Omsk – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 3:5 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Toljatti – Vladivostok 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 14.01.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Vladimír Sobotka: 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 16:50
    Jan Kovář: 1+1, 2 střely na branku, čas na ledě: 20:11 (16:11:16)

Statistiky zápasu
    Střely na branku: 30 – 26
    Vyloučení: 3 – 4
    Využíté přesilovky 0 – 2
    Vyhrané buly: 28 – 20

Ve třetí periodě jsme se branky nedočkali. K vidění byla víceméně vyrovnaná bitva, během které se Omsk pokoušel zatlačit soupeře, ale bez úspěchu. Hosté hráli velice dobře a s jistým Košečkinem tak vítězí za tři body. Posunuli se tak na druhé místo východní konference právě před Omsk. To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera

60:00

59:36
    Tak nakonec dokázali domácí ještě přesunout hru a bude se vhazovat na protější straně. Kostin zůstává na střídačce a Omsk to zkusí v šesti.

59:07
    S největší pravděpodobností už Omsk body z dnešního zápasu nezíská.Platonov vyhodil puk, který byl tečován do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Kostinem.

58:13
    A znovu se domácím nepodařilo rozehrát a hostující celek je puku. Drží se s ním v pásmu soupeře a šetří cenný čas.

57:38
    V zápětí ránu Kalinina vykryl pozorný Košečkin a Metallurg okamžitě vyhodil puk přes všechny čáry. Byla tam teč, a tak to zakázané vulnění nebude.

57:13
    Až teď se podařilo domácím uzavřít v prostoru v útočném pásmu. Hosté jsou pod tlakem, ale Kostin zatím v brance zůstává.

56:15
    Skulinku mezi betony Kostina hledal aktivní Zaripov. Gólman Omsku je ale sevřel včas a raději přerušul hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

55:46
    Z prostoru mezikruží vystřelil Pěrežogin. Jeho střelecký pokus byl ztečován a hostujícího muž v masce nemusel zasahovat. Hosté jsou u puku.

55:08
    V této fázi hry už Magnitogorsk neriskuje. Pokud získá kus černé pryže, posílá ho do středního pásma a vrací se bránit.

54:56
    Na druhé straně šel Stapleton z úhlu sám na branku. V poslední chvíli se k němu stihl vrátitl Gluchov, jenž mu čistým zákrokem kotouč vypíchl.

53:20
    Neprjajev chtěl hostujícího muže v brance překvapit ranou příklepem. Košečkin byl ale opět pozorný a letící puk zneškodnill.

52:22
    V této fázi hry už začíná Avangard poměrně riskovat. Volného prostoru chtěl využít Zaripov, ale v individuální akci se neprosadil.

51:46

51:32
    Střelecky se domácím vůbec nedaří. Omsk produkuje jednu nepřesnou ránu za druhou, a tak Košečkin zatím může být v klidu.

50:37
    K modré dostal obdržel Kuljaš kotouč. Okamžitě ho tvrdou ranou usměrnil k brance, nicméně tu netrefil a puk zamířil k zadnímu mantinelu.

50:05
    Malenkich vypíchl puk obránci, najel si s ním do útočné třetiny, kde ho chvíli podržel a poté odjel vystřídat.

49:46
    Komerční přestávky využili hráčí prohrávajícího týmu k poradě. Na led přichází první přesilovková formace celku v černé barvě.

49:46
    Jenže vzápětí pro Omsk přichází šance. Za podražení míří Jakucenja na trestnou a následuje další početní výhoda Avangardu.

47:28
    Čas běží a domácí tým stále prohrává o dva góly. Do konce zápasu zbývá ale hodně minut, takže se může stát opravdu cokoliv.

46:46
    Nepřesnou přihrávkou sse prezentoval Schutz. Ten posílal zpětný pas na Pivcakina, avšak domácí se vykázali z útočného pásma.

45:48
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Hosté v plné síle opět hrozí o něco víc. Především první formace Avangardu stále dělá problémy.

44:50
    Na útočné modré dostal Mozjakin více místa. Toho využil k najetí ke kruhu a poté k tvrdé střele. Ta skončila na vyrážečce Kostina.

44:13

43:27
    Tahle přesilová hra Avangardu ale rozhodně vypadá mnohem lépe než ty předchozí. Avšak před malou chvíli hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

43:22
    Sobotka poslal puk před brankoviště, jde se jej snažil tečovat Kalini, nicméně kapitán domácích kotouč za záda Košečnika neprotlačil.

42:13
    A při signalizované výhodě měl Omsk velký tlak. Ten sice nevyužil, ale bude hrát přesilovou hru. Za hákování míří na trestnou Jakuncenja.

41:48
    Platonov zatáhl kus černé pryže za branku soupeře, kde následně hledal spoluhráče. Přihrávka mu nevyšla a domácí míří do útoku.

41:18
    Domácí se snaží od prvních vteřin zaujmout dominantní postavení a zatlačit soupeře do obranné třetiny. Zatím marně.

40:01

Střely na branku: 20 – 24
    Vyloučení: 3 – 0
    Góly v přesilovce: 0 – 2
    Vyhrané buly: 21 – 19

Druhé dějství je za námi. Nejprve navýšil vedení Magnitogorsku Jan Kovář z další přesilové hry. To už vypadalo s domácími hodně zle, poté ale domácí udeřili zásluhouz Fiščenka. Dvě minuty na to mohl snížit narozdíl jediné branky Rasszakov z trestného střílení, jenže neuspěl.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Hosté drží kus černé pryže a hrají ve středu hrací plochy. Pravděpodobně se již nic vážného nestane.

38:28
    Omsk tlačí a snaží se v závěru přidat druhou branku v krátkém sledu, nicméně "Magneti" nepovolují žádné pochybené v zadních řadách.

37:02
    Na protější straně to invidiuální akcí zkusil Neprjajev. Ani domácí útočník ale nedokázal vyprodukovat přesný projektil.

36:27
    Aktivní Zaripov si sjížděl od mantinelu do útočné třetiny. V poslední chvíli nechal puk za sebou a ke střele se nedostal.

35:08
    Především domácí ožili po vstřelené brance. Z mezikruží napřáhl Sobotka, ale jeho rána byla zablokována Malenkichem.

34:19
    Tak v této fázi hry sledujeme parádní hokej. Hraje se nahoru-dolu a oba brankaři si na nedostatek práce nemohou stěžovat.
    Paršin trestné střílení neproměnil

Paršin se ujal nájezdu a zkusil překvapit Košečkina kličkou ke straně. To se mu ale nepovedlo a puk zamířil jen k boční síti.

Bylo nářízené trestné střílení ve prospěch domácích! Birjukov zahákoval Paršina a rozhodčí okamžitě překřížil ruce.
    Ivan FIŠČENKO - 1:3

31:40
    Avangard právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic ale přichází velice důležitá branka Omsku, která vrací domácí zpět do utkání. Rasszakov našel zcela osamoceného IVANA FIŠČENKA. Ten si sjížděl ze strany a zužitkovaný kotouč přetavil k tvrdé střele, na kterou nedokázal Košečkin včas zareagovat. Asistence: Erik Gustafsson, Kirill Rasskazov.

30:24
    Antipin napřáhl od modré čáry, avšak jeho pokus zablokoval jeden z domácích hráčů. I nadále má ale první formace hostů drtivý tlak.

30:09

29:26
    Přesilové hry jsou silnou stránkou Magnitogorsku. Ti opět sevřeli svého soupeře v obranné třetině a zatím kombinují.

28:30
    Na mezikruží naznačil Birjukov střelu, ale místo toho poslal puk na Zaripova. Ten pálil z první, nicméně branku netrefil.

28:09
    Kovář si vyměnil puk s Mozjakinem a druhý zmiňovaný vypálil. Mezitím ale Sobotka fauloval a je tu další trest pro domácí tým.

27:21
    Musatov se pokoušel prosadit sám. Vzal si ale příliš velké sousto a přes početní převahu soupeře se nepropracoval.

26:15
    V této chvíli to bude mít Omsk nesmírně těžké. Prohrává už o tři góly a nevypadá to, že by Metallurg v aktivitě nějak polevil.
    Jan KOVÁŘ - 0:3

24:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    I další přesilovou hru hosté využívají. Zaripov poslal od rohu mantinelu kotouč před brankoviště, kde si ho převzal JAN KOVÁŘ. Český hráč nejprve vypálil z otočky. S tím si ještě Kostin poradil, ale na následnou dorážku Kováře již nedosáhl. Asistence: Danis Zaripov, Viktor Antipin.

24:26
    Zatím je Magnitogorsk usazen v útočné třetině a nedovolil soupeři vyhodit. Následná rána Chabarova byla zablokována.

23:51
    Bereglazov pálil poslepu do prázdné branky. Málem puk do odkryté části svatyně dostal, ale Kostin v poslední chvíli natáhl svůj beton.

23:22
    Je tu první vyloučení ve druhé třetině. Kuljaš putuje na trestnou lavii za sekání.

22:29
    Domácí se snaží zlepšit aktivitu a ve druhé části se jim to zatím poměrně daří.

21:52
    Na protější straně si najel Kulik mezi kruhy a tvrdě vypálil. Jeho án ale mezi tři tyče nezamířila.

20:55
    Zaripov obkroužil branku a následně zakončoval k bližší tyči. Kostin jeho počínání přečetl, včas se přemístil a zasáhl betonem.

20:01

Statistiky první třetiny
    Střely na branku: 10 – 13
    Vyloučení: 1 – 2
    Využité přesilovky: 0 – 1
    Vyhrané buly: 13 – 11

Úvodní dějství je za námi. V něm byl lepší tým Magnitogorsku, který vede už o dvě branky. Nejprve spálil vekou šanci Kovář, ale vzápětí hosté udeřili z přesilové hry, kdy se prosadil Zaripov. V závěru třetiny uspěl také Potěchin, a tak jdou do kabin hráči za stavu 2:0 ve prospěch Metallurgu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:54
    Domácí se snaží, ale nedaří se jim v útočné fázi dle představ, a tak Košečkin zatím nečelil žádné větší příležitosti soupeře.
    Bogdan POTĚCHIN - 0:2

17:40
    "Magneti" se ujímají dvoubrankového vedení. Prosadil se BOGDAN POTĚCHIN, který zužitkoval přihrávku Kaletnika a tvrdou ranou poslal puk nad vyrážečku brankaře. Asistence: Jaroslav Kosov, Vladislav Kaletnik.

17:21
    V závěru třetiny se hra trochu uklidnila. Ani jeden z týmů nechce udělat závaznější chybu, která by vedla ke gólu.

16:44
    Kulik pálil od modré čáry, nicméně jeho střelecký pokus byl sražen a Omsk byl vykázán z útočné třetiny.

15:55
    Na druhé straně vznikl závar před brankou. Po menší strkanici rozhodčí přerušili hru a vhazovat se bude před Košečkinem.

14:56
    A znovu se prezentovala první lajna Magnitogorsku. Birjukov hledal kolmou přihrávkou najetého Mozjakina, ale ten kotouč nezachytil.

14:13
    První formace způsobuje domácím obrovské potíže. Naštěstí pro ně není smrtící útočné trio včetně Kováře přesné v zakončení.

13:48
    Od rohu mantinelu poslal Zaripov pas na Kováře. Ten vystřelil z první a Kostin zachytil kus černé pryže do připravené lapačky.

