Magnitogorsk – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Omsk – Kazaň 1:3 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Úterý 17.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Play-off KHL

59:47
    Moller jel jeden na jednoho, ale hostující hráč nedokázal dopravit kotouč do prázdné branky.

58:34
    Domácí to zkouší v šesti. Kostin je na střídačce.

58:15
    Oddechový čas pro Avangard Omsk.
    Kirill SEMJONOV - 1:3

58:15
    Avangard právě vstřelil branku!
    Dlouhé čekání Omsku na gól utnul KIRILL SEMJONOV, který se protáhl po pravé straně a bekhendem vystřelil. Kotouč si nakonec po jemné teči dorazil do vlastní branky Zacharčuk. Asistence: Sergej Širokov, Ivan Fisčenko.

56:02
    Dnešní utkání sleduje 9540 diváků.

36:42
    Do obrovské šance se dostal Širokov, který dostal přihrávku před branku, ale svůj pokus usměrnil pouze do výstroje Nilssona.
    Stěpan ZACHARČUK - 0:3

31:45
    Kazaň vstřelila branku!
    O chvíli později to však STĚPANU ZACHARČUKOVI vyšlo. Hostující obránce dostal na modrou nabito a svou střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Kostitsyn, Jakov Rylov.

29:45
    Bude se vylučovat. Domácí půjdou do čtyř. Pěrežogin se provinil sekáním a je za to vyloučen na dvě minuty.

29:10
    Na druhé straně se dostal jeden z domácích hráčů do veliké šance, ale odkrytou klec Kazaně trestuhodně netrefil.
    Sergej KOSTITSYN - 0:2

27:50
    Nedáš – dostaneš se opět potvrdilo. Na levé straně zatáhl kotouč Gluchov, který kotouč přihrál na druhou stranu, kde byl volný SERGEJ KOSTITSYN, jenž pohotovou střelou zvýšil na 2:0. Asistence: Michail Gluchov.

27:08
    Rozehrávku hostů vystihl Popov, který se ocitl sám proti Nilssonovi, kterého blafákem do forhendu nepřekonal. To byla veliká šance domácích.

20:51
    Hosté kombinují v útočné třetině. Mezi kruhy se dostal ke střele Azevedo, ale střelou z první branku Omsku minul.

20:26
    Na začátku druhé třetiny si zahrají přesilovku hosté. Za držení si jde odpočinout na dvě minuty Popov.

17:35
    Zpoza branky našel Kolcov na modré nádhernou přihrávkou Rylova, který si sjel na střelu mezi kruhy. Domácí obránce v dobré příležitosti napálil Kostina pouze do hrudi.

02:30
    Avizované vyloučení je tu. Za hákování si jde odpočinout Lukojanov, který tak oslabuje svůj tým.
    Michail GLUCHOV - 0:1

01:41
    Tak to je začátek pro hostující celek! MICHAIL GLUCHOV se vřítil na levé straně do útočného pásma. Hned za modrou vystřelil tahem, ale branku domácích přestřelil. Kotouč se ovšem odrazil zpět před branku, kde si sám hostující hráč dojel a dorazil do sítě. Bez asistence.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 59. Semjonov – 2. Gluchov, 28. Kostitsyn (Gluchov), 32. Zacharčuk (Kostitsyn, Rylov)

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Kuljaš, Gustafsson, Gončarov, Chomitskij "C", Ljamin, Gluchov, Kulik – Pěrežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Schutz, Rasskazov – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Musatov, Volkov, Pervušin – Michejev
    Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornějev, Denisov, Medveděv, Musin, Pajgin – Kolcov, Svitov, Lukojanov – Mirnov, Azevedo "C", Moller – Gluchov, Vrána, Kostitsyn – Petrov, Burmistrov, Obuchov

Rozhodčí: Gofman, Odins – Lazarev, Šichanov