5:1 (1:1)
Cercle Bruggy KSV
Úterý 03.02.2015, 20:45 • Jan Breydelstadion (Brugy) • Belgický pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování prvního semifinále belgického poháru, kde Club Brugge KV přivítá na svém stadionu Cercle Brugge KSV. Úvodní výkop utkání je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi.

Club Brugge KV

První utkání v poháru sehráli domácí na své půdě proti Eendracht Aalst, kde jednoznačně zvítězili poměrem 6:1. V osmifinálovém duelu změřil Club Brugge síly s KV Kortrijk, kde na jeho hřišti zvítězil 3:0. První čtvrtfinálový duel skončil remízou 0:0 na půdě KV Mechelenu. Odvetný zápas skončil lépe pro Brugy, které zvítězili 3:2, když o postupu rozhodl v devadesáté minutě postupovým gólem Brandon Mechele.

Cercle Brugge KSV

První utkání v poháru skončilo celkem jednoznačně pro Cercle, které zvítězilo 7:1 na hřišti Sint-Gillis Waas. Osmifinálová bitva skončila po devadesáti minutách s KVV Coxyde nerozhodně 0:0, ale v prodloužení tým z hlavního města Belgie skóroval třikrát a postoupil do další fáze. Tam narazil na Royal Charleroi SC, kterému na jeho hřišti podlehl 2:1. V domácí odvetě se podařilo zvítězit Cercle 2:0, když druhou postupovou branku vstřelil v sedmé minutě nastavení Stephan Buyl.

Posledních pět vzájemných utkání:

28.02.2013 Jupiler League 23. kolo Cercle – Club 0:3
    31.10.2013 Jupiler League 13. kolo Cercle – Club 2:0
    16.03.2014 Jupiler League 30. kolo Club – Cercle 2:0
    15.08.2014 Jupiler League 4. kolo Club – Cercle 1:1
    25.01.2015 Jupiler League 23. kolo Cercle – Club 0:3

Club Brugge KV: Kujović – Claudemir, De Bock, Denswil, de Sutter, Gedoz, Izquierdo, Mechele, Meunier, Simons, Vazquez
    Náhradníci: Bolingoli-Mbombo, de Fauw, Dierckx, Dioudis, Duarte, Silva, Storm

Cercle Brugge KSV: Werner – Bourdin, Buyl, Caenepeel, de Kegel, de Waele, D´Haene, Godee, Maertens, Van Acker, Bacelic-Grgic
    Náhradníci: Buysse, Cornelis, Martens, Valcke, Van Damme, van Roose, Verkindere

Rozhodčí: Van De Velde – Walschap, Cuyt.

Rozhodčí přivádí oba celky na hřiště. Domácí budou hrát v modrých dresech, oproti tomu hosté zvolili zeleno-bílou kombinaci.

1

1
    Domácí uvedli balón do dnešního utkání.

2
    Hráči v modrých dresech hrají s balónem na svých kopačkách a svému soupeři ho zatím nepůjčili.

4
    První střelu na branku měl na svědomí domácí Gedoz, který poslal pozdrav levačkou na branku Wernera. Pro toho nebyl problém chytit balón do rukavic.

5
    Na půlce byl faulován Simons, u míče tak zůstanou i nadále domácí.

7
    Domácí fotbalisté jsou mnohem aktivnější. Nyní kombinovali před vápnem, ale k ohrožení branky se nakonec vůbec nedostali.

8
    Dopředu se také vydali hosté. Střelu Caenepeela zablokovala domácí obrana a z pokusu hostů nebylo nic.

9
    Ve vápně se dostal balón na nohu Claudemira, který z první vysoko přestřelil branku hostujícího mužstva.

10
    Pokusem z velké dálky se prezentoval domácí Gedoz, ale jeho rána nebyla nikterak nebezpečná pro Wernera, který pohodlně chytá balón.

12
    Na centr z pravé strany si vyskočil de Sutter, jehož hlavičku vyrazil rukou Werner a jeho spoluhráči následně uhasili šanci odkopnutím míče do bezpečí.
    de Sutterovu hlavičku vyrazil Werner.

13
    Gedoz byl stažen Buylem a domácí mají přímý kop z pravé strany.

13
    Ten rozehrál Vazquez, který poslal balón přesně na hlavu Denswila, jenž těsně minul branku hostů.

14
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Domácí se dostávají zaslouženě do vedení. Mezi obránce si naběhl FELIPE GEDOZ, jenž dostal přihrávku a střelou k levé tyči poslal domácí do jednobrankového vedení.
    Felipe GEDOZ - 1:0

16
    Domácí jsou na koni. Balón mají ve své moci a svému soupeři ho téměř nepůjčují.

18
    Do šance se dostával de Sutter, ale jeho snahu zastavil praporek pomezního. Byl odpískán ofsajd.

19
    Do další šance se drali domácí útočníci, ale ofenzivní výpad Club Brugy skončil pouze u výkopu hostujícího gólmana.

20
    Žlutou kartu si vykoledoval Bourdin, který předvedl ukázkový šlapák proti Claudemirovi.

