Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)
Metallurg Novokuzněck
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 15.02.2015, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

V dnešním zápase vítězí zcela zaslouženě domácí celek, který byl po celé utkání lepším týmem. Hosté po nadějném vstoupení do zápasu udělali fatální chyby, které pustili do zápasu Novokuzněck. Ode mně je to dnes vše a přeji hezký zbytek dne. (13:22:19)

60:00

59:20
    Domácím snaha o založení dalšího útoku nevyšla a kotouč tak mají hosté. Novokuzněck to ale nemusí příliš mrzet v tuto chvíli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto. Domácí už jen čekají na závěrečnou sirénu.

57:58
    Ufa by se nejraději viděla už v kabině jejich výkon je opravdu velmi slaboučký.

56:30
    Velká chyba v obraně hostí, Višněvskij a Slepyšev se teď v středním pásmu srazili a k puku se dostal Komaristy, který mohl přidat svůj třetí gól v střetnutí, tentokrát mu však blafák nevyšel a Sochatskij ho vychytal!
    Kirill KOLCOV - 5:2

53:22
    Ufa právě vstřelila branku!
    A hosté ještě kosmeticky upravují skóre. Po přihrávce od Hartikainena se prosazuje střelou KIRILL KOLCOV. Asistence: Teemu Hartikainen a Denis Bodrov.

52:46
    Domácí už jen spíše čekají na závěr zápasu. Kombinují a kotouč hostům nepůjčují.

51:23
    Při nájezdu byl Komaristy faulován hned dvakrát a tak bude Ufa hrát v oslabení po nájezdu.
    Alexandr KOMARISTY - 5:1

51:23
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    K nájezdu se postavil ALEXANDR KOMARISTY a svůj nájezd s přehledem proměňuje po krásné kličce brankáři.

51:23
    Je nařízené trestné střílení pro domácí!

49:54
    Jeden z domácích se teď skoro dostal do úniku, volil však střelu, která nebyla přesná a končí jen na plexiskle.

47:38
    Hostům se prostě nedaří. Ani vhazování před Ložkinem jim nepomáhá a ihned ztrácejí kotouč a brání se. Novokuzněck to nemá příliš těžké a hraje chytře.

46:05
    Domácí rozehráli nepřesně až na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Ložkina.

45:02
    Další nepřesnost hostů a ke kotouči se dostává Novokuzněck, který zakládá další útok od své branky.

44:10
    Ufa má obrovské problémy se dostat do útočného pásma. Domácí tým skvěle brání střední pásmo a nedovoluje Ufě se dostat do nějaké vážnější šance.

42:21
    Domácí se proviňují zakázaným uvolněním, hra se přesouvá před Ložkina a bude následovat vhazování.

41:46
    Hosté nahazují puk do útočné třetiny a snaží se dostat do pásma Novokuzněcku.

40:21
    Na ledě je to v úvodě třetí třetiny nuda a v průběhu dvaceti sekund je hra přerušená už počtvrté. Zatím je to hodně rozkouskované.

40:01

Ve druhé třetině jsme neviděli už tak kvalitní hokej oproti té první.
    Novokuzněck si zkušeně hlídá modrou čáru a nechce udělat zbytečnou chybu, kterou by pustila hosty do hry. Další třetina začne cca v 12:40.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:13
    Po levé straně unikl Ryan Stoa, jeho tvrdá střela však míří nad hostující branku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

37:54
    Domácí brání velmi dobře modrou čáru a Ufa má problém přes ni přejít. Jestli chce dnes Ufa přemýšlet o bodech měla by přidat.

37:09
    Ložkin si připisuje po delší době úspěšný zákrok. Střelu z mezikruží chytá připravenou lapačkou. Následuje buly po jeho pravici.

36:11
    Novokuzněck vybojoval kotouč a zakládá tak novou akci od své branky.

35:20
    Ufa bojuje o kotouč v útočném pásmu u mantinelu.

33:18
    Ansel Galimov z bezprostřední blízkosti poslal puk jen do brankáře hostí a stav se nemění ani po této tutovce domácích!

33:03
    Jeden z domácích hokejistů teď inkasoval ve vlastní třetině tvrdý hit, zdá se však že bude v pořádku a Metallurg může jít dopředu.
    Alexej GLUKHOV - 4:1

31:33
    A hosté se dočkali přeci jen branky! Střelou z pravého kruhu se prezentoval ALEXEJ GLUKHOV, který prostřeluje do teď bezchybného Ložkina. Asistence: Andrej Zubarev.

30:54
    Ufa hraje v plném počtu.

30:21
    Novokuzněck tlačí Ufu, ale zatím je to bez střely na branku.

29:32
    Ufa úspěšně vyhazuje až k Lužkinovi. Domácí tak zakládají novou útočnou akci od své branky.

28:54
    Bodrov inkasuje menší trest po tvrdém zákroku v středním pásmu na jednoho z domácích hráčů a Ufa se bude muset bránit.
    Alexander KOMARISTY - 4:0

27:40
    A domácí navyšují svůj luxusní náskok. Další branku zaznamenává ALEXANDER KOMARISTY, který po ztrátě hostů ve středním pásmu jel až před branku soupeře, kde vypálil přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Cade Fairchild.

26:55
    Hra už není tak záživná jako v první periodě. Šance nevidíme a hraje se spíše ve středním pásmu.

25:37
    Ufa vyhazuje až na zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje do jejich pásma a následuje buly.

24:58
    Novokuzněck se po delší době dostává před hostující klec a vymýšlí další možnost jak přidali svůj náskok.

23:48
    Ufa začala úvod třetiny opět aktivně, ale vstřelená branka nepřichází. Domácí mají navíc velmi pohodový náskok.

