Havlíčkův Brod – Karlovy Vary B 3:1 (kon.) | Havířov – Třebíč 3:4 (1:2 po s.n.) | PZ Kladno – Ústí n/L 7:10 (kon.)
po s.n. (1:2)
AZ Havířov
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pátek 12.12.2014, 19:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer z Havířova. Dnes budeme společně sledovat 5. kolo nadstavbové skupiny B mezi domácím AZ Havířov a hostujícím celkem SK Horácká Slávia Třebíč. Bude se jednat o střetnutí dvou celků, které jsou na tom v tabulce bodově úplně stejně. Havířov drží 5. příčku se ziskem 3 bodů, Třebíč je o pozici níže, a to jen o horší skóre. Oba celky mají kontakt s první čtyřkou, o kterou se bojuje.

AZ Havířov: Turšner (Kostka) – Bahounek, Gawlas, Heinzl, Chroboček, Regoš – Vyčesaný, Churý, Křibík, Caruk, Sap, Šmíd, Taras, Lejčko, Staš
    Trenér: Michal Janeček.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Trnka) – Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Hort, Kabelka – Tůma, Všetečka, Salák, Vantuch, Mašek, Matov, Juráň
    Trenér: Roman Mejzlík.

00:01

00:14
    Hosté se chvíli po začátku utkání dostali do první šance. Marcel Juráň vystřelil švihem, ale pouze do lapačky Turšnera.

01:30
    Marek Vantuch nevěděl, co s pukem, tak ho jen tak nahodil na Turšnera, který s menšími obtížemi vyráží.

02:02
    Hostům se začátek zápasu poměrně daří. Další střelu si připisuje Hort, Turšnera opět vyráží do rohu.

02:59
    Po rychlé rozehrávce Chrobočka se puk ocitl mimo ledovou plochu. Hosté jeho přihrávku na spoluhráče ztečovali.

03:32
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hostům se aktivní začátek zápas vyplatil. Juráň se dostal k puku u zadního mantinelu a poslal přihrávku DAVIDU JIRÁKOVI do předbrankového prostoru, který dnes poprvé překonal Tušnera rychlou dorážkou.
    Asistence: Marcel Juráň.

04:50
    Domácí Křibík si vzal puk ve středním pásmu, dokázal projet hned mezi čtyřmi hráči. O puk sice přišel, ale následně se k němu dostal Churý, který trefil z mezikruží horní tyčku Svobodovy branky!

05:45
    Tomáš Pelikán se dostal do výhodné pozice pro střelu, ale puk nakonec srazil bránící hráč AZetu mimo branku.

06:17
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté vyrovnávají stav utkání. Po přihrávce Šmída se k puku dostal JAROSLAW SAP, který měl těžkou pozici pro střelu, vyjel kolem levé tyčky a z ostrého úhlu našel mezeru mezi betony brankáře Svobody.
    Asistence: Jan Šmíd.

07:14
    Křibík se dokázal vytočit až k povedené přihrávce, ale Churý už se ke smůle AZetu k puku nedostal.

08:27
    Marcel Juráň se chtěl procpat mezi obránci Havířova, ale brzo narazil na bránícího Regoše a šel k ledu.

09:30
    Havířov se dlouho držel na puku v útočné třetině, ale do žádně šance je hosté z Třebíče nepustili.

10:10
    Vyčesaný hledal přihrávkou Churého, ale ten dostal puk na brusle a zakončit se mu tak už nepodařilo.

10:20
    Nedlouho na to musel puk pod lapačkou ukrýt Turšner po střele Maška.

12:00
    Křibík nevěděl co s pukem a tak ho jen nahodil na brankáře Svobodu.

12:30
    Hosté málem využili špatné koncentrace Havířova, který měl rozhozenou obranu po střídání. Puk skákal k Jiřímu Všetečkovi, ale ten se do něj nedokázal trefit, jinak by zametal do odkryté branky.

13:50
    Nejprve se do šance silově natlačil Salák, ale Turšner puk udržel a domácí vyrazili rychle dopředu. A byla z toho šance. Churý se dostal ke střele u levé tyčky, ale trefil pouze boční síťku.

15:15
    Lukáš Hort se opřel do puku na pravém kruhu, další zákrok si po této střele připsal Turšner, který puk vytěsnil vyrážečkou za branku.

15:56
    Puk se odrazil od hole jednoho z hráčů do obličeje Regoše. Hra je přerušena. Regoš bude vpořádku a už také odjel na střídačku.

17:11
    První lajna Havířova se dostala pod tlak a z celé situace se nakonec málem radoval Salák, který ještě tečoval střelu Horta od modré, puk nakonec končí po nepřehledné skrumáži ve výstroji Turšnera.

