Žilina B – Pohronie 7:3 (kon.) | Sereď – Slovan Bratislava U21 3:1 (kon.) | MFK Košice B – Lok. Košice 3:3 (kon.)
MŠK Žilina B
7:3 (4:1)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
sk Neděle 15.03.2015, 10:30MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Vážení priaznivci futbalu! Vítam Vás pri sledovaní 20. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže: DOXXbet ligy. V dnešnom dueli si zmerajú sily MŠK Žilina B a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa.

Vzájomný zápas:
    21.09.14 Pohronie – Žilina B 3 : 0
    (Sekereš, 2x Abrahám)

MŠK Žilina B sa pred druhým kolom jarnej časti nachádza na 4. priečke s 34 bodmi a so skóre 31:28. Na prvú Skalicu žilinskému Béčku chýba 12 bodov ale treba pripomenúť, že ak sa v tomto stretnutí podarí žlto-zeleným zabodovať naplno, tak bodovo doženú druhú Šaľu. V prvej polovičke sezóny (jesenná časť) domáci futbalisti 11-krát vyhrali 1 raz remízovali a 6-krát prehrali. Pre Žilinčanov bolo najkritickejších posledných 5 zápasov tejto časti, v ktorej získali dokopy len 4 body. V 19. kole nepomohol Žiline ani návrat Adama Žiláka po dlhodobom zranení a Žilina tak podľahla Šamorínu 2:0

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa je na tom o čosi horšie ako ich náprotivku. Pohroniu patrí momentálne 7. priečka s 30 bodmi a so skóre 25:23. Treba však podotknúť, že v strede tabuľky majú až tri celky 30 bodov, z čoho dva majú tento zápas stále k dobru. Hostia si všetkých 30 bodov priniesli z jesennej časti po 9 výhrach, 3 remízach a 6 prehrách. Pre tento celok bol najúspešnejší najmä záver, kde sa podarilo z posledných 5 zápasov odniesť pekných 8 bodov. Pohroniu sa v druhej časti sezóny nepodarilo nadviazať na vydarený záver jesene a aj vďaka trojitému vylúčeniu podľahlo 3:1(Strelec za Pohronie: Paraj, Vylúčenia: Jarabica, Sojka Plach).

-18
    Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Lé Giang – Kadlec, Vavro, Králik, Hučko(K), Tlacháč, Špalek, Lupčo, Klec, Jasenovský, Hrbek.
    Náhradníci: Bajza – Ďuratný, Žilák, Václavik.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Packo – Križan, Gregáň, Sekereš(K), Prikryl, Pelegríni, Garaj, Abrahám, Paraj, Orolín, Ďungel.
    Náhradníci: Lehocký – Nemec, Zuziak, Páleník, Kukučka, Urgela.

Rozhodca: Marek Mastiš – Henrich Mikulaj, Marek Galo.
    Hráči sa pripravujú na začiatok zápasu.

Hráč oboch celkov sú pripravení na hracej ploche. Domáci nastúpia v žlto-zelených a hostia v modrých dresoch.
    Zápas sa o malý moment začne.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    O úvodný výkop stretnutia sa postarali hráči Pohronia. Lopta sa dostala pred vápno Lé Gianga, no strela neprichádza a domáci sa oslobodzujú.

1
    Po vzdušnom Súboji Hrbeka s Pelegrínim je hra prerušená. Píska sa proti domácemu útočníkovi.

2
    Séria centrov z ľavého krídla v podaní Garaja nenašla priestor cez dobre brániacého Vavra.

3
    Domáci futbalisti sa konečne dostali k lopte. Dlhý nákop od Králika odpratal Ďungel do bezpečia. Žilina vhadzuje kúsok od vápna Pohronia.

4
    Úvod zápasu je nemastný neslaný, no aktívnejší sú v úvode futbalisti hostí.

5
    Domácim sa konečne podarilo založiť útočnú akciu. Loptu si po ľavom krídle potiahol Hučko. Jeho následný center smerujúci na Hrbeka nenašiel adresáta.

6
    K lopte sa prvýkrát v stretnutí dostane aj gólman hostí a to Packo. Ten si už chystá loptu na odkop od bránky.

7
    Ani jedna z centrovaných lôpt v podaní Kadleca so Špalekom nenašla hráča v žlto-zelenom.

8
    Domáci pomaly ale isto ožívajú. Krásnou strelou z hranice vápna sa teraz prezentoval Lupčo. Prízemná strela však nenarobila Packovi problémy.

9
    Lopta je opäť pred Lé Giangom. Ani teraz však strela z kopačiek futbalistov Pohronia neprichádza.

11
    Lupčova strata lopty znamená útočenie hostí: Tí sa však po pravom krídle nepresadili a vybojovali len vhadzovanie.

11
    Lopta pre domácich. Ofsajd neušiel postrannému rozhodcovi, ktorý pohotovo máva.

12
    Hučko si dokázal postrážiť dvojicu Gara – Ďungel. Lopta sa presúva na stred ihriska, no stále je v moci futbalistov Pohronia. Tí sa nevzdávajú a hľadajú cestu cez obranu Žiliny.

14
    Hučkov pretiahnutý center preletel vápnom bez povšimnutia. Domáci však pokračujú v nátlaku.

15
    Na svetelnej tabuli mohlo svietiť 1:0. Po Hučkovom centri však nedokázal ideálne zakončiť Hrbek. K Lopte sa však dostal ešte Špalek, no ani ten cez obranu netriafa prázdnu bránku.

16
    Nadýchaný center od rohovej zástavky bol zahraný naozaj skvelo, no domáci nemôžu pokračovať pre útočný faul.

17
    Lopta stále na kopačkách Žiliny. Domáci zakladajú akciu pekne zo zadných radov. Súper len vyčkáva.

18
    Jasenovský sa dokázal predrať cez dvojicu v modrom, no gólman Packo si vybehol a situáciu s chladnou hlavou vyriešil.

19
    Špalekov center z pravého krídla našiel hlavu Ľupča. Druhý menovaný skúšal loptu postrčiť do siete, no neúspešne a následuje odkop od Packovej bránky.

20
    O minútku neskôr to z opačnej strany skúšal Jasenovský. Center z tejto strany bol pridlhý a vápnom Pohronia preletel bez povšimnutia.

21
    Strela kapitána domácich, Tomáša Hučka, smeruje vysoko nad bránku Pohronia.

22
    Faul Králika znamená štandartku pre hostí, ktorú zahrá Pelegríni.

22
    Pelegríniho center na zadnú tyčku našiel síce hlavu spoluhráča, no en zakončuje veľmi nepresne.

23
    Andrej Kadlec operoval s loptou na pravej strane. Skúšal to centrovanou loptou, no ani teraz to domácim nevyšlo a musia začínať znovu pekne od stredu.

24
    Po faule na Kadleca uvidíme štandardku aj pre domáci celok.

24
    Aj tu sme mali možnosť vidieť center na zadnú tyčku, no ani na tejto strane gól neprichádza a Pohronie bez problémov ubránilo.

25
    MŠK Žilina B dáva gól!
    Rohový kop domáci futbalisti zahrali nakrátko. Do lopty sa oprel Kadlec, ktorého nadýchaný center našiel hlavu DENISA VAVRA a ten bez problémov otvára stav zápasu.

27
    Pohronie dalo gól!
    Neprešli ani dve minúty a je dorovnané! Po krásnej kombinácií hostí a následnom centri sa k lopte dostal PATRIK ABRAHÁM, ktorý kopačkou šťuchol loptu za chrbát domáceho gólmana.

28
    Domáci veľmi dobre vedia čo sa stalo a pokračujú v okupácií vápna Pohronia.

30
    Tak toto je naozaj bláznivé stretnutie. V priebehu piatich minút tri góly. Tentokrát sa podarilo presadiť čerstvej posile MŠK a to NIKOLASOVI ŠPALEKOVI, ktorý krásnym lobom prekonal bezmocného Packa. 2:1

32
    Domáci si postrážili kľučkujúceho Paraja. Dorovnávajúci gól teraz neprišiel a domáci majú možnosť ísť dopredu.

33
    Lé Giang teraz musel pustiť svoju bránku a ukryť loptu po tom, čo si obrana nepostrážila šprintujúceho Garaja.

34
    Hostia z Pohronia zvyšujú aktivitu na krídlach. Tento raz to skúšal centrom Gregáň, no situáciu vyriešil Vavro.

35
    Žilina zvyšuje svoj náskok o dva góly. Na začiatku akcie stál Niko Špalek, ktorý vysúval Hrbeka. Druhý menovaný sa neulakomil na gól a rozhodol sa prihrávať nestráženému PETROVI JASENOVSKÉMU, ktorý sa zoči voči Peckovi nemýlil.

37
    Sledujeme naozaj krásny a dynamický futbal plný akcií a gólov.

38
    Žilina mohla streliť ďalší gól! Hrbeka sa vo vápne Pohronia vymotal a následne posunul loptu na Hučka. Ten to skúšal napáliť priamo, no Pecko bol teraz úspešnejší.

39
    Domáci pri lopte a hostia sa len prizerajú ich kombinácií.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva niečo okolo 5 minút. Domáci stále kombinujú na polovičke Pohronia, no zatiaľ to je bez strely na bránku.

41
    K lopte sa po dlhej dobe dostali aj hráči hostí. Loptu si po krídle ťahal Abrahám, ktorý videl vo vápne Ďungela. Center však odvracia Králik a tak sa hostia nebudú tešiť ani tentokrát.

42
    Abrahám vo vápna Žiliny potlačil Tlacháča. Tento zákrok neušiel hlavnému arbitrovi, ktorý píska.

44
    Krásna akcia Žiliny! K lopte sa dostal Peter Jasenovský, ktorý ľahučkým a prízemným centrom našiel vo vápne NIOLASA ŠPALEKA. ŠPALEK nešpekuloval a loptu jedným dotykom dostal za chrbát Packa čím si pripisuje druhý gól v tomto stretnutí.

45
    Domáci hrajú vo svojich zadných radoch a vyzerá to tak, že v druhom polčase sa už nič nestane.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Je za nami prvý polčas stretnutia medzi MŠK Žilina B – FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa. Do zápasu vkročili aktívnejšie futbalisti Pohronia avšak prvý gól prišiel z hlavičky Denisa Vavra v 25. minúte. Týmto gólom sa t všetko začalo. Ani nie o dve minúty neskôr sa presadil hosťujúci Abrahám, ktorý si týmto gólom pripísal už tretí v sezóne proti Žiline. Domáci sa nenechali zaskočiť a v 30 minúte sa dostali opäť do vedenia zásluhou Špaleka. O 5 minút sa presadil Jasenovský a na 4:1 dokonal v 44. minúte Špalek.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Gregáň, prichádza Zuziak.

46
    Žilinčania vstúpili do druhého polčasu naozaj krásne. K ideálnej prihrávke sa dostal Jasenovský. Jeho pokus z bezprostrednej blízkosti konči len na bočnej sieti.

47
    Žilina si po rýchlej kombinácií vybojovala rohový kop. Ten nebol zahraný najideálnejšie, no Žilinčania pokračujú v útočení.

48
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Ďungel, prichádza Nemec.

48
    Ofsajd Vavra. Hostia sa oslobodzujú a zakladajú útok po ľavom krídle.

50
    Peter Jasenovský vrátil JÁNOVI HRBEKOVI to čo mu požičial. Prvý menovaný si loptu potiahol po ľavom krídle na hranicu vápna odkiaľ vyslal prihrávku na zadnú tyčku. Tu číhal HRBEK, ktorý strelou z prvej prekonáva Packa.

51
    Momentáne prebieha hra na polovičke Žiliny. Hostia hľadajú cestu cez kompaktnú obranu Žiliny.

52
    Vo vápne pred Lé Giangom sa s loptou ocitol bývalý Žilinčan Marek Zuziak, ktorý sa síce prekľučkoval, no nedokázal zakončiť najideálnejšie.

53

Po faule domácich na Sekereša v blízkosti vápna si loptu postavil PATRIK ABRAHÁM. Ten štandartku zahral v úplnej pohode a po menšom teči od múru prekonal Lé Gianga. 5:2!

55
    Sledujeme naozajstnú gólovú prestrelku. Hrá sa síce v strede ihriska, no Žilina si hľadá cestu cez stopérov Pohronia.

56
    Garaj predviedol naozaj krásny a dlhý šprint po pravom krídle. Jeho následná prihrávka nebola najideálnejšia a Vavro bez problémov ukľudňuje.

57
    Veľká smola pre Špaleka. Hrbekova kolmica našla Špaleka, ktorý si loptu potiahol do vápna a následnou strelou len opečiatkoval tyčku Peckovej bránky.

59
    Domáci zavreli Pohronie na ich polovičke. Je to hra jedného tímu.

60
    Hrbekova strela zo strednej vzdialenosti bola síce tvrdá, no chýbala jej presnosť. Pecko tak nemusel zakročiť.

61
    Ďalší zo série ofsajdov domáceho celku. Tentokrát v ňom stál Jasenovský.

62
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Jasenovský, prichádza Ďuratný.

63
    Rohový kop pre domácich futbalistov zahrá Špalek.

64
    Špalekov center na zadnú tyč preletel vápnom Pohronia bez povšimnutia.

64
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Klec, prichádza Václavík.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Hrbek, prichádza Žilák.

64
    Faul v tesnej blízkosti Žilinskej 16-tky. Pôjde skôr o skrátený roh.

65
    Hostia sa rozhodli zahrať túto štandardku nakrátko. Strela v podaní Gregáňa neprišla, no čo je dôležitejšie je to, že vo vápne Žiliny ostáva ležať jeden domácich.

66
    V stretnutí sa pokračuje a to na polovičke hostí. Konkrétne Žilák napáda rozohrávku gólmana Packa.

67
    V posledných minútach to je skôr futbal zo strany na stranu. Nič vážne na jednej či druhej strane.

68
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Orolín, prichádza Páleník.

69
    Žilina pridáva 6. gól za chrbát Packa. RASTISLAVOVI VÁCLAVÍKOVI prvá strela síce nevyšla, no následná dorážka k tyčke nemala chýb. Žilina si dneska zrejme body nechá doma po krásnom výkone,

71
    Do konca stretnutia je niečo menej ako 20 minút a hostia zvyšujú aktivitu smerom dopredu. Králik teraz musel odpratávať center od Abraháma.

71
    Žilák ešte stihol loptu pri rohovej zástavke. jeho centrovaný pokus bol zblokovaný na rohový kop.

72
    Následný rohový kop však nebol zahraný najideálnejšíe a hostia sa poľahky oslobodzujú, no nie na dlho.

73
    Vavro hlavička smerovala len na súpera Páleníka. Tohto si ale postrážil Lé Giang, ktorý na hranici vápna vykopáva ďaleko preč.

74
    Po ďalšej individuálnej akcií Žiláka uvidíme rohový kop Žiliny.

74
    A mohlo to byť 7:2. Žilákov center najprv našiel Vavra, ktorého projektil však zlikvidoval Pecko. Následná dorážka Ďuratného znamená ďalší rohový kop.

76
    Čo sa mu nepodarilo pred pár minútkami to urobil teraz! Po strele Hučka loptu vyrazil pred seba Pecko a následne sa k dorážke dostal DENIS VAVRO, ktorý bez problémov pridáva druhý svoj gól

78
    Domácim stále nestačí a pokračujú v okupácií vápna Pohronia. Ani teraz však smoliar Hučko neuspel.

80
    Špalekova prihrávka na Hučka mala prívlastok ofsajdová.

81
    Domáci futbalisti dohrávajú druhý polčas v pokľude s loptu na vlastných kopačkách.

82
    Lupčo sa rozbehol priskoro. Jednalo sa o ďalší ofsajd.

83
    Ihneď po rozohrávke sa k lopte dostali futbalisti Žiliny. Kadlec sa pokúsil vyslať center pred Pecka, no lopta ani teraz nenašla adresáta a končí na druhej strane ihriska.

84
    Po Špalekovom pretiahnutom centri vrátil loptu do kotla Lupčo. K lopte sa dostal Králik, no ten z malého vápna prepálil.

85
    Domáci operujú na ľavom krídle Pohronia. Center však neprichádza ani z kopačky Špaleka ani z kopačky Žiláka.

86
    Ďuratný si nebezpečne vymenil loptu s Lé Giangom, no gólman domácich situáciu vyriešil s prehladom.

87
    Kadlecov center po narážačke so Špalekom končí len v rukaviciach Pecka.

88
    Hučko padá v tesnej blízkosti vápna Pohronia ale teraz to nie je sprevádzané hvizdom. Loptu si tak berie Pecko, ktorý bez váhania vykopáva.

89
    Špalek skúšal niečo vymyslieť na hranici vápna Pohronia, no strela ani v tomto prípade neprichádza.

90
    V závere stretnutia uvidíme rohový kop aj pre Pohronie.

90
    Pochvalu si zaslúži aj gólman Žiliny Lé Giang, ktorý teraz zlikvidoval tvrdú strelu Paraja ale aj následnú dorážku z bezrostrednej blízkosti v podaní Garaja.

90+1

Tak predsa len sa podarilo aj Pohroniu. Vo vápne Žiliny číhal na center MAREK ZUZIAK, ktorý napokon hlavou prekonal bezmocného Lé Gianga. 7:3

90+1

Je za nami druhý polčas stretnutia 20. kola DOXXbet Ligy, v ktorom Žilina zdolala Pohronie hokejovým výsledkom 7:3. V druhom polčase sa do streleckej listiny tohto stretnutia pripísal v 50 minúte Hrbek. Netrvalo dlho a gólom v 53. minúte odpovedal Abrahám, ktorý si pripísal druhý v tomto zápase. Zvyšok zápasu patril Žilinčanom, ktorí sa presadili ešte v 69. minúte gólom Václavíka a 76. druhým gólom Vavra. V samom závere pridal gól aj bývalý hráč Žiliny Marek Zuziak a dokonal tak na finálnych 7:3.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (12:17:23)

Patrik Ondrovič

Branky: 25. Vavro, 30. Špalek, 35. Jasenovský, 44. Špalek, 50. Hrbek, 69. Václavík, 76. Vavro – 27. Abrahám, 53. Abrahám, 90+1. Zuziak

Rozhodčí: Marek Mastiš – Henrich Mikulaj, Marek Galo