2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 12.12.2014, 17:30 • Arena 2000 • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré páteční odpoledne, vítám vás u sledování on-line přenosu z utkání 35. kola Mládežnické hokejové ligy, ve kterém domácí Loko Jaroslavl přivítá HC Energii Karlovy Vary. Oba soupeři patří v probíhající sezoně mezi nejlepší celky MHL.

Ruský tým v současné chvíli okupuje v tabulce MHL třetí příčku. Na vedoucí Energii ztrácí sedm bodů, nutno ale připomenout, že má dva duely k dobru. Posledním soupeřem Jaroslavle byl Red Bull Salzburg, který na ledě Loka nejprve zvítězil 6:5, v odvetě se ale radovali hokejisté Jaroslavle, kteří vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějším hokejistou týmu je útočník Alexander Mokšancev (14+15).

Karlovarská Vlčí smečka letos opravdu řádí! V tabulce MHL je se ziskem 75 bodů na prvním místě, skóre má 127:88. Aktuálně mají svěřenci trenéra Marišky v zádech třízápasovou vítěznou šňůru (SKA-1946 2:1sn, Stříbrní Lvi 5:4sn a 4:2). Energetikům se daří také v individuálních statistikách. Matěj Zadražil (18+32) je vůbec nejproduktivnějším hráčem celé ligy, Tomáš Harkabus (23+17) zase vévodí tabulce střelců.

Vzájemné zápasy 2014/2015

23. kolo HC Energie – Loko Jaroslavl 4:3
    24. kolo HC Energie – Loko Jaroslavl 4:0

Vzájemné zápasy 2013/2014

1. kolo Loko Jaroslavl – HC Energie 4:3sn
    25. kolo HC Energie – Loko Jaroslavl 2:3sn

Loko Jaroslavl: Kudašev (Konovalov) – Jelesin, Cvetkov, Chisamutdinov, Manuchov, Averin, Turčaninov, Gromov – Kulagin, Kajumov, Alexejev, Kononov, Denisenko, Iljenko, Jurtajkin, Čvančikov, Krikuněnko, Kolonistov, Ryžkov, Kudrjavcev, Polunin

HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Kuchař) – Vaněk, Dvořák, Šafář, Röthlisberger, Michálek, Šimek, Běhal, Kečkeš – Osmík, Beránek, Gríger, Táborský, Orság, Harkabus, J. Vrána, Gorčík, Škop, Hroch, Zadražil, Rubeš.

00:01

01:21
    S Vaňkovým nepříjemným nahozením na branku si celkem bez problémů poradil brankář Kudašev.

02:40
    Orság se snažil proniknout skrz obranu domácího celku, jeho individuální akce ale úspěchem neskončila.

04:17
    První vážnější nebezpečnou akci vymysleli i hokejisté Jaroslavle, Děnisenko ale svým pokusem od modré čáry gólmana Fučíka nepřekvapil.

05:25
    S další střelou po chvíli přispěchal také Ryžkov, karlovarský brankář se ale překonat nenechal.

07:16
    Matěj Zadražil mohl poslal Energii do vedení, Kudašev ale výborným zákrokem jeho šanci zlikvidoval.

09:59
    Po polovině úvodního dějství je stav 0:0, aktivnější je ale zatím Vlčí smečka ze západu Čech.

10:38
    Alexander Kulagin se ocitl v útočném pásmu v zajímavé pozici, svou střelou ale trefil jen dobře postaveného brankáře.

10:58
    Vyloučen obránce Roman Manuchov (Loko Jaroslavl) za zdržování hry.

12:58
    Karlovarští hráči první přesilovou hru dnešního utkání nevyužili, domácí tým se ubránil.

13:48
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také Loko, Jiří Běhal si vysloužil menší trest za podražení.

15:20
    Arťem Kolonistov trefil svou tvrdou střelou břevno branky, nyní měli hosté štěstí.

15:48
    Energie hraje v plném počtu.

16:17
    Vyloučen Martin Kečkeš (HC Energie Karlovy Vary) za podražení.

18:17
    Domácí tým přesilovou hru nevyužil.

19:24
    Kulaginova zajímavá střela jen těsně minula svatyni, kterou dnes střeží Tomáš Fučík.

20:00

Po úvodní třetině je stav 0:0. Mírně aktivnější byli hosté, domácím se ale podařilo srovnat hru a oba týmy si vytvořily několik zajímavých šancí. Brankáři se však zatím překonat nenechali, uvidíme, kolik branek padne v dalším průběhu zápasu.

Střely na branku v první třetině – 10:12

20:01

20:29
    U branky se pokoušel opět čarovat aktivní Kulagin, z úhlu ale na gólmana Karlových Varů nevyzrál.

24:41
    V posledních minutách se oba soupeři střídají v držení puku, gólmani nyní nemají skoro žádnou práci.

25:19
    Beránek pronikl do útočného pásma podél mantinelu a dokázal i vystřelit, Kudašev byl ale pozorný a puk chytil.

28:38
    Děnisenko vypálil z mezikruží, Fučík ale jeho ránu vyrazil mimo.

29:11
    Loko Jaroslavl právě vstřelil branku!
    Domácí tým se dostává v polovině zápasu do vedení, stav utkání je 1:0. Karlovarského brankáře překonal po přihrávce od Polunina útočník MAXIM RYŽKOV. Asistence: Alexander Polunin.

32:41
    V brankovišti Jaroslavle nyní vznikl slušný závar, se kterým si ale nakonec domácí hokejisté poradili. Energetici to musí zkusit znovu.

33:21
    Vyloučeni Alexander Kulagin (LKJ) a Ondřej Beránek (KVA), oba za hrubost.

34:49
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetikům se podařilo vyrovnat na 1:1, začínáme opět od začátku. O vyrovnávací trefu se postaral obránce ONDŘEJ ŠAFÁŘ, který dorazil do branky Škopovo nahození. Asistence: Luděk Škop.

35:21
    Oba týmy hrají v plném počtu.

37:20
    Vyloučen nejproduktivnější hráč MHL Matěj Zadražil (KVA) za hákování.

39:20
    Hokejisté ruského klubu přesilovou hru nevyužili, Energie se ubránila.

40:00

Po čtyřiceti minutách je stav utkání vyrovnaný 1:1. Domácí tým poslal do vedení v polovině utkání Ryžkov, ve 35. minutě ale vyrovnal Ondřej Šafář. Oba týmy se dnes velmi snaží, a tak může střetnutí skončit všelijak.

Střely na branku ve druhé třetině – 9:8

40:01

41:23
    Beránek nahodil nebezpečně ze strany kotouč na branku Loka Jaroslavl, brankář Kudašev ale úspěšně zasáhl.

43:51
    Kajumov dokázal obelstít defenzivu hostujícího týmu, na gólmana Fučíka si však nepřišel.

44:32
    Iljenko se při jednom ze soubojů zřejmě zranil, snad to ale nebude nic vážného.

45:20
    Gríger se dostal po nedůslednostech v domácí obraně ke střele, která ale nebyla až tak nebezpečná.

46:44
    Jurtajkin vletěl do útočného pásma Jaroslavle jako namydlený blesk, jeho tvrdá rána však skončila mimo.

47:28
    Vyloučen Ondřej Šafář (KVA) za vražení na hrazení.

49:28
    Ruský tým se v početní výhodě neprosadil, stav zápasu je stále 1:1.

51:39
    První gól vstřelili ve třetí třetině domácí hráči, a tak se opět dostávají do vedení. Brankáře Energie Fučíka překonal povedenou tečí střely od modré čáry ARŤEM ILJENKO. Vše ještě musel zkontrolovat videorozhodčí, který rozhodl, že branka platí. Asistence: Alexander Jelesin.

54:12
    Další nepříjemnosti pro Karlovy Vary. Vyloučen Ondřej Beránek za podražení.

54:49
    Ryžkov se zjevil před brankou ve velmi zajímavé pozici, brankář ale jeho ránu pomocí skvělých reflexů vyrazil mimo!

56:12
    Hosté hrají v plném počtu.

57:33
    Čvančikov se dostal do úniku a ujížděl úplně sám na branku, ze souboje s brankářem Fučíkem ale odešel jako poražený.

58:11
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Energetici odvolali gólmana a zkouší to v šesti hráčích v poli!

60:00

Střely na branku ve třetí třetině – 11:8

Zápas 35. kola Mládežnické hokejové ligy zvládli lépe domácí hokejisté, kteří nakonec zásluhou branky ze třetí třetiny vítězí těsným rozdílem. Energie nepotvrdila pověst nejlepšího týmu ligy, pomstít se však může už zítra. Odveta je v Jaroslavli na programu od 12:00.

Statistiky zápasu

Střely na branku – 30:28

Vhazování – 34:25

Vyloučení – 2:6. Bez využití. (19:37:17)

Jakub Holubec

Branky a nahrávky: 30. Ryžkov (Polunin), 52. Iljenko (Jelesin) – 35. Šafář (Škop)

Loko Jaroslavl: Kudašev (Konovalov) – Jelesin, Cvetkov, Chisamutdinov, Manuchov, Averin, Turčaninov, Gromov – Kulagin, Kajumov, Alexejev, Kononov, Děnisenko, Iljenko, Jurtajkin, Čvančikov, Krikuněnko, Kolonistov, Ryžkov, Kudrjavcev, Polunin

Rozhodčí: Lavrentěv, Andrijanov – Chartin, Baryšev