brassardem a jeho obličej musel zkontrolovat lékař.

47:40
    DARREN HELM navazuje na skvělý výkon proti Dallasu Stars, do jehož branky vstřelil dva góly, a otáčí vývoj zápasu!! Darren Helm zamířil přesně nad beton Cama Talbota a Detroit se ujímá vedení 3:2. ASISTENCE: Tomáš Tatar, Danny DeKeyser.
    Darren HELM - 3:2

49:13
    Drew Miller má nějaké zdravotní problémy a kulhá před vlastní střídačkou. Puk mezitím skončil na střídačce jednoho z týmu a hra byla přerušena.

49:13
    Johan Franzen (DET) musí odpykat týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

50:26
    Kyle Quincey (DET) dostal trest 2+2 minuty za hru vysokou holí, po níž se navíc ve tváří Dericka Brassarda objevila krev.

50:43
    Rangers mají k dispozici ještě 30 sekund z přesilovky 5 na 3. Ideální možnost na vyrovnání.

51:23
    Přesilovka 5 na 3 je u konce a Darren Helm opět osvobozuje svůj tým.

52:15
    New York Rangers se nemůže usadit v útočném pásmu a téměř polovina z trestu Kyla Quinceyho je pryč.

52:37
    Jonathan Ericsson (DET) dostal menší trest, 2 minuty za hru vysokou holí a Red Wings jdou opět do tří.

52:57
    Martin St. Louis tvrdě vypálil z levého křídla a jeho následná tvrdá střela orazítkovala tyč!

53:12
    Vzápětí to zkoušel z opačné strany Derick Brassard, jehož jedovatý projektil lízl pravou tyč Howardovy brány!

54:07
    Derick Brasard znovu v šanci, tentokrát ale jeho pokus zneškodnil skvělým zákrokem připravený Jimmy Howard.

55:25
    Detroit přežil dvě přesilové hry, během nichž se bránil ve třech pěti, náročné situace ale zvládl a jeho hráči hrají opět v plném počtu.

56:46
    Střela Red Wings od modré čáry byla sražena do ochranné sítě a hra byla přerušena.

57:34
    Drew Miller dojel na levém křídle puk a poté ho nahodil před bránu, kde ho ukryl ve své výstroji Cam Talbot.
    Carl Hagelin o svém svém spoluhráči Matsovi Zuccarellovi prohlásil: "On je jako David Beckham z Norska."

57:44
    Cam Talbot předvedl skvělý zákrok, přestože nevěděl, kde má puk, a udržel svůj tým ve hře o bod!

58:55
    Cam Talbot opustil svou klec a Rangers to zkoušejí v šesti!

59:29
    Carl Hagelin vypálil od levého mantinelu, jeho střelu ale v pohodě chytil u své pravé tyče připravený Jimmy Howard.

59:41
    Mats Zuccarrelo se pokusil zakončit pohotovou rybičkou, jeho střela ale postrádala razanci a Jimmy Howard opět přerušil po snadném zákroku hru.

59:59
    Ještě jedno vhazování a Jimmy Howard už může oslavovat vítězství.

60:00

Detroit Red Wings dokázal smazat ve druhé třetině dvoubrankový náskok New Yorku Rangers a v poslední části hry rozhodl o jeho těsné výhře Darren Helm. Red Wings poráží Rangers poprvé po třech letech. Hosté měli v poslední třetině dvakrát výhodu přesilové hry 5 na 3, tu ale nedokázali využít, a tak si ani vyhrát nezasloužili. Konečné skóre zápasu "Originální šestky". Detroit Red Wings 3 New York Rangers 2.

Tři hvězdy utkání

1. Darren Helm (DET) 1+0
    2. Jimmy Howard (DET) 24 zák., 2 góly, 92,9%
    3. Cam Talbot (DET) 29 zák., 3 góly, 91,2%
    Jimmy Howard vytáhl několik skvělých zákroků a po zásluze byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hlavní trenér Red Wings Mike Babcock dnes dosáhl na 500. vítězství své kariéry.

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (DET) 0+1, 4 střely, čas na ledě 13:41
    Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:43
    Jakub Kindl (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:25
    Petr Mrázek (DET) 0 minut, 0 zák., 0 gólů, 0% (03:49:08)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Sheahan (Weiss, Franzen), 36. Glendening (Andersson, Miller), 48. Helm (Tatar, DeKeyser) – 10. Klein (Hayes, Hagelin), 15. Nash (Brassard)

Rozhodčí: Jean Hebert, Ian Walsh – Andy McElman, Pierre Racicot