22:32
    Domácí hrají v plném počtu.

22:12
    Ložkin vyráží ramenem tvrdou střelu od modré čáry a zatím je dnes bezchybný.

21:38
    Ufa pouze kombinuje a nepřichází žádné vážnější ohrožení branky.

20:32
    A je tu možnost pr Ufu! Na trestnou lavici míří za vysokou hůl Khlystov. Dočkají se hosté branky?

20:26
    Ufa se ihned aktivně vrhla do útočného pásma a bojuje o kotouč u mantinelu.

20:01

Je za námi první třetina, ve které se divák rozhodně nenudil. Po nadějném začátku hostů se prosadily domácí hned třikrát. Doufejme že i druhá třetina nabídne takto zajímavý hokej. Druhá třetina začne přibližně v 11:51.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    Ansel GALIMOV - 3:0

19:37
    Tak to je pro domácí třetina snů. Další propadnutí hostů ve středním pásmu, které trestá po samostatném úniku ANSEL GALIMOV, když trefil přesně mezírku mezi betony brankáře.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

18:49
    Ufa kombinuje v třetině domácích a snaží se do přestávky ještě něco vymyslet.

17:45
    Nyní se hosté dostali po delší době před domácí klec, ale ne na dlouho, když po chvilce opět přicházejí o puk.

16:57
    Obrázek je stále stejný, Ufa se nemůže dostat do hry a pouze odevzdává kotouč do středního pásma.

16:03
    Ufa má velký problém se usadit na delší dobu v útočném pásmu a nějakým způsobem ohrozit Ložkina.

15:13
    A Novokuzněck opět zakládá další útok od své branky po vyhození soupeře.

13:48
    Domácí se rozjeli do rychlého protiútoku po ztrátě Ufy. Jeden z domácích hráčů upadl u mantinelu po střetnutím s obráncem, ale rozhodčí zůstávají klidnými.

12:55
    Malcev vyslal tvrdou ránu směrem na braku, jeho rána ale končí zablokovaná mimo kluziště. Následuje vhazování v obraném pásmu Ufy.

11:48
    Ufa se tlačí za vyrovnáním, nebo alespoň o kontaktní branku, kterou by se dostala opět do zápasu.

10:50
    Ložkin si poradil s nahozeným pukem a následná dorážka nesměruje do prostoru branky.

9:30
    Po divokém začátku na obou stranách se hra nyní trochu uklidnila a oba týmy se snaží neudělat opět nějakou chybu především hosté.

8:45
    Zakázané uvolnění Ufy. Hra se přesouvá do jejich pásma a následuje buly.

6:52
    Novokuzněck přebral iniciativu po úvodním náporu hostů a následných trestuhodných chyb!

6:09
    Od úvodu vidíme pěkný hokej, s množstvím šancí, vidět jsme přitom mohli klidně už i pět gólů.
    Ryan STOA - 2:0

4:42
    Tak toto je děsivá část hry po Ufu! RYAN STOA vyslal ránu na branku, která skončila vedle branky, ale po odrazu od mantinelu si jej srazil hostující gólman do své branky. Bez asistence.

4:33
    A Kosourov neproměňuje! Domácí hráč volil střelu, kterou si brankář pohlídal.

4:33
    Je nařízeno trestné střílení po faulu na Kosourova!
    Kirill KAPRIZOV - 1:0

4:02
    A domácí se po náporu hostů dostávají do vedení! Ufa propadla ve středním pásmu a domácí jeli v přečíslení 2 na 1, které zakončuje po obdržené přihrávce KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Ansel Galimov.

3:48
    Novokuzněck hraje v plném počtu.

3:29
    Další zákrok domácího gólmana, opět zastavil další střelu z kruhu.

2:47
    Hosté svírají svého soupeře a kombinují. Domácí se ale zatím statečně brání.

1:48
    A je tu avizovaná přesilová hra pro Ufu. Na trestnou lavici odjíždí Komaristy dvě minuty za držení.

1:02
    Ufa tlačí soupeře v jeho pásmu s ponechanou výhodou. Ufa si za chvíli zahraje přesilovou hru.

0:34
    Ložkin si připsal ihned první úspěšný zákrok po střele z mezikruží, kterou vyslal Bodarov.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Karajev) – Khlystov, Kamalov, Romanov, Stoa, Maltsev – Popov, Fairchild, Plotnikov, Malinovski, Komaristy – Gavrilyčev, Dorofejev, Galimov, Garifullin, Kaprizov – Kapotov, Skutar, Kosourov (C), Kurepanov, Mitrjakov.

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Kulda, Bodrov, Sjomin, Glukhov, Tolpeko – Zubarev, Višněvskij, Hartikainen, Slepyšev, Makarov – Koltsov, Kutuzov, Pihlstrom, Kajgorodov (C), Skačkov – Vasilevski, Ankudinov, Mereskin, Golovanov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev – Ivanov, Nesterov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dobrý den všem hokejovým fanouškům. Dnes je na programu zápas mezi Novokuzněckem a Ufou, uvidíme jak tento zápas dopadne. Favoritem zápasu jsou určitě hosté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 5. Kaprizov (Galimov), 5. Stoa, 20. Galimov, 28. Komaristy (Fairchild), 52. Komaristy (TS) – 32. Glukhov (Zubarev), 54. Kolcov (Hartikainen, Bodrov)

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (21.Irving) – Kulda, Bodrov, Sjomin, Glukhov, Tolpeko – Zubarev, Višněvskij, Hartikainen, Slepyšev, Makarov – Koltsov, Kutuzov, Pihlstrom, Kajgorodov (C), Skačkov – Vasilevski, Ankudinov, Mereskin, Golovanov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev – Ivanov, Nesterov