18:46
    Vyčesaný sprintoval za vyhozeným pukem, nakonec je zapískáno velmi těsné zakázané uvolnění AZetu.

19:42
    Křibík chtěl puk zasáhnout holí ještě ve vzduchu a udržet pásmo, ale nedokázal se do letícího kotouče trefit. Puk končí u Turšnera a už se asi nic nestane.

20:00

Hosté začali utkání velmi dobře a připsali si i více šancí. Z toho také pramenilo jejich vedení, o které se postaral ve 4. minutě David Jirák. Havířov se oklepal a o tři minuty později srovnal stav. Přesné zakončení předvedl Jaroslaw Sap. Hosté pak dostali domácí hráče několikrát pod tlak, ale na výsledku se v této třetině už nic nezměnilo.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

20:01

20:30
    Jakub Kučera vyslal od modré nebezpečnou střelu, která byla na několikrát sražena do rohu.

21:11
    Hosté dostávají první domácí lajnu opět pod tlak. Jan Salák se procpal až ke střele, kterou ale pouze trefil dobře přesouvajícího se Turšnera.

21:38
    Zakázané uvolnění Třebíče stěhuje hru před Svobodu.

22:50
    Po delší době se do šance dostal hostující Pelikán, ale jeho nebezpečná střela prosvištěla těsně kolem branky.

24:30
    Křibík byl v útočném pásmu dlouho na puku, ale do šance se nakonec nedostal.

24:44
    Radomír Churý (HAV), dvě minuty za vysokou hůl.

25:00
    Sap se dostal k puku, neváhal a vyhodil.

25:34
    Hosté se drží v útočné třetině, ale bez nějakých větších šancí. Následně domácí hokejisté vyhazují.

26:22
    Marcel Juráň dostal na levý kruh přesnou přihrávku, kterou využil ke střele zprvní. Turšner si dokázal jeho střelecký pokus pohlídat a puk udržel.

26:44

27:09
    Vyčesaný se dostal sám na brankáře, ale bekhendový blafák mu nevyšel a puk mu sjel!

27:14
    Havířov ale z následné akce už branku vstřelil. Radomír Churý vyslal z mezikruží dobrou střelu na Svobodu, kterému skončil puk na pravém betonu, odkud se dobrým důrazem na brankovišti prosadil MICHAL VYČESANÝ a puk za jeho záda už zametl.
    Asistence: Radomír Churý.

28:03
    Další blesková akce Havířova. JAN ŠMÍD sebral puk na útočné modré, vjel do třetiny a prudkou střelou švihem se trefil nad gólmanův beton – 3:1.
    Asistence: Martin Caruk, David Bahounek.

29:02
    Vyčesanému se podařilo chytrou přihrávkou o mantinel najít Křibíka, ale ten se nedokázal v útočném pásmu prosadit a akce končí.

29:42
    Brankář Svoboda kryje střelecký pokus domácích.

30:42
    Havířov získává viditelnou převahu, což dokazuje i dlouhé střídání v útočném pásmu.

31:20
    Martin Mašek se dostal ke skákajícímu puku, ale jeho bekhendová dorážka skončila na jistém Turšnerovi, ze kterého puk nevypadl.

32:06
    Bahounek našel z rohu obranného pásma volného Křibíka na útočné modré čáře, ale tomu puk uskočil.

34:17
    Momentálně sledujeme boj o každý puk, šancí k vidění momentálně moc není.

35:20
    Vyčesaný hledal Churého před brankou, což se mu podařilo, ale Churý už puk nedokázal trefit ideálně.

35:47
    Turšner předvádí další jistý zákrok lapačkou.

36:48
    Jan Salák si vybruslil do střelecké pozice a rychlou střelou švihem trefil pouze dnes výborně chytajícího brankáře Turšnera.

38:51
    Křibík nahodil puk do brankoviště, ale šance z této situace nebude.

39:46
    Bahounek vyslal další rychlou a na velkou vzdálenost přesnou přihrávku, ale akce končí u útočné modré čáry.

40:00

Druhá třetina moc velkých šancí nenabídla, ale i přesto v ní nastává důležitý zlom zápasu. Havířov dokázal v rozmezí 27. – 29. minuty vstřelit dvě branky a otočil vývoj tohoto střetnutí na svou stranu. AZ vede po druhé třetině 3:1.

Další třetina začne přibližně v 20:17.

40:01

40:58
    Sapova přihrávka byla příliš prudká a skončila až za brankou hostů – icing.

