Bayern – Schalke 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Freiburg 1:0 (kon.) | Hannover – Mohuč 1:1 (kon.)
Frankfurt – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Bayern Mnichov
1:1 (0:0)
FC Schalke 04
Úterý 03.02.2015, 20:00 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu vložené 19. kolo a my budeme sledovat duel mezi Bayernem a Schalke. Jasný favoritem tohoto zápasu je domácí celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Mnichovský celek kraluje německé nejvyšší soutěži a míří za dalším titulem. Ještě to ale bude dlouhá cesta a nebude to vůbec lehké, což ukázalo poslední kolo. Bayern totiž zahájil jarní část na hřišti Wolfsburgu a zápas absolutně nezvládl. Mnichovský celek vyfasoval čtyři branky, tedy stejně jako za celou podzimní část a nakonec prohrál 1:4! To byl výsledek, který obletěl celý fotbalový svět. Bayern z toho ale žádnou tragédii nedělá a trenér Pep Guardiola sám řekl, že jeho tým tuto ´facku´ potřeboval.

Bayern zatím nasbíral 45 bodů a je na prvním místě. Před druhým Wolfsburgem má náskok osmi bodů. Na svém kontě má mnichovský celek pouze jednu porážku, právě tu z minulého kola. Dnes má tedy Bayern co napravovat.

Hostující celek na tom také není vůbec špatně. Schalke i v této sezoně bojuje o pohárové příčky a zatím má na svém kontě 30 bodů, což stačí na průběžné čtvrté místo. Z posledních pěti zápasů Schalke pouze jednou prohrálo, takže formu nemají hostující fotbalisté vůbec špatnou a favorita dnešního zápasu chtějí minimálně potrápit.

Schalke zahájilo druhou polovinu sezony domácí zápasem s Hannoverem, který byl velmi vyrovnaný. Utkání nakonec rozhodla jediná branka. Tu vstřelil domácí celek a Schalke tak za těsnou výhru vybojovalo cenné vítězství.

Poslední vzájemné zápasy

Schalke – Bayern 1:1
    Bayern – Schalke 5:1
    Schalke – Bayern 0:4
    Bayern – Schalke 4:0
    Schalke – Bayern 0:5
    Dnešní zápas bude sledovat vyprodaná Allianz Arena.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayern Mnichov: Neuer – Weiser, Benatia, J. Boateng, Alaba – Alonso – Robben, T. Müller, Schweinsteiger, Bernat – Götze.
    Náhradníci: Reina – Lewandowski, Badstuber, Dante, Gaudino, C. Pizarro, Rode.

FC Schalke 04: Giefer – Höwedes, Matip, Nastasić – Neustädter, Učida, Sam, Meyer, Fuchs – Choupo-Moting, K-P. Boateng.
    Náhradníci: Wellenreuther – Ayhan, Sobottka, Sané, Barnetta, Aogo.

Rozhodčí: Dankert – Hacker, Rohde.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Vše je připraveno a duel může začít. Domácí trenér Pep Guardiola dnes udělal několik změn v sestavě. V základní jedenáctce chybí například Robert Lewandowski.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří dnes nastoupili v zelených dresech.

1
    Schalke to zkusilo po levé straně, ale Christian Fuchs nedokázal odcentrovat.

2
    Mnichovský celek se poprvé v utkání dostal k míči a v klidu kombinuje na své polovině.

2
    Míč zatím stále létá mezi domácími zadáky...

3
    Po chybě v rozehrávce musel Schweinsteiger faulovat a u míče jsou tedy hráči Schalke.

3
    Hosté se hned vydali dopředu, ale rychlík Sam byl podle rozhodčího v ofsajdu.

4
    Domácí stále kombinují, ale hlavně na své polovině. Začátek duelu je zatím hodně opatrný.

4
    Nakonec se Bayern vydal dopředu a vše musel vyřešit Höwedes, který míč uklidil na první rohový kop.

5
    Po centru se k hlavičce dostal Schweinsteiger, který byl v dobré pozici, ale zakončení nezvládl a nakonec branku minul zhruba o metr.
    Schweisteiger minul branku zhruba o metr.

6
    Je tu další rohový kop pro Bayern.

7
    Tentokrát to domácí zkusili chytře a míč směřoval na hranici velkého vápna, ale hostující zadák vše přečetl a kulatý nesmysl uklidil do bezpečí.

8
    Nyní se k míči dostal Mario Götze, ale zakončení pravou nohou nezvládl a branku přestřelil. Hosté mají zatím velké štěstí.

9
    Po dalším centru se k hlavičce na hranici penalty dostal Götze, který ještě hledal Müllera, ale ten míč nakonec na hrací ploše nezachytil.
    Götze hledal Müllera, ten však nedokázal míč zachytit na hrací ploše.

10
    Po delší době se dopředu vydali i hosté a z dálky to zkusil Meyer, ale s jeho přízemním pokusem si Neuer v pohodě poradil.

11
    Na hranici velkého vápna byl faulován Götze a je z toho hodně zajímavá standardní situace pro Bayern.

12
    K míči se nakonec postavil Schweinsteiger, ale jeho technická střela nebyla přesná a Giefer zasahovat nemusel. Na první branku si ještě musíme počkat.

13
    Obraz hry je stále stejný. Bayern se tlačí dopředu a Schalke se pouze brání.

15
    Ani tentokrát se domácí neprosadili. Schalke zatím velmi dobře brání a drží nerozhodný stav, což by určitě hosté na konci zápasu brali všemi deseti.

16
    Další bleskovou akci Bayernu zastavil pomezní rozhodčí, protože Bernat byl podle něj v ofsajdu.

17
    Po rychlé akci Boateng fauloval a je tu pokutový kop pro Schalke!

17
    Červenou kartu dostává Jérôme Boateng (Bayern Mnichov).
    Boateng dostal za tento zákrok červenou kartu.

18
    K míči se postavil Eric Choupo-Moting, ale Neuer jeho ránu zlikvidoval a stav zápasu se tak nemění!
    Neuer penaltu zneškodnil.

20
    Bayern si tedy cestu za vítězstvím pořádně zkomplikoval. Bude dohrávat bez vyloučeného Boatenga, což nebude vůbec lehké.

21
    V další šanci se objevil Sam, ale i tentokrát byl na svém místě Neuer, který si s pokusem poradil.

22
    Rychlou akci Schalke zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

23
    A další ofsajd, tentokrát v něm byl domácí hráč. Ofsajdů je zatím k vidění opravdu hodně.
    Allianz Arena praská ve švech.

25
    Zatím je duel plný nepřesností a nutno dodat, že ho hodně ovlivnila červená karta, kterou vyfasoval domácí Boateng.

26
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Dante.

27
    Na vyloučení Boatenga doplatil Götze, kterého nahradil obránce Dante. Rozestavení Bayernu se tak změní.

28
    Další ofsajd. Tentokrát ukončil pomezní rozhodčí akci Schalke.

29
    Bayern se usadil na polovině svého soupeře, ale Thomas Müller nezvládl přihrávku a míč ztratil.

30
    Vše podstatné se odehrává uprostřed hrací plochy a na další šanci už několik minut čekáme.

31
    Pep Guardiola chodí nervózně před domácí lavičkou a snaží se něco vymyslet, protože jeho svěřencům se ani v tomto duelu nedaří podle představ.

32
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují, ale zatím pouze na své polovině.

32
    Ale i tentokrát z toho byla pouze nepřesná přihrávka, kterých je dnes k vidění opravdu mnoho.

33
    Thomas Müller si ve vápně Schalke pomohl faulem a akce domácích tedy i tentokrát skončil nezdarem.

35
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím se jim to příliš nedaří.

36
    Hostující Boateng se na velkém vápně dokázal uvolnit, ale s jeho následným pokusem si Neuer v pohodě poradil.

37
    Tohle ale bylo o poznání nebezpečnější! Robben si míč na rohu velkého vápna přehodil na levačku a nakonec minul branku Schalke zhruba o metr! Typická akce nizozemského rychlíka.

38
    Ani Schalke se v útočné fázi příliš nedaří a i proto je stav zápasu stále 0:0. Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

39
    Ve vápně hostů se k míči dostal Weiser, ale při střele podklouzl a nic z toho tedy nebylo.

40
    Domácí nyní získali uprostřed hřiště míč, ale Bernat nezvládl přihrávku a zase ho poslal do zámezí.

41
    A další nepřesná přihrávka a Robben se nyní na své spoluhráče hodně rozčiloval.

43
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a míč pohodlně sebrali domácí zadáci.

43
    Thomas Müller utekl po levé straně, dostal se do vápna, ale po jeho přihrávce nedokázal žádný z domácí borců usměrnit míč do branky!

44
    Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (FC Schalke 04).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.

45+1
    Hosté ještě vybojovali rohový kop. Poslední šance na vstřelení branky v prvním poločase.

45+2
    Tak a hosté se hodně zlobí. Hráč Schalke si postavil míč k praporku, ale rozhodčí ukončil první poločas.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi a byl hodně zajímavý. Začátek zápasu patřil Bayernu, který si vytvořil několik šancí, ale branku nevstřelil. V 17. minutě byl po faulu vyloučen domácí Boateng a hosté navíc zahrávali pokutový kop, ale Eric Choupo-Moting Neuera nepřekonal. Poté tempo hry hodně opadlo a do druhého poločasu se půjde za stavu 0:0. Bude to tedy ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 21:04.