12:38
    Mozjakin zachytil kotouč, najel si s ním do útočné třetiny a pokusil se zakončit. Svou ranou ale trefil jen stojícího protihráče.

12:02
    Po vhazování v útočné třetině Omsku se do vyhraném buly dostal ke střele Pervušin, ale gólman Magnetů opět zakročil včas.

11:43
    Dobrou ranou se ale vzápětí prezentoval Semjonov Ten vypálil z dorážky bekhendové ranou jen těsně nad horní tyč

11:17
    Nepodařilo se. Domácí sice dlouho kroužili s pukem v útočné třetiny, ale defenzivní čtveřice soupeře s nimi držela krok a k ničemu vážnějšímu je nepustila.

09:17
    Za sekání míří na lavici hanby Birjukov. Je tu druhá přesilová hra pro Avangard.

09:02
    Tak či tak, zatím sledujeme rozhodně zajímavou podívanou. Hraje se útočný hokej a to diváky určitě musí bavit.

08:49
    Pro Fiščenka přišla zajímavá šance z dorážky. Domácí hráč ale kotouč za přesouvajícího Košečkina nedokázal usměrnit.

07:57
    Timkin si podél mantinelu sjížděl dalekonosnou přihrávku, ale dostal se do ofsajdu. Hra se vrátí před branku Košečkina.

07:46
    Domácí jsou poměrně zaskočeni a momentálně se jim herně nedaří. Stále se musí bránit útokům svého soupeře.
    Danis ZARIPOV - 0:1

06:15
    To hosty ale mrzet nemusí, protoře přeci jen přesilovou hru využívají. Kovář si zajel za branku a poté poslal kus černé pryže na vrchol kruhu. Tam si najel DANIS ZARIPOV, který ranou z první usměrnil puk k protilehlé tyčce. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

05:41
    Kovář měl na hokejce první gól! Český hráč číhal u tyče na přihrávku. Tu obdržel, ale prázdnou branku netrefil, protože skákavý kotouč se přehoupl přes jeho hokejku.

04:30
    Bude se podruhé v zápase vylučovat. Tentokrát na domácí straně, protože se Sobotka provinil hákováním.

04:19
    Celek Magnitogorsku začíná zvyšovat tlak. Další rána, tentokrát v podání Stapletona z vrcholu kruhu zaplula do hrudi Kostina. Ten poté přerušil hru.

03:59
    Chabarov dostal puk před modrou čáru. To zužitkoval k tvrdé střele, ovšem i s tou si domácí muž v masce dokázal poradit.

03:21
    Poprvé se do útoku dostal také tým Metallurgu. Nahozený kotouč zaplul do lapačky Kostina, před kterým se následně bude vhazovat.

02:42

02:05
    Nadvakrát se Schutz propracoval k zakončení, nicméně Košečkin si s oběma střelami poradil a vzápětí "Magneti" vyhodili.

01:27
    Omsk má zatím velký tlak. Hosté se nemohou vymanit a velmi oslabená čtveřice čelí střelbě ze všech možných úhlů.

00:42
    Hned na začátku utkání přichází vyloučení. Birjukov putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

00:01

Hráči jsou již na ledě. Domácí tým dnes nastoupí v černé barvě. Soupeř z Magnitogorsku oblékne bílé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Ljamin, Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Kulik, Gluchov – Paršin, Sobotka, Kalinin (C) – Pěrežogin, Schutz, Musatov – Pervušin, Neprjajev, Fiščenko- Rasskzaz, Kurjanov, Lauta – Semjonov, Volkov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Antipin, Birjukov, Maleňkich, Těreščenko, Lee, Chabarov, Bereglazov – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Platonov, Stapleton, Kosov .- Timkin, Brent, Kaletnik – Jakuncenja, Osala, Potěchin – Kameněv.

Rozhodčí: Odins, Olenin – Matjuša, Morozov.