Montreal – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Detroit – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – Columbus 6:3 (kon.)
Nashville – New Jersey 3:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 6:3 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:5 (kon.)
Colorado – Dallas 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.)
Chicago – Pittsburgh 2:1 (3:2 po s.n.) | Florida – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Montreal Canadiens
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 15.02.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mě je to vše a přeji vám příjemně strávenou neděli. (04:09:18)

3. Carey Price (MTL) 28 zák., 1 gól, 96.6%

Dnešní kanadské derby je tedy za námi a vítězství si nakonec připisuje favorizovaný Montreal, který uspěl výsledkem 2:1 po samostatných nájezdech.

David DESHARNAIS - 2:1

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Autorem vítězné branky je DAVID DESHARNAIS.

3. série
    2:1
    James van Riemsdyk byl ve stejné pozici jako Santorelli, musel dát gól, ale střelou k tyči netrefil bránu a Montreal vítězí.

3. série
    2:1
    Nyní už to Bernierovi vyšlo a hostující gólman vypíchl hokejkou puk Gallagherovi.

2. série
    2:1
    Santorelli musel dát a svižnou kličkou a následnou střelou o tyčku uspěl.

2. série
    2:0
    Bernier se pokusil skokem pod nohy Desharnaise vypíchnout kotouč domácímu útočníkovi, ale ten i přesto dává gól.

1. série
    1:0
    Tyler Bozak hledal skulinku mezi betony Price, ale ten si vše pohlídal.

1. série
    1:0
    Alex Galchenyuk zvolil bleskovou kličku a bez problémů dává gól.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního zápasu a na řadu přichází samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Drtivý tlak Toronta nakonec domácí ustáli a budeme svědky samostatných nájezdů.

64:24
    Toronto nyní rozebralo obranu Montrealu, ale Bozak nenašel zpoza brány hokejku aspoň jednoho ze svých spoluhráčů.

63:48
    Reilly po rychlém brejku zakončoval z brankoviště těsně nad bránu Careyho Price.

63:15
    Ani Pánik nedokázal z brankoviště překonat Price, který má nyní plné ruce práce.

63:04
    Nazem Kadri trefil krátce po buly břevno!

62:57
    Hodně riskantně rozehrál za vlastní bránu Bernier, puk už od zadního mantinelu mířil do prázdného brankoviště, ale hostující obránci byli u kotouče včas a zachránili situaci.

62:25
    Domácí obránce vymyslel dobrou přihrávku, ale Desharnaise nezpracoval prudkou přihrávku.

61:55
    Subban koordinuje spoluhráče od modré čáry, uvidíme, co vymyslí.

61:16
    Trochu překvapivě zkusil vypálit Nazem Kadri, ale Price byl pozorný a ránu dobře viděl.

60:47
    Phil Kessel to vzal na sebe, přejel celou hrací plochu a poté donutil svižnou střelou Price k zákroku.

60:27
    Se Subbanovým nahozením měl problémy Bernier, ale hostující brankář nakonec odpálili hokejkou puk do rohu.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme nebyli svědky rozuzlení dnešního zápasu a za pár minut tak začne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Ani domácí ani hosté neuspěli se svými útoky a vypadá to na prodloužení.

59:09
    Tvrdá rána od modré jen prosvištěla kolem Bernierovy brány.

58:51
    Nyní je puk mezi střídačkami a hra je přerušena.

58:38
    Blíží se poslední minuta třetí třetiny, stav utkání je stále vyrovnaný a kotouč se nachází ve středním pásmu.

58:07

57:31
    Santorelli se pokusil z otočky dostat k zakončení, ale Carey Price mu vypíchl kotouč.

57:05
    Bozak nenašel Kessela a P.K.Subban vyhazuje kotouč. Oba celky střídají.

56:26
    Nakonec se vhazovalo až u Berniera a hosté tak musí rozjíždět přesilovku až od vlastní brány.

56:20
    Fransonovu tvrdou ránu se snažil doklepnout van Riemsdyk, ale ten zahrál vysokou holí a vhazovat se bude v pásmu středním.

56:07
    Přesilovku si ještě ve třetí třetině zahraje přesilovku. Na trestnou lavici za hru vysokou holí odjíždí Max Galchenyuk (MTL).

55:53
    Subban se elegantně zbavil dotěrného Kessela, ale z útoku, který založil právě P.K.Subban nic nebylo, neboť Markov trefil obránce před sebou.

55:38
    Zakázané uvolnění Maple Leafs a hra se stěhuje před Jonathana Berniera.

54:55
    Výborně odbráněné oslabení Toronta je u konce a Price musí okamžitě zasahovat.

54:19
    Markov hledal v útočném pásmu Galchenyuka, kterého však nenašel a Toronto vyhazuje puk ven z vlastního pásma.

53:51
    Opět je kotouč až za Pricem.

53:24
    Bránicí hráči Toronta velmi rychle přistupují k domácím a již podruhé vyhazují puk.

52:55
    Závar před brankou Careyho Price končí jen nedovoleným bráněním Richardda Pánika (TOR).

52:37
    Jemelin musel padnout na led a natáhnout se po puku, aby nepustil Kessela za svá záda. Z útoku domácích vyplynul jen další zákrok Berniera.

51:52
    Hollandovi se nepovedla rozehrávka a Jemelin okamžitě vrací kotouč za Bernierovu bránu.

51:46
    Ofsajd zastavil domácí borce.

50:46
    Eller vysunul Galchenyuka, ale ten se přes obránce Toronta vůbec nedostal k pořádnému zakončení.

50:08
    Andrej Markov se vydal na útočný výlet, jenže svou tvrdou střelu nenamířil mezi tři tyče a Bernier nemusel zasahovat.

49:27
    Jemelinovi se nepodařilo rozehrát kotouč a Toronto už kombinuje v útočném pásmu.

48:43
    A na druhé straně to byl Pacioretty, který několikrát dorážel před Bernierem! I hostující brankář uspěl.

47:50
    Tečované nahození od modré čáry prosvištělo vedle Priceovy brány a Winnik poté nedokázal bleskově dorazit puk po dobré Pánikově přihrávce zpoza brány do odkryté části u tyčky!

47:35
    Rozjetý Phil Kessel mohl přihrávat Polákovi, zvolil střelu a puk byl sražen do ochranné sítě.

47:29
    Obránci obou celků si nerozuměli se svými útočníky a puk se ocitl nejdříve za Pricem a následně Bernierem.

45:53
    Santorelli měl před sebou už jen Markova, ale ten ho také skvělým zákrokem zbavil kotouče.

45:20
    Plekanec se snažil využít volného prostoru, ale ani on se svým nahozením nepochodil.

44:55
    Beaulieu sice zlomil hokejku při střele od modré, ale následně dokázal výborným obranným zákrokem zastavit Kessela, který spěchal do přečíslení s van Riemsdykem.

44:17
    Třikrát se pokusil Bournival dorazit Thomasovo nahození od modré čáry, ale Bernier dokázal dvakrát zasáhnout a potřetí si to kotouč namířil mimo tři tyče.

43:43
    Subbanova velmi nepřesná přihrávka skončila na holi Romana Poláka a ten může kombinovat se svými spoluhráči.

42:59
    Thomas se po vyjetí zpoza brány pokusil překvapit Berniera, ale ten se nedal.

42:24
    Robidas srazil De La Roseovu střelu mimo tři tyče, ale domácí se usazují v útočném pásmu.

42:11
    Domácí volí zdlouhavou rozehrávku a nikam se nehrnou.

40:51
    Příliš dlouhá přihrávka na Plekance končí až u Berniera, ale icing z toho nebude.

40:15
    Jako první se ve třetí třetině dostávají do útočného pásma hosté, ale Kadri zatím nic kloudného nevymyslel.

40:01

Druhá třetina už je taky za námi a stav utkání je stále 1:1. V této části zápasu si sice oba týmy vypracovaly nějaké ty šance, ale ve všech případech kralovali brankáři, kteří si drží jen jednu inkasovanou branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27
    De La Rose vyhazuje kus černé gumy a hosté se následně provinili zakázaným uvolněním.

38:42
    Toronto se poprvé usadilo v útočném pásmu, ale vše nakonec zhatilo vyhození domácích borců.

38:08
    Z těžkého úhlu vyzkoušel Berniera Brandon Prust, který jako první dojel volný kotouč, ale hostující brankář se nenechal zaskočit.

37:35
    Christian Thomas (MTL) se provinil nedovoleným bráněním vůči Bernierovi a už se chladí na trestné lavici.

37:02
    Price poslal dlouhý puk až na Desharnaise, který přihrál Weisemu, ale domácí útočník nedokázal překonat pozorného Berniera.

36:14
    Van Riemsdyk prostrkával kotouč na Kessela, ale ten se ke kotouči nedostal. Na druhé straně likvidoval Bernier rychlý protiútok vedený Plekancem.

36:08
    Chvilkovou fázi hry, kdy se puk pohyboval ve středním pásmu, přerušil jeden z domácích který přihrál spoluhráči pomocí své ruky.

35:36
    Hráči Toronta teď byli poměrně dlouho usazeni v útočném pásmu a vyplynula z toho jedna opravdu povedená střela, kterou zlikvidoval Carey Price.

34:52
    Pro změnu Canadiens se dostali do menšího tlaku, jenže toto opravdu příliš nestojí za řeč.

34:00
    Výborně atakují hosté rozehrávku domácích, avšak Pánik následně netečoval nahození na bránu a kotouč končí ve středním pásmu.

33:28
    Velké množství chyb je momentálně k vidění na obou stranách, což rozhodně hokeji neprospívá.

32:45
    Gallagher neuspěl s pokusem natlačit se před Berniera a tak z protiútoku to samé provedl Kessel, který se dostal před brankáře, ale Carey Price ho vychytal.

32:25
    Nepřesná přihrávka Thomase skončila na hokejce jednoho z hostujících hráčů, ale ti z rychlého protiútoku nevytěžili vůbec nic.

31:49
    Hosté jsou již v plném počtu, ale Montreal i tak stále útočí.

31:08
    P.K.Subban je opět na ledě, ale ani tentokrát střelou nemířil mezi tři tyče.

30:28
    Toronto se nedokázalo vymanit z pásma a Bernier musel opět na led. Tentokrát lapačkou zasáhl proti střele Ellera.

29:52
    Subban prostrčil puk mezi kruhy na Paciorettiho, ale kanadského útočníka skvěle vychytal Bernier.

29:35
    P.K.Subban dostal loktem do tváře a David Booth (TOR) míří na trestnou lavici.

29:08
    Až nyní se hosté osvobodili, posílají kotouč ze středního pásma za Price a odjíždí střídat.

28:41
    Maple Leafs se nedaří dostat z vlastního pásma a Habs jim zle zatápí.

27:59
    Galchenyuk nahodil kotouč od mantinelu k Bernierovi, s čímž sice hostující brankář moc nepočítal, ale zvládl i tuto nečekanou situaci.

27:20
    Hned po přejetí útočné modré vypálil švihem Max Pacioretty, ale Bernier s tímto pokusem opravdu nemohl mít problémy.

26:58
    To však neplatí pro domácí, které do útočného pásma vytáhl Plekanec a Gallagher následně z mezikruží dvakrát trefil obránce před sebou.

26:39
    V útočném pásmu jsou pro změnu usazeni hosté, ale ke střele zatím nedošlo.

25:46
    Eller vypálil po vytočení zpoza brány, ale ani on ani De La Rose nenašli recept na výborného Berniera.

24:56
    Špatnou přihrávku obránce Toronta vystihl Thomas, ale ten po návštěvě útočného pásma záhy ztratil puk.

24:18
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu a hra je proto pochopitelně přerušena.

24:06
    Beaulieuovo nahození skončilo na hrudi Berniera, který předtím nemusel čelit úniku Prusta díky skvělému obrannému zákroku jednoho z hostujících hráčů.

23:01

22:56
    Dvě dobré šance měli domácí, kteří se ve dvojici natlačili před Berniera, ale ten podržel Toronto a zlikvidoval všechny pokusy Montrealu.

22:28
    Již asi počtvrté vyhodili hosté kotouč pryč ze svého pásma a přesilovka se blíží ke konci.

21:01
    Montrealu se přesilová hra zatím vůbec nedaří a Toronto v pohodě vyhazuje.

20:29
    Domácí začínají druhou třetinu v pokračující přesilovce, která bude trvat ještě více než 2 minuty!

20:01

První třetina je fuč a skóre je vyrovnané 1:1. Jako první se prosadil hostující Winnik, jenže již o 41 sekund později srovnal Gallagher, který také určil stav utkání po první třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    Ještě Pacioretty zkoušel kouzlit mezi kruhy, avšak nic nevykouzlil.

19:02
    Po dvou slepených brankách z dvanácté minuty upadlo tempo hry a oba týmy si velmi dobře brání svůj prostor.

18:10
    Hraje se již předposlední minuta první třetiny a Montreal se snaží ještě zaútočit.

18:01
    Beaulieu (MTL) i Clarkson (TOR) dostávají dvě trestné minuty za bitku. Montrealský hráč navíc ještě 2 minuty za vyprovokování bitky a Clarkson pět minut za nedovolené bránění.

18:01
    Beaulieuovi se nelíbil hit Clarksona za bránou Berniera a proto se do něj pustil. Vše skončilo po pár úderech remízou.

16:48
    Winnik nahodil puk na vlastní bránu, ale Bernier kontroluje celou situaci .

16:13
    Price musel rychle na zem , aby zastavil nahození od mantinelu. To se povedlo, ale zítra a hra je přerušena.

15:33
    Po ose Gallagher-Galchenyuk-Plekanec zakončoval právě český útočník, ale ani on netrefil místo, kde by nebyl připravený Jonathan Bernier.

14:23
    Hosté pod menším tlakem vyhodili kotouč přes všechny čáry, avšak icing se nepíská.

13:56
    Toronto se prezentovalo velmi nepřesnou akcí, která končí zakázaným uvolněním.

13:32
    Hosté by určitě chtěli zpátky své vedení, ale zatím se k žádnému ohrožení Priceovy brány nedostali.
    Brendan GALLAGHER - 1:1

12:00
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Po Plekancově střele vyrazil Bernier kotouč do blízkosti BRENDANA GALLAGHERA, který pohotově doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Plekanec, P.K.Subban

11:37
    Tyler Bozak (TOR) dostává dvě trestné minuty za hákování.
    Daniel WINNIK - 0:1

11:19
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Po rychlé kombinaci hostujícího celku dostal puk DANIEL WINNIK a ten švihem prostřelil Price. Asistence: Richard Pánik, Roman Polák

10:46
    Jednoznačný ofsajd zastavil Nazeema Kadriho, který už už postupoval sám na bránu Careyho Price.

10:21
    Začíná se trochu přitvrzovat, další vyloučení je však zatím v nedohlednu.

09:48
    Price to teď neudělal vůbec dobře, když se snažil hokejkou rozehrát dopředu, ale místo toho se u jeho brány usazují hosté.

08:59

08:02
    Tyler Bozak vyzkoušel Priceovu pozornost střelou na bližší tyč, ale nepochodil.

07:46
    Tentokrát byl Plekanec v útočném pásmu sám, ale český útočník se ke střele nedostal. Nutno říci, že dokonce fauloval.

07:14
    Montreal nyní kombinoval v útočném pásmu a domácí tím našetřili několik velmi cenných sekund.

06:59
    Andrej Markov (MTL) vyhodil puk rovnou do ochranné sítě a krátce po návratu Tomáše Plekance si domácí vyzkouší další oslabení.

06:21
    Skvěle se brání Canadiens, kteří nepustili Toronto ještě k ani jedné střele v rámci přesilové hry.

05:35

05:01
    Pacioretty dostal puk mezi dvěma obránci, ale domácí kanonýr jej nedokázal zpracovat a kus černé gumy skončil za bránou Berniera.

04:46
    Tomáš Plekanec (MTL) míří na trestnou lavici za hákování.

04:46
    Bozak se dostal až před Price, Plekanec ho zahákoval a hostující útočník i díky tomu nezužitkoval dobrou šanci.

04:31
    Sražená Plekancova dělovka skončila vedle brány.

04:20
    Bernier bez problémů lapil slabou střelu a přerušil hru.

03:55
    Robidas tvrdě trefil Markova a ten se následně provinil ofsajdem.

03:35
    Brandon Prust (MTL) – 5 minut za bitku, David Clarkson (TOR) – 5 minut za bitku + 2 minuty za vyprovokování bitky. Ze všeho tedy plyne přesilovka domácích.

03:35
    Ve středním pásmu se do sebe pustili Prust s Clarksonem, ale nebyla to zrovna velká bitka a oba kohouti jsou na trestnou lavici.

03:10
    Beaulieu zkusil nachytat Berniera, ale ten byl pozorný.

02:36
    Holzer tvrdým hitem sundal jednoho ze svých spoluhráčů a i díky tomu přišlo Toronto o útočné pásmo.

01:58
    Subban nedokázal dostat kotouč z pásma Montrealu a Toronto tak může stále útočit.

01:14
    Další útočná snaha Toronta nebyla úspěšná, ale na druhé straně byl odpískán ofsajd a hosté tak nemuseli čelit nepříjemnému brejku.

00:33
    Holland se dostal k první střele zápasu, ale Carey Price celkem bez problémů dokázal zasáhnout a vyrazit kotouč do rohu.

00:01

Kanadská hymna je za námi a vše je připraveno k úvodnímu buly.

Carey Price přivedl na led i domácí miláčky a za chvíli uslyšíme kanadskou státní hymnu.

Hosté se již trousí na led. Samozřejmě je přivítal pískot domácích fanoušků.

Rozhodčí jsou na ledové ploše, čeká se na příchod hráčů.

Ještě jednou vítejte u onlajnu ze zápasu Montreal-Toronto, i toto kanadské derby začne tradičně se zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gončar, Beaulieu, Weaver, Jemelin – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Prust, De La Rose, Eller – Thomas, Malhotra, Bournival

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Rielly, Polák, Gardiner, Robidas, Holzer – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Pánik, Kadri, Winnik – Santorelli, Holland, Komarov – Clarkson, Smith, Booth

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Jean Morin, Pierre Racicot.

James Reimer 24 záp., 3.20 g/záp, 90.5%

Fanoušci hostujícího celku letos rozhodně nemohou být spokojeni. Toronto je po 56-ti zápasech až třinácté a zisk 52 bodů rozhodně nevypadá na playoff.
    Z posledních dvaceti zápasů navíc Toronto vyhrálo pouze třikrát a v rámci této neúspěšné doby si připsali i rekordní jedenáctizápasovou šňůru bez vítězství. Jediný bod pak během této série získalo Toronto v zápase s New Jersey, kterému podlehlo 2:1 po samostatných nájezdech.
    Naposledy se hosté předvedli v New Yorku, kde podlehli místním Islanders 3:2.

Montreal letos potvrzuje roli favorita na zisk Stanley cupu a se ziskem 74 bodů se nachází na prvním místě Východní konference.
    I v posledních zápasech hrají Habs opravdu výborně, když vyhráli tři zápasy v řadě a naposledy podlehli Edmontonu až po prodloužení. Tento zápas byl pro Montreal velmi smolný, neboť o vítězství přišli domácí až 24 sekund před koncem, kdy vyrovnal Nugent-Hopkins a v prodloužení poté rozhodl edmontonský Lander.
    Dnes budou Canadiens jednoznační favorité utkání a dle všech prognóz by měli vyhrát.

Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na zápas, ve kterém Montreal Canadiens přivítá na svém ledě velkého rivala Toronto Maple Leafs. Utkání začíná v 01:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 12. Gallagher (Plekanec, Subban), rozh. náj. Desharnais – 12. Winnik (Pánik, Polák)