41:05
    Ihned po vyhraném vhazování se dostal ke střele Salák, ale Turšner jeho pokus vyrazil.

41:43
    A další zákrok domácího brankáře, hosté nyní vyvíjejí velkou snahu na snížení.

43:05
    Churý si nabruslil do útočné třetiny, poslal přihrávku Bahounkovi, ale ten se trefil svou střelou jen do nohy bránícího hráče a akce skončila.

43:33
    Na druhé straně končí nastřelený puk v ochranné síti.

43:48
    A máme zaděláno na drama! Hosté využívají svého aktivního pojetí a to se jim vyplácí. Vantuch poslal přihrávku na modrou čáru, kde stál JAN ŠIMKA, který svou střelu umístil velmi přesně nad rameno Turšnera.
    Asistence: Marek Vantuch, Jan Salák.

45:23
    A hostující celek dokázal srovnat! Podívejme se, co se to na ledě děje. Jan Salák si vypíchnul puk u útočné modré čáry, ale hodně před sebe, Turšner si pro puk dojel a rybičkou ho dostal do rohu od útočníka Třebíče. Jenže Salák se k puku dostal znovu v rohu pásma a servíroval přihrávku na volného MARCELA JURÁNĚ, který měl úplně prázdnou branku, kam se nestačil Turšner vrátit. Velká hrubka domácí obrany.
    Asistence: Jan Salák.

46:56
    A karty se mohou touto pasáží zcela otočit. Havířov rozehrál velmi nepřesně a píská se icing.

47:47
    Churý se dostal do pásma a vykoledoval si faul. Následně ještě střílel Bahounek, ale pouze do Svobody.

47:47
    Jan Šimka (TRE), dvě minuty za držení protihráče.

48:17
    Tvrdá střela Churého od modré se odrazila od clonícího Bahounka mimo branku.

48:52
    Jan Salák předvedl velkou obětavost a lehl si do dobré střely domácího obránce, hosté se následně osvobozují.

49:20
    Šmíd se prodral do velké šance, ale jeho střelu kryje pozorný Svoboda. Toto byl velmi důležitý zákrok.

49:47

50:47
    Třebíč hrála v šesti a bude si muset odpykat dvouminutový trest pro hráčskou lavici. Za katr usedl Daniel Kabelka (TRE).

51:04
    Samotný úvod přesilové hry se zatím domácí nedaří, uvidíme, co si hráči v bílých dresech vypracují.

51:38
    Po tvrdé Bahounkově střele se puk odrazil od Svobody před branku, kde na několikrát dorážel Chroboček, ale puk ani po jedné dorážce za zády brankáře Bílých hvězd neskončil!

52:44
    A další velký závar před hostující brankou, ale opět se hosté zuby nehty udrželi a neinkasovali!

52:47

53:51
    David Jirák se chtěl dostat do šance, ale hra se zastavuje pro ofsajd. Jeho spoluhráč to ven z pásma nestihnul.

54:51
    Hra se nám přitvrdila, a to především u mantinelů. Do šance se dokázal prodrat hostující Jirák, ale puk dokázal Turšner udržet někde ve výstroji před brankovou čárou.

55:33
    Hostující akci dva na jednoho nakonec dobruslil Chroboček a puk dostal mimo nebezpečný prostor.

56:49
    Po dalším velkém závaru, tentokráte před Turšnerem, se bude vylučovat. Robin Regoš (HAV), dvě minuty za podražení.

57:17
    Martin Mašek se dostal dvakrát do obrovské šance před Turšnerem, ale ani jednou jej překonat nedokázal! Hosté hrají přesilovku velmi dobře.

57:50
    Až teď se špatnou přihrávkou sami vyhnali z útočné třetiny.

58:10
    Patrik Matov se dostal až do zakončení, ale Turšner pravým betonem vyráží!

58:49

59:17
    Chroboček zlomil při střele hokejku a byly z toho velké problémy. Málem jich dokázal využít Marcel Juráň, ale brankář Turšner Havířov skvěle podržel.

59:27
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Tak teď muselo vše havířovským příznivců zatrnout. Bahounek přišel o puk a na chvíli to byla šance pro hosty, nakonec končí puk v bezpečném místě ve středním pásmu.

60:00

Po třech třetinách se nám skóre dnešního utkání zastavilo na výsledku 3:3, a proto budou následovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Bahounek zakličkoval, ale puk končí ne betonu Svobody.

1. série
    0:0
    Matov zvolil střelu, která šla do betonů Turšnera.

2. série
    0:0
    Vyčesaný chtěl dostat puk mezi betony, ale to se nepodařilo.

2. série
    0:0
    Juráňova střela končí hodně mimo branku.