22
    Mecheleho střela končí po teči na rohovém kopu.

23
    Je za námi více jak dvacet minut a zatím jsme svědky jednostranného fotbalu. Domácí stále diktují tempo hry a hosté se pouze brání.

24
    Útočným faulem se provinil De Bock, který byl až příliš aktivní a stáhl s sebou na zem jednoho ze svých protihráčů.

25
    Na rohový kop raději uklidil balón D´Haenne před dotírajícími útočníky domácích.

26
    Hráči v modrých dresech rozehráli roh, ale ten nebyl žádnou hrozbou pro Wernera a jeho obranu.

27
    Domácímu publiku se nelibí, že rozhodčí Van De Velde nechal pokračovat hru poté, co na půlce spadl po jednom ze soubojů Vazquez.

28
    Po faulu na de Bocka zahrávali domácí přímý kop z pravé strany. Balón mířící do vápna ovšem hostující obrana odvrátila do bezpečí.

30
    Výbornou práci odvedl Izquierdo, který prošel mezi několika hráči Cercle a následně přihrával na de Suttera, jehož ránu vyrazil Werner pouze na rohový kop.
    Izquierdo připravil šanci pro de Suttera, který neprostřelil Wernera v brance Cercle.

31
    Z rohu domácí nezahrozili a ba naopak hosté šli do rychlého protiútoku, z kterého nakonec taktéž nic nebylo.

33
    Hra se v posledních minutách zklidnila a jsou to spíše hosté, kdo se tlačí dopředu.

34
    de Sutter byl ve faulován na své polovině. Od branky bude odkopávat Kujović, který neměl za první půl hodinu hry téměř žádnou práci.

35
    Na druhé straně se provinil faulem Meunier.

37
    Domácí lehce polevili a hosté pomalu vystrkují růžky. Nyní to zkoušel z levé strany Caenepeel, ale rána pravačkou mu příliš nesedla. Pro Kujoviće to byla lahůdka.

39
    Před vápnem Cercle kombinovali fotbalisté domácího mužstva, avšak k ohrožení branky vůbec nedošlo.

40
    Na trávníku zůstal ležet po jednom ze soubojů De Bock, ale vypadá to, že bude pokračovat.

41
    Před vápnem zahrál rukou de Kegel a domácí mají k dispozici standardní situaci z dobré vzdálenosti. To je dobrá šance pro domácí.

42
    K míči se postavil Felipe Gedoz, který dokázal prostřelit zeď, ale pokusu scházela razance a přízemní střelu si v poklidu pohlídal Werner, který bude rozehrávat od branky.

43
    Kolumbijský Izquierdo ochotně spadl na polovině soupeře a rozhodčí odpískal KSV faul. Domácí tak zůstanou u míče.

44
    Denswilův pokus z přímého kopu skončil zaprvé vysoko nad brankou a za druhé daleko od levé tyče. Werner tak nemusel vůbec zasahovat.

45
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Hosté z ničeho nic vyrovnávají. K míči se dostal STIPE BAČELIČ-GRGIČ, který s míčem zasprintoval a následně před vápnem vypálil. Skákavý balón překvapil Kujoviće a skončil za jeho zády.
    Stipe BAČELIČ-GRGIČ - 1:1

45

Domácí začali první semifinálové utkání ve velkém stylu. Hosty absolutně do ničeho nepouštěli. Gedozova úvodní branka ve čtrnácté minutě nebyla překvapením. Poté měli ještě domácí nějaké šance, které nevyužili. Za to byli potrestáni těsně před koncem prvního poločasu, když za vápnem napřáhl Bačelič-Grgič a skákavou střelou vyrovnal dnešní utkání. Do druhého poločasu se tak půjde za nerozhodného stavu 1:1.

46

46
    Zkraje druhého poločasu se provinil útočným faulem Caenepeel. Odkopávat od branky bude Wenger.

47
    Na centr Izquierda z levé strany naskočil ve vápně de Sutter, jehož hlavička jen těsně minula hostující svatyni.
    de Sutter jen těsně minul hostující branku.

49
    Žlutou kartu dostává Bačelič-Grgič (Cercle Brugge KSV).

49
    Mechele orazítkoval hlavou břevno hostující branky. Balón se ovšem odrazil přesně na nohu TOMA DE SUTTERA, pro kterého už nebyl problém uklidit míč do branky.
    Tom de SUTTER - 2:1

51
    Club Brugge jsou při chuti a snaží se utkání rozhodnout v těchto minutách.

53
    Domácí budou mít standardku ze třiceti metrů po faulu na Izquierda.

54
    Tu domácí rozehráli na krátko. Následně se míč dostal k Izquerdovi, který svou pravačkou minul pravou tyč Wernerovy branky.

56
    Cercle se hnalo po delší době do útoku, z kterého nakonec nic nebylo kvůli nepřesné přihrávce de Waeleho.

57
    Jeden z hostujících hráčů nesportovně shodil balón z rukou jednoho z domácích hráčů, který se snažil vhazovat. Rozhodčí pouze domluvil a kartu neudělil.

