Norsko – Rakousko 2:5 (kon.) | Dánsko – Lotyšsko 5:4 (kon.) | Česko – Francie 4:0 (kon.)
Česko
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Francie
Pondělí 13.04.2015, 19:30 • Patinoire de l'Ile Lacroix, Rouen • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Ve středu 15. dubna od 16:00 nastoupí české hokejistky proti týmu Rakouska, který je po dvou zápasech se šesti body na prvním místě tabulky. Češky mají stejný počet bodů, ale horší skóre. Po jednom volném dni čeká reprezentaci klíčový zápas mistrovství a my budeme u toho! Na shledanou. (21:49:36)

Česká republika se v dnešním zápase dlouho nedokázala prosadit. Její hokejistky sice měly v první třetině mírnou herní převahu, ale překážkou byla bezchybná Jeanne Morinová. Ve druhé části ovšem otevřela skóre ukázkovou trefou od modré čáry kapitánka Alena Polenská a český tým rázem získal na jistotě a předvedl několik dalších povedených akcí. Dvě z nich využila Tereza Vanišová a jeden gól vstřelila Simona Studentová. Druhou třetinu tak české hráčky jasně ovládly 4:0. Ve třetí části sice Francie opět mírně přidala a její výkon připomínal úvod zápasu, ale skóre už se nezměnilo. Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka mohou být spokojené, protože zvládly také druhý zápas na cestě k postupu do elitní skupiny.

Střely na branku: 35 – 12

Nejlepší hráčkou Francie je vyhlášena brankářka Jeanne Morinová, která v první třetině držela jistými zákroky svůj tým, a značně tak znervózňovala české hokejistky. Na straně České republiky pak cenu dostává zcela zaslouženě dvougólová Tereza Vanišová.

60:00

59:58
    Aurardová nahazuje kotouč na Peslarovou, která přerušuje hru, takže uvidíme ještě jedno vhazování.

59:07
    Boucheová plácla do kotouče, který přeletěl Peslarovou, ale také českou klec! V publiku to jen zahučelo.

57:47
    Hra se celkem vyrovnala. Těžko říct, jestli Češky s vidinou dostatečného náskoku ubraly, nebo jestli Francie nasadila vyšší tempo jako v první třetině.

56:46
    Vanišová málem vystihla rozehrávku soupeřek, ale o chlup neuspěla a domácí tým pokračuje v útočné kombinaci.

55:49
    Pavlína Horálková (CZE) posílá svůj tým na pár sekund do tří, těžká chvíle pro bránící trojici českých hráček.

55:19
    Peslarová vyráží lehkou střelu Vixové do rohu kluziště, ale tam se puku opět ujímají Francouzsky, které přidaly na tempu.

53:58
    Petra Herzigová (CZE) odhodila mužským bodyčekem francouzskou útočnici a vyfasovala 2 minuty.

52:07
    Vanišová útočila na hattrick, ale Baldinová její střelu tentokrát z levé strany ukryla v náruči.

51:47
    Passardová zkusila obehrát v klinči tři české hráčky, ale její snaha byla marná. Útočí Česko.

50:39
    Flaschsová pálí z první těsně vedle levé tyče! Česká útočnice dostala ideálně nabito na hranici pravého kruhu.

50:17
    Francie si bere oddechový čas a pokusí se se zápasem ještě něco udělat.

50:03
    Francie se v početní převaze příliš nepředvedla, Češky se celkem pohodlně ubránily a už jsou v plném počtu.

47:50
    Denisa Křížová (CZE) dostává 2 minuty za podražení, Francie si zahraje přesilovku!

47:02
    Gendarmeová využila střídání Češek, najela si středem hřiště až k modré čáře a vypálila švihem na Peslarovou. Česká brankářka tuto střelu chytá s klidem do náruče.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 23. Polenská (Mrázová), 35. Vanišová (Herzigová, Horálková), 37. Studentová (Pejzlová, Herzigová), 39. Vanišová (Přibylová)

Česko: Peslarová – Zíková, Tejralová (A), Horálková, Herzigová, Flachsová, Kolowratová, Zedníková, Černá – Polenská (C), Mrázová, Křížová – Bucifalová, Manhartová (A), Studentová – Vanišová, Přibylová, Lédlová – Pejzlová, Bukolská, Hymlárová. Trenér: Jiří Vozák
    Francie: Morinová (41. Baldinová) – Leclercová, Parmentová, Villiotová, Gendarmeová, Bouetz Andrieuová (A), Lager Lacombeová, Grenierová, Obreová – Passardová, Allemozová (C), Aurardová – Duvinová, Escuderová, Boucheová – Fohrerová, Jouannyová, Baudritová – Vixová, Rihetová, Cuasnetová. Trenér: Gregory Tarle.

Rozhodčí: Grisonová (CAN) – Kieferová (GER), Vislaová (FIN)