Toronto – San Jose 1:4 (kon.) | Montreal – Carolina 4:0 (kon.) | Ottawa – Boston 6:4 (kon.)
Florida – Detroit 3:1 (kon.) | Minnesota – Washington 2:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 2:1 (2:1 po s.n.)
Dallas – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Calgary – Philadelphia 4:1 (kon.) | Vancouver – Columbus 2:6 (kon.)
Arizona – Colorado 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 20.03.2015, 00:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Dnešní utkání je u konce! Toronto Maple Leafs potvrdilo špatnou formu a v domácím prostředí prohrálo se San Jose Sharks 1:4! Žraloci tak získali důležité body v boji o play-off!

Divoká druhá třetina nabídla čtyři branky! Hostující Sharks se dokázali prosadit už po dvou minutách, kdy se trefil Logan Couture. Toronto bylo po obdržené brance aktivnější, jejich aktivita se jim vyplatila v 29. minutě, kdy se mezi úspěšné střelce zapsal Jake Gardiner. Hosté ale velmi brzy odskočili opět na rozdíl dvou branek. Melker Karlsson využil výborné přihrávky Thorntona a dal na 1:3. Pět sekund před koncem se ještě prosadil Tommy Wingels.

Ve třetí třetině se již příliš podstatného nestalo. Utkání se již spíše dohrávalo, neboť o vítězi bylo již více méně rozhodnuto.

Tomáš Hertl (SJS) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:12

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu z NHL se těším brzy nashledanou! (03:22:40)

60:00

59:54
    Od modré čáry ještě vypálil MacWilliam, jeho rána byla zablokována a to bude z dnešního utkání vše!

59:24
    Nějaký problém měl van Rimesdyk s Dillonem, k bitce ale nedošlo. Rozhodčí zasáhli velmi brzo.

58:48
    Sharks dohrávají utkání ve velkém stylu, momentálně kobminují v útočném pásmu.

58:18
    Do šance se opět dostával Booth, tentokrát přijel Braunovi na pomoc i Burns a domácí útočník neměl šanci se do zakončení dostat.

57:37
    Booth najel po levé straně s pukem do pásma, byl ale velmi těsně bráněn Braunem, který ho do zakončení nepustil.

56:53
    Couture se snažil na modré čáře přejít přes Carricka, to se mu nepodařilo, ale prostrčil puk na Nieta. Na toho si ale vyšlápl MacWilliam a o puk ho obral.

56:34
    Torontu se teď vůbec nevydařila rozehrávka a hra se přesune před Berniera.

56:07
    Další střela Gardinera již byla zablokována. Sharks se zmocnili puku a míří do útoku.

55:43
    Van Riemsdyk vybojoval kotouč v rohu kluziště a poslal jej na modrou pro Gardinera, ten vypálil. Jeho rána tečoval Kessel, Niemi ale výborně zareagoval a puk lapil!

55:07
    Za brankou Sharks bojovalo o puk několik hráčů, nejlépe se zorientoval Braun, který vyváží kotouč do středního pásma.

54:23
    Hertl poslal skákavou přihrávku na levou stranu k Tierneymu, ten pas špatně zpracoval a o puk přišel.

54:01
    Do zakončení se teď dostal i Rus Tarasov, ten si však na svůj první gól v NHL bude muset počkat.

53:37
    První formace Shark je neuvěřitelně silná na puku, po přihrávce Thorntona pálil od modré Burns. Bernier nepředvedl jistý zákrok, nicméně dokázal puk přikrýt po lapačku.

52:58
    Kombinaci Sharks zakončil střelou z hranice pravého kruhu Vlasic. Bernier byl však pozorný a kotouč lapil.

52:34
    Bozak ztratil hokejku, poté předvedl skok a rukou se snažil vyhodit kotouč ze třetiny, to se mu ale nepovedlo a Sharks pokračují v kombinaci.

51:51
    Smith vybojoval kotouč za v rohu kluziště, rozhlédl se a poslal puk před branku. Na jeho přihrávku si najížděl Booth, tomu ale puk přeskočil hokejku.

51:06
    Pánik si ale chuť napravil, když vystřelil z pravého kruhu. Niemi vyrazil kotouč pouze k Bozakovi, který ale trefil pouze Hannana.

50:38
    Pánik dokázal obehrát Irwina, do cesty se mu ale postavil čárový rozhodčí, který postup slovenského útočníka zastavil.

50:06
    Irwin nedokázal na modré čáře zpracovat kotouč od Wingelse a Shark tak musejí vyklidit útočné pásmo.

49:26
    V rohu kluziště bojovali o puk Bozak a Couture, puk se po jejich souboji odrazil do ochranné sítě a následuje vhazování před Niemim.

48:57
    Couture odrazem o mantinel vyhodil kotouč do útočné třetiny. Zakázané uvolnění se ale nepíská a Toronto může zaútočit.

48:29
    Toronto vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Pětka Maple Leafs byla na ledě hodně dlouho, a tak si domácí kouč raději vzal oddechový čas.

48:13
    První formace Shark opět usazena v útočném pásmu, Thornton prostrkával kotouč před branku na Pavelskiho, ten byl ale tísněn a jeho zakončení bylo velmi slabé. Bernier navíc dokázal zasáhnout.

47:38
    Hertlova formace byla na ledě hodně dlouho a Marleau nahodil kotouč do pásma a celá formace míří střídat.

46:59
    Hertl za brankou přiklepl kotouč pro Marleaua, ten poslal rychlou přihrávku před branku na Tierneyho. Hostující hráč ale nedokázal puk zasáhnout.

46:11
    Nieto se i s trochou štěstí dostal do pásma, ke střele se nedostal, raději přihrával na Coutureho. K tomu se ale pas nedostal a Maple Leafs míří do protiútoku.

45:51
    Po pravé straně si do pásma najel Couture, který se pokoušel překvapit Berniera, ten však střelu lapil do lapačky a přerušil hru.

45:10
    Maple Leafs jsou v plném počtu a své páté oslabení přežili bez úhony.

44:47
    Střela Vlasice Berniera neohrozila, neboť mířila mimo. Kotouč se ale odrazil od matninelu před branku a tam se snažil dorážet Tarasov i Hertl. Bernier ale puk za svá záda nepustil.

44:10
    Tarasov posílal přihrávku před branku na Hertla, ten se bleskově obtočil a velmi rychle zakončil. Bernier ale jeho pokus vytěsnil mimo branku.

43:48
    Hosté se do pásma ale velmi rychle vrátili a Joe Thornton nabil na modrou Burnosovi, tomu rána vylétla hodně vysoko a trefila hokejku Patricka Marleaua, který ji měl rovněž hodně vysoko. Vhazování ve středním pásmu.

43:27
    Couture posílal rychlou přihrávku před branku na Karlssona, ten ji však nedokázal zpracovat a Shark přicházejí o pásmo.

43:10
    Až teď rozhodčí hru přerušil a na trestnou lavici půjde Slovák Pánik za svůj ostrý zákrok u mantinelu na Tierneyho!

42:24
    Shark mají výhodu a Hertl zaváží kotouč za branku a na led přichází šestý hráč.

41:51
    Bozak dokázal prostrčit puk na Richarda Pánika, který vypálil velmi ostrou ránu z hranice pravého kruhu. Jeho rána ale mířila mimo.

41:27
    Hannan zavezl kotouč za svojí branku a čeká na dostřídání svých spoluhráčů. Na led míří Hertlova formace.

40:47
    Pavelski nahodil kotouč do pásma pro Nieta, ten si ale puku příliš neužil, neboť u něj byl velmi rychle Gardiner, který ho o něj obral.

40:01

Divoká druhá třetina nabídla čtyři branky! Hostující Sharks se dokázali prosadit už po dvou minutách, kdy se trefil Logan Couture. Toronto bylo po obdržené brance aktivnější, jejich aktivita se jim vyplatila v 29. minutě, kdy se mezi úspěšné střelce zapsal Jake Gardiner. Hosté ale velmi brzy odskočili opět na rozdíl dvou branek. Melker Karlsson využil výborné přihrávky Thorntona a dal na 1:3. Pět sekund před koncem se ještě prosadil Tommy Wingels a Sharks vedou už o tři branky!

Poslední dějství začne v Air Canada Centre přibližně v 2:37.

40:00
    NIETO - 1:4

39:55
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté se prosazují pět sekund před koncem a dostávají se již do tříbrankového trháku! Rozehrávku Brewera zachytil u mantinelu Nieto, který prostrčil puk na TOMMYHO WINGELSE, který střelou pod břevno překonal Berniera! Asistence: Matt Nieto, Logan Couture

39:37
    Na druhé straně ohrozil Niemiho branku střelou od modré Phaneuf. Finský gólman ale zasáhl vyrážečkou.

39:03
    Irwinovo prudký pas tečoval do pásma Pavelski, v rohu kluziště ale puk vybojoval Thornton a Sharks mohou kombinovat v útočném pásmu.

38:37
    Hned po vhazování se dostal ke střele Pavelski, do jeho střely ale velmi obětavě ulehl Sill.

38:35
    Rielly teď rozehrával v tísni a bylo to poznat. Puk skončil až za brankou Niemiho a je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Berniera.

37:52
    Hertlova lajna kombinovala v útočném pásmu, poté ale ztratil kotouč v rohu kluziště Marleau a domácí mířili do protiútoku, daleko se ale nedostal a ve středním pásmu se zmocnil kotouče Irwin, který ho okamžitě poslal na Berniera.

37:17
    Na druhou stranu se dostal do protiútoku Couture, který původně přihrával na Nieta, puk ale propadl až k Wingelsovi. Toho ale vychytal skvělým zákrokem Bernier!

36:47
    Kessel našel přesným pasem na modré van Riemsdyka, tomu ale zpracování nevyšlo a puk ztratil.

36:08
    Booth udělal u modré čáry elegantní kličku Thorntonovi a vystřelil. Niemi ale na střelu viděl a nebyl pro něj problém puk lapit.

35:52
    Irwin dostal kotouč přihrávkou po čáře na Burnse, ten nahazoval kotouč na Berniera, ten nepředvedl jistý zákrok. K dorážce se dostával ještě Kozun, domácí gólman ale přikryl puk včas.

34:57
    Velmi tvrdou ránu od modré čáry se prezentoval MacWilliam, Niemi ale zasahovat nemusel, rána mířila těsně mimo.

34:25
    Odražený puk se dostal na hůl Vlasice, který jej předal Braunovi, ten však pouze nahodil do pásma a kompletní pětka Sharks míří střídat.

33:55
    Kessel nabral rychlost a dostával se před Brauna, ten se však nenechal zahanbit a domácí hvězdě střeleckou pozici ztížil. Niemi jeho ránu následně lapil do lapačky.

33:21
    Na druhé straně se puk odrazil k modré čáře pro Phaneufa, který vypálil hodně nebezpečně. Antti Niemi ale pokračuje ve svém výborném výkonu.

32:52
    Třetí formace Sharks pokračuje v kombinaci v útočném pásmu. Další střelu od modré vyslal Burns. Bernier ale opět nemusel zasahovat.

32:25
    Wingels poslal do úniku po pravé straně Nieta, ten vystřelil, ale jeho střela nemířila přesně.

31:38
    Burns zachytil kotouč ve středním pásmu a pouze nahodil puk do útočného pásma. Sharks posílají na led čerstvé síly.

31:13
    U mantinelu vyšťoural puk Pánik, který si povyjel a našel před brankou volného MacWilliam, který vystřelil z první. Antti Niemi ale předvedl výborný zákrok!

30:54
    Třetí formace Maple Leafs se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu. Hostující hráči ale přistupují velmi rychle.
    KARLSSON - 1:3

30:19
    Ale hosté velmi brzy odpovídají na branku Maple Leafs! Kotouč se dostal za branku, kde byl Thornton, ten si počkal na vhodný moment a poslal puk před branku. Do tohoto prostoru si najel volný MELKER KARLSSON, který přesnou střelou do horních pater nedal Bernierovi šanci! Asistence: Joe Thornton, Joe Pavelski

30:08
    Bernier zaváhal při rozehrávce a k puku se dostal Pavelski, jeho střela z velkého úhlu přesná nebyla.

29:33
    Po další střele Smootha je už hra přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před finským gólmanem.

29:18
    Zpoza branky si vyjel Booth, který i pohotově zakončil. Jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.

28:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto je v prostřední části aktivnější a dává kontaktní branku! U mantinelu zaváhal Karlsson a k puku se dostal Komarov, který prostrčil puk na modrou čáru, kde stál JAKE GARDINER. Na jeho přesnou střelu k tyči byl Niemi krátký! Asistence: Leo Komarov, Brandon Kozun

28:15
    Hertlova formace se usadila v útočném pásmu. Od modré to zkoušel Dillon jeho rána ale nebyla přesná.

27:32
    Burns se dokázal dostat před MacWilliama a prostrčil kotouč na Marleaua, ten vystřelil slabou ránu. Bernier kotouč vyrazil do rohu.

26:48
    Sharks jsou v plném počtu a dokázal ubránit první oslabení tohoto utkání.

26:31
    Z levé strany střílel opět Kessel, tentokrát byla ale jeho střela zablokovaná a Niemi nemusel zasahovat.

26:20
    Kessel vypálil z levé strany, na brankovišti se pokoušel dorážet Bozaka, Niemi si ale dokázal poradit i s dorážkou.

26:02
    Velmi jedovatou střelu Phaneufa od modré vyrazil Niemi vyrážečkou do vzduchu. Toronto ale pokračuje v kombinaci.

25:48
    Za brankou bojoval o puk opět Kessel, do jeho přihrávky ale vložil hůl někdo z hostujících hráčů a kotouč se dostal do ochranné sítě. Vhazování před Niemim.

25:12
    Phil Kessel dostal kotouč na levou stranu k van Riemsdykovi, ten puk před vrátil Kesselovi před branku. Domácí nejproduktivnější hráč se dostal do zakončení, výborný zákrok betonem ale předvedl Niemi!

24:48
    Přesilovou hru si zahrají i Maple Leafs. Sharks zaváhali při střídání a na ledě jich bylo moc, což rozhodčí postřehl. Hostující střídačka sice protestuje, rozhodčí však svůj verdikt nezmění!

24:11
    Komarov byl velmi dobře bráněn Braunem, i tak se ale dostal ke střele. Niemi ale zasahovat nemusel, stela mířila mimo.

23:31
    Gardinerovo vyhození zachytil na modré Burns, velmi rychle u něj byl Lupul, který dokázal dostat puk do útočné třetiny a může jít střídat.

22:53
    Van Riemsdyk našel na pravé straně Kessela, který si chvilku počkal a poté van Riemsdykovi puk vrátil. Jeho velmi svižná střela Niemiho nezaskočila a výborně zasáhl lapačkou!
    COUTURE - 0:2

22:06
    Až na čtvrtý pokus se podařilo Sharks přesilovou hru využít! Thornton našel za brankou LOGANA COUTURA, který se bleskově obtočil před branku a i s trochou štěstí dostal kotouč za Bernierova záda! Asistence: Joe Thornton, Patrick Marleau

21:56
    Burns našel na modré Marleaua, který ale vystřelil těsně mimo!

21:38
    Přesilové hry dnes Sharks opravdu nejdou. Hra se po zakázaném uvolnění přesune před Niemiho.

21:12
    S trochou štěstí se odrazil kotouč ve středním pásmu k Komarovovi, který našel na pravé straně Bozaka, ten neměl na zakončení moc času, i tak vystřelil. Niemi si ale s jeho střelou poradil.

20:55
    Úplně zbytečné podražení teď předvedl Smith, který poslal na led Vlasice a míří na trestnou lavici. Už čtvrté vyloučení Maple Leafs!

20:48
    Pánik poslal kotouč za branku pro Bozaka, ten se dokázal dostat před branku. V zakončení mu ale zabránil Braun.

20:08
    Pánik nedokázal zpracovat přihrávku od Phaneufa, naštěstí pro domácí se kotouč odrazil na hůl Gardinera, který znovu rozehrává.

20:01

První třetina nabídla očekávanou hru. Navrh mají hostující Sharks, kteří domácí Toronto přehrávají a vytvořili si daleko více šancí. Už v osmé minutě se také Sharks dostali do vedení, když po pěkné přihrávce Tierneyho skóroval Tomáš Hertl! Sharks poté dál tlačili, v této třetině měli k dispozici tři přesilovky, ani jednu však nevyužili. Před druhou periodou je tak stav 0:1 pro hosty.

Druhá třetina začne v Air Canada Centre přibližně v 1:38.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:29
    Van Riemsdyk nahodil kotouč do pásma, tam se k němu ale dostal první Braun, který rozehrává akci Sharks.

18:43
    Toronto se opět dostal do útočné třetiny, střelou od modré se prezentoval Brennan. Jeho střela ale Niemiho nepřekvapila a vyrazil ji mimo.

18:21
    Po chybě Brewera se za brankou dostal kotouč k Wingelsovi, který hledal před brankou Nieta, jeho přihrávku ale tečoval Rielly a kotouč změnil směr a hostující útočník se k puku nedostal.

18:03
    První světlý moment v dnešním utkání jsme viděli od Phila Kessela, který se dostal ke střele z pravé strany. Niemi ale předvedl velmi jistý zákrok.

17:49
    Carrick se dostal k puku ve střední pásmu, hodlal se nahodit kotouč do útočného pásma. To udělal, ale do jeho nahození vložil hůl někdo z hostujících hráčů a kotouč vylétl do ochranné sítě.

17:04
    Tierney poslal kotouč za branku pro Tomáše Hertla, toho si vzal do parády Carrick a český útočník se k puku nedostal.

16:21
    Wingels výborně operoval s pukem za brankou, utajenou přihrávkou našel hůl Nieta, který vystřelil velmi pohotově. Jeho rána se ale neujala a Bernier výborně zasáhl.

15:53
    Braun hledal dlouhou přihrávkou ve středním pásmu Wingelse, ten však puk nezpracoval a hra se přesune před Niemiho.

15:40
    Carrick se teď pokoušel vyšlápnout na Burnse, kterého chtěl narazit na mantinel. Hostující borec se ale ani nehnul, naopak domácí mladík spadl a jeho záměr mu určitě nevyšel.

15:07
    Burns střílel z levé strany nepřesně a přesilovka Shark se blíží ke svému konci.

14:49
    Vlasic míchal s pukem na levé straně, počkal si až mu mezi kruhy sjede Tierney a puk mu poslal. Střela Kanaďana ale mířila pouze do středu a Bernier dokázal puk vyrazit.

14:17
    Hertl teď překnou zadovkou sklepl kotouč na modrou čáru, kde se nacházel Karlsson. Střela mladého Švéda ale zaletěla přímo do náruče Berniera.

13:53
    První přesilová formace Sharks opět nebezpečně kombinovala v útončém pásmu. Thorntonovi ale za brankou puk ujel a Bernier jej přikryl pod lapačku u své tyče.

13:16
    CaSam Carrick za brankou velmi nepříjemně narazil Wingelse na mantinel a zaslouženě putuje na trestnou lavici. Domácí útočník se s bolestivou grimasou odebral na střídačku, snad bude v pořádku.

12:52
    Pavelski posunul kotouč na Karlssona, který i s trochou štěstí prostrčil puk na Thorntona, který vypálil z velkého úhlu. Bernier sebevědomým zákrokem lapačkou ale hvězdu Sharks vymazal.

12:31
    Na druhé straně se pokoušel překvapit Berniera střelou od modré čáry Vlasic. Domácí gólman si ale poradil a střelu lapil.

12:01
    Z pravé strany střílel Tyler Bozak. Niemi nepředvedl jistý zákrok, puk z brankoviště dostal až Braun.

11:09
    Toronto se dostalo po delší době do útočného pásma a hned z toho byla velká šane! Van Riemsdyk udržel kotouč na pravé straně a vyjel si až před Niemiho. Zakončení ale z jeho strany nebylo ideální a finský gólman dokázal proti jeho střele zasáhnout!

10:59
    Pavelski obrkoužil branku a zakončoval bekhendem, Bernier si ale s jeho střelou poradil a přerušil hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat před domácí svatyní.

10:41
    Karlsson vybojoval kotouč pro Pavelskiho, který se neukvapil a přenechal kotouč Braunovi. Bernier ale proti jeho střele zasahovat nemusel, neboť mířila mimo.

10:09
    Smith vyčkával na dostřídání spoluhráčů a raději poslal puk do vlastní třetiny na Dillona.

09:34
    Maple Leafs jsou v plném počtu! Domácí přežili i druhé oslabení v tomto zápase.

09:22
    Teď se hosté konečně do útočného pásma dostali. Jejich kombinaci zakončil střelou od modré Vlasic, jeho ránu se pokoušel tečovat Thornton, puk ale nakonec doletěl do náruče Berniera.

09:02
    Sharks se nedaří dostat do útočného pásma a Maple Leafs pouze vyhazují.

08:29
    Burns na sebe natáhl dvojici protihráčů a udělal prostor pro Marleaua, jeho rána byla ale tentokrát nepřesná.

08:07
    Hlavní rozhodčí pískal hru vysokou holí někoho z hostů a hra se tedy stěhuje před Niemiho.

07:45
    Patrick Marleau se dostal k puku na hranici levého kruhu a pohotově vystřelil. Bernier ale jeho ránu vytěsnil mimo.

07:34
    A bude se znovu vyločovat na straně domácích! Na trestnou lavici míří Brandon Kozun.
    HERTL - 0:1

07:02
    A je tady první branka tohoto utkání! Na modré čáře zaváhal domácí Rielly a k puku se dostal Tierney, který objel branku a před brankou našel volného TOMÁŠE HERTLA, který puk dokázal dostat do sítě! Velmi důležitý gól pro Sharks! Asistence: Chris Tierney, Marc-Edouard Vlasic

06:11
    Před branku posílal puk opět Thornton, Pavelski se snažil kotouč sklepnout ze vzduchu, to se mu ale nepovedlo a kotouč se dostal do rohu.

05:41
    Po levé straně ujel opět Thornton, který vypálil z levé strany. Bernier puk vyrazil, ale vůbec si nebyl jist, kde puk je. Toho se u branky zmocnil Pavelski a zakončoval bekhendem, do jeho rány ale vložil hůl Phaneuf a kotouč zamířil mimo!

05:04
    Smith dokázal udržet puk v útočném pásmu a udržel cenné vteřinky pro Maple Leafs.

04:48
    Po vhazování se dostal kotouč ke Gardinerovi, který vypálil velmi ostře. Střela trefila Niemiho do masky a hra je přerušena.

04:31
    Thornton si najel do pásma po pravé straně a dostal až moc prostoru, proto si to namířil až před Berniera. Ten však jeho nájezd vychytal. Následně ale spadl na domácího gólmana Couture a rozhodčí přesouvá hru do obranného pásma Sharks.

04:15
    A bude se vylučovat! Na trestnou lavici míří Bozak za hákování. První přesilová hra pro Sharks.

04:11
    Marleau se dostal s Herlem do úniku, prvně jmenovaný předl puk českému útočníkovi na levou stranu, ten mu jej vracel před branku. Marleau kotouč ale nedokázal trefit.

03:26
    Na ledě byla třetí formace Sharks, která kombinovala v útočném pásmu. Wingels nasadil jesličky Braunovi, k puku se ale následně nedostal.

02:49
    Thornton dostal kotouč na levou stranu k Dillonovi, celá formace byla na ledě příliš dlouho, a tak obránce Sharks raději pouze nahodil kotouč do pásma.

02:20
    Po dobré práci Goodrowa v rohu kluziště se kotouč dostal na modrou čáru právě k Dillonovi, jeho ránu ale Bernier lapil do náručí.

02:03
    Nepřesnou přihrávku teď předvedl Gardiner, který poslal puk přímo na hokejku Dillona.

01:24
    Toronto zatím v útočné fázi není příliš úspěšné, pouze nahazování puků.

00:53
    Dnešní oslavenec Tyler Bozak se dostal s pukem za branku, tam si na něj ale počkal Marleau a puk si vzal.

00:22
    První formace Sharks se usadila v útočném pásmu. Joe Thornton dostal puk na modrou pro Vlasice. Jeho tvrdou střelu tečoval Pavelski, puk ale mířil mimo.

00:06
    Úvodní buly vyznělo lépe pro domácího Smitha, ten vyhrál buly na Brewera, tomu se ale rozehrávka nepovedla a je pískáno zakázané uvolnění.

00:01

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Brewer, Rielly, Gardiner, Phaneuf, Erixon, MacWilliam – Pánik, Bozak, Kessel – van Riemsdyk, Smith, Booth – Kozun, Komarov, Lupul – Lindström, Carrick, Sill

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Irwin, Burns, Hannan, Dillon – Karlsson, Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Wingels – Nieto, Tierney, Marleau – Scott, Smith, Goodrow

Rozhodčí: McCauley, Morton – Miller, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu deset zápasů. My se společně zaměříme na utkání Toronto Maple Leafs proti San Jose Sharks. Úvodní vhazování je naplánováno na 0:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

TORONTO MAPLE LEAFS
    Toronto zažívá velmi nepovedenou sezónu. Momentálně je až na patnácté pozici ve Východní konferenci a už ztratilo šanci na play-off. Toronto v posledních zápasech nevykazovalo zrovna ideální formu. Z posledních sedmi zápasů vyhrálo pouze jediné! Po domácí výhře s posledním Buffalem 4:3 po samostatných nájezdech přišla prohra s Calgary 3:6, kanadský trip Maple Leafs pokračoval ve Vancouveru, kde Toronto prohrálo 1:4. Stejným poměrem prohrálo i v Edmontonu. V dnešním zápase tedy favoritem rozhodně není.

Domácí se budou muset obejít v dnešním zápase bez svého čtvrtého nejproduktivnějšího hráče Kanaďana Nazema Kadriho. Kadri dostal od disciplinární komise dodatečný trest na čtyři zápasy za faul na edmontonského Matta Frasera.

Nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs je Američan Phil Kessel, který má na svém kontě 54 bodů (24+30). Již 65 zápasů odehrál Slovák Richard Pánik, který nastřílel už 11 branek. Český obránce Roman Polák je momentálně zraněný a do dnešního utkání nezasáhne.

SAN JOSE SHARKS
    Žralovic se San Jose již také zažili lepší sezony. V Západní konfernci jim momentálně patří desátá pozice se ziskem 76 bodů. Na osmé Calgary ztrácí pět bodů a živí tak šanci na účast v play-off. San Jose má za sebou dva nepovedené zápasy. V domácím prostředí přivítali zřalovic Chicago, a byl z toho výsledek 2:6. Podobný debakl zažilo San Jose i v Winnipegu, kde prohrálo 2:5. Žraloci jsou ale v dnešním zápase považování za favority, neboť zkrátka bodovat musí.

Nejproduktivnějším hráčem Sharks je Američan Joe Pavelski, který nasbíral 64 bodů (34+30). Hned za ním je s 60 body Kanaďan Joe Thornton. Čech Tomáš Hertl nezažívá ideální sezónu. Momentálně nastupuje až ve třetí formaci, i tak ale boduje. Na kontě má momentálně 27 bodů (11+16). I na jeho výkon se dnes můžeme těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 29. Gardiner (Komarov, Kozun) – 8. Hertl (Tierney, Vlasic), 23. Couture (Thornton, Marleau), 31. Karlsson (Thornton, Pavelski), 40. Wingels (Nieto, Couture)

Rozhodčí: McCauley, Morton – Miller, Cherrey

Diváci: 18926