59
    Na levé straně se dral do šance Izquierdo, který ovšem přistrčil Maertense. Rozhodčí si toho samozřejmě všimli a odpískali domácímu hráči faul.

61
    Žlutou kartu dostává Maertens (Cercle Brugge KSV).

62
    Po faulu Martense měli z pětadvaceti metrů přímý kop domácí. K míči se postavil De Bock, jenž vystřelil k levé tyči, kde míč vyrazil Werner.

63
    Domácí vhazovali aut, který šel na VÍCTORA VAZQUEZE, jenž udělal několik kroků a následně vystřelil přesně do levého horního rohu a poslal domácí do dvoubrankového vedení.
    Víctor VAZQUEZ - 3:1

64
    Další kombinace Club Brugge ztroskotala na pozorné obraně hostů.

65
    Bourdin se postavil do cesty de Sutterovi a dostal za to žluté ocenění. Jelikož už jednu žlutou měl, tak odchází předčasně do sprch.
    Bourdin obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch.

67
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází Maertens, přichází van Roose.

69
    Na centr Gedoze si naběhl de Sutter, který ovšem hlavou vysoko přestřelil hostující svatyni.

71
    Van Acker zůstal ležet po ataku de Suttera. Rozhodčí nikterak zákrok domácího hráče netrestá.

71
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází Buyl, přichází Verkindere.

73
    Žlutou kartu dostává Verkindere (Cercle Brugge KSV).

74
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází de Sutter, přichází Dierckx.

75
    Domácí mají k dispozici rohový kop.

76
    Felipe Gedoz upadl na trávník. Vypadá to na křeče.

76
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Gedoz, přichází Storm.

77
    Následný roh zakončil hlavičkou Denswil, kterého vychytal Werner.

78
    Nádhernou samostatnou akci předvedl JOSÉ IZQUIERDO, který se vyhnul několika hostujícím hráčům a následně zakončil přesně k levé tyči.
    José IZQUIERDO - 4:1

80
    Pokus jednoho z domácích z dálky chytá do náručí bez problémů Werner.

81
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází Van Acker, přichází Valcke.

83
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Vazquez, přichází Bolingoli-Mbombo.

84
    Domácí hrají v naprosté pohodě, oproti tomu hosté vypadají dosti odevzdaně.

85
    Dierckx vybojoval pro domácí další rohový kop, který nakonec neslavil úspěch.

86
    Další přímý kop z pětatřiceti metrů měli k dispozici domácí. Ovšem při jeho zahrání podklouzl Izquierdo, ale domácí drželi míč nadále a Werner musel být v pohotovosti.

88
    Na hranici vápna si míč zpracoval NIKOLA STORM, který si balón přehodil na pravou nohu a míč nasměroval s pomocí levé tyče do branky. Domácí již vedou o čtyři branky.
    Nikola STORM - 5:1

90
    Domácí nemají dost a opět kombinují před vápnem Cercle.

90+1
    Club Brugge bude zahrávat ještě jeden rohový kop.

90+2
    Z toho nic nebylo a hosté balón odvrátili do bezpečí.

90+3

Druhý poločas byl jasně v režii domácích, kteří šli do vedení na začátku druhé půlky, když se prosadil de Sutter. Na 3:1 zvyšoval z třiašedesáté minutě Vazquez. O dvě minuty šli hosté navíc po faulu a druhé žluté kartě Bourdina do deseti. Domácí přidali ještě dvě branky, když se přesně trefil Izquierdo a Storm. Hosté tak musí v odvetě na svém stadionu porazit Club Brugge minimálně o čtyři branky, což bude velice těžké, pokud domácí zahrají tak, jako dnes. S konstatováním, že Club Brugge poráží v prvním semifinálovém utkání belgického poháru hostující Cercle Brugge 5:1, se s Vámi loučím. (22:47:23)

Alan Šrámek

Branky: 14. Gedoz, 49. de Sutter, 63. Vazquez, 78. Izquierdo, 88. Storm – 45. Bačelič-Grgič

Karty:   20. Bourdin (CRB), 49. Bačelič-Grgič (CRB), 61. Maertens (CRB), 73. Verkindere (CRB)   65. Bourdin (CRB)

Club Bruggy KV: Kujović – Meunier, Mechele, Denswil, De Bock – Claudemir, Vazquez (83. Bolingoli-Mbombo), Simons – Izquierdo, De Sutter (74. Dierckx), Gedoz (76. Storm)

Cercle Bruggy KSV: Werner "C" – de Kegel, de Waele, Bourdin, D´Haene – Van Acker (81. Valcke), Bačelič-Grgič, Maertens (66. van Roose)– Buyl (71. Verkindere), Godee, Caenepeel

Rozhodčí: Van De Velde – Walschap, Cuyt
    Středa 11.02.2015
    Cercle Bruggy - Club Bruggy 2:3

Branky: 75. Sukuta-Pasu, 89. Buyl – 45. Bolingoli-Mbombo, 50. De Fauw, 76. Bolingoli-Mbombo

Karty:   60. Verkindere (CRB), 71. Sukuta-Pasu (CRB), 87. Cornelis (CRB)   51. Duarte (BGY)