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tak začne za malý okamžik.

46

46
    Domácí se vydali dopředu, ale z úvodní akce ve druhém poločase nic nebylo.

47
    Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FC Schalke 04).

48
    Hosté drží míč na své polovině a nikam nepospíchají...

48
    Nakonec se hosté přeci jen vydali dopředu, ale Eric Choupo-Moting byl podle rozhodčího v ofsajdu.

49
    Domácí zatím velmi dobře napadají hostující rozehrávku, ale hráči Schalke to zvládají.

49
    Rohový kop pro Bayern.

50
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy stále nemění. Bayern hraje s Schalke 0:0.

52
    Nyní domácí dobře kombinovali na polovině Schalke, ale nakonec o kulatý nesmysl opět přišli.

53
    Robben čaroval na pravé straně, ale nakonec byl ztrojen a míč ztratil. Dobrá práce hostujících zadáků.

54

55
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Robert Lewandowski.

56
    Domácí i v deseti diktují tempo hry a jsou aktivnější, ale Schalke zatím stále drží nerozhodný stav.

58
    Lewandowski se hned vydal dopředu, ale z jeho první akce nic nebylo. Domácí ale zůstávají u míče.

59
    Vzápětí to zkusil Bernat, ale ani on se neprosadil.

60
    Je před námi posledních třicet minutek a na první branku stále čekáme. Je tedy jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

61
    Po delší době se dopředu vydalo Schalke, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem, kterým se prezentoval Učida.

62
    Standardní situaci rozehrával Alonso, ale centr se mu vůbec nepovedl a míč pohodlně sebral Giefer.

62
    Schalke drží míč, ale kombinuje pouze na své polovině. Domácí iv deseti velmi dobře brání a hlavně napadají.

63
    Žlutou kartu dostává Mehdi Benatia (Bayern Mnichov).

64
    Po přihrávce do vápna musel zasahovat Neuer, ale před dotírajícím protihráčem to zvládl na jedničku a míč sebral.

65
    Robert Lewandowski dokázal překonat hostujícího brankáře, ale branka nakonec neplatí, protože míč byl podle pomezního rozhodčího v zámezí. Za pomezním rozhodčím běžel i Pep Gurdiola.

66
    Bayern právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu už jde ale domácí celek do vedení! Na centrovaný míč si naběhl ARJEN ROBBEN, který hlavou překonal Giefera a Bayern se tedy i v deseti dostává do vedení. Nizozemský záložník vstřelil jedenáctou branku v této sezoně.
    Arjen ROBBEN - 1:0

68
    Na druhé straně musel zasahovat Manuel Neuer, ale zvládl to a Schalke tedy i nadále prohrává o jednu branku.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. Bayern kráčí za vítězstvím, ale hraje v deseti a bude to ještě hodně zajímavé.

71
    Rohový kop pro Schalke.

72
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Po dalším rohovém kopu je tu další branka. Na centr si naběhl stoper BENEDIKT HÖWEDES, který hlavou překonal Neuera a začínáme tedy od začátku.
    Benedikt HÖWEDES - 1:1

74
    Domácí se samozřejmě tlačí dopředu, ale hosté pozorně brání.

75
    Arjen Robben upadl po souboji ve vápně hostů, ale pokutový kop rozhodčí neodpískal.

76
    Hostující hráč byl ošetřován, ale už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté.

77
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sidney Sam, přichází Leroy Sané.

78
    Robben se dostával na malém vápně k míči, ale nakonec byl zastaven pomezním rozhodčím, ofsajd.

80
    Posledních deset minutek. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky, ta další by mohla být zároveň brankou vítěznou.

81
    Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Bayern Mnichov).

83
    Domácí přidali a je to znát. Bayern je aktivnější a snaží se duel rozhodnout, ale zatím hosté odolávají.

84
    Max Meyer šel do vápna, kde ho zastavil Benatia. Hostující borec upadl, ale penalta se nekoná.

86
    Žlutou kartu dostává Bastian Schweinsteiger (Bayern Mnichov).

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Tranquillo Barnetta.

88
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Sebastian Rode.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Lewandowski se hezky uvolnil a vystřelil z hranice velkého vápna, ale branku Schalke trefit nedokázal.
    Lewandowski vysoko přestřelil.

90+1

Je dobojováno. Bayern nezvládl ani druhý zápas v tomto roce a se Schalke pouze remizoval 1:1. Nutno dodat, že duel hodně ovlivnilo vyloučení ze 17. minuty, kdy vyfasoval červenou kartu domácí Boateng. Hosté neproměnili pokutový kop a nakonec se do vedení dostal Bayern, když se trefil Robben. Poslední slovo ale měl Höwedes, který vyrovnal na konečných 1:1.

To je z mé strany vše, dobrou noc. (22:26:56)