Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)
Amur Chabarovsk
3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Neděle 15.02.2015, 08:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy. Na programu dne je ranní zápas KHL mezi Amurem Chabarovsk a Barysem Astana.

Amur Chabarovsk je v současné chvíli nejhorším celkem celé KHL. V tabulce východní konference se nachází na posledním, čtrnáctém místě. Po šestapadesáti odehraných zápasech má Amur na svém kontě pouhých pětačtyřicet bodů. V posledních pěti zápasech zvládli Chabarovští porazit Novokuzněck a obrat o bod Jaroslavl, jinak vycházeli ze zápasů bez bodu.

Barys Astana se nachází na sedmé příčce východní konference KHL. Po pětapadesáti kolech drží v tabulce osmasedmdesát bodů. Posledních pět zápasů znamenalo pro Astanu výhru nad Soči, prohru v nájezdech s Novokuzněckem a prohru s Torpedem, CSKA a Sibirem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Amur Chabarovsk: Bolšakov (Pečurskij) – Mantyla, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov, Rjazancev – Tarasov, Miklík, Špirko – Fisenko, Šafigulin, Lugin – Krysanov, Orlov, Haščák – Baškirov, Litovčenko, Kopijenko.

Barys Astana: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savšenko, Lakiza, Blochin, Semjonov, Ceronok – Bočenskij, Dawes, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žailauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša, Romanov.

Rozhodčí: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov..

Na led nastupují hosté z Astany, následovat budou domácí hráči Amuru.

Zazní hymna Kazachstánu a následovat bude hymna Ruské federace.

Hymny dozněly, zápas se chystá ke svému zahájení.

00:01

00:09
    Ihned po začátku zápasu se kupředu vrhla první formace Astany a donutila k zákroku gólmana Pečurskije.

00:23
    Rychlá rozehrávka Amuru skončila zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje zpět před domácího gólmana.

01:25
    Dawes vybojoval puk v rohu kluziště a zkusil přihrávat před bránu. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nezakončil.

01:59
    Další útok Astany se již neujal a domácí vyvážejí puk.

02:28
    Lugin pálil zpoza obránce a puk se poroučel vedle tyče.

03:05
    Proti dotírajícím útočníkům Barysu zakročil gólman a přerušil hru.

03:21
    Romanov nakonec zabránil domácím hráčům v rozehře. Astana se ale do zakončení nedostala a následně vyklidila pole.

04:16
    Amuru se nyní konečně podařilo přejí do útoku a uvidíme, co domácí vymyslí.

04:28
    Tarasov poslal bekhendem puk do lapačky Ploektova, který tak přerušil hru.

05:20
    Starčenko si nahodil puk a po obkroužení brány donutil gólmana k zákroku.

05:42
    Upper se odvážil dotírat před brankovištěm. Puk ale sklouzl pod gólmana, který opět přerušuje.

05:49
    Puk se po buly odrazil do ochranné sítě a tak se vhazování opakuje.

06:14
    Nenápadné nahození ve svém náručí podržel Pečurskij a následuje komerční pauza.

06:32
    Ofsajd nyní zastavil rozehrávku domácích.

07:05
    Za hákování dostává dvě minuty domácí Sergej Peretjagin.

07:19
    Střelu od modré lapil do lapačky Pečurskij a přerušil tak plynulost hry.

07:46
    Střela Tarasova minula cíl a puk následně opustil pásmo.

08:33
    Po dlouhé výměně puku přišla střela Dallmana přesně do náruče gólmana.

08:45
    Tečovaný puk brankář Amuru viděl a lapil jej, hra se přerušuje.

09:05

09:22
    Puk se po odrazu ve střední třetině dostal na střídačku hostů, následuje vhazování ve střední třetině.

10:24
    Za hrubost dostal trest hostující Lakiza (AST).

10:58
    Amur byl poslán pro puk za svou bránu. Zde začíná nový útok domácích.

11:27
    Amuru se nedaří dostat do útoku ale dostanou dvojnásobnou přesilovou hru. Jeden z hráčů Astany se dopustil podražení.

12:05
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Nemuseli jsme dlouho čekat. Po rychlé improvizované souhře se puk dostal k DIMITRIJI TARASOVOVI a ten jen pohodlně dorazil do brány. Asistence: Dimitrij Lugin, Michel Miklík.
    Dimitrij TARASOV - 1:0

12:55
    Nyní byla hra zastavena pro ofsajd Astany, vhazuje se na středu hřiště.

13:31
    Domácí čeká další přesilovka. Dallman (AST) se dopustil krosčeku.

14:19
    Viděli jsme dvě pohledné střely Amuru, obě byli ale zblokovány. Hosté následně vyhazují puk přes celé hřiště.

15:03
    Špirko dorážel z blízka, Poluektov byl připraven a zákrokem přerušil hru.

15:31

15:58
    Rudenko se protáhl podél mantinelu do útoku. Jeho střela mířila těsně nad.

16:47
    Další útok Astany se nedočkal závěrečné ozdoby, čili zakončení a tak hosté vyklízejí pozice.

17:25
    Amuru se dlouho nedaří dostat z vlastní třetiny, ale nakonec Lugin vyvezl puk do útoku, zde však nestihl zakončit.

18:18
    Ani nyní Lugin neudržel puk v pásmu a na druhou stranu spěchala Astana.

18:49
    Antropovova střela při zemi donutila gólmana k zákroku.

19:19
    AMuru nevyšel protiútok dle představ, dvě střely byly zblokovány.

19:42
    Icing AMuru, hra se vrací před Pečurskije.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina za námi, vedení se během dvojnásobné přesilovky ujali domácí. Po pohledné souhře se trefil Tarasov. Uvidíme, jak se bude zápas dále vyvíjet.

Na ledě se již prohání oba týmy a utkání bude pokračovat.

20:01

20:10
    Ihned v úvodu třetiny jsme tu měli zajímavou šanci Dawese! Ten zblízkosti několikrát ohrozil gólmana, kterému vždy vypadl kotouč.

20:29
    Opět aktivní Dawes, tentokráte mířil vedle

21:11
    Astana ihned z úvodu dobývá všemi prostředky útočné pásmo.

21:19
    Hákování má na svědomí Krysanov (CHA).

21:40
    Amuru se po krátké rozehrávce Barysu podařilo vyhodit puk mimo pásmo.

22:23
    Astana právě vstřelila branku!
    Zpoza brány se puk dostal k Boydovi, který našel aktivního NIGELA DAWSE. Asistence: Dustin Boyd.
    Nigel DAWES - 1:1

22:59
    Barysu nyní nevyšel útok a tak začínají od svého gólmana.

23:57
    Rychlý protiútok domácích skončil zákrokem Poluektova, následně se hra přerušuje.

24:59
    Viděli jsme nadějnou střelu z levého kruhu, která skončila jen v náruči gólmana Pečurskije a hra se přerušuje.

25:49
    Za nedovolené bránění si posedí Rudenko (AST).

25:54
    Po vhazování se Amur dopustil ofsajdu.

26:34
    Několik nepříjemných střel vyslali hráči Amuru. Ani jedna z nich se ovšem neujala a nestala gólovou.

27:15
    Orlov nenašel spoluhráče a ztratil puk v nadějné situaci.

27:55
    Hosté v plném počtu. Ve stejné chvíli došlo k zákroku Poluektova a přerušení hry.

27:58
    Za sekání je vyloučen Bochenski (AST).

29:20
    Po pořádné pumelici od modré se prosazuje ALEXANDR RJAZANCEV. Asistence: Rastislav Špirko, Vjačeslav Litovčenko.
    Alexandr RJAZANCEV - 2:1

30:18
    Hákování má na svědomí Haščák (CHA) a posedí si dvě minuty.

30:23
    Ihned po vhazování se hosté natlačili k brankovišti a po zákroku gólmana se strhla krátká mela, které má ale následky v podobě vyloučení Rudenka (AST) a Fisenka (CHA) na osobní tresty.

30:34
    Po střele od modré se k dorážce dostal BRANDON BOCHENSKI a vyrovnává stav zápasu. Asistence: Mike Lundin, Kevin Dallman
    Brandon BOCHENSKI - 2:2

32:25
    Astaně se nyní nepodařilo udržet v pásmu a proto spěchá za pukem k sobě, do své třetiny.

33:13
    Hra se nyní přeci jen uklidnila a vidíme celkem pohledné výměny kotouče. Astana nyní dotírá v útoku.

33:49
    Stračenko si najel do rohu kluziště a poslal puk na vzdálenou tyč TALGATOVI ŽAILAUOVOVI, jehož přesné dorážka posílá Barys do vedení. Roman Starčenko, Jevgenij Blochin.
    Talgat ŽAILAUOV - 2:3

35:23
    Špirko nyní rozehrával akci Amuru. Jeho spoluhráči ale nezachytili dobrou přihrávku mířící mez kruhy a akce končí.

36:36
    Puk se octl na síti brány Astany a hra se tak přerušuje.

36:59
    Bochenski dorážel puk před gólmanem, který musel rychle sevřít betony a přerušit hru.

37:45
    Baškirov dostal v momentě zakončení pěkně ostrý bodyček a tak nestihl ohrozit bránu.

38:23
    Proti pohledné dorážce z těsné blízkosti se stihl přesunout Poluektov a přerušil tak hru.

39:09
    Kurbatov se dostal k puku a vystřelil jen těsně mimo.

39:41
    Hosté uhájili pásmo a sami vyrazili do protiútoku. Zde alespoň vybojovali vhazování.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se oba týmy rozstříleli a po čtyřiceti minutách hry jsou ve vedení favorizovaná hosté.

40:01

40:16
    Po vhazování byli domácí vytlačeni do svého pásma´.

40:40
    Špirko se snažil obtočit okolo brány a zakončit. Nakonec se ale dočkal jen ztráty kotouče.

41:25
    Puk skončil za bránou Amuru a píská se zakázané uvolnění.

42:07
    Orlov se ocitl tváří v tvář gólmanovi a jeho střela mířila jen do ramene maskovaného muže.

42:45
    Padající kotouč nakonec zkrotila obrana Astany a vyvezla kotouč mimo pásmo.

43:14
    Kurbatov se zkusil protáhnout před bránu do zakončení, ale byl důrazně odstaven.

43:55
    Peretjagin byl vytlačen do rohu kluziště a tak nestihl zakončit.

44:13
    Další střela od modré skončila zákrokem Poluektova.

44:51
    Lugin zkusil štěstí z otočky, ale našel jen betony brankáře.

45:24
    Barysu zcela nevyšel pokus o nahození a pískán je icing.

45:45
    Další zakázané uvolnění Barysu a vhazuje se před gólmanem.

45:55
    Safronov se odhodlal vystřelit puk, který k němu propadl a JEVGENIJ ORLOV jej tečoval za brankovou čáru. Asistence: Safronov.
    Jevgenij ORLOV - 3:3

Rozhodčí si ještě vyžádal konzultaci s videorozhodčím! Tak aby se Amur neradoval předčasně...

Gól je potvrzen a skóre je opět vyrovnáno.

46:33
    Poluektov zachytil do lapačky puk, který prolétl hradbou těl.

46:53
    Starčenko objel obránce a zakončením provětral lapačku Pečurskije.

47:56
    Domácí obléhají bránu Astany, ale přímé ohrožení brány jsme neviděli.

48:16
    Vyhození puku na zakázané uvolnění přerušuje hru, která se vrací k brance Barysu.

Oddechový čas pro hosty.

49:12
    Amuru se nyní nedařilo přejít do útoku. Barys začal lépe napadat.

49:45
    Safronov zkusil střelu, ale vyrazil obránci hokejku z ruky.

50:33
    Beci domácího týmu byli příliš důrazní v útoční a dopustili se ofsajdu.

50:56
    Luginovi se nepovedlo zakončit, obdržel pěkně tvrdý hit. Nyní již vyráží do útoku Astana.

51:50
    Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale vyložené šance nevidíme. Puk mají v pásmu domácí a snaží se kombinovat.

52:34
    Pěkná souhra zahraničních hráčů Astany! Bochenski poslal před bránu přesnou nahrávku a NIGEL DAWES v pádu dorazil puk za záda gólmana. Asistence: Brandon Bochenski.
    Nigel DAWES - 3:4

52:53
    Žailauov předvedl nechutný zákrok kdy protihráče trefil holí do obličeje. Rozhodčí jej nevylučuje.

53:40
    Po zakázaném uvolnění Chabarovsku se vhazuje u branky Pečurskije.

54:11
    Starčenko objel bránu a zadovkou poslal puk těsně vedle brány.

54:50
    První formace Amuru se nezvládla udržet v pásmu a začíná od svého gólmana.

55:34
    Lugin (CHA) dostává dvouminutový trest za krosček.

55:57
    Puk opustil ledovou plochu a tak se bude vhazovat ve středu kluziště.

56:13
    Lundin střílel z ostrého úhlu a puk usměrnil do brány BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Mike Lundin
    Brandon BOCHENSKI - 3:5

57:09
    Astana drží puk za svou bránou a v klidu rozehrává.

57:45
    Hosté jen vyvezli kotouč mimo nebezpečnou zónu a vyklidili pole.

58:20
    Tarasov poslal puk na gólmana, který přerušil hru.

58:38
    Špirkova střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje vhazování.

59:21
    Barys jen v klidu kontroluje hru a nikam nespěchá. Amur již nemá mnoho času.

60:00

Zápas je u konce a na svou stranu jej zvládli urvat hosté z Astany. To především díky povedené dvougólové třetí třetině.

Československá stopa

Michel Miklík (CHA): 0+1, 3 střely na bránu
    Rastislav Špirko (CHA): 0+1, 1 střela na bránu
    Marcel Haščák (CHA): 2 střely na bránu, 1 hit (10:41:39)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 13. Tarasov (Lugin, Miklík), 30. Rjazancev (Špirko, Litovčenko), 46. Orlov (Safronov) – 23. Dawes (Boyd), 31. Bochenski (Dallman, Lundin), 34. Žailauov (Starčenko, Blochin), 53. Dawes (Bochenski), 57. Bochenski (Lundin)

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mantyla, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov, Rjazancev – Tarasov, Miklík, Špirko – Fisenko, Šafigulin, Lugin – Krysanov, Orlov, Haščák – Baškirov, Litovčenko, Kopijenko.
    Barys Nur-Sultan: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savšenko, Lakiza, Blochin, Semjonov, Ceronok – Bočenskij, Dawes, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žailauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Kvaša, Romanov.

Rozhodčí: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov.