Španělsko – Austrálie 6:1 (kon.) | Srbsko – Rumunsko 4:8 (kon.) | Island – Belgie 3:0 (kon.)
Španělsko
6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Austrálie
Pondělí 13.04.2015, 15:00 • Laugardalur Arena, Rejkjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

Je dobojováno. Ve třetí třetině si hokejisté Španělska své vedení pojistili a celkem jednoznačně vítězí v prvním utkání na MS – 2. Divize, sk. A nad celkem Austrálie v poměru 6:1.

Střely ve třetí třetině: 9 – 6

Střely celkem: 26 – 21 (16:56:34)

60:00

59:08
    Ještě je tu jedno vyloučení. Greg Oddy (AUS) si počínal nedovoleně, čehož si všiml také rozhodčí Krkelic, který hostujícího hráče vykazuje na dvě minuty na trestnou lavici.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

54:26
    Přesilová hra v podání Španělska zůstala nevyužita a na ledě se pokračuje s plným počtem hráčů na obou stranách.

52:26
    Austrálie půjde do čtyř. Za podražení si jde odpykat dvouminutový trest David Dunwoodie (AUS), který tak oslabuje své mužstvo.

49:03
    Produktivita Španělska je ve třetí třetině perfektní. Z pěti pokusů se podařilo domácí vstřelit hned tři branky.

47:52
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé jsou při chuti, což dokazuje další přesnou ranou JORDY ANGLES, který zvyšuje již na 6:1. Asistence: Salvador Barnola.

47:25
    Zdá se, že je rozhodnuto. V krátkém časovém sleduje se trefil také ORIOL BORONAT, který si tak připisuje svou druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Ignacio Solorzano, Juan Jose Palacin.

46:40
    Domácí vedou již o tři branky. Přesně do černého se trefil PABLO PUYUELO. Španělsko tak udělalo velmi rázný krok ke třem bodům. Asistence: Pol Gonzalez.

44:12
    Na začátku třetí periody museli oba brankáři předvést dva úspěšné zákroky. Je to opravdu zatím velmi vyrovnaná bitva.

40:01

Druhá třetina je již historií. V pětadvacáté minutě se podařilo domácímu Alfonsu Garciovi zvýšit náskok Španělska na rozdíl dvou branek. Další branka do konce prostředního dějství nepadla a tak se půjde do třetí části za stavu 3:1 pro Španělsko.

Počet střel ve druhé třetině: 8 – 8

Počet střel celkem: 17 – 15

40:00

39:46
    Austrálie hraje opět s plným počtem hráčů na ledě.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:46
    Rozhodčí Krcelic posílá na trestnou lavici hostujícího Grega Oddyho (AUS). Australský hráč se provinil proti pravidlům hákováním a vyfasoval dvouminutový trest.

30:42
    Austrálie svou šanci nedokázala přetavil ve snižující branku. Jordy Angles je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.

28:42
    Jordy Angles (ESP) se provinil hákováním a nabídl tak šanci australských hokejistům, kterým právě začíná početní převaha.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 5. Boronat, 19. Gaston Gonzalez (Adrian Bertran, Hernandez), 25. Alfonso Garcia (Carbonell), 47. Puyuelo (Pol Gonzalez), 48. Boronat (Solorzano, Palacin), 48. Angles (Barnola) – 6. Todd (Webster, Funes)

Španělsko: Alcaine (Ignacio Garcia) – Hernandez, Ubieto, Guillermo Betran, Gainza, Vicente, Gaston Gonzalez, Alfonso Garcia – Puyuelo, Munoz, Pol Gonzalez, Palacin, Solorzano, Boronat, Fuentes, Angles, Carbonell, Garcia-Arias, Adrian Betran, Barnola, Ribot-Tona
    Austrálie: Carson (Broekman) – Harding, McGregor, Malloy, Baranzelli, Byers, Huxley, Sturrock – Geric, Darge Todd – McDowell, McKenzie, Humphries – Oddy, Kyros, Powell – Funes, Kubara, Dunwoodie, Webster

Rozhodčí: Krcelic (CRO) – Johnstone (KAN), Sigmarsson (ISL)