Magnitogorsk – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Kazaň 1:3 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Úterý 17.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování čtvrtého čtvrtfinále, kde se dnes na domácím ledě představí Avangard Omsk , který přivítá Ak Bars Kazaň. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:30, tak u toho buďte s námi.

V osmifinále narazil Avangard na Barys Astanu, se kterou to neměl vůbec jednoduché. První utkání pro sebe získali hráči Omsku, ovšem druhé domácí utkání ztratili a stav série byl vyrovnán. Na ledě Barysu následovala druhá prohra v řadě. Sérii vyrovna Omsk vítězstvím 4:3. Páté utkání zvládli lépe hráči Omsku, kteří vynulovali střelce Astany a slavili vítězství 2:0. Barys se nezvdal a v následujícím vítězném utkání poslal sérii do sedmého rozhodujícího boje, kde byl úspěšnější Omsk, který zvítězil na domácí půdě 3:1.

Kazaň si v osmifinálové sérii vedla mnohem suverénněji. První dvě utkání na domácí půdě vyhrála Kazaň výsledkem 3:2 po prodloužení. První utkání v Jekatěrinburgu se však hráčům Kazaně nepovedl a padli 2:0. Ve čtvrtém utkání si připsali důležité vítězství 2:1. Roli favorita splnili v pátém utkání na svém ledě, kde zvítězili 3:2.

Čtvrtfinálová série

Série začínala na ledě Kazaně, kde v prvním utkání dokázali zvítězit hráči Omsku 4:3 po prodloužení. Další dvě utkání ovšem hokejisté Avangardu neskórovali a odešli poraženi v poměru 4:0 a 2:0. Dnešní čtvrté utkání tak hodně napoví, jakým směrem se bude celá série ubírat.

Československá stopa

Miroslav Blaťák (Omsk)

Vladimír Sobotka (Omsk)

Petr Vrána (Kazaň)

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Kuljaš, Gustafsson, Gončarov, Chomitskij "C", Ljamin, Gluchov, Kulik – Pěrežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Schutz, Rasskazov – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Musatov, Volkov, Pervušin – Michejev

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornějev, Denisov, Medveděv, Musin, Pajgin – Kolcov, Svitov, Lukojanov – Mirnov, Azevedo "C", Moller – Gluchov, Vrána, Kostitsyn – Petrov, Burmistrov, Obuchov

Rozhodčí: Gofman, Odins – Lazarev, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a po následných ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování.

00:01

00:09
    Popov byl na úvodní vhazování úspěšnější.

00:35
    Avangard se dostal ihned do útočného pásma. Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

01:06
    Azevedo nahodil kotouč do útočného pásma, ovšem Kazaň se tam příliš dlouho nezdržela.

01:41
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to je začátek pro hostující celek! MICHAIL GLUCHOV se vřítil na levé straně do útočného pásma. Hned za modrou vystřelil tahem, ale branku domácích přestřelil. Kotouč se ovšem odrazil zpět před branku, kde si sám hostující hráč dojel a dorazil do sítě. Bez asistence.
    Michail GLUCHOV - 0:1

02:17
    Avangard se snaží o rychlou odpověď. Bude se vylučovat.

02:30
    Avizované vyloučení je tu. Za hákování si jde odpočinout Lukojanov, který tak oslabuje svůj tým.

02:51
    Domácí se ihned rozestavili v útočném pásmu, kde kombinují.

03:40
    Avangard je stále v útočné třetině, ale hostující obrana si plní své povinnosti na výbornou a nepouští domácí do zakončení.

04:30
    Kazaň se ubránila oslabení. Lukojanov se opět zapojuje do hry.

05:13
    Medvěděv je s kotoučem za svou vlastní brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

06:20
    Do útočného pásma vlétl Moller, ale proti přesile ztratil kotouč a domácí šli rychle dopředu.

06:34
    Z levé strany střílel jeden z hostujících hráčů, ale na jeho pokus dobře viděl Kostin, který kotouč vyrazil.

07:15
    Hosté jsou opět v útočném pásmu, ale tam se nemohou dostat do střeleckých pozic.

08:26
    Domácí rozehrávají další ofenzivní výpad od své vlastní branky.

09:09
    Do útočné třetiny se dostal Chomitskij, který ovšem neudržel rovnováhu a v rohu kluziště upadl. Hosté se tak dostali lehce ke kotouči.

10:02
    Denis Kuljaš zklidňuje hru, když drží kotouč za svou vlastní brankou a čeká, až mu někdo z jeho spoluhráčů najede.

10:53
    Obě mužstva hrají zodpovědně zezadu a momentálně se ani jeden z týmů nedostává do vážnějších šancí.

11:11
    Postavení mimo hru zastavilo útok kazaňského týmu.

11:38
    Na levé straně se dostal přes obránce jeden z domácích hráčů, ale kotouč mu utekl a tak se do zakončení ani nedostal.

12:16
    Ljamin nahazoval kotouč od modré čáry na branku Nilssona. Ten nakonec nemusel zasahovat, jelikož kotouč tečoval jeden z hostujících obránců do rohu kluziště.

13:04
    Hosté se na chvíli usadili v pásmu, ale Nikulinovu střelu od modré zablokoval Semjonov a vyvezl touš do středního pásma.

13:59
    Po teči jednoho z domácích hráčů skončil kotouč v hledišti. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Omsku.

14:15
    Hosté dobře napadají a znepříjemňují domácím obráncům rozehrávku.

15:16
    Zacharčuk nenašel svou přihrávkou přes celé hřiště Kolcova. Ke kotouči se dostali domácí hráči.

16:40
    Vrána bojuje o kotouč v rohu kluziště. Nakonec se proti přesile domácích neprosadil a Avangard rychle zakládá protiútok.

17:35
    Zpoza branky našel Kolcov na modré nádhernou přihrávkou Rylova, který si sjel na střelu mezi kruhy. Domácí obránce v dobré příležitosti napálil Kostina pouze do hrudi.

18:31
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levé ruce Nilssona.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:40
    Kotouč mají na holích hostující hráči, kteří s ním nikam nespěchají. V první třetině se již pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První dvacetiminutovka je již za námi. Hosté ji začali velmi dobře, když hned ve druhé minutě překonal Kostina hostující Michail Gluchov, který si dorazil svou vlastní střelu. Zatím sledujeme pohledný a hlavně vyrovnaný duel.

20:01

20:26
    Na začátku druhé třetiny si zahrají přesilovku hosté. Za držení si jde odpočinout na dvě minuty Popov.

20:51
    Hosté kombinují v útočné třetině. Mezi kruhy se dostal ke střele Azevedo, ale střelou z první branku Omsku minul.

21:21
    Kazaň je stále v pásmu, kde rozjíždí svůj kolotoč.

21:38
    Domácím se podařilo poslat kotouč až za branku Nilssona.

22:26
    Hosté početní výhodu nevyužili. Popov se vrací na ledovou plochu.

22:48
    Nillson raději podržel kotouč v lapačce před dotírajícím Rasskazovem.

23:09
    Gluchov se dostal do útočného pásma, ale proti přesile domácích neměl žádnou šanci a o kotouč rychle přišel.

23:32
    Ljamin takovou polostřelou bekhendem nemohl od modré ohrozit Nilssona v brance Kazaně.

24:37
    Hosté se usadili v pásmu Avangardu, ale hráči Kazaně se zatím nedostali ani ke střele.

25:17
    Pokus Medveděva od modré mířil pouze vedle pravé tyče Kostinovy branky.

26:25
    Kazaň opět operuje v prostoru před brankou Kostina.

26:45
    Domácí gólman musel zasahovat po střele Rylova od modré čáry.

27:08
    Rozehrávku hostů vystihl Popov, který se ocitl sám proti Nilssonovi, kterého blafákem do forhendu nepřekonal. To byla veliká šance domácích.

27:50
    Nedáš – dostaneš se opět potvrdilo. Na levé straně zatáhl kotouč Gluchov, který kotouč přihrál na druhou stranu, kde byl volný SERGEJ KOSTITSYN, jenž pohotovou střelou zvýšil na 2:0. Asistence: Michail Gluchov.
    Sergej KOSTITSYN - 0:2

28:48
    Kazaňští jsou při chuti. Hosté jsou opět v útočném pásmu.

29:10
    Na druhé straně se dostal jeden z domácích hráčů do veliké šance, ale odkrytou klec Kazaně trestuhodně netrefil.

29:45
    Bude se vylučovat. Domácí půjdou do čtyř. Pěrežogin se provinil sekáním a je za to vyloučen na dvě minuty.

30:13
    Hosté kombinují před brankou Kostina. Ten ovšem nemusel zasahovat.

31:01
    Tvrdou ránu od modré vyslal Mirnov. Jeho pokus se snažil dorážet Svitov, ale Kostin výborně zasáhl a kotouč zalehl.

31:20
    Zacharčukovi střela od modré nevyšla, nicméně hosté zůstávají stále u kotouče.

31:45
    O chvíli později to však STĚPANU ZACHARČUKOVI vyšlo. Hostující obránce dostal na modrou nabito a svou střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Kostitsyn, Jakov Rylov.
    Stěpan ZACHARČUK - 0:3

32:25
    Domácí jsou jako opaření. Hráči Kazaně jsou opět v útoku a snaží se přidat čtvrtou branku.

33:20
    Hosté kontrolují kotouč na vlastních hokejkách a příliš ho svému soupeři nepůjčují.

34:35
    Mirnov jel s Azevedem dva na jednoho. Prvně jmenovaný to vzal na sebe a neudělal dobře, svůj pokus nasměroval pouze do připraveného Kostina.

35:31
    Schutz se dostal do pásma. Domácí následně zakombinovali a byla z toho zajímavá šance před brankou Nilssona, do které se dostal jeden z domácích hráčů.

36:20
    Omsk je stále před brankou Kazaně a Nillson má plné ruce práce. Domácí dostali svého soupeře poprvé pod stálejší tlak ve druhé třetině.

36:42
    Do obrovské šance se dostal Širokov, který dostal přihrávku před branku, ale svůj pokus usměrnil pouze do výstroje Nilssona.

37:14
    Domácí jsou rázem na koni a zaměstnávají obranu Kazaně, která má problémy.

38:19
    Nyní jsou to však hráči Kazaně, kdo uzamkl svého soupeře v jejich obranném pásmu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:33
    Hostující hráči mají kotouč na svých hokejkách a nikam se s ním neženou.

39:56
    Ještě je odpískáno postavení mimo hru pro domácí celek.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je již historií. Kazaň v ní byla lepším mužstvem a po po právu se dostala v osmadvacáté minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Kostitsyna. Následně šli domácí do čtyř a Zacharčuk tvrdou ránou od modré využil početní výhodu. Kazaň si tak vypracovala velmi solidní náskok a uvidíme, co s tím domácí udělají ve třetí části.

40:01

40:30
    Domácí začali aktivně, ale Kazani se podařilo dostat kotouč až před branku Kostina.

41:12
    Gončarov je za svou brankou s kotoučem a čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají.

42:08
    Kuljaš nastřelil kotouč do útočného pásma, kde se domácím podařilo získat touš.

43:06
    Na druhé straně kombinují před brankou Kostina hostující hráči. Ti se však do zakončení nedostali.

43:45
    Z levé strany se dostal ke střele Pěrežogin, ale jeho pokus byl zablokován a tak ani Nilsson nemusel zasahovat.

44:10
    Sergej Širokov objel branku Kazaně a snažil se ihned po objetí branky zakončovat. Domácí hráč však podklouzl a místo střely skončil pouze na ledě.

45:20
    Avangard začal třetí část velmi aktivně a převážná část se odehrává v obranném pásu Kazaně, která se zatím pozorně brání.

45:49
    Kolarik vyslal zpoza obránce střelu tahem, ale ta minula levou tyč Nilssonovy branky.

46:12
    Hostující brankář musel zasahovat proti pokusu Fisčenka. Vhazovat se bude po levé ruce švédského brankáře.

46:55
    Na modré se do kotouče opřel Kuljaš, který svou dělovou ránou přelomil hokejku jednoho z hostujících hráčů.

47:23
    Hráči Kazaně kombinují v útočném pásmu, ale spíše šetří čas a do zakončení se příliš nehrnou.

48:32
    Domácí šli rychle do útoku, ovšem hostující Svitov se stihl vrátit a zamezil přečíslení. Hráči Omsku nakonec o kotouč přišli a museli se rychle vracet.

49:28
    Hraje se dlouho bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje více hostujícímu mužstvu.

50:01
    Domácí mají posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělali.

50:46
    Pokus Svitova se nevešel mezi tři tyče domácí svatyně.

51:38
    Azevedo vyslal z levé strany povedenou přízemní střelu, se kterou měl Kostin poměrně problémy, ale nakonec si domácí brankář poradil.

52:43
    Pervušin měl kotouč na vrcholu pravého kruhu. S ničím neotálel a vystřelil, ale jeho rána mířil hodně vedle levé tyče.

53:35
    Domácí velmi rychle ubíhá čas. Není divu, jelikož se téměř nepřerušuje hra.

54:39
    Kazaň se dostala bez větších problému do středního pásma, kde drží kotouč na svých hokejkách.

55:23
    Kostitsyn se dostal na levé straně do dobré střelecké pozice, ale střelou tahem si na Kostina nepřišel.

56:02
    Dnešní utkání sleduje 9540 diváků.

56:34
    Hosté mají kotouč za svou vlastní brankou. Už tak malé šance Avangardu ještě slábnou.

57:32
    Hosté šli do přečíslení, ale spokojili se jen s našetřeným časem. Kostin nemusel vůbec zasahovat.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Avangard právě vstřelil branku!
    Dlouhé čekání Omsku na gól utnul KIRILL SEMJONOV, který se protáhl po pravé straně a bekhendem vystřelil. Kotouč si nakonec po jemné teči dorazil do vlastní branky Zacharčuk. Asistence: Sergej Širokov, Ivan Fisčenko.
    Kirill SEMJONOV - 1:3

58:15
    Oddechový čas pro Avangard Omsk.

58:34
    Domácí to zkouší v šesti. Kostin je na střídačce.

59:02
    Omsk je natlačen v útočné třetině, kde kombinuje. Nilsson zatím nemusel zasahovat.

59:32
    Z pravé strany střílel bez přípravy Gustafsson, ale Nilsson byl na jeho ránu připraven.

59:47
    Moller jel jeden na jednoho, ale hostující hráč nedokázal dopravit kotouč do prázdné branky.

60:00

Je dobojováno. Ve třetí části se domácí snažili, ale snížení přišlo až v čase 58:15. Přestože se Avangard pokusil o hru bez brankáře, tak se mu další branku přidat nepovedlo a dnes odchází domácí poraženi 1:3. V sérii se tak ujímají vedení 3:1 hráči Kazaně.

Miroslav Blaťák (Omsk) – do utkání nezasáhl

Vladimír Sobotka (Omsk) – do utkání nezasáhl

Petr Vrána (Kazaň) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:01 (16:39:30)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 59. Semjonov – 2. Gluchov, 28. Kostitsyn (Gluchov), 32. Zacharčuk (Kostitsyn, Rylov)

Rozhodčí: Gofman, Odins – Lazarev